Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi szintik szervizelése, midi bővítés, diy, mod. stb


grema

Kérdés

Nem találtam ilyen témájú topikot(ha még is lenne, akkor bocsánat), és szerintem érdekelhet itt másokat is.

Tehát első kérdés: Ki hol szervizelteti a régi vackait, hova érdemes vinni, hova nem?

Kinek milyen tapasztalatai vannak a midivel nem rendelkező öreg vasak midivel való ellátása terén, mennyire rizikós a dolog stb.?

Várom a hozzászólásokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Hajmáskéren lakik egy ügyes műzerész srác (bár már rég beszéltem vele, lehetséges, hogy már nem ott él), akivel a vackokat javítgattattam. Annak idején egy D-20-at és pár éve egy emu dobmodult csinált meg nekem. A DSI-met és G2-t a HS-hez vittem. Nem volt olcsó, de bizalommal fordultam hozzájuk.

Átalakításokat (midi, filter potik stb.) még nem csináltattam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ismerek Budapesten egy formát, aki szervizel szinte mindent, pedáltól az arp 2600-ig. MIDI-s kontaktja is van, szóval azt is meg tudják oldani.

A MIDI része viszont a sok munka miatt nem olcsó, pl egy dobgépre (TR-77) nekem azt mondta hogy úgy 40e körül számoljak. Szóval egyenlőre marad a jó öreg analóg módi és trigger inputokat hegesztek rá, szerencsére a TR-626 már kapott plusz 8 trigger kimenetet, szóval felhőtlen lesz a móka.

Na de visszakanyarodva, van egy Boss DR-55-öm amit anno ők ketten csináltak, kapott MIDI-t és minden hang külön kimenetet, mindezt úgy hozták össze, hogy semmit se fúrtak vagy faragtak, minden 5 perc alatt visszaállítható eredeti pompájába. Szóval ha kedvet kaptál hozzá, küljd privát üzenetet és megadom az elérhetőséget.

Aztán van sok olyan cucc, amihez már kapni kész mikrokontrollert, csak be kell építeni a mellékelt leírás alapján.

Szóval nem mondanám rizikósnak a MIDI-zést, megkérik az árát ugyan, de egyrészt jó mert ha még CV sincs a cuccon, akkor sokkal használhatóbb lesz (elsősorban nem a zongoravirtuózokra gondolok), másrészt ha egyszer majd eladásra kerülne a cucc, lehet, hogy simán hoz még a MIDI árán felül pár petákot B)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Minimális ismeretekkel bármenyik monoszintit, tudod szervzelni. Ha megszerzed a szervízkönyvét. Mod-olási lehetőségeket találsz fent stb.

Nekem muszály volt az Arp Odyssey-mel kezdenem az ilyen mutatványokat, rögtön összes poticserével, és így tovább. Amúgy is mindig szét kell kapni mert a régi kapacitorok miatt nagyon elhagnolódik, recap-elni kéne, főleg a tápját.

Ha megvan a szervízkönyv és betartod a szabályokat akkor nincs para. Tanulópénzt is meg kell fizetni persze.A vintage digitál cuccok a kényesebbek, mert van úgy hogy azokhoz egybe kell rendelni alkatrészt. Pl Ensoniq Eps16+-om ott áll amíg nem veszem meg a teljes billenytyűzet agyát amcsiból. Nem lehet javítani, törlődött az epromja. Hibásan vettem olcsón...150 dollár a kybd assembly hozzá

Emu ultra sampler ugráló jogwheel, elemcsere, szintihangolás trimmerekkel ilyesmi nem nehéz feladat.

Tudom hogy para hozzányúlni ezekhez, mert mindig ott lebeg hogy jaj mi lesz.

Midivel való ellátása a régi vasaknak könnyű, a monokhoz kb 2 vagy 3 zsinór kell. meg rendelni egy kis Midi-cv modult olcsón neten. VAn usb-s is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tud valaki értelmes embert helyet ahová lehet vinni vintage rack cuccokat javíttatni?

Akiket találtam nem megbízhatóak illetve semmit se csinálnak 1-3-6-9 hónap alatt, volt olyan arc aki lenyulja a megvett alkatrészeket....

van egy Rebis Audio System rackem amit fel kéne frissíteni, de már nem tudom merre induljak tovább.....

Köszi!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tud valaki értelmes embert helyet ahová lehet vinni vintage rack cuccokat javíttatni?

Akiket találtam nem megbízhatóak illetve semmit se csinálnak 1-3-6-9 hónap alatt, volt olyan arc aki lenyulja a megvett alkatrészeket....

van egy Rebis Audio System rackem amit fel kéne frissíteni, de már nem tudom merre induljak tovább.....

Köszi!!!

Syncopa Bt. - Bagod (Tóth Tamás, alias MidiTom)

Vagy Bakó Imre- Pest (talán a Hitspacenek is ő szervizel, de a Korgnak biztosan!)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tud valaki értelmes embert helyet ahová lehet vinni vintage rack cuccokat javíttatni?

