Jump to content
Ménemszól.hu

UAD X Coming Soon!


Hobkins

Recommended Posts

2 órája írta deneverstudio:

Mennyi egy vízhűtés?

a komplett liquid cooling setek kb 60-350ig vannak. ki mennyi hot/penzt termel...

nyilvan,az a profi megoldas, ha mashol van a gep, es akkor nem kell szigetelt (vagy legalabb csillapitott) hiperszuper haz,meg vizhutes.

a pofon akkor jon,ha az ember megnezi a thunderbolt kabel arakat, es lemeri hany meteres kell...........

 

 

 

Szerkesztette NanoScore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

itt egy random RS GPU-render build, ebbe EKWB van, az egy eleg megbizhato marka (dual xeon, 7x1080TI, 128GB RAM). 

nem eletbevago,de azert hiba:

megpedig az, hogy a haz tetejen 8 db kicsi fan van, ahelyett,hogy berakott volna 2 nagyot. egyreszt halkabb az alacsonyabb fordulatszam/frekiintervallum miatt, masreszt hatekonyabb is hiszen nagyobb erovel, es tobb levegot mozgat meg.

 

 

89C432D7-E58B-4FCC-A13F-E19513247ADC.jpeg

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta Lacika:

OFF:
72 mag
7 videókari,
128GB RAM meg 8TB HDD stb stb
A pofám leszakad :blink::lol: Anno ezt tanultam (ˇ~20 éve) a suliban, azóta nemnagyon követem a dolgokat, @NanoScore ahogy látom eléggé vágod ^^ A gyorsabb render miatt kell a 7 vga kartya? Elgondolkodom ilyenkor h pl a Marvel CGI-nál mit használnak????? :D egek..

nem vagom en, vagnad te is: eleg ket napra belepned a RedShift render community csoportba, naponta 20 ilyet latsz ?

 ez az NVidia SLI technologia, a Redshift kihasznalja mind a 7GPUt.

egy darab RTX 2080 TI pl 10+szer/[vagy akar 100szor] gyorsabban vegez,mint egy xeon.. ugyan azzal a projekttel.

 

remelem jonnek majd mèg pluginek CUDAra a kovetkezo 10evben, en birnam

 

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

Ezek nagyon komoly teljesítmények, nagyon komoly áron! ?

Szerencsére a tavaly összerakott I7-es rendszerünk még sok évig jó lesz, mert 50%-ot kihasználó projektünk is ritka, így egyelőre freeze és egyéb stembe renderelős trükkökre sincs szükség.

Nem is szeretnék néhány évig külső vinyó vásárláson kívül gépfejlesztésre gondolni, költeni pláne! ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 10. 14. at 9:50 írta gabo:

Ezek nagyon komoly teljesítmények, nagyon komoly áron! ?

Szerencsére a tavaly összerakott I7-es rendszerünk még sok évig jó lesz, mert 50%-ot kihasználó projektünk is ritka, így egyelőre freeze és egyéb stembe renderelős trükkökre sincs szükség.

Nem is szeretnék néhány évig külső vinyó vásárláson kívül gépfejlesztésre gondolni, költeni pláne! ?

 

Nem szerencse ez, hanem jol csinalod, amit csinalsz,  jo hangkartyad es DAW-od van egy jo kis i7-tel. RMEvel es Reaperrel megbizhatobb es konnyebb alapjaraton az elet, meg akkor is, ha CPU/RAM/disc ehes VSTk, VSTik vannak bent, artikulaciok sokszoros unisonnal(3-4)/ az nki scriptek sok Round Robinnal (4-8), birni fogja.

Igazan eros gep (vagy gepek) csak az orias templatekhez kell/ kellenek - a gyorsabb keresgeleshez. 

