Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland SH 201


endilv426

Kérdés

Recommended Posts

Reason fórumon ajánlotta egy jóember ( https://www.propellerheads.se/forum/showpost.php?p=1359979&postcount=8 ), kérdés van ennek a szintinek valami olyan defektusa, ami keserű utóízt okoz vásárlás után, trance-re szeretném én is használni,

- árra, ebay  500$ ... ok

- Reason7 -el ezek szerint müxik ... ok

- hangra ... ok

http://www.youtube.com/watch?v=n7M4RlPPC3M





- kinézetre...ok 

roland_sh201hand.jpg
úgyis néz ki mint egy trance szinti, tetszik :)

- driverek > win7/8 http://www.roland.com/support/article/?q=downloads&p=SH-201 ... ok

 

-  VSTi integráció - mert ebben már ilyen is van -

 

it's also Roland's first hardware synth to offer VSTi integration, and it comes with comprehensive editor/librarian software that provides easy access to hidden parameters and helps give the 201 the capability to be an integral part of a modern computer-based studio

- SH-201 Editor Ver.1.10 with Artist Patches http://www.roland.com/support/article/?q=downloads&p=SH-201&id=1812527
... win7/8 támogatás ...ok 

- soundonsound vélemény/konklúzió 

 

First, it's an excellent educational tool for the novice synthesist, with the accent on the presentation of bread-and-butter features in a clear, logical and easy-to-follow layout. Second, it appeals to anyone wishing to recapture the directness and simplicity of certain analogue synths of the early 1980s. In this case the references we are meant to note are of vintage Roland synths, but we could also stretch this point to include synths such as the Prophet 5, Korg Polysix and Oberheim OB8, which are very much in the same spiritual ballpark. Thirdly, the SH201 will suit to the experienced user in a computer-based studio, who requires detailed control over synthesis parameters, these being easily accessible via the SH201 Editor software. The SH201's external audio inputs and VSTi integration also extend functionality in significant and positive ways.

On top of all that, the SH201 is great fun to play with, and has already found favour with many players as a versatile, hands-on synth for live stage use. Given all these facts, it wouldn't surprise me if the SH201 became an extremely popular little synth

http://www.soundonsound.com/sos/apr07/articles/rolandsh201.htm ...ok

ez gyanúsan jó, valami nem stimmel :D

Link to comment
Share on other sites

folyt. előző hozzászólás, ide kopizom már a specifikcióját, hátha mást is érdekel
 

 

SH-201: Synthesizer

 

Keyboard
49 keys (velocity sensitive)

 

Maximum Polyphony
10 voices

 

Sound Generator Organization
Analog Modeling Sound Engine (One MIDI part)
2 Tones per Patch (Upper and Lower)
2 Oscillators with MIX/MOD + 1 Filter + 1 Amp + 2 LFOs +
3 Envelopers

 

Patch Memory
Preset: 32
User: 32

 

OSC Section
Oscillator Waveform: SAW, SQUARE, PULSE/PWM,
TRIANGLE, SINE, NOISE, FB OSC,
Super SAW, EXT IN
Knobs: Pitch, Detune, PulseWidth/Feedback
Enveloper: Attack, Decay

 

MIX/MOD Section
Oscillator Sync, Ring Modulation, Low Boost/Low Cut
Knob: Balance (OSC1/OSC2)

 

FILTER Section
Filter Type: LPF, BPF, HPF (-12 dB/-24 dB)
Knobs: Cutoff, Resonance, Key follow
Enveloper: Attack, Decay, Sustain, Release

 

AMP section
Knob: Level
Insertion Effect: Overdrive
Enveloper: Attack, Decay, Sustain, Release

 

LFO Section
LFO Shape: TRIANGLE, SINE, SAW, SQUARE, TRAPEZOID,
SAMPLE AND HOLD, RANDAM
Knobs: Rate, Destination 1 Depth, Destination 2 Depth
Tempo Sync ON/OFF

 

Effects
Reverb, Modulation Delay

 

Controllers
Pitch Bend/Modulation lever
D Beam Controller

 

Arpeggiator
Pattern templates: 32
Tempo: 5–300
* Full programmable with PC editor software

Recorder
Easy Sequencer
Number of Track: 1
Tempo: 5–300

 

Jacks/Connectors
OUTPUT Jacks (L/MONO, R) (1/4 inch phone type)
Headphones Jack (Stereo 1/4 inch phone type)
INPUT Jacks (L, R) (RCA phono type)
MIDI Connectors (IN, OUT)
USB Connector (AUDIO/MIDI)
PEDAL Jack
DC IN Jack

