Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok.

Kis házistúdióhoz keresek megbízható monitorokat, max. 120-130 e Ft/db áron. Egyelőre ott tartok, hogy - bár voltak rádiós tapasztalataim pár évig - a monitorokat egyátalán nem ismerem gyártók szerint, ennek ellére ismerem a lineáris fázismenet, fázisford(ít)ulás fogalmakat, plusz volt tapasztalatom Genelec hangfalakkal sok évvel ezelőtt, amik most kb. 500 e-es ártartományban mozognak (ismétlem: rádió),és mint tudjuk a Genelec neve és minősége eléggé attraktív.

Szóval házi stúdióba kellene vmi, így az lenne a kérésem (ha valaki otthon van a témában) kérem ossza meg velem tapasztalatait/ismereteit, akár - és ez lenne a legjobb - gyártók szerinti felsorolásban (minőség szerint) - általa szubjetktív/objektív módon.

Értsd, (mittomén) ; Dynaudio, KRK, Genelec, KRK, Tannoy, Mackie... stb.

Segítségeteket előre is köszönöm, azt hiszem a kérdések java még csak ezután jön részemről :) 

Köszi,

Daniel

 

Ui.: Jahh, ambient a cél + chill + breakbeat (esetleg más mélytartomány), szóval gyakorlatilag a spektrumskála minden szintjét igénybe szeretném venni ("színezés, szaturáció" nélkül értelemszerűen). Az ebből adódó stúdiósubokkal kapcsolatos kérdésekkel kérlek egyelőre kíméljetek: nincs pénz, csak amit kikötöttem :) ) .

Mindent előre is köszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

30 perccel ezelőtt írta wolf:

Hmmm....

Azt azért nem mondhatjuk, hogy ebben a kategóriában pl egy FOCAL Alpha 80 105-ért olyan rossz vétel lenne.

Teljesen megéri az árát és hajtható, tényleg mondják. Viszont mégis a "rágyűjtésben" gondolkodom, és Neumann-ban vagy Dynaudio-ban. Kövezettek meg "sznobizmus miatt", de ezek nekem nagyon szimpatikus gyártók.

 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta PropaneB:

Mindenképpen menj el és hallgasd meg mindegyiket, anélkül még véletlenül se vegyél.
A HS8-nak szép fehér a membránja... :-), viccet félretéve, hallgasd meg, "tökmindegy" ki mit mond!

Hehe, azért rossz elmenni megnézni, mert akkor már az alsó szegmens nem játszik. :D

Legalábbis én úgy mentem el, hogy majd veszek HS8-at vagy Focal-t, aztán 2-3 vakteszt után Genelec vagy ATC nélkül már nemigen akartam hazajönni. Persze, arra meg keret nincs, úgyhogy marad a guberálás még 1-2 évig, de így, hogy hallottam őket, gyengébbet már nem vennék. Egyelőre maradnak az MSP-k, meg a spórolgatás.   

Szóval viccet félretéve, ezeket minél több helyen, minél több zenével ki kell próbálni. Ordas nagy különbségek vannak, a HS sorozat meg még bot füllel (ami nekem van) is felejtős.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Blank:

Hehe, azért rossz elmenni megnézni, mert akkor már az alsó szegmens nem játszik. :D

Legalábbis én úgy mentem el, hogy majd veszek HS8-at vagy Focal-t, aztán 2-3 vakteszt után Genelec vagy ATC nélkül már nemigen akartam hazajönni. Persze, arra meg keret nincs, úgyhogy marad a guberálás még 1-2 évig, de így, hogy hallottam őket, gyengébbet már nem vennék. Egyelőre maradnak az MSP-k, meg a spórolgatás.   

Szóval viccet félretéve, ezeket minél több helyen, minél több zenével ki kell próbálni. Ordas nagy különbségek vannak, a HS sorozat meg még bot füllel (ami nekem van) is felejtős.