 

 

 

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

idokozben megjelent megegy alaplap,ASUS Prime Deluxe ll.
***tamogatas: 2x Thunderbolt3 gyari csatlakozo (AIC nemkell),
***VROC (Virtual RAID On CPU), (ez tamogatja az ASUS Hyper kartyajat, ahol 4 db m.2 SSDt lehet belerakni, es egy tombbe kotni / kartya, (max 2 kartya/alaplap) - szoval akar 12 GB/s olvasasi sebesseget is el lehet erni. Ami mar ugye kb a RAMok olvasasi sebessege. persze az eleresi ido nem kozeliti meg a RAMet. Tamogatott RAID szintek 0,1,5,10. ( a premium opciokhoz hw kulcsot kell vasarolni).)

Eleg jo kis audio vagy cgi MOBO ez.

Tamogatott CPU termeszetesen i9.  ( 9900X vagy 9920X is kb pont mostantol megvasarolhato,10 vagy 12 mag, 19.25MB Cache. ezek ilyen szerver level gamer CPUk. (3.5GHz base freq/4.4GHz Turbo Boost 2.0, 4.5GHz Turbo Boost Max 3.0).

nyilvan csak maximalista vadallatoknak.. :)

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta NanoScore:

idokozben megjelent megegy alaplap,ASUS Prime Deluxe ll.
***tamogatas: 2x Thunderbolt3 gyari csatlakozo (AIC nemkell),
***VROC (Virtual RAID On CPU), (ez tamogatja az ASUS Hyper kartyajat, ahol 4 db m.2 SSDt lehet belerakni, es egy tombbe kotni / kartya, (max 2 kartya/alaplap) - szoval akar 12 GB/s olvasasi sebesseget is el lehet erni. Ami mar ugye kb a RAMok olvasasi sebessege. persze az eleresi ido nem kozeliti meg a RAMet. Tamogatott RAID szintek 0,1,5,10. ( a premium opciokhoz hw kulcsot kell vasarolni).)

Eleg jo kis audio vagy cgi MOBO ez.

Tamogatott CPU termeszetesen i9.  ( 9900X vagy 9920X is kb pont mostantol megvasarolhato,10 vagy 12 mag, 19.25MB Cache. ezek ilyen szerver level gamer CPUk. (3.5GHz base freq/4.4GHz Turbo Boost 2.0, 4.5GHz Turbo Boost Max 3.0).

nyilvan csak maximalista vadallatoknak.. :)

És roppant mód gazdagoknak. (Vagy apuci kedvenceinek.. 😄 )

😄 😄 😄 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta malaga:

És roppant mód gazdagoknak. (Vagy apuci kedvenceinek.. 😄 )

😄 😄 😄 😄 

es a szorgalmasaknak, akik nem alkoholra, dohanyzasra,junk foodra szorjak a penzuket, TV nezesre az idejuket, hanem okosan a ‘munkajuk’ a hobbijuk. :)

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 12. 09. at 0:22 írta NanoScore:

es a szorgalmasaknak, akik nem alkoholra, dohanyzasra,junk foodra szorjak a penzuket, TV nezesre az idejuket, hanem okosan a ‘munkajuk’ a hobbijuk. :)

Ahha!

A munkám a hobbim. Imádom és jól megy.

  • Nem dohányzom
  • Nem is alkoholizálok (na jó, heti 2 sör betalál, de azt hiszem nem ez viszi el a budge-t... 😄 )
  • Most vettem egy M2-es 970-es Samsung EVO-t (1gb) 100.000 körül vesztegetik manapság
  • Ebből 4db + kártya
  • Alaplap
  • És az imádott intel áraival az általad említett proci...

Na ezt a közép réteg sem nagyon tudja finanszírozni. Persze közel sem biztos, hogy a célcsoport innen kerül ki. Pusztán csak arra akartam rámutatni, hogy az általad felvázolt "konfig" egy roppant mód szűkebbnél is szűkebb réteget céloz meg, ami "nem embernek való". 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 12. 10. at 13:26 írta malaga:

Ahha!

A munkám a hobbim. Imádom és jól megy.