 

Power Supply
AC Adaptor (DC 9 V)

 

Current Draw
600 mA

 

Dimensions
884 (W) x 354 (D) x 107 (H) mm
34-13/16 (W) x 13-15/16 (D) x 4-1/4 (H) inches

 

Weight
5.2 kg / 11 lbs 8 oz (excluding AC Adaptor)

 

Accessories
Owner’s Manual
AC Adaptor (PSB-1U or ACI series)
CD-ROM (USB Driver, Editor, Librarian)
Options
Pedal Switch: DP series
Foot Switch: BOSS FS-5U
Expression Pedal: EV-5

http://www.roland.com/support/article/?q=manuals&p=SH-201&id=1811267
 

Virus Desktop-om már van, amellé ideálisnak kis szintinek tűnik, hmm hmm...

Link to comment
Share on other sites

JP8080 klasszikus supersaw-jára fáj a fogam, de JP8080-as hátrányai nélkül:

- nehézkes kezelés
- nincs hivatalos VSTi integráció támogatás,
- se USB audió,
- se reverb, se overdrive stb. effekt (lásd feljebb) 

- olcsóbb is

amit vesztek az a JP filterei és kórus effektje, viszont ennek meg van feedback oszcillátora + van supersaw oszcillátora ahogy a JP-nek, és mennyie szexi már ahogy kinéz :)) pláne a Virus Desktop-hoz képest 



supersaw demó 


jaj kezdek érzelmi alapon viszonyulni hozzá, ebből vásárlás lesz :D
Link to comment
Share on other sites

Ahogy Silk is mondta, ma tudnak sokkal jobb specifikációjú erősítőt építeni mint a Marshall, csak senkit nem érdekel. Karakter kell, zeneiség.

Ebbe teljesen igaza van Slik-nak.. Nem azért látni több helyen Moog Voyagert mert szép és drga hanem a hangja miatt... Szombaton barátommal cseréltünk hangszert a Virus C deskemért kaptam egy Ti Polar-t némi ráfizetéssel... Ha jól tudom a fent emlitett Virus ami PowerCore-ra van írva az C... Nagyon sajnálom hogy nem birtam összehasolítani egy PowerCore Virusal a C-met nagyon kiváncsi lennék hogy tényleg ugyan olyan e.... A virus Ti beszarás hogy szól főleg ebbe a Progressive/Trance stilusba....

Viszont remélem egyszer lesz ilyen sorozat is a ménemszólon hogy VAS a Szoft megfelelőjével ringbe....

Link to comment
Share on other sites

Én akkoriban próbálgattam mikor megjelent, alapvetően jó volt az összbenyomásom, de a műanyag potik nagyon sikamlós felületűek. Nekem elég izzadós a kezem, főleg fellépés előtt, és hát simán csúszkáltak az ujjaim tekerészés közben. Meg a felületen csak alap szintézis funkciók vannak, ilyen finomságokat mint, hogy pl. fade in az LFO-nál nem találtam, persze lehet, hogy szoftverből elérhető. Mindenesetre nem éreztem késztetést, hogy az akkori Virus B-m mellé megvegyem. Bár az is igaz, hogy én nem vagyok trance-es beállítottságú, szóval nem létszükségletem a supersaw. :)

Link to comment
Share on other sites

Meg Rick mögött a rackben kb. minden ami a 90-es, 2000-es években menő volt. :) (Virus B, Microwave XT, Micro Q, Nord Rack 3, stb.) És őszintén ehhez a zenéhez, amit játszanak, miért kell ennyi mindent kivinni a színpadra? Ennek a 99 százaléka csak a látvány miatt van ott, ha egyáltalán játszanak valamit élőben. Valahol olvastam, hogy már csak VST-ket használnak a stúdióban is. 

Link to comment
Share on other sites

Meg Rick mögött a rackben kb. minden ami a 90-es, 2000-es években menő volt. :) (Virus B, Microwave XT, Micro Q, Nord Rack 3, stb.) És őszintén ehhez a zenéhez, amit játszanak, miért kell ennyi mindent kivinni a színpadra? Ennek a 99 százaléka csak a látvány miatt van ott, ha egyáltalán játszanak valamit élőben. Valahol olvastam, hogy már csak VST-ket használnak a stúdióban is.

Egyébként is a TI-t nyomogatják legtöbbet a többi koncerten is, meg a fantomot.

