Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok.

Kis házistúdióhoz keresek megbízható monitorokat, max. 120-130 e Ft/db áron. Egyelőre ott tartok, hogy - bár voltak rádiós tapasztalataim pár évig - a monitorokat egyátalán nem ismerem gyártók szerint, ennek ellére ismerem a lineáris fázismenet, fázisford(ít)ulás fogalmakat, plusz volt tapasztalatom Genelec hangfalakkal sok évvel ezelőtt, amik most kb. 500 e-es ártartományban mozognak (ismétlem: rádió),és mint tudjuk a Genelec neve és minősége eléggé attraktív.

Szóval házi stúdióba kellene vmi, így az lenne a kérésem (ha valaki otthon van a témában) kérem ossza meg velem tapasztalatait/ismereteit, akár - és ez lenne a legjobb - gyártók szerinti felsorolásban (minőség szerint) - általa szubjetktív/objektív módon.

Értsd, (mittomén) ; Dynaudio, KRK, Genelec, KRK, Tannoy, Mackie... stb.

Segítségeteket előre is köszönöm, azt hiszem a kérdések java még csak ezután jön részemről :) 

Köszi,

Daniel

Ui.: Jahh, ambient a cél + chill + breakbeat (esetleg más mélytartomány), szóval gyakorlatilag a spektrumskála minden szintjét igénybe szeretném venni ("színezés, szaturáció" nélkül értelemszerűen). Az ebből adódó stúdiósubokkal kapcsolatos kérdésekkel kérlek egyelőre kíméljetek: nincs pénz, csak amit kikötöttem :) ) .

Mindent előre is köszi!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
24 perccel ezelőtt írta Blank:

Off, bocsánat, csak megütötte a fülem: Jujj de nagyon Reason. :) Klassz track amúgy, csak kiütnek a factory hangok. Szép csilingelős lett, jó hallgatni, meglesem a többit is. :) 

Pedig az általam tekert ambience-ek jellemzőek a reason-re inkább. Nem pár gyári vsti-t hallasz inkább? (fm7, reaktor). A szűk panorámájú és sávszélességű + jellegzetes hangzású reason tényleg elég kínos :) .

Hozzászólás megosztása

• 0
17 perccel ezelőtt írta dkeviczky:

Teljesen megéri az árát és hajtható, tényleg mondják. Viszont mégis a "rágyűjtésben" gondolkodom, és Neumann-ban vagy Dynaudio-ban. Kövezettek meg "sznobizmus miatt", de ezek nekem nagyon szimpatikus gyártók.

A focal ha nem szimpi gyarto, akkor nezzel szet a komolyabb modelljei korul... :D Az alpha a messze legolcsobb belepomodelljuk. A tobbezer eurosak meg lelepik a dynaudio barmilyet (bar en kimondottan nem szeretem a bm15a-t, szubjektive abszolut). De ha bm15a-ig gyujtogetsz, akkor a sokat lehurrogott adam a7x-est is hallgasd meg, szerintem az is nagyon jo, es feleannyiba van. 1200 erka/darab aron azert mar van mibol csemegezni, de en valszeg egy par a7x-et vennek, a maradekbol meg masokat. :)

Meghallgattam a muzsikot, majdnem elaludtam :) Persze az ilyen zene talan egy kicsit arra is van ugyhogy ez vegulis jo jel! :) Igy reggelre minden kicsit tavoli, meg folyik, meg puha, de tetszik ez zajalapu chill ambient. Kb a 4. perctol nagyon elem viszont a feleledo zenet!