  • Nem dohányzom
  • Nem is alkoholizálok (na jó, heti 2 sör betalál, de azt hiszem nem ez viszi el a budge-t... 😄 )
  • Most vettem egy M2-es 970-es Samsung EVO-t (1gb) 100.000 körül vesztegetik manapság
  • Ebből 4db + kártya
  • Alaplap
  • És az imádott intel áraival az általad említett proci...

Na ezt a közép réteg sem nagyon tudja finanszírozni. Persze közel sem biztos, hogy a célcsoport innen kerül ki. Pusztán csak arra akartam rámutatni, hogy az általad felvázolt "konfig" egy roppant mód szűkebbnél is szűkebb réteget céloz meg, ami "nem embernek való". 😄

 

igyekszem racionalis es objektiv sikon maradni, kicsit elvitted OFFba, szerintem total foloslegesen,de azert reagalok ‘gyorsan:

 

-2: letezik 256GBos SSD is, vagy 512GBos, es lehet kettot is beletenni,jo sok fokozat van, jo sok variacio a maximalis ertekig (olvasasi sebesseg,darabszam,tarhely) - senki nem allitotta,hogy kotelezo a negydb, es abbol is az egyik legnagyobb; miert a szelsosegekkel “ervelsz”?  igy kicsit kevesbe gyenge,nemigaz?:) (sorry,nem szemelyeskedoen irom, felre ne ertsd, csak megallapitom,tudatosan olyan dolgokat irok, ami nem vita targya, es matematikai teny, vagy akarki szamara objektiven megallapithato.)

az ASUS hyper m.2 (amibe az m.2 ssdk mennek) ~20k HUFert megveheto. 4 db 256GBos m.2 ssd kb annyi,mint 1db 1TB, viszont a sebesseg osszeadodik,mikozben csak egy db x16-ot foglal a hypernek koszonhetoen. i9, es a dragabb alaplap amugyis(!) kell , a gyari thunderbolt 3 miatt, massal nem megy az uad x.

tehat,aki amugy is venne m.2 ssdt, annak ez egy jo opcio. attol,hogy neked es a szomszedodnak nem kell, masnak kellhet. pl mert draga az ideje, es minel kevesebbet akar a gep elott gornyedni. 

Attol,hogy te Ahhazva egyedulallonak titulaltal egy szelsoseges erteket,majd jol belealltal, (4*1TB SSD), es ebbol levezetted az illuziokat,a tobbi eshetoseg meg toled fuggetlenul valaszthato, valos,

kedvezobb aru opcio marad! ;):

256GB,256GB,256GB

256GB,256GB,256GB,256GB

512GB,512GB,512GB

...

(stb).

-1: latom rendesen magadravetted, de nem korulotted forgott a kontextus, hanem altalanosan igaz a bena kifogasokra,szelesebb korben; az emberek amennyit elpazarolnak mestersegesen generalt szuksegletekre, abbol lazan megvehetnenek egy ilyen gepet, vagy Mac Prot, stb, amennyiben szukseguk van ra. remelem tisztaban vagy azzal a tennyel,hogyha rad nem igaz egy allitas,valahogy,valamiert, attol meg tobb tizezer, vagy szazezer, vagy akar egymillio vagy tobb emberre igaz lehet, ergo a sajat peldaddal a nagy semmit cafoltad leginkabb. 

0. “SAMU ... 1GB”. Tudom, elirtad. De,maradjunk 1TB-nal, 1GB-on a zeneles rabszolgamunka lenne szamodra, es hat vallajuk be,igen rosszul is menne az egesz,gyakorlatilag lehuzhatnad a rollot. ;) 

0.5. az a statisztikad, hogy ez csak egy szukebb retegnek megfizetheto, azokra igaz, akik hobbistak, vagy kizarolag CSAK zenelessel foglalkoznak.

