Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Electribe SX-1/MX-1


feckamusic

Kérdés

Recommended Posts

szia Jonas73

 

Ha azon gondolkodsz, hogy beszerzed a fent emlitett dobozkak egyiket -  csak tamogatni tudom az otletet  foleg ha szeretsz hardwereket nyomkodni szerintem nem fogsz csalodni

sx vagy mx ? hat ez nehez kerdes , en azt tanacsolom mindkettot erdemes kiprobalni

 

hang...

ami biztos  , csoveket azonnal ki kell cserelni  eg es fold a kulonbseg ugy gondolom a gyari csovek nem tul jok es nem igazan mutatjak meg hogy is szolnak az electribeok  ,foleg az mx- nel  jon ez ki     en groovetubes csovet tettem mindkettobe   kb 5 percig tart a csere

Korg forumon ( talan hivatalos?)  korgforums.com  itt mindenfele infot talalni hogyan is lehet jobb hangzast kihozni beloluk ,vannak eleg korrekt leirasok lepesrol lepesre mit nyomj hova tekerd ,beallitasok ,accent trukkok , masodik kimenet visszavezetese bemenetre + effektezes a professzionalisabb megszolalasert, stb  

 

egyeb...

En mindenkepp a regebbi valtozatot vennem (nem sd kartyas)  mx nel a regi kartyara is sok patternt ,songot le tudsz menteni szamszerint nem tudom de valoszinu tobb mint eleget , sx nel sincs sok ertelme az sd nek mivel az uj valtozat belso memoriaja ugyan akkora tehat csak tobb samplet tudsz tarolni a kartyan , ugyanugy egyenkent lehet csak betolteni mig meg nem telik a memoria

szoval vegul is ez csak akkor ervenyes ha a regit olcsobban meg lehet szerezni

 

jo tudni az mx monosynth foleg ha kulso hangmodult hajtanal vele

 

most ennyi jutott eszembe

bocs hogy nincs ekezet

 

pa

Link to comment
Share on other sites

Hogy lehet egy ilyen jó gépet ennyire gagyin bemutatni, ráadásul úgymond hivatalos emberkének. Baromi gáz. Szar maga a zene is amivel mutatja és össze-vissza tudatlanul tekergeti, mint valami debil és hozzá az a népi gáz mozgás...Pffff....Ilyennel csak égetik ezt a jó gépet!

 

külföldön a csárdás a divat..... nálunk az asztalon is jó helye lesz!

Link to comment
Share on other sites

Nahhh:

 

Hogy lehet egy ilyen jó gépet ennyire gagyin bemutatni, ráadásul úgymond hivatalos emberkének. Baromi gáz. Szar maga a zene is amivel mutatja és össze-vissza tudatlanul tekergeti, mint valami debil és hozzá az a népi gáz mozgás...Pffff....Ilyennel csak égetik ezt a jó gépet!

Link to comment
Share on other sites

nekem volt sx-em is mx-es is szerintem nagyon gagyi jo az alap koncepcio mert az teny h ennel felhasznalobb barat cucc nem igazan van a piacon de az h monofon a szinti part nagyon gaz az sx samplernek egy nagy fos az mx -nek meg nagyon hamar meglehet unni a flipperöcsi hangjat!

Link to comment
Share on other sites

15 000Ft-ért akarták megcsinálni az ESX-emet a hangszerviz.hu-nál, szóval ma megpróbáltam egy-magam megcsinálni felhasználva a korgforum-on kitett infókat.
Szédszettem az electribe-ot, és kiderült, hogy a nagy szalag kábel, ami a fő, alsó alaplapot össze kapcsolja a felső alaplappal egy kicsit laza volt, szóval jobban rászorítottam + csavaroztam és voálá azóta egyáltalán nem fordult elő ez a random potméter tekergetős probléma, amikor az Arppegiator-át használtam.
Szal ha ilyen problémával találkoztok, akkor csak szorítjátok rá jobban a nagy, szürke szalagkábelt a felső alaplaphoz.

Egyébként szomorú, hogy kivonták a forgalomból az electribe-okat... isteni ketyerék. Remélem majd lesz belőlük új, amik már polifonikusan is tudnak szintizni.
Az új Volca család meg isteni. Az a 303-as Volca Bass klón az egy "must have" szinti.

Link to comment
Share on other sites

50 éves a korg.

kb 10 éve kezdték ezt a típust forgalmazni.

/szerintem a legjobb cucc "live"-ra./

két éve hozták ki az SD kártyás változatot.

most meg kivonták.

én bízom benne, hogy valamivel idén még kijönnek....

 

javításra: korg.hu --> hangszerviz.hu

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az ügyben írok, hogy ti találkoztatok-e már eme problémával?

Szóval a lényeg, hogy nem rég vettem egy SmartMedia-ás ESX-1-et ami szinte alig volt használva. Össze vissza játszadoztam vele, és észrevettem hogy az Arpeggiator ribbon control - cuccát használva néha random paramétrek (Filter, Level, Pitch) össze-vissza ugrándoznak, pedig hozzájuk sem érek.