 

EDIT: Egyébként én sem értem, mert a B-be szánt presetet tuti megeszi a TI is. 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A Roland SH 01 GAIA szintetizátornak General MIDI soundbankja van, az alábbi cikkben olvastam.

http://www.synthgear.com/2010/audio-synth-reviews/roland-gaia-sh-01-review/

A kérdésem a következő lenne:

A Roland SH 201-es szintetizátornak is GM soundbankja van? Ez korábbi modell, 2006-os. Keresgéltem leírásokat róla, de nincs megemlítve sehol, vagy legalábbis én nem találtam róla információt, hogy ennek is ugyan az a hangbankja lenne e.

Nem tudom, hogy aktuális-e még ez az oldal, de leírom azért azoknak, akik esetleg SH-201-en gondolkodnak.:

 

- természetesen az SH-201 NEM GM-es, nem tartalmaz PCM hangszíneket.

- ez egy nagyon jól elrendezett, jó hangú VA-szinti, előnyökkel, bukókkal

- NEM csak trance-re használható, DE arra is kíváló

- más hangú, mint a JP, mivel nekem van JP-8080-am is és SH-201-em így tudom mit beszélek.Én speciel az SH-201-et furcsa atmoszférák, különös zajok, experimentális hangok, basszusokra használom, DE szoktam nagyon szép szőnyegekre is!Mint a JP-t, amit főleg arra hasznosítok...

NEM lehet összehasonlítani mondjuk egy VIRUSb-vel(az is van), és NINCS is értelme.Annyi hangkarakterisztika ahányféle hangszer...Én is azért használok sok hangszert és különböző istállóktól, mert mind-mind más és más sound!

CSAK ajánlani tudom.Sokan kritizálják eme hangszert, mint sok mást, DE ne hallgasson rájuk az, aki ilyenen gondolkodik.

Hiszen ha már elgondolkodott a vásárlásán, akkor már megtetszett és az jelent ugye valamit...Egyedi, jó hangú kis jószág a 201-es, könnyen kezelhető, ezáltal öröm Vele a kísérletezés.Száz szónak is egy a vége: 201 :D

Link to comment
Share on other sites

Arról nem esett szó, hogy az SH201 layerezhető vagy splitelhető. Így rögtön ha layerben gondolkodunk az 4 OSC. A gyári hangokból nem lehet kiindulni, mert egyszerűen ki lehet csavarni extra jó soundokat is. Rögtön megnő a moduláció mennyisége a 4 LFO stb. Persze a polifónia bánja. Abban az esetben persze ez nem számít, ha monofónikus hangokat gyártunk vele. Egyébként könnyű kis műanyag bóvli hatású a cucc, ha Oberheimekhez vagy hozzászokva. Viszont ami nagy előnye az ára mellett az, hogy inspirálja az embert. Egyik barátom cserélt egy ilyet de még haza se vitte, azóta nálam van. :) Valahogy hozzám nőtt. 

Link to comment
Share on other sites

Azért vannak vasak aminek nem hozza a szoft a hangját szerintem a elkövetkező 10 évben nem is fogja..

Nord LEAD, Access Virus, burtál a Nord Wave, Moog, Dave Smith, talán még a Waldorf is....

Azért ezek jó vasak jó hangal.... Nem fikázni akarom a szoftot de elég sok hangszert látok az embereknél és gondolom nem ebbe fektetik a pénzüket.... Ezért mondtam azt amit fent irtam hogy nem jött be a SH-201 hangja mert van Nordom virusom és DSI-m...

Ha meg a legális dolgokról beszélünk hogy a szoftot megvesszük már nem éri meg szoft szintiket venni mert a szofternek eladásnál nincs értéke....

Ezzel nem a szoftokat akartam fikázni vannak nagyon jók közte... (Sőt ha többen vennének szoftot akár 2-3 év mulva úgy szolna mint egy komoly VA vagy analóg szinti...) Azért a DAW ot többen megveszik és ott azért látványos újjitások vannak....

mindenesetre én jobban szeretem a igazi VA és analóg szintiket mert jó csavargatni is vihető is és ha élőbe kell látványosabb mint egy laptop midi keyboardal....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A Roland SH 01 GAIA szintetizátornak General MIDI soundbankja van, az alábbi cikkben olvastam.

http://www.synthgear.com/2010/audio-synth-reviews/roland-gaia-sh-01-review/

A kérdésem a következő lenne:

A Roland SH 201-es szintetizátornak is GM soundbankja van? Ez korábbi modell, 2006-os. Keresgéltem leírásokat róla, de nincs megemlítve sehol, vagy legalábbis én nem találtam róla információt, hogy ennek is ugyan az a hangbankja lenne e.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...