Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Thunderbolt 3 alaplap keresés


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék Apollo twin MK2-t vásárolni, ehhez keresek viszonylag nem horror áron Gigabyte alaplapot. Több napos keresgetés alapján azt sikerült megállapítanom, hogy ha egy alaplapra azt írják, hogy támogatja a TB3-at, az nem azt jelenti, hogy alaplapi a TB3 rajta. Jól gondolom? Ehhez valószínű kell a kiegészítő kártya, amit elvileg az UAD nem szeret olyan nagyon. Aki használ Apollo Twin MK2-t vagy Apollo 8 MK2-t , legyen szíves ossza meg velem, hogy milyen alaplapja van.
Az UAD oldalán már megnéztem, hogy mit ajánlanak, de valahogy nem tudom elhinni, hogy 1151 foglalatosban csak az a 3-4db alaplap létezik amin rajta van a TB3.
A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

7 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ja, hogy az csak egy magos. Ezt nem tudtam.  Ha tudja az Unison dolgot és belefér egy preamp, meg egy LA2A, akkor már el lehet vele lenni felvételre.
Keverésre meg lehet mellé rakni egy Octot, vagy akárhányat. Ezen úgysem azért van a DSP, hogy majd azzal megoldod a keverést,
hanem a felvétel/monitoring miatt. Egy Neve 1073 és a hasonlóan komoly pluginek megeszik egy DSP 70%-át, szóval érted.
Keverési szempontból nagyjából mindegy, hogy 1, vagy 2 DSP van rajta, mert mindkettő ugyanolyan kevés.
Azt nézzétek, hogy a felvételi metódusban hogy áll meg a lábán. Arra legyen elég.



 

Pontosan így van! De maximum a 610B mellé fér be egy LA2A. Ezért néztem inkább a TWIN QUAD-ot, és akkor utána keverésre is lehet használni a PCIe Quad-dal. 
Tudja az UNISON-t. Néztem most az UA oldalán a véleményeket, elég sok negatív komment van kompatibilitás/stabilitás miatt.

Link to comment
Share on other sites

Minden kedves leendő Gigabyte GA-Z170X Gaming 7 (vagy hasonló) alaplapot vásárló/használó kollégának szeretném megosztani az általam tapasztalt idegfeszítő történéseket.
Nos...a Gigabyte oldalán rögtön az áttekintés felületen a második sorban az van feltüntetve, hogy ez az alaplap bizony támogatja a 7./6. generációs Intel processzorokat. Én úgy voltam vele, hogy ha már támogatja a 7. generációst, akkor tegyünk bele azt, és akkor rögtön egy i7-7700 CPU-t, ami a CPU kompatibilitási listán a második helyen van, ezt csak az i7-7700K előzi meg, ami a tuning CPU, OC-ra képes. Alkatrészek érkezése nagy türelmetlenséggel töltött el, még jobban az összerakás, hogy meglegyen a "melegágya" az Apollo-nak minél hamarabb. Összeraktam a gépet, ahogy azt kell... Első indítás után az alaplapi kijelző az 55-ös hibakódot mutatta és a speaker sípolt is szép hosszúkat. (Még az alkatrészek megérkezése előtt, de már az alkatrész megrendelés után volt egy rossz sejtésem, de az ember mindig bízik.) Megnéztem, mit jelent az 55-ös hibakód...Memória probléma. A memória egy 16Gb Kingston HyperX Fury Black 2400Mhz. Paraméterileg megfelelt az alaplapnak is és a CPU-nak is. Igaz, nem néztem meg pont ezt a típust az alaplap kompatibilitási listán, de sosem volt még gond belőle, ha a freki /feszültség értékek stimmeltek. A probléma nem a memóriával volt, ahogy azt előre sejtettem. Sajnos picit későn néztem meg tüzetesen az alaplap CPU kompatibilitási listáját, és mint kiderült, és bebizonyosodott, az alaplap csak az F20 BIOS ver.-től támogatja a 7.generációs CPU-kat. Még jó, hogy léteznek olyan alaplapok, amik RAM és CPU nélkül is képesek BIOS-t frissíteni, Gigabyte alaplapoknál ezt a funkciót a Q Flas Plus-nak nevezik. Na ez az alaplap ezt pont nem tudja... ? Nem volt mit tenni, keresni kellett valakit, akinek van kompatibilis CPU-ja. Legközelebb ez egy bolt volt.
Összegezve...Ha valaki ilyen alaplapot szeretne venni és 7. generációs CPU-val szeretné használni, vagy számítson egy frissítésre, vagy nézze meg a gyártási évet az alaplapon. 2016. Novemberében jött ki az F20-as BIOS frissítés, tehát ami későbbi gyártású az nagy valószínűséggel kompatibilis lesz a 7. generációs procival alapból is (én ebben bíztam), ami viszont 2016. november előtti, az nem. A dobozon lévő széria szám első 4 számjegyéből ki lehet találni a gyártási dátumot. első két számjegy az év, a második két számjegy (harmadik negyedik pontosabban) a hetek számát jelenti. Valahogy így néz ki SN1634XXXXXXXX= 2016. Augusztus (kb.).
Mindenkinek jó gép építést kívánok :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

Engem az érdekelne, hogy mi van ha ráaggatsz még mondjuk 4 Octo kártyát. Mármint TB-s Satellitet.

Írj neki, mindenre válaszol, nagyon korrekt srác. Elmondja/leírja a tapasztalatait. De azt hiszem abban a topicban te is reagáltál valamit, ahol leírta a tapasztalatát ezzel az ASUS kombóval. Arról nem volt szó benne, hogy plusz Satelitet használ-e, csak azt írta le, hogy az apollo/twin tökéletesen megy nála.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Spike:

Köszi Hobkins ezt a szuper "útmutatót".:bow:
Én is váltás elött állok és egy régi GIGABYTE GA-X58A-UD3R alaplapom van amiben 2db. UAD Solo PCI express és 2db. TC Powercore PCI kártya van valamint egy passzív videokártya.
Interfész: Fireface 800 FireWire csatlakozóval.
Memória 6db 4 GB-os DDR3 (amiket valszeg elfelejthetek)
Szeretnék beszerezni még egy UAD Quad Satellite-et USB verzióval.

Milyen gyors és stabil alaplapot ajánlasz amibe 24 GB ramot belegyúrhatok és ami a felsorolt kártyákkal valamint a Fireface 800 -al is megy?

 

 

Szia! Nagyon szivesen! 

Kicsit bonyolult a szitu... ami tudni fogja a TB3-at, abban valószinű, nem lesz PCI foglalat a TC-nek. Ha jol tudom létezik PCIe FW kártya, igy a hangkartyadat szinte barmelyik alaplappal tudod hasznalni. Jobban meg kell nezni a lehetosegeket alaplap teren. Bocs mobilrol vagyok, igy egyelore tobbet nem tudok gyorsban mondani, de nezek valami megoldast. 

Link to comment
Share on other sites

Ez jó hír. És mi megy pontosan? Csak egy Apollo, vagy egy komplett rendszer DSP-kkel?
Az UAD azt mondta amúgy, hogy elképzelhető, hogy elindul akármivel is, csak megeshet, hogy menet közben aztán megadja magát
és furcsa dolgok történnek. Magyarán nem tudják garantálni az üzembiztonságot, ami otthon talán nem akkora katasztrófa, de nálunk meg elsődleges,
úgyhogy én nem kockáztathattam.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

Ez jó hír. És mi megy pontosan? Csak egy Apollo, vagy egy komplett rendszer DSP-kkel?
Az UAD azt mondta amúgy, hogy elképzelhető, hogy elindul akármivel is, csak megeshet, hogy menet közben aztán megadja magát
és furcsa dolgok történnek. Magyarán nem tudják garantálni az üzembiztonságot, ami otthon talán nem akkora katasztrófa, de nálunk meg elsődleges,
úgyhogy én nem kockáztathattam.

Kipróbálta az új Arrow-al is, de arra azt mondta, hogy elég katasztrófa. Apollo 8 QUAD-dal és TWIN-nel is használta. Hogy egyszerre hány eszköz működik nála azt nem tudom. Külföldi fórumokon is láttam, hogy ezzel a kombóval használják. Nyilván az a tutibb, ha az UA által javasolt alaplappal használja az ember, de nem kizárt hogy másik kombinációval is jól működik.
Puding próbája mindig az evés, csak az a kérdés, hogy milyen drága a végére az a pudling...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...