1. Ezt felreteve, van sok sound designer, producer, zeneszerzo, mernok, aki ezekmellett ir scripteket is, programozo(kodolo), netan grafikai dolgokat is alkot.Meg kulfoldre sem kell mennie, hogy jol keressen, annyira jol,hogy zsebbol megvegyen egy professzionalis gepet. (az altalam irt config, ami kb 0.9-1.2M, kb 16600> HUF-ot amortizalodik/hó, (legkevesbe jo esetben).) A legtobb ember ennel _tobbet_ kolt havonta mestersegesen generalt szuksegletekre, azaz egopotlo divattermekekre, statuszszimbolumokra, stb. Szoval: Ezeket a kiegeszito ismereteket par honap alatt el lehet sajatitani. Ezek az extrak, nem fuggetlen mankok, gyakorlatilag manapsag alapkovetelmeny, ha nem atlagos szinten akar az ember maradni. alapkovetelmeny:(hang+grafika+kodolas).   szignifikansan nagyobb uzleti lehetoseg van benne, ertsd egy adott befektetett ido/penz egyseghez nagysagrendekkel nagyobb bejovo tiszta haszon tartozik, viszont cserebe nagyobb szorgalmat es kitartast kivan. Foleg,hogy a scripteles manapsag olyan alap dolog,mint regebben az angol nyelv, vagy az irastudas. szumma: ha valaki kodol is a hang mellett, es nagy templatekkel dolgozik, akkor ilyen gepet vesz. (vagy meg ennel is jobbat(XEON)). Sok zenesznek van XEON alapu mac proja, titkon remelem tisztaban vagy vele, hogy az is 1Mtol kezdodik. nyilvan, hogy mennyire kell, attol fugg ki-milyen projekteket csinal, ill attol,hogy mennyire draga az ideje.

2.Kizarolag zenelesbol befolyo bevetelekbol kevesen tudnak zsebbol ilyet megvenni , ez teny, de senki nem mondta, hogy nincs igy. ;) A kozepreteg egy reszenek van ilyenre szuksege, es de, megtudja venni, csak nem a te szelsoseges ertekeiddel. kicsit alsobb kozepreteg rak bele 2-3 db 256GBos SSDt, a kozep 2-3 db 512GB-ot, a felsokozep meg 4 db 512GB-ot, a megfelsobb (highend)meg 2*4 db 4 TBosat. (ha kell neki valamiert a nagy sebesseg karoltve a sok hellyel) sokaknak folosleges,igen, ezek kozul barmelyik,(pl editalas,felvetel,stb)meg akkor is ha havi 1 millat keres. ennel keves nyilvanvalobb dolog van, ugorjunk.

3.Nos, az UAD X pont azt a reteget celozza meg, akinek nem okoz gondot egy Mac Pro, $999-os CPU sem. igazabol ugye,mint emlitettem, Thunderbolt3 nelkul nem is megy, ahhoz pedig jo vas kell. (a lanek szamanak a fontossagat hagyjuk,mert ez csak annak fontos, aki oriasi templatekkel es nagyon alacsony latencyvel dolgozik) Szal, projektfuggo. Visszaterve, olyan a rendszer, amilyen eros a leggyengebb lancszem. UAD X-hez minden komponensnek jonak kell lennie,A hangfaltol a processzorig, aki ezt elbagatelizalja, elobb utobb koppan.

 

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 10. 05. at 2:23 írta NanoScore:

Ha valaki PCIe SSDket akar, meg SSD RAID, es nagyon kicsi latencyt, sok effekttel, es par %kal kevesebb fagyast/ev, akkor egyertelmu.
Szoval papiron, egyszeru benchekkel,nagyjabol ugyan az a teljesitmeny atlagos korulmenyek kozott ket egyforma ereju i9 / XEON CPU eseten. A XEON+ECC elonye a szelsoseges esetekben mutatkozik meg. Pl, ha nagyon alacsonyra vesszuk a latencyt(1-2-3-4ms).es nagyon gyors az SSDnk, es a rendszer sok lanet/cachet hasznalna.
De az a zavaro, ami miatt igazabol ertelmetlen racionalisan osszehasonlitani az az, hogyha az ember megveszi a legdragabb i9et abba mar minosegben, sebessegben ugyan az van , mint egy XEONban, szinte, ott mar inkabb csak az ECC a diffi a cache/ es a lanek szama mar nem.
Ez olyan kerdes,a XEON+ECC vs Core-X, mint az RTX Quadro 8000 vs RTX 2080 Ti. Csak ott nem realtimeban mutatkozik meg a szelsosegesseg, hanem renderidoben, szoval aki sokaig renderel, annak fontos,hogy ne szalljon el a gep 91%nal 4 napnyi rendereles utan. Amugy folos kiadas a Quadro. De ha sokaig renderel az ember, oriasi projekteket mozgat, akkor pont az RTX Ti a penzkidobas.
 

