Jump to content
Ménemszól.hu

Ákos • A katona imája


Kovács Ákos

Recommended Posts

Lehet, ha az összegzés 32 biten történik. Amúgy a mostani pluginek javarészt már 32 illetve 64 biten számolnak, de az egésznek nincs akkor jelentősége, mint gondolod. Általában nem ezen vérzik el a szoftveres zenecsinálás, hanem a mintavételi frekvencián, ami minél nagyobb, annál kerekebb. 

 

Én is ezt gondolom hogy az hogy milyen mintavételezéssel veszünk fel illetve hogy magának a konverternek mennyire jó a mélymegtartó szűrője, mondjuk 44.1-es mintavételnél 16kHz környékén mit csinál, mennyire bántja a fázismenetet, ilyesmi, mert akárhogy is nézzük a kondenzátor és a tekercs mint áramköri elem fázist tol.

 

Ugye egy mintavételezés a mintavételezési frekvencia felénél valamivel kisebb frekvenciájú színuszhullámot képes leképezni mert három minta kell hogy leírhassa, és azért nem pontosan a fele mert az előbb említett LPF beleszól ebbe, ezért van hogy a 44.1 az 20k-t bír el hivatalosan de 20k-nál mínusz mennyi dB?

 

Nekem az a véleményem hogy ez a mintavételezéses dolog itt sokkal közelebb van ahhoz a határhoz amit kényesnek nevezhetünk, mit egy 24 bites szóhossz a maga "10 a mínusz hatodikon finomságú" felbontásnál. Nem véletlen van alkalmazásban a 44.1 (audio) illetve 48 (video) mintavételezéseknek a többszöröse vagyis 88.2/96 illetve 176.4/192, illetve a DSD dolog.

 

Viszont hogy ha a szóhossz rövidítés kényessége miatt használt dither nevű dolgot nézzük akkor meg azt gondolnám hogy az ember hallása sokkal kényesebb erre a dologra mint egy magasfrekvenciás hang pontosabb mintavételére (10-20k között), mivel az érthetőségi frekvenciákhoz elég jó a 44.1 is, viszont a szóhoszrövidítés-anomália a teljes frekvenciatartományt érinti.

 

^^hehh, ki érti ezt a zavaros katyvaszt :D

Egyébként a végtermék szempontjából szerintem mindegy. Megvan a Pat Metheny Unity Group Kin című albuma 16/44.1 illetve 24/96 minőségben, én semmiféle különbséget nem tapasztaltam a hallgatás során, tény hogy viszont egy 16 bites hangsáv kevés ahhoz hogy digitálisan feldolgozzuk.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 50
  • Created
  • Last Reply

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...