A cimet viszont nem ertem. :) Az atmoszferaba lepes az nem ennyire nyugis :D

Hozzászólás megosztása

• 0
34 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A focal ha nem szimpi gyarto, akkor nezzel szet a komolyabb modelljei korul... :D Az alpha a messze legolcsobb belepomodelljuk. A tobbezer eurosak meg lelepik a dynaudio barmilyet (bar en kimondottan nem szeretem a bm15a-t, szubjektive abszolut). De ha bm15a-ig gyujtogetsz, akkor a sokat lehurrogott adam a7x-est is hallgasd meg, szerintem az is nagyon jo, es feleannyiba van. 1200 erka/darab aron azert mar van mibol csemegezni, de en valszeg egy par a7x-et vennek, a maradekbol meg masokat. :)

Meghallgattam a muzsikot, majdnem elaludtam :) Persze az ilyen zene talan egy kicsit arra is van ugyhogy ez vegulis jo jel! :) Igy reggelre minden kicsit tavoli, meg folyik, meg puha, de tetszik ez zajalapu chill ambient. Kb a 4. perctol nagyon elem viszont a feleledo zenet!

A cimet viszont nem ertem. :) Az atmoszferaba lepes az nem ennyire nyugis :D

Nem bízom a franciákban :) . Viccen kívül, nem hiába írtam a Tannoy system 1200-ról: nem akarok belemenni a csillió eurós témákba. Egyelőre az Adam ribbonnjával sem barátkoztam még meg. Lehet hogy élőben más lesz. Egyszerűen csak kell egy belépő monitor a 20 éves sony hangfalam mellé, aztán 1-2 év és megpörgetem. 

Igen, jellemzően idegnyugtató hatása van (nekem legalábbis). Nem tudom mi távoli meg folyik reggelre, remélem nem reggelig hallgattad :)  . A visszatérésről annyit hogy meteorzáporba kerültem, a vége pedig a hazatérés (bár Steve Jablonsky ezt jobban megoldotta :) ).

Hozzászólás megosztása

• 0

A Focal Alpha 80-as jó, bárki bármit mond. Meghallgattam és ha vennék 200 körül azt vennék. De nekem pont jó lenne az Adam 77x ha többet akarnék erre szánni. Az A7x kisebb helyekre jó megoldás. 

A DynoBm15 meg kezd egyfajta sztenderddé legendásodni, pedig van pár hibája mint bárminek ugyanabban az árkategóriában.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
6 órája írta dkeviczky:

Igen, jellemzően idegnyugtató hatása van (nekem legalábbis). Nem tudom mi távoli meg folyik reggelre, remélem nem reggelig hallgattad :)  . A visszatérésről annyit hogy meteorzáporba kerültem, a vége pedig a hazatérés (bár Steve Jablonsky ezt jobban megoldotta :) ).

Nem reggelig hallgattam, csak nagyon hamar leleptem melobol, es mivel elotte csak 2-3 orat aludtam, direkt jol is jott egy kis chill. Pihengettem vagy 12-ig... :)

4 órája írta draco draconis:

A Focal Alpha 80-as jó, bárki bármit mond. Meghallgattam és ha vennék 200 körül azt vennék. De nekem pont jó lenne az Adam 77x ha többet akarnék erre szánni. Az A7x kisebb helyekre jó megoldás. 

A DynoBm15 meg kezd egyfajta sztenderddé legendásodni, pedig van pár hibája mint bárminek ugyanabban az árkategóriában.

A 80-as biztos jo (a 65 az az, az biztos), es az a7x tenyleg kisebb helyre jo, ezert az alphabol lehet nekem eleg lett volna az alpha50-es is. A kerdezo meg kis hazistudioba keres megoldast. Az eredeti poszt szerint. Ugyhogy merem ajanlani.

A bm15 jo, meg biztos kurvajo is, az tenyleg csak szubjektiv, hogy en szemely szerint nem talaltam vonzonak.

a77x-et meg nem hallottam, de nagyon veszelyesen nez ki. Es siman belefer a bm15 araba, szal dkeviczky, hallgasd csak meg azt is :)

Szerkesztette DutchFlowers

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta dkeviczky:

Nem bízom a franciákban :)

Ez is egy szempont... :)

• Haha 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

En a BM15a-kat max ATC-re cserelnem, imadom. Najo, KH310-re is talan, masra nem :) 

Geneleceket ki nem allhatom pl.

Szerkesztette axon.dust
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés