Jump to content
Ménemszól.hu

UAD X Coming Soon!


Hobkins

Recommended Posts

Sziasztok!

UAD-ék háza táján várható volt, hogy lesz valami újítás, a találgatások már mennek egy ideje, de most már a neve azért kiderült: UAD X.
Van valakinek valami infója erről?
Gearslutz hírlevélben kaptam az értesítést, de nem találok semmi infót.

Apollo X6 full.jpg

Szerkesztette Hobkins
Kép csatolás
Link to comment
Share on other sites

Még nem láttam semmit róla, de nagyot kell alkotniuk. Manapság egy Octo kártya is hamar elfogy, ami vicc szerintem ennyi pénzért, tekintve, hogy milyen procit vehetsz a gépedbe egy octo áráért stb.

Szerkesztette gabo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta gabo:

Még nem láttam semmit róla, de nagyot kell alkotniuk. Manapság egy Octo kártya is hamar elfogy, ami vicc szerintem ennyi pénzért, tekintve, hogy milyen procit vehetsz a gépedbe egy octo áráért stb.

Ezzel csak az a gond, hogy ha elindítasz pár darab Weiss plugint, akkor rögtön kiderül, hogy lószart sem ér a leggyorsabb i7-es.
Kamu pluginekből persze tengernyit lefuttat, de a valóban jókból nem sokat.
Ettől függetlenül valóban megérett a megújításra az architektúra, ezt senki sem vitatja.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta deneverstudio:

Egyébként ha a valós plugin futtatási teljesítményt nézzük, akkor kb. egy Octo kártyával egyenértékű az i7-es.
 

ööö, izéé... Mi lenne, ha "i" szériás processzorok helyett Xeonban gondolkodnátok, ha már mindenképp Intel kell? :)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta wolf:

ööö... lássuk csak: veszünk két xeont, hozzá dupla foglalatos alaplapot, ram-ot most nem számolom... vagy: veszek egy i9-et, 18 mag/36 szállal, kisebb méretű lappal, árban ez is hasonló... Szóval: elgondolkodtató...

Cubase/Nuendo dropoutozik a sokmagos i9-en sajnos, szóval egyelőre kilőve.
Állítólag 14 magra korlátozva működik, de szeretnék már látni egy élő embert, akinél valóban megy hibamentesen.
Most jönnek majd a 8 magos i7-esek, az átmenetileg egy kis előrelépés lehet majd.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

13 órája írta deneverstudio:

A 18mag/36 szálat meg végképp el kell felejteni, mert a hyperhtreandig soha nem működött audiora.
Nagyon erősen ajánlott letiltani, ha nem akar komoly időzítési és egyéb bajokat az ember.

Ez nekem új infó. Lehet, hogy csak a Cubase/Nuendo nem szereti. A Reaper mindig is kezelte rendesen. Volt, aki ezért állt át, mert az Ableton 128 Serumnál teljesen meghalt, míg Reaperen 25%-os volt a prociterhelés...

Több, mint tíz éve én is azért váltottam Tracktion-ról Reaperre, mert az addigi egymagos gépet lecseréltük Core 2 Duo-ra és Tracktion recsegett, ropogott, míg a Reaper szépen kezelte a két magot.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta gabo:

Több, mint tíz éve én is azért váltottam Tracktion-ról Reaperre, mert az addigi egymagos gépet lecseréltük Core 2 Duo-ra és Tracktion recsegett, ropogott, míg a Reaper szépen kezelte a két magot.

Itt nem két magról van szó, hanem sokról, ami jelenleg valamiért nem megy a Cubase-nak:
https://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=250&t=117319&sid=521f98b141f72d67cf89281eb4060f6c&start=200
Nem tudom miért.
A HT, amikor régen bejött, akkor nagyon komoly rumlikat csinált, én azóta nem is foglalkozok vele, bár azóta vélhetően sokat javítottak rajta.
Ettől függetlenül azóta is letiltani javasolják a Steinberg forumokon.

Amúgy is egy marhaságnak tartom, főleg audiora.
Nem vagyok ugyan programozó, de józan paraszti ésszel átgondolva semmit értelmét sem látom,
mert a valós teljesítmény nem lesz nagyobb, viszont még tovább bonyolítja az ütemezést, ami amúgy sem egyszerű a sok mag esetében.
Ezért vannak a dropoutok is.
Max ott lehet ennek értelme szerintem, ahol nem kritikus dolog az időzítés.
Audio/Video esetében az, így én inkább hanyagolom.
Azzal a 18 maggal én ellennék simán, HT nélkül, de ugye az sem megy jelenleg.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta NeoC:

?

hypertreading? Mit csinalna, ha nem mukodne jol? Marmint mit vennek eszre?

Igen, arra gondoltam. Processzálási, időzítési anomáliák léphetnek fel a Hyper-threading használata miatt - deneverstudio indokai alapján -, de a puding próbája az evés! :)

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Igen, arra gondoltam. Processzálási, időzítési anomáliák léphetnek fel a Hyper-threading használata miatt - deneverstudio indokai alapján -, de a puding próbája az evés!

Mondok egy konkrét példát is még régről, amikor először bejött a HT.
Akkoriban még jobb híján a Drumagoggal kellett dobot triggerelni real-time, ami nem volt egy atompontos dolog, de meg lehetett vele küzdeni.
HT alatt viszont a sokszorosára nőtt a pontatlansága és úgy teljesen használhatatlan volt. Meg aztán voltak spontán összeomlások is HT alatt, ami nélküle nem és hasonló dolgok. Valójában ma sem lehetünk biztosak benne, hogy egy-egy fura anomáliát nem-e az okoz így inkább OFF és akkor egy lehetőséget már ki is zártunk.

Link to comment
Share on other sites

Bevallom oszinten nem tudom, hogy HT-zik-e a gepem, ennyire nem ertek hozza. Nem allitottam semmit a rendszeren. A Logic pontos, nem teveszt, nem all le. Ha belenezek a cpu eroforras hasznalatba, akkor cca egyforman hasznalja a magokat munka kozben, egy kivetellel: bounce, vagy render alatt csak egyet hasznal, a tobbit nem.

Szerkesztette NeoC
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta NeoC:

egy kivetellel: bounce, vagy render alatt csak egyet hasznal, a tobbit nem.

Az érdekes, mert ott aztán nyugodtan elszórakozhatna azzal, hogy összerakosgatja, amit kell.
Real-time ez sokkal rázósabb dolog.
Majd megnézem, hogy a Cubase mit csinál bounce alatt, de ott szerintem akkor is megy az összes mag.
A HT-t amúgy BIOSban lehet tiltani, vagy engedélyezni, így leginkább ott lehet megnézni, hogy megy-e, bár lehet, hogy a feladatkezelői is mutatja.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...