Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

iOS10 vs iOS11


Koródi Csaba

Kérdés

Sziasztok! Egyszerű kérdésem lenne. Érdemes iOS10-ről iOS11-re váltani?

Nem túl combos az iPad-em (16GB), de legalább 64bites, szóval a teljesítmény még rendben lenne, de a tárhellyel gondban vagyok, így is egyszerre csak egy projekttel férek el rajta. Eddig kitartottam az iOS10 mellett, hogy az oprendszer ne vegyen már el több tárhelyet, de egyre többször futok bele, hogy nem vehetek meg valamit, vagy nem telepíthetek ingyenes programokat, mert 11-es iOS kell nekik.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy nem vesz el drasztikus tárhelyet az iOS11? A kényelmi szolgáltatásai nem hiányoznak, csak az a fránya kompatibilitás.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta Bendi:

Amennyire én tapasztalom, az iOS 11 - legalább is - nem rosszabb, mint az iOS 10 volt. Egy iPhone 5S-en még elég jól teljesített, és egy iPad mini 2-n is, de tény, hogy a legújabb (tavalyi) iPad (ami gyakorlatilag egy iPhone 7-es) sokkal virgoncabb vele. 

Köszönöm a választ! A teljesítménytől nem tartok, iPad Mini 4, 64 bites-re tenném. A gondom az, hogy már csak a telepítéséhez is el kell távolítanom programokat az iPad-ről. 1,5 GB kell a telepítéshez és nekem nincs ennyi szabad helyem a 16GB-os iPad-en. Tehát ha újabb fél, vagy annál több gigát elvesz az OS11, az eléggé érzékenyen érintene :)

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Koródi Csaba:

Köszönöm a választ! A teljesítménytől nem tartok, iPad Mini 4, 64 bites-re tenném. A gondom az, hogy már csak a telepítéséhez is el kell távolítanom programokat az iPad-ről. 1,5 GB kell a telepítéshez és nekem nincs ennyi szabad helyem a 16GB-os iPad-en. Tehát ha újabb fél, vagy annál több gigát elvesz az OS11, az eléggé érzékenyen érintene :)

Azt sajnos nem tudom, hogy maga az iOS 11 mennyivel nagyobb csomag, nint az iOS 10, de ha jól sejtem, karcsúsították, mert eltávolították a 32 bites részeket... Vagy az az iOS 10 volt? Már nem tudom...

Az viszont biztos, hogy a 16 GB nagyon kevés ma már... Lehet, hogy most kellene váltanod egy nagyobb és újabb iPadre, amíg még van értéke az iPad mini 4-esnek... Ha ennyire "szorít a cipő". (Én tavaly vettem egy új iPad-et, mert az iPad2 - igen, a második, 2011-es modell - már bizony tényleg használhatatlan volt az új dolgokhoz. Viszont az Animoog, az Eletribe-ok, meg egyéb, még arra írt szoft szépen elmuzyikál rajta... De bizony az újabb finomságok miatt már lépnem kellett.)

Apropó: a Korg új Electribe Wave-je nagyon nagyot lépett - szerintem -, most már gyakorlatilag egy "teljes értékű" zenekar van egy appban. Össze lehet rakni egy teljes nótát úgy, hogy "előben" csak a szólókat kell játszani, minden másra ott a mastercard  azElectribe Wave.

Link to comment
Share on other sites

Nem is értem egyáltalán minek gyártottak 16 gigásokat! Jó hogy nem 8!

Akitől anno az enyém vettem, nem is értette hogy csakis zenéléshez miért keresek 128-ast. Azt mondja annyi mp3-at el se tud képzelni... Mondom ez nem az a táskányi cd-ket cserélgetős dj-skedés kategória. :D De mondom a kérdés meg is fordítható: neki mire kellett 128g Air2??? Azt mondja, ó ez csak a gyerek mesenézegetős tabletje volt, rakásig walt disneyvel... (És most kapott egy Pro 256-ost)!

Uhhhh!!! Csóri család lehet gondoltam magamban.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

Lehet, hogy most kellene váltanod egy nagyobb és újabb iPadre, amíg még van értéke az iPad mini 4-esnek... Ha ennyire "szorít a cipő".

Jajj, az nagyon jó lenne. Egyre többmindennel költözök az iPad-re, mert a gyerkőc mellett lassan csak éjjel az ágyban tudok bármit kezdeni a zenével, iPad-el a kezemben. De pont a család miatt kész, vége minden fejlesztésnek. iPad Mini4 van, ezzel kell beérnem. 1-2 éve mikor vettem a 16GB-osat tudtam megfizetni, mert a teljesítményből nem akartam leljebb engedni a KORG Gadget miatt. Így a Gadget tele van ötletekkel, dal kezdeményekkel, meg kész dalokkal, amiket aztán TRACK-enként ki-exportálok CUBASIS-be és ott újrakeverem... na ez-az a folyamat, amiből egyszerre egy projekt fér meg az iPad-en.