Ekkor: 2018. 05. 16. at 9:48 írta dkeviczky:

 

:) ez elegge igy van :)

azert erdemes ugy hallgatni, hogy ha van 250-ed, akkor bemesz max 200-ig hallgatni, kivalasztod a neked legjobban tetszot, es ha ahhoz hasonlot tud ajanlani kicsit jobb minosegben a lehetoleg felkeszult elado, akkor meg azt hallgasd meg, esetleg megegyet a 250-igben kulonos vonzalom, vagy kistestver altal felcsigazott szimpatia alapjan. De ott allj meg es hozz dontest. Nemtom mennyid van, de aranyositod majd magadnak.

Ha meg nincs, akkor valamilyen minotorozasra elegge szukseg van, es ezert elsokoron mondjuk halkan hallgasd oket. Ami halkan szimpi, azt rovid idore hangosabban is. Hangos hang alapjan soha ne valassz, ez lehet, hogy nagyon maganvelemeny, de sztem logikus. Ha zenelsz, vagsz, keversz: az esetek 80-90%-ban halkan fog szolni, ott kell hogy halld. Meg persze jo, ha hangosan is jol mozgatja a levegot... :)

Utana meg ugyis tanulni kell, minden monitort tanulni kell. Nyilvan aki 35 kulonbozo monitoron dolgozott mar, az gyorsan megtanulja a 36.-at. Amit mondani akarok, hogy munkara vegulis eleg sok "megfelel" az alacsonynak tartott arkategoriaban is. Nem legjobb, nem optimalis, de ha ez a raszanhato kereted, akkor a tobbmillios hitelt inkabb ingatlanra erdemes kolteni, szoval nem erdemes fentebb sokat nezelodni, mert ha nem lesz jo penzed a zenebol, az nem a monitorjaidon fog mulni. Ha meg lesz, akkor meg majd nezelodsz fentebb is. Legyen monitorod, legyen munkara alkalmas monitorod, de erted mit mondok. :) 

Es ha elmesz behallgatni oket, akkor remelhetoleg egy falban lesznek, es igenis mindig keresd meg az akusztikai kozepet mindegyikre amit csak hallgatsz. :) 

Aztan toltsel fel valami zenet, hogy lassuk hogy alakul a projekt! (az a kedvencem)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta DutchFlowers:

:) ez elegge igy van :)

azert erdemes ugy hallgatni, hogy ha van 250-ed, akkor bemesz max 200-ig hallgatni, kivalasztod a neked legjobban tetszot, es ha ahhoz hasonlot tud ajanlani kicsit jobb minosegben a lehetoleg felkeszult elado, akkor meg azt hallgasd meg, esetleg megegyet a 250-igben kulonos vonzalom, vagy kistestver altal felcsigazott szimpatia alapjan. De ott allj meg es hozz dontest. Nemtom mennyid van, de aranyositod majd magadnak.

Ha meg nincs, akkor valamilyen minotorozasra elegge szukseg van, es ezert elsokoron mondjuk halkan hallgasd oket. Ami halkan szimpi, azt rovid idore hangosabban is. Hangos hang alapjan soha ne valassz, ez lehet, hogy nagyon maganvelemeny, de sztem logikus. Ha zenelsz, vagsz, keversz: az esetek 80-90%-ban halkan fog szolni, ott kell hogy halld. Meg persze jo, ha hangosan is jol mozgatja a levegot... :)

Utana meg ugyis tanulni kell, minden monitort tanulni kell. Nyilvan aki 35 kulonbozo monitoron dolgozott mar, az gyorsan megtanulja a 36.-at. Amit mondani akarok, hogy munkara vegulis eleg sok "megfelel" az alacsonynak tartott arkategoriaban is. Nem legjobb, nem optimalis, de ha ez a raszanhato kereted, akkor a tobbmillios hitelt inkabb ingatlanra erdemes kolteni, szoval nem erdemes fentebb sokat nezelodni, mert ha nem lesz jo penzed a zenebol, az nem a monitorjaidon fog mulni. Ha meg lesz, akkor meg majd nezelodsz fentebb is. Legyen monitorod, legyen munkara alkalmas monitorod, de erted mit mondok. :) 

Es ha elmesz behallgatni oket, akkor remelhetoleg egy falban lesznek, es igenis mindig keresd meg az akusztikai kozepet mindegyikre amit csak hallgatsz. :) 

Aztan toltsel fel valami zenet, hogy lassuk hogy alakul a projekt! (az a kedvencem)