Akiket találtam nem megbízhatóak illetve semmit se csinálnak 1-3-6-9 hónap alatt, volt olyan arc aki lenyulja a megvett alkatrészeket....

van egy Rebis Audio System rackem amit fel kéne frissíteni, de már nem tudom merre induljak tovább.....

Köszi!!!

Rebis, de régen hallottam ezt a nevet. A Hungaroton Rottenbiller stúdiójában volt egy ilyen rack az ősi időkben, nem az került hozzád?

Szerkesztette Horváth János
Link to comment
Share on other sites

  • 0

köszi

Nincs mit, amúgy bocs, mert nem MidiTom a szervíz-men pontosan, hanem a kollégája, de 20 éve a hangszerpiac nagy öregjei szervizelésileg, rengeteg tapasztalattal, gondolom nem csak billentyűkhöz értenek. A Bakó Imrével csak 1x találkoztam, rendes arc abból kifolyólag amiket és ahogyan elmesélt a munkájáról, de azért merem ajánlani őt is. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Játék" szinti de érdekelne hogy mi lehetne a megfejtés:

Van egy kansai a3-as szintim, de nincs rajta se midi bemenet se midi kimenet. Valaki tudna-e a szintis részéhez megfejté

Lehet építeni az ilyen cuccokba midi-t. Még a 90's években a piaci First Austria játék szintikbe szerelgettek ilyen paneleket, mivel akkoriban nem hogy drága dolog volt egy midibillentyű, hanem nem is voltak tele az üzletek. Itthon akkoriban a Fatar meg a Roland A és PC sorozata ment ha jól emlékszem. A kérdés, megéri e egy ilyen hangszerbe pénzt és energiát feccelni, hogy legyen rajta midi. Ha Midi billentyűzetnek akarod használni, szerintem kár vele kínlódni. Nem lebeszélni akarlak, de használtan 8-12ezer között már kapsz kisebb midi billentyűt, ami biztos, hogy működik. Új billentyűk is vannak már 16-20ezer között. Igaz ezek nem pro kategóriás cuccok, de a moddingolni kívánt alapanyag sem az és szerintem olcsóbb megoldás egy gyári dolog. A hitspace kínálatáben ár érték arányban egyszerűbb felhasználásokra negyon jó választás lehet egy miditech cucc. Érdemes nézni a használt holmikat is, mert vannak nagyon jó vételek. Nemrég tök jó árban rászaladtam egy Novation remote61-re ami fóliás kijelzőjű az egész tök patika állapotú. Ezért érdemes elgondolkodni, hogy több ezret elköltesz alkatrészre, fejlesztgetésre és lesz egy nem túl jó minőségű hebrákolt billentyűd, amivel azért szerintem kiállni sem olyan jó érzés, mivel ciki, ha buli közben megadja magát. Ha meg a kis szintinek a hangjait akarod használni, akkor vagy samplerrel lenyúlsz belőle pár hangszínt, vagy audioba felveszed és kész. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lehet építeni az ilyen cuccokba midi-t. Még a 90's években a piaci First Austria játék szintikbe szerelgettek ilyen paneleket, mivel akkoriban nem hogy drága dolog volt egy midibillentyű, hanem nem is voltak tele az üzletek. Itthon akkoriban a Fatar meg a Roland A és PC sorozata ment ha jól emlékszem. A kérdés, megéri e egy ilyen hangszerbe pénzt és energiát feccelni, hogy legyen rajta midi. Ha Midi billentyűzetnek akarod használni, szerintem kár vele kínlódni. Nem lebeszélni akarlak, de használtan 8-12ezer között már kapsz kisebb midi billentyűt, ami biztos, hogy működik. Új billentyűk is vannak már 16-20ezer között. Igaz ezek nem pro kategóriás cuccok, de a moddingolni kívánt alapanyag sem az és szerintem olcsóbb megoldás egy gyári dolog. A hitspace kínálatáben ár érték arányban egyszerűbb felhasználásokra negyon jó választás lehet egy miditech cucc. Érdemes nézni a használt holmikat is, mert vannak nagyon jó vételek. Nemrég tök jó árban rászaladtam egy Novation remote61-re ami fóliás kijelzőjű az egész tök patika állapotú. Ezért érdemes elgondolkodni, hogy több ezret elköltesz alkatrészre, fejlesztgetésre és lesz egy nem túl jó minőségű hebrákolt billentyűd, amivel azért szerintem kiállni sem olyan jó érzés, mivel ciki, ha buli közben megadja magát. Ha meg a kis szintinek a hangjait akarod használni, akkor vagy samplerrel lenyúlsz belőle pár hangszínt, vagy audioba felveszed és kész. 