2 órája írta Bendi:

Az iPad2 - igen, a második, 2011-es modell - már bizony tényleg használhatatlan volt az új dolgokhoz. Viszont az Animoog, az Eletribe-ok, meg egyéb, még arra írt szoft szépen elmuzsikál rajta...

Igen, az iPad2-vel kezdtem én is, mai napig megvan, mert nincs értelme annyiért eladni amennyit adnak érte. A régi programokból nagyon sokminden elfut rajta, lényegében amit a Mini4-ről megtakarítottam programot a helygazdálkodás miatt, az a 2-esen van. De a Gadget már nem fut rajta 4-5 timbrénél több, a Mini4-en meg olykor 20 is előfordul.

2 órája írta Bendi:

Apropó: a Korg új Electribe Wave-je nagyon nagyot lépett - szerintem -, most már gyakorlatilag egy "teljes értékű" zenekar van egy appban. Össze lehet rakni egy teljes nótát úgy, hogy "előben" csak a szólókat kell játszani, minden másra ott a mastercard  az Electribe Wave.

Na, ő a következő kiszemeltem :) A vas KORG Electribe 2-t is szerettem, csak polifónia és triggerelési gondjaim voltak. De ez a Wave marha ígéretes. Lényegében a Gadget-el is azt csinálom hogy olyan zenei alapokat készítek, amire elég csak rámuzsikálni élőben. Csak a Gadget azért egy kicsit leülősebb, belemélyülősebb, amolyan album szám készítésre való... a Wave viszont jó kis liveact alap... vannak vele terveim... majd ha jön a következő KORG leárazás :)

40 perccel ezelőtt írta djuice:

Nem is értem egyáltalán minek gyártottak 16 gigásokat! Jó hogy nem 8!

Hát, ez tényleg nagy kérdés. Konkrétan olyan zenei programokat nem tudok a gépen tartani, amit megvettem... giga méretű zongora app, jópár szinti, és nem elég, hogy a KORG Module-ba nem tudom megvenni a több mint 1GB-os zongora csomagot, de már azon is gondolkoztam, hogy magát a Module-t is leszedem.

Elgondolkodtató, hogy annó miért nem szántam 30 ezerrel többet a nagyobb iPad-re, de valójában 30 ezerrel többet adtam érte, mint amennyit tudtam rá szánni, így az már 60 ezer difi lett volna. Így jártam :)

45 perccel ezelőtt írta djuice:

...nem is értette hogy csakis zenéléshez miért keresek 128-ast

Ja, a 16GB-oson a megvett zenei programjaim csak fele van fent, és a szabad munkára max. 1,5 GB jut.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

Apropó: a Korg új Electribe Wave-je nagyon nagyot lépett - szerintem -, most már gyakorlatilag egy "teljes értékű" zenekar van egy appban. Össze lehet rakni egy teljes nótát úgy, hogy "előben" csak a szólókat kell játszani, minden másra ott a mastercard  azElectribe Wave.

Köszi a tippet. Én is adok egyet ios-re, ha esetleg szuper akusztikus gitárhangokat keresne valaki: Sampletank CS (free) + American Acoustic addon (6 doboz cigi ára). De a Miroslav Philharmonik 2 is nagyon pöpec pl. nagyzenekarira.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Bendi:

ha jól sejtem, karcsúsították, mert eltávolították a 32 bites részeket

Addig kutakodtam a netes írások között amíg megerősítést nyert ez a 32 bites dolog... köszönöm!
Ezért aztán megléptem a frissítést.
A vicc, hogy most fogalmam sincs hogy mennyi a szabad tárhelyem, mert nem igazodok ki a teljesen újrabonyolított Storage oldalon :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 09. 05. at 17:34 írta Koródi Csaba:

Addig kutakodtam a netes írások között amíg megerősítést nyert ez a 32 bites dolog... köszönöm!
Ezért aztán megléptem a frissítést.
A vicc, hogy most fogalmam sincs hogy mennyi a szabad tárhelyem, mert nem igazodok ki a teljesen újrabonyolított Storage oldalon :)

A Beállítások --> Általános --> Info oldalon két tulajdonság:
- Kapacitás
- Elérhető
(Legalábbis iPhone-on, de szerintem iPaden is így van, csak most nem tudom megnézni.)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

A Beállítások --> Általános --> Info oldalon két tulajdonság:
- Kapacitás
- Elérhető
(Legalábbis iPhone-on, de szerintem iPaden is így van, csak most nem tudom megnézni.)

Ahhá, köszi, ezt az oldalt eddig nem firtattam :)
Mindig az iPad Tárhely -nél kezeltem ezt, de ott nagyon csalóka, mert folyton számol, meg változik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...