Hát igen, ahogy mondták többen is ebben az árkategóriában iszonyat ordas különbségek vannak, de még az azonos típusú de más index-szel ellátott sorozatok is - ha ugyanúgy is szólnak - más dinamikákat mutatnak más frekvenciatartományokban (pl.: hs7 vagy hs8). Abba nem akarok belemenni melyik szól "szépen" melyik "gagyin", mindegyiknek más a karakterisztikája, az "ordasság" itt jelentkezik: elég néhány tesztet a youtubon lehallgatni, és teljesen máshogy szól a JBL, vagy Rockit 8 (amiket többen ajánlanak rockzenére), a Dynaudio (melynek nekem kissé furcsa középhiánya volt), a Tannoy (mely nem nagyon fogott meg hangzásra [persze nem 600 vagy 1200 systemről beszélek]), vagy Genelec (aminél nagyon szórásbeli különbségek nincsenek típusonként csak ugye a technika meg az a 2kiló mondjuk ami egy 8030-ast jellemez), esetleg a HS ami elég irreális középtartományt mutat nekem, valszeg ezért szeretik kommersz hip-hop snare-ek "csattogását" élvezni rajta. DE! NE FELEJTSÜK EL, hogy mivel monitorhangfalakról van szó, mindegyik más karakterisztikával fog bírni, mindegyiknek más a sajátossága, mindegyiket meg kell szokni - ami otthoni használat után már értelemszerűen könnyebben megy - , így amikor az ember "megtanulja", tudja mihez nyúljon, hogy az optimálisat hozza ki a "lehallgató" hi-fi hangfalából, amin majd élvezi munkája gyümölcsét. Továbbá a piac telített, a vélemény pedig mindenkinél nagyobb arányban SZUBJEKTV! Így gondolom én, ezért is mondták sokan hogy a hangzásuk ég és föld egymás között, de mindig arra kell törekedni hogy az adott hangfalon hozzuk ki a jó mixet + ami fontos, amit pl adott tartományban vágunk egy esetleg plugin EQ-val mondjuk 2 dB-lel, az tényleg abban a tartományban szólaljon meg és tényleg 2 DB-lel. Ha nagyobb stúdióm lenne, meg hirtelen felesleges pénzem (volt már ilyen), én is nagyon szívesen rohannék Dynaudio BM15-ért, és bebetonoznám a falba azonnal, mert valószínűleg nagyon sok évre előre megelégednék vele. Amúgy a nagy igazság tényleg az, hogy helyben kell hallgatni őket, s lehetőleg többször, több napig, ne fáradjunk bele mint a mixelésbe hosszútávon hangosan :) . 

Amúgy köszi Mindenkinek, elég nagy igazságokat írtatok, kellett a tapasztalat :) .

 

DutchFlowers, ha a projekt a kedvenc részed, akkor kis ízelítő :) (többnyire ilyen zenére használnám): 

Aki még tud tanácsot adni, jöhet bátran, amúgy mindenkinek köszi!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta dkeviczky:

DutchFlowers, ha a projekt a kedvenc részed, akkor kis ízelítő :) (többnyire ilyen zenére használnám): 

Aki még tud tanácsot adni, jöhet bátran, amúgy mindenkinek köszi!

Off, bocsánat, csak megütötte a fülem: Jujj de nagyon Reason. :) Klassz track amúgy, csak kiütnek a factory hangok. Szép csilingelős lett, jó hallgatni, meglesem a többit is. :) 

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta PropaneB:

Kicsik közül én 4-et említenék:

- Focal alpha. Viszonylag pontos, ennyi pénzért.

- Neumann KH 120A. Teljesen rendben van, a nagy testvérét használom, kiegyenlített hangkép, "szépen" szól, valaki ezért nem szereti

- APS Klassik. Sokat teszteltem, van róla írás itt a ménemszólon. Ajánlott vétel. Elektronikus zenén is kiváló, elég pontos a mély tartományokban is.
- Genelec 8030. Méretéhez képest sok basszussal, könnyen megszokható hangú hangfal, nem véletlenül terjedt el. "mézes" hangja van. Olyan, mintha a mix már masterelve lenne :-) 

Hát, gondoltam hogy ezen árkategóriák azok a "belépők", amik szóba kellene hogy jöjjenek ha a hitelességet akarom alapul venni. A Genelec-kel találkoztam korábban már és általában komolyabb stúdiókban mindig van belőlük, úgy vettem észre tényleg sokan szeretik (meg ha mást nem, azt ismerik). A Neumann lenne az ami igazán kedvemre való lenne egy fő ok miatt: mert Neumann. Jót hallottam róla az elmúlt napokban, de természetesen meg kell majd hallgatni azt is. A Focal és APS-eket egyelőre a youtube-on nézem. Mit gondoltok, erősen lemarad a felsorolt 4-ből mondjuk egy Yamaha HS8?