OFF. Én i7 7700k + Inno 3D Chill X3 1080Ti-vel renderelek (CPU+GPU render), van amikor 48 óra folyamatos is. Nem száll el. A titka, hogy az oprendszer ne a render GPU kártyán fusson, azaz használom az i7 IGPU-t. És gyorsabb mint egy majd kétszer annyiba fájó Quadro amin csak 8 Gb GPU mem van. És ugyebár a GPU mem az aranyat ér...

Szóval nem kell überász cucc ehhez sem, alap Asrock moboval megy, habár én is gondolkoztam XEON-ban, de annyira drága, hogy azon megvehetem a másik 1080Ti-t minimum. Igazából a memória az, ami issue, mert elfogy. A 32 Gb rendszermem is kevés, a 11 Gb GPU meg nagyon kevés.

Ja, és ezen zenélek is, habár én nagyon kevés plugint használok és ritkán, mert a vasaknak nem áll jól. :D

Link to comment
Share on other sites

37 perccel ezelőtt írta draco draconis:

OFF. Én i7 7700k + Inno 3D Chill X3 1080Ti-vel renderelek (CPU+GPU render), van amikor 48 óra folyamatos is. Nem száll el. A titka, hogy az oprendszer ne a render GPU kártyán fusson, azaz használom az i7 IGPU-t. És gyorsabb mint egy majd kétszer annyiba fájó Quadro amin csak 8 Gb GPU mem van. És ugyebár a GPU mem az aranyat ér...

Szóval nem kell überász cucc ehhez sem, alap Asrock moboval megy, habár én is gondolkoztam XEON-ban, de annyira drága, hogy azon megvehetem a másik 1080Ti-t minimum. Igazából a memória az, ami issue, mert elfogy. A 32 Gb rendszermem is kevés, a 11 Gb GPU meg nagyon kevés.

Ja, és ezen zenélek is, habár én nagyon kevés plugint használok és ritkán, mert a vasaknak nem áll jól. :D

A XEON/Quadro azokba a gepekbe kell, ahol egy evig szinte folyamatosan megy,tehat,a  GPU/CPU (bèr)renderfarmokba. Atlag usernek jobb elfelejteni. Onnantol van ertelme a XEONnak, ha ketto db proci kell,mert keves 44 lane. (pl 7db x8 GPU/ vagy 8db x4 PCIe SSD)...szoval, szerintem is folosleges a Quadro, es a legtobb esetben a XEON is folosleges, a jobb i7-ek, i9-ek minosegben 100%-osak.

Meg ugye a Quadro tud 10bpct. De engem nem erdekel a 30bites OpenGL opcio... Minimalisan jobb a viewport performance, a quadroban, a sajat windowst kerulo driver miatt. a VRAM lehetett meg erv azoknak, akik gigaprojekteket porgetnek, de az uj 2080TI tamogatja az NVLinket, ergo ha a sw tamogatja, stackelodik a VRAM. szoval 4*2080 TI, az 44GB VRAM. bar ez mar tenyleg off. csak zarojeles megjegyzes...

