Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

zaj probléma


Bandee

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy mackie monitort viszont a földzajokat valamiért nagyon összeszedi.

Van valamilyen megoldás arra, hogy ezt valahogy eltűntessem?

Köszi!

Szia!

Kicsit konkrétabban kellene leírnod a problémát, mert így elég nehéz használható segítséget adni. Zajt nagyon sok minden okozhat, de a kérdés, hogy mit értesz "földzaj" alatt? Mi a pontos hangfal típus, milyen kábeleket használsz (szimmetrikus/aszimmetrikus) és milyen eszközökön keresztül jut el a jel a monitorokig?

Link to comment
Share on other sites

Igen, sejtettem hogy ez így kevés lesz :)

Mackie aktív hangfal (MR5 mk), egy Focusrite Saffire 6 USB, illetve asszimetrikus kábelek.

Amúgy ilyen főleg "sercegő" zaj van... hogyha olyan hosszabbítóba dugom amin nincs földelés akkor eltűnik.

Ha szereznék egy szimmetrikus kábelt akkor az megoldaná a problémát vagy mindenképp di box kell? Vagy valami más!?

Link to comment
Share on other sites

Igen, sejtettem hogy ez így kevés lesz :)

Mackie aktív hangfal (MR5 mk), egy Focusrite Saffire 6 USB, illetve asszimetrikus kábelek.

Amúgy ilyen főleg "sercegő" zaj van... hogyha olyan hosszabbítóba dugom amin nincs földelés akkor eltűnik.

Ha szereznék egy szimmetrikus kábelt akkor az megoldaná a problémát vagy mindenképp di box kell? Vagy valami más!?

Mindenképp cseréld le az aszimmetrikus kábeleidet szimmetrikusra! Ha a zaj nem tűnik el, akkor nézd meg, hogy az elektromos vezetékek és az audio kábelek mennyire vannak közel egymáshoz. Elképzelhető, hogy a hálózatból jövő zaj is belejátszik valamilyen szinten a jelbe (ez általában a mély frekvenciákban jelentkezik). Remélem tudtam segíteni!

danylandster

Link to comment
Share on other sites

Mindenképp cseréld le az aszimmetrikus kábeleidet szimmetrikusra! Ha a zaj nem tűnik el, akkor nézd meg, hogy az elektromos vezetékek és az audio kábelek mennyire vannak közel egymáshoz. Elképzelhető, hogy a hálózatból jövő zaj is belejátszik valamilyen szinten a jelbe (ez általában a mély frekvenciákban jelentkezik). Remélem tudtam segíteni!

danylandster

Köszi szépen, a szimmetrikus kábel segített! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan problémám van , hogy van egy pár Behringer Truth B2030A hangfalam. Eddig semmi baja nem volt egyiknek sem, de az utóbbi időben az egyik (szinte csak ha játszok a pc-n) iszonyatosan idegesítően zúg. Vettem új vezetéket, eddig xlr-t használtam, most direkt nagy jacket vettem, de semmi változás. A hangkártyám egy maudio audiophile firewire. Van esetleg valami tippetek, javaslatotok?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

nem tudom mashova irni ezt a temat, de remelem tud valaki segiteni itt.

Nem tudom mitol lehet, hogy neha egy au instrumentet hasznalva, rohadt nagy jelet kap a hangfal, (mint mikor elmegy az adas a tvben ) csak kb 1000x hangosabb, en megsuketulok az ijedtseg melle, a hangfal pedig csoda, hogy nem szall el... aminek nagyon nem orulnek mert nem volt epp olcso. 

Mitol lehet?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...