Értelek, akkor meg maga a vezérlés is bőven elég lenne. Élőben csak nem tudom folyton nyomogatni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

 

Nekem egy Access Virus B desktoppal van 1 kis problemam, jo sokaig egy szekrenyben volt tarolva, sajnos nem jutott tul sok idom zenelesre. most viszont elovettem, es szomoruan tapasztaltam, h mikor bekapcsolom, akkor a 2 LFO led eg, az LCD kijelzo szinten vilagit, de ezek utan megall a folyamat, LCD nem jelez semmit, nem tolt be x perc varakozas utan sem. Elvittem ismeroshoz az o tapjaval kiprobalni, hatha azzal van a gond, de ugyanugy viselkedett. A kerdes az volna, h kihez lehetne fordulni, kinek lehetne megmutatni? Gábor, gunnar és LP-Filter: ti irtatok 1-2 lehetseges embert, megkerhetnelek titeket arra, h esetleg 1-1 elerhetoseget megadjatok? elore is koszonom!

Szerkesztette pulex
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

 

Nekem egy Access Virus B desktoppal van 1 kis problemam, jo sokaig egy szekrenyben volt tarolva, sajnos nem jutott tul sok idom zenelesre. most viszont elovettem, es szomoruan tapasztaltam, h mikor bekapcsolom, akkor a 2 LFO led eg, az LCD kijelzo szinten vilagit, de ezek utan megall a folyamat, LCD nem jelez semmit, nem tolt be x perc varakozas utan sem. Elvittem ismeroshoz az o tapjaval kiprobalni, hatha azzal van a gond, de ugyanugy viselkedett. A kerdes az volna, h kihez lehetne fordulni, kinek lehetne megmutatni? Gábor, gunnar és LP-Filter: ti irtatok 1-2 lehetseges embert, megkerhetnelek titeket arra, h esetleg 1-1 elerhetoseget megadjatok? elore is koszonom!

 

adódik, de hitspace mondjuk?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

 

Nekem egy Access Virus B desktoppal van 1 kis problemam, jo sokaig egy szekrenyben volt tarolva, sajnos nem jutott tul sok idom zenelesre. most viszont elovettem, es szomoruan tapasztaltam, h mikor bekapcsolom, akkor a 2 LFO led eg, az LCD kijelzo szinten vilagit, de ezek utan megall a folyamat, LCD nem jelez semmit, nem tolt be x perc varakozas utan sem. Elvittem ismeroshoz az o tapjaval kiprobalni, hatha azzal van a gond, de ugyanugy viselkedett. A kerdes az volna, h kihez lehetne fordulni, kinek lehetne megmutatni? Gábor, gunnar és LP-Filter: ti irtatok 1-2 lehetseges embert, megkerhetnelek titeket arra, h esetleg 1-1 elerhetoseget megadjatok? elore is koszonom!

A FACTORY RESET-et próbáltad?

Ha szerelő kell, akkor keresd a Bakó Imit(nekem is ajánlották itt).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

adódik, de hitspace mondjuk?

gondoltam mar a hitspace-re is, de ugy gondoltam, h elobb itt megkerdezem.

 

A FACTORY RESET-et próbáltad?

Ha szerelő kell, akkor keresd a Bakó Imit(nekem is ajánlották itt).

a factory resetet meg egyelore nem probaltam, nem tudom, h azzal elveszik e a sound bank, mert ha igen, akkor elobb minden mast kiprobalnek, es csak vegso esetben nyomnek factory resetet. es Bakó urat mien uton modon lehet elerni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sajna úgy elvesznek az adatok.

Bár szerelésnél szerintem úgyszintén.

A Bakó Imit itt a tagok között éred el.

Milyen verzió az OS a VIRUSb-n?

hmmm, ahogy irtam is, eleg regen kapcsoltam be, es mivel most mar az OS betolteseig sem jut el, ezert nem emlexem a pontos verzioszamra :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hmmm, ahogy irtam is, eleg regen kapcsoltam be, es mivel most mar az OS betolteseig sem jut el, ezert nem emlexem a pontos verzioszamra :/

Értem.

Mikor bekapcsolod, akkor mindig ua. az szitu?

Ha más nem, akkor lehet tényleg marad a szerelés sajnos.

Mindenesetre sok siker kívánok hozzá, nekem is van VIRUSb-m, nagyon jó gép, szurkolok!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Értem.

Mikor bekapcsolod, akkor mindig ua. az szitu?

Ha más nem, akkor lehet tényleg marad a szerelés sajnos.

Mindenesetre sok siker kívánok hozzá, nekem is van VIRUSb-m, nagyon jó gép, szurkolok!!!

igen, mindig ugyanaz a jatek. bekapcs, LCD vilagit, 2 LFO led vilagit, es annyi. semmi kiiras az LCDn, semmi reakcio. Igen, marad a szereles, es lehet elveszitem a presetjeimet, de usse ko, maga a vas a lenyeg! koszi a szurkolast, ha esetleg sikerul a dolog, majd lehet irok 1 rovid tajekoztatot, ha nem felejtem el :)

 

es mindenkinek koszonom a segitseget!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérem, meg tudja valaki mondani, hogy Fatar SL990-es billentyűzetet hol lehet javíttatni? Mechanika sérült, a macska ráborította a szekrényt. Segítségeteket nagyon köszönöm!

 

Kárpáti Ádám

A macska él még?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...