Utánanéztem és ez egy hardveri probléma mert a Korg EMX1 (ennél is előfordul)/ESX1-ben két alaplap van, és ha megnyomod valahol az eszközt, akkor a két alaplap összeérintkezhet ami ezt a problémát váltja ki. Állítólag ha a két alaplap közé valami nem gyúlékony!!! - dolgot, pl sütőpapírt teszel, akkor megszűnik ez a probléma, mert nem ér össze a két alaplap.

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=70030

Én valószínűleg a napokban fogom ezt megcsinálni mert eléggé zavaró hogy néha a paramétrek elállítódnak.

Valaki próbálta már így megcsinálni és ha igen lett eredménye?

Üdv!

 

volt ugyanez, pár ezerért a korg szervizbe megjavították

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az ügyben írok, hogy ti találkoztatok-e már eme problémával?

Szóval a lényeg, hogy nem rég vettem egy SmartMedia-ás ESX-1-et ami szinte alig volt használva. Össze vissza játszadoztam vele, és észrevettem hogy az Arpeggiator ribbon control - cuccát használva néha random paramétrek (Filter, Level, Pitch) össze-vissza ugrándoznak, pedig hozzájuk sem érek.
Utánanéztem és ez egy hardveri probléma mert a Korg EMX1 (ennél is előfordul)/ESX1-ben két alaplap van, és ha megnyomod valahol az eszközt, akkor a két alaplap összeérintkezhet ami ezt a problémát váltja ki. Állítólag ha a két alaplap közé valami nem gyúlékony!!! - dolgot, pl sütőpapírt teszel, akkor megszűnik ez a probléma, mert nem ér össze a két alaplap.
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=70030
Én valószínűleg a napokban fogom ezt megcsinálni mert eléggé zavaró hogy néha a paramétrek elállítódnak.

Valaki próbálta már így megcsinálni és ha igen lett eredménye?

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

szia Jonas73

 

Ha azon gondolkodsz, hogy beszerzed a fent emlitett dobozkak egyiket -  csak tamogatni tudom az otletet  foleg ha szeretsz hardwereket nyomkodni szerintem nem fogsz csalodni

sx vagy mx ? hat ez nehez kerdes , en azt tanacsolom mindkettot erdemes kiprobalni

 

hang...

ami biztos  , csoveket azonnal ki kell cserelni  eg es fold a kulonbseg ugy gondolom a gyari csovek nem tul jok es nem igazan mutatjak meg hogy is szolnak az electribeok  ,foleg az mx- nel  jon ez ki     en groovetubes csovet tettem mindkettobe   kb 5 percig tart a csere

Korg forumon ( talan hivatalos?)  korgforums.com  itt mindenfele infot talalni hogyan is lehet jobb hangzast kihozni beloluk ,vannak eleg korrekt leirasok lepesrol lepesre mit nyomj hova tekerd ,beallitasok ,accent trukkok , masodik kimenet visszavezetese bemenetre + effektezes a professzionalisabb megszolalasert, stb  

 

egyeb...

En mindenkepp a regebbi valtozatot vennem (nem sd kartyas)  mx nel a regi kartyara is sok patternt ,songot le tudsz menteni szamszerint nem tudom de valoszinu tobb mint eleget , sx nel sincs sok ertelme az sd nek mivel az uj valtozat belso memoriaja ugyan akkora tehat csak tobb samplet tudsz tarolni a kartyan , ugyanugy egyenkent lehet csak betolteni mig meg nem telik a memoria

szoval vegul is ez csak akkor ervenyes ha a regit olcsobban meg lehet szerezni

 

jo tudni az mx monosynth foleg ha kulso hangmodult hajtanal vele

 

most ennyi jutott eszembe

bocs hogy nincs ekezet

 

pa

Szuper vagy! Sokat segítettél. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Én úgy fogalmaznék hogy homogénabb,viszont ha jó mintákat raksz az ESX be az sokkal érdekesebb.

A presetek hangja szerintem lényegtelen mert ha nem írod át mindkettő lerágott csont.(2004-2013 között rommá használták)Kár hogy megszünt a gyártásuk.

Ok! Naggyon köszi a válaszokat!:)

Üdv: J.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Igen mindkettő groovebox,más más lehetőségekkel,az egyikbe te rakod a mintát(amit akarsz) a másik preset (rom)mintákat és 16 féle hibrid modellezést alkalmaz a hang előállításához.A szekvenszer az fx proci megegyezik. Bizonyos funkciók eltérnek a hagszerkesztés miatt.(sound design)

Nagyon köszi! Vajon az MMT miatt jobb lehet az MX1-be épített Presetek hangja, mint SX1-é?

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Igen mindkettő groovebox,más más lehetőségekkel,az egyikbe te rakod a mintát(amit akarsz) a másik preset (rom)mintákat és 16 féle hibrid modellezést alkalmaz a hang előállításához.A szekvenszer az fx proci megegyezik. Bizonyos funkciók eltérnek a hagszerkesztés miatt.(sound design)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...