 

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Blank:

Off, bocsánat, csak megütötte a fülem: Jujj de nagyon Reason. :) Klassz track amúgy, csak kiütnek a factory hangok. Szép csilingelős lett, jó hallgatni, meglesem a többit is. :) 

Pedig az általam tekert ambience-ek jellemzőek a reason-re inkább. Nem pár gyári vsti-t hallasz inkább? (fm7, reaktor). A szűk panorámájú és sávszélességű + jellegzetes hangzású reason tényleg elég kínos :) .

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta dkeviczky:

Teljesen megéri az árát és hajtható, tényleg mondják. Viszont mégis a "rágyűjtésben" gondolkodom, és Neumann-ban vagy Dynaudio-ban. Kövezettek meg "sznobizmus miatt", de ezek nekem nagyon szimpatikus gyártók.

A focal ha nem szimpi gyarto, akkor nezzel szet a komolyabb modelljei korul... :D Az alpha a messze legolcsobb belepomodelljuk. A tobbezer eurosak meg lelepik a dynaudio barmilyet (bar en kimondottan nem szeretem a bm15a-t, szubjektive abszolut). De ha bm15a-ig gyujtogetsz, akkor a sokat lehurrogott adam a7x-est is hallgasd meg, szerintem az is nagyon jo, es feleannyiba van. 1200 erka/darab aron azert mar van mibol csemegezni, de en valszeg egy par a7x-et vennek, a maradekbol meg masokat. :)

Meghallgattam a muzsikot, majdnem elaludtam :) Persze az ilyen zene talan egy kicsit arra is van ugyhogy ez vegulis jo jel! :) Igy reggelre minden kicsit tavoli, meg folyik, meg puha, de tetszik ez zajalapu chill ambient. Kb a 4. perctol nagyon elem viszont a feleledo zenet!

A cimet viszont nem ertem. :) Az atmoszferaba lepes az nem ennyire nyugis :D

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A focal ha nem szimpi gyarto, akkor nezzel szet a komolyabb modelljei korul... :D Az alpha a messze legolcsobb belepomodelljuk. A tobbezer eurosak meg lelepik a dynaudio barmilyet (bar en kimondottan nem szeretem a bm15a-t, szubjektive abszolut). De ha bm15a-ig gyujtogetsz, akkor a sokat lehurrogott adam a7x-est is hallgasd meg, szerintem az is nagyon jo, es feleannyiba van. 1200 erka/darab aron azert mar van mibol csemegezni, de en valszeg egy par a7x-et vennek, a maradekbol meg masokat. :)

Meghallgattam a muzsikot, majdnem elaludtam :) Persze az ilyen zene talan egy kicsit arra is van ugyhogy ez vegulis jo jel! :) Igy reggelre minden kicsit tavoli, meg folyik, meg puha, de tetszik ez zajalapu chill ambient. Kb a 4. perctol nagyon elem viszont a feleledo zenet!

A cimet viszont nem ertem. :) Az atmoszferaba lepes az nem ennyire nyugis :D

Nem bízom a franciákban :) . Viccen kívül, nem hiába írtam a Tannoy system 1200-ról: nem akarok belemenni a csillió eurós témákba. Egyelőre az Adam ribbonnjával sem barátkoztam még meg. Lehet hogy élőben más lesz. Egyszerűen csak kell egy belépő monitor a 20 éves sony hangfalam mellé, aztán 1-2 év és megpörgetem. 