CPU,Az L3 Cache talan szamithat meg, de a jobb i9-ekben, i7-ekben eleg sok van. a 9900Xben pl 19.25MB. az a XEON ami ezt tudja, majdnem ketszer ennyibe kerul. es tud 44 lane helyett 48-at. XEON az en esetemben is felejtos,ahogy a Quadro is....:)

Szerkesztette NanoScore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A titka, hogy az oprendszer ne a render GPU kártyán fusson

OFF btw, en is 1080TIt hasznalok, (igaz EKWB vizhutessel) es 2-300 orara esik egy db crash, redshift3D GPU rendereles eseten. boven belefer. (es lehet redshift bug is, nem feltetlenul fizikai bithiba a crash oka). igenigen, sokan hasznalnak kulon GPUt az oprendszernek, bar azt nem tudtam, hogy ez extra stabilitasert is felel, koszi az infot! :).ON

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta NanoScore:

A XEON/Quadro azokba a gepekbe kell, ahol egy evig szinte folyamatosan megy,tehat,a  GPU/CPU (bèr)renderfarmokba. Atlag usernek jobb elfelejteni. Onnantol van ertelme a XEONnak, ha ketto db proci kell,mert keves 44 lane. (pl 7db x8 GPU/ vagy 8db x4 PCIe SSD)...szoval, szerintem is folosleges a Quadro, es a legtobb esetben a XEON is folosleges, a jobb i7-ek, i9-ek minosegben 100%-osak.

Meg ugye a Quadro tud 10bpct. De engem nem erdekel a 30bites OpenGL opcio... Minimalisan jobb a viewport performance, a quadroban, a sajat windowst kerulo driver miatt. a VRAM lehetett meg erv azoknak, akik gigaprojekteket porgetnek, de az uj 2080TI tamogatja az NVLinket, ergo ha a sw tamogatja, stackelodik a VRAM. szoval 4*2080 TI, az 44GB VRAM. bar ez mar tenyleg off. csak zarojeles megjegyzes...

CPU,Az L3 Cache talan szamithat meg, de a jobb i9-ekben, i7-ekben eleg sok van. a 9900Xben pl 19.25MB. az a XEON ami ezt tudja, majdnem ketszer ennyibe kerul. es tud 44 lane helyett 48-at. XEON az en esetemben is felejtos,ahogy a Quadro is....:)

Na ezt tényleg máshol kéne... :) de pölö az iRay GPU render amit én is használok, ott nem adódik össze a RAM sajna. De még az is lehet, hogy ez közben változott, csak lemaradtam valamiről és így te mondtál nekem igazán hasznosat. Mert ha igen, akkor lehet elkezdek gyúrni egy 2080Ti-re... ;) (és közben látom hogy megy iRay alatt is az NVLink: yeaah!)

Na abbahagytam, mert eredetileg azért néztem be, mert kíváncsi voltam mi a helyzet UAD X téren, épp mi a chit-chat tárgya.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

23 órája írta draco draconis:

Na ezt tényleg máshol kéne... :) de pölö az iRay GPU render amit én is használok, ott nem adódik össze a RAM sajna. De még az is lehet, hogy ez közben változott, csak lemaradtam valamiről és így te mondtál nekem igazán hasznosat. Mert ha igen, akkor lehet elkezdek gyúrni egy 2080Ti-re... ;) (és közben látom hogy megy iRay alatt is az NVLink: yeaah!)

Na abbahagytam, mert eredetileg azért néztem be, mert kíváncsi voltam mi a helyzet UAD X téren, épp mi a chit-chat tárgya.

A RedShift fejlesztoi egyelore dolgoznak rajta, majd a 3-as verzio (kornyeken) lesz tamogatott mindaz, amit az RTXek tudnak(Tensor,RT,NVLink, stb).Node,en is offoltam az offolast! :D

Szerkesztette NanoScore
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Sziasztok!

 

Tervezem, hogy az ősz folyamán beszerzek egy UAD Apollo X6-ot. Ahogy nézem egyre több olyan alaplap kapható, amin Thunderbolt 3 csatoló található. Van konkrét tapasztalatotok, hogy ezek az alaplapok menyire kompatibilisek az X-es Apollokkal?

Pl. ASROCK Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac

 

Szerkesztette Killgates
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...