Igen, jellemzően idegnyugtató hatása van (nekem legalábbis). Nem tudom mi távoli meg folyik reggelre, remélem nem reggelig hallgattad :)  . A visszatérésről annyit hogy meteorzáporba kerültem, a vége pedig a hazatérés (bár Steve Jablonsky ezt jobban megoldotta :) ).

 

Link to comment
Share on other sites

A Focal Alpha 80-as jó, bárki bármit mond. Meghallgattam és ha vennék 200 körül azt vennék. De nekem pont jó lenne az Adam 77x ha többet akarnék erre szánni. Az A7x kisebb helyekre jó megoldás. 

A DynoBm15 meg kezd egyfajta sztenderddé legendásodni, pedig van pár hibája mint bárminek ugyanabban az árkategóriában.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta dkeviczky:

Igen, jellemzően idegnyugtató hatása van (nekem legalábbis). Nem tudom mi távoli meg folyik reggelre, remélem nem reggelig hallgattad :)  . A visszatérésről annyit hogy meteorzáporba kerültem, a vége pedig a hazatérés (bár Steve Jablonsky ezt jobban megoldotta :) ).

Nem reggelig hallgattam, csak nagyon hamar leleptem melobol, es mivel elotte csak 2-3 orat aludtam, direkt jol is jott egy kis chill. Pihengettem vagy 12-ig... :)

4 órája írta draco draconis:

A Focal Alpha 80-as jó, bárki bármit mond. Meghallgattam és ha vennék 200 körül azt vennék. De nekem pont jó lenne az Adam 77x ha többet akarnék erre szánni. Az A7x kisebb helyekre jó megoldás. 

A DynoBm15 meg kezd egyfajta sztenderddé legendásodni, pedig van pár hibája mint bárminek ugyanabban az árkategóriában.

A 80-as biztos jo (a 65 az az, az biztos), es az a7x tenyleg kisebb helyre jo, ezert az alphabol lehet nekem eleg lett volna az alpha50-es is. A kerdezo meg kis hazistudioba keres megoldast. Az eredeti poszt szerint. Ugyhogy merem ajanlani.

A bm15 jo, meg biztos kurvajo is, az tenyleg csak szubjektiv, hogy en szemely szerint nem talaltam vonzonak.

a77x-et meg nem hallottam, de nagyon veszelyesen nez ki. Es siman belefer a bm15 araba, szal dkeviczky, hallgasd csak meg azt is :)

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta dkeviczky:

Jót hallottam róla az elmúlt napokban, de természetesen meg kell majd hallgatni azt is. A Focal és APS-eket egyelőre a youtube-on nézem. Mit gondoltok, erősen lemarad a felsorolt 4-ből mondjuk egy Yamaha HS8?

 

Mindenképpen menj el és hallgasd meg mindegyiket, anélkül még véletlenül se vegyél.
A HS8-nak szép fehér a membránja... :-), viccet félretéve, hallgasd meg, "tökmindegy" ki mit mond!

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta PropaneB:

Kicsik közül én 4-et említenék:

- Focal alpha. Viszonylag pontos, ennyi pénzért.

- Neumann KH 120A. Teljesen rendben van, a nagy testvérét használom, kiegyenlített hangkép, "szépen" szól, valaki ezért nem szereti

- APS Klassik. Sokat teszteltem, van róla írás itt a ménemszólon. Ajánlott vétel. Elektronikus zenén is kiváló, elég pontos a mély tartományokban is.
- Genelec 8030. Méretéhez képest sok basszussal, könnyen megszokható hangú hangfal, nem véletlenül terjedt el. "mézes" hangja van. Olyan, mintha a mix már masterelve lenne :-) 

Focal alpha 6” es 8”is nagyon komolyan szol. Plane hogy mennyibe kerul...

Link to comment
Share on other sites

Kicsik közül én 4-et említenék:

- Focal alpha. Viszonylag pontos, ennyi pénzért.

- Neumann KH 120A. Teljesen rendben van, a nagy testvérét használom, kiegyenlített hangkép, "szépen" szól, valaki ezért nem szereti

- APS Klassik. Sokat teszteltem, van róla írás itt a ménemszólon. Ajánlott vétel. Elektronikus zenén is kiváló, elég pontos a mély tartományokban is.
- Genelec 8030. Méretéhez képest sok basszussal, könnyen megszokható hangú hangfal, nem véletlenül terjedt el. "mézes" hangja van. Olyan, mintha a mix már masterelve lenne :-) 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta dkeviczky:

Hát ja. Köszi mindent!

Van meg jonehany topik ezugyben a forumon, erdemes kicsit visszaolvasni, mert ahogy minden ujrakezdett temaban eleinte, itt is kimaradtak nagyon fontos kerdesek a monitorozassal kapcsolatban, de en most nem veselkedek neki, mert szep ido van, az meg itt kincsnek szamit, ugyhogy irany egy park, vagy akarmi...

ui.: a focal alpha-kat is ajanlom megfontolasra, abban az arban azok is kurvajok.

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Pont linearitást-szintezetlenséget és fázishelyességet nem fogsz kapni ebben a kategóriában. Ha fontosabbak lennének pl. az alacsony frekik, akkor kapásból azt mondanám, hogy válassz bármilyen 8"-osat, de ott másban kell kompromisszumot kötnöd. Az általad felsoroltak között nincs érdemi különbség, hallgasd meg referencia zenével és vedd meg, ami neked a legszimpatikusabb. Egyetlen hangfal van, amit szívesen ajánlok az "alacsonyabb" árkategóriában, ez pedig a Neumann KH120A. Ez már használható, persze nagy mélyeket ne várj tőle, de inkább gyűjtögess még pár hónapig, mert egy monitort úgysem 1-2 évre vesz az ember.

 

15 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Pont linearitást-szintezetlenséget és fázishelyességet nem fogsz kapni ebben a kategóriában. Ha fontosabbak lennének pl. az alacsony frekik, akkor kapásból azt mondanám, hogy válassz bármilyen 8"-osat, de ott másban kell kompromisszumot kötnöd. Az általad felsoroltak között nincs érdemi különbség, hallgasd meg referencia zenével és vedd meg, ami neked a legszimpatikusabb. Egyetlen hangfal van, amit szívesen ajánlok az "alacsonyabb" árkategóriában, ez pedig a Neumann KH120A. Ez már használható, persze nagy mélyeket ne várj tőle, de inkább gyűjtögess még pár hónapig, mert egy monitort úgysem 1-2 évre vesz az ember.

Hát ja. Köszi mindent!

 

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta dkeviczky:

A hangerő annyira kell csak hogy "kellemesen erősen" is meg tudjon szólalni, ugye ami a mixinghez szükséges. Nem firtatom a mélyeket, nem akarok keverni rajta 4/4-es tánczenét vagy dubstepet, a drum'n bass még szóba jöhet, de inkább a jazz-es Bukem-es vonal. A linearitás és a fázishelyesség lenne a lényeg és természetesen a "színezetlenség", hiszen ezért veszünk monitort. Nos ennyi lenne, és hát az utóbbi 3 dolog az ami ERŐSEN kimeríti a pénzügyi keretet, ebben igazatok is van :) . Az általam említett árkategóriában maradva érdekelt volna olyan vélemény - akinek több gyártóval volt tapasztalata - hogy körülbelül melyiknél lehetne a legkevesebbet trükközni, továbbá véleményem szerint még mindig jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi 2 "elhasznált" 15 éves sony hangfal. Sajnos én is hajlok arra, hogy "ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp". Valszeg a Youtube-on nézek vmi összehasonlító tesztet (ahol az egekig magasztalják e szarcsikat indokolatlanul), aztán majd izgulok hogy hogy válik be :( .

 

Pont linearitást-szintezetlenséget és fázishelyességet nem fogsz kapni ebben a kategóriában. Ha fontosabbak lennének pl. az alacsony frekik, akkor kapásból azt mondanám, hogy válassz bármilyen 8"-osat, de ott másban kell kompromisszumot kötnöd. Az általad felsoroltak között nincs érdemi különbség, hallgasd meg referencia zenével és vedd meg, ami neked a legszimpatikusabb. Egyetlen hangfal van, amit szívesen ajánlok az "alacsonyabb" árkategóriában, ez pedig a Neumann KH120A. Ez már használható, persze nagy mélyeket ne várj tőle, de inkább gyűjtögess még pár hónapig, mert egy monitort úgysem 1-2 évre vesz az ember.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...