Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szoftver hangszerek iPadre


Bendi

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

akkor lehet csak át kellene nevezni. jelenleg holtbiztos vagyok benne, hogy minden ios appnak külön topicja kell legyen, amik legfeljebb 2-3 oldalnyi megbeszélések.

most a számítógépek alatt az ios/apple-ben találhatók. Opcióink, pl. lehetne egy főfórum iOS. Vagy lehetne egy olyan hogy mobil szoftverek (pfff...), esetleg a pluginek, szoftverhangszerek alatt futhatnának...gondolkodjunk el ezen :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbálok infókat összehalászni a pénteki Black Friday-ról a neten, hátha sikerül jó kis ingyenes, vagy nagyon olcsó iApp-okat kifogni.

Egyelőre nem túl sok sikerrel. Esetleg vannak valakinek információi?

 

Én eddig ezt találtam:

 

http://www.ikmultimedia.com/news/?item_id=3235

http://www.waves.com/lpn/black-friday/free-plugin-pre-signup?utm_source=youtube&utm_medium=ytd&utm_campaign=black-friday

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy dolgot nem találok iPad-ra, hátha valakinek van tippje.

 

Megfordult a fejemben, hogy kéne egy RACK-es multieffekt proci a Waldorf Rocket-hez, meg a monotronokhoz,

de ha már van egy iPad-om iODock-al, akkor egy multieffekt programmal símán be lehetne tenni erre a célra.

 

Sajnos ilyet nem találok, azaz Multieffekt-et iPad-ra (persze realtime). A Garage Band gitáros része dúrván ratyi erre a célra :D

Az AmpliTube-on gondolkodok, de azon is van gitárerősítő modell és arra nekem marhául nem lenne szükségem a hangképbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy dolgot nem találok iPad-ra, hátha valakinek van tippje.

 

Megfordult a fejemben, hogy kéne egy RACK-es multieffekt proci a Waldorf Rocket-hez, meg a monotronokhoz,

de ha már van egy iPad-om iODock-al, akkor egy multieffekt programmal símán be lehetne tenni erre a célra.

 

Sajnos ilyet nem találok, azaz Multieffekt-et iPad-ra (persze realtime). A Garage Band gitáros része dúrván ratyi erre a célra :D

Az AmpliTube-on gondolkodok, de azon is van gitárerősítő modell és arra nekem marhául nem lenne szükségem a hangképbe.

Az Amplitube-ban nem tudod kikapcsolni a gitár erősítőt? (Hogy kvázi drótként működjön?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ampilube-nak van free verziója. Azzal nem tudod kipróbálni?

https://itunes.apple.com/us/app/amplitube-free/id373309342

 

Nna, ez kimaradt hogy van free verziója. Köszi! Le is töltöttem.

 

És Igazad van Bendi! Az erősítőn lévő POWER gomb kikapcsolja az erősítőt és maradnak az effektek.

A Garage Band-ben ha ki lett húzva az erősítő, akkor a hang is elhallgatott.

 

Így már ígéretes az Amlitube. Sajnos a Free-ben csak egy Delay, meg egy Noise Gate van,

így azt nem lehet sajnos mérvadóan lepróbálni hogy a többi effekt mennyire lenne használható a számomra.

 

Bendi, te használtad már szintire az Amplitube-ot?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem használtam még komolyan, egyszer kipróbáltam (mondjuk úgy, hogy kicsit "bohóckodtam" vele). Viszont valamilyen "óriási leárazásban" vettem meg anno (pár dollárért), amire azt mondtam, hogy ennyiért hadd csücsüljön ott. Időszakonként vannak 50-60-70%-os leértékelések a különböző "bundle"-k terén is, akkor azokat is érdemes "kilőni".

Egy dolgot kifogásolok nagyon: a 8 sávos rekorder csak monóban vesz fel, egy tracket egyszerre, tehát nem lehet pl. párhuzamosan felvenni egy sztereo szinti két csatornáját két trackre...

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem használtam még komolyan, egyszer kipróbáltam (mondjuk úgy, hogy kicsit "bohóckodtam" vele). Viszont valamilyen "óriási leárazásban" vettem meg anno (pár dollárért), amire azt mondtam, hogy ennyiért hadd csücsüljön ott. Időszakonként vannak 50-60-70%-os leértékelések a különböző "bundle"-k terén is, akkor azokat is érdemes "kilőni".

Egy dolgot kifogásolok nagyon: a 8 sávos rekorder csak monóban vesz fel, egy tracket egyszerre, tehát nem lehet pl. párhuzamosan felvenni egy sztereo szinti két csatornáját két trackre...

 

Most is fél áron van az Amplitube, ezért (is) nézegetem. Így önmagában nem tűnik soknak az ára, de kedvem lenne annyi mindent megvenni, hogy annyit viszont nem lehet, ezért inkább jól megnézem és átgondolom mindet.

 

Ez a 8 mono sáv viszont igen hasznos infó.

 

De az effektek azért sztereóak nem? Mert végülis a KORG Monotronok és a Waldorf Rocket is mono, amikre épp használnám, így ez nem tűnik olyan nagy problémának a számomra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy dolgot nem találok iPad-ra, hátha valakinek van tippje.

 

Megfordult a fejemben, hogy kéne egy RACK-es multieffekt proci a Waldorf Rocket-hez, meg a monotronokhoz,

de ha már van egy iPad-om iODock-al, akkor egy multieffekt programmal símán be lehetne tenni erre a célra.

 

Sajnos ilyet nem találok, azaz Multieffekt-et iPad-ra (persze realtime). A Garage Band gitáros része dúrván ratyi erre a célra :D

Az AmpliTube-on gondolkodok, de azon is van gitárerősítő modell és arra nekem marhául nem lenne szükségem a hangképbe.

 

Hi!

 

 Emlékeztem rá hogy az amplitube-on kívül találkoztam még ilyen effekt progival:

 

 AmpKit

https://itunes.apple.com/us/app/ampkit/id364011231

Ebből több is van, ingyenes, meg plusszos, app-on belüli vásárolható effektekkel.

 

Aztán ez hozta magával a többi találatot :)

 

JamUp (pro) (xt)

https://itunes.apple.com/us/app/jamup-pro-xt-multi-effects/id454702113?mt=8

 

StompBox

https://itunes.apple.com/us/app/stompbox/id392607732

 

Turnado

https://itunes.apple.com/us/app/turnado/id614418823?mt=8

 

A bőség zavara :)

Szerkesztette vlaca
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát köszi, tényleg van kínálat :)

 

Szóval én nem gitáros irányban indultam el, hanem hangszeres, vagy ének effekt irányba :)

Ez az utóbbi kettő már azért drága, ennyit nem szánnék rá, de az Amplitube most a Black Friday alkalmából féláras... lehet hogy az lesz a nyerő.

 

Még az AmpKit free verzióját azért megnézem a vásárlás előtt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Még az AmpKit free verzióját azért megnézem a vásárlás előtt :)

 

Na, nem lettem okosabb. A free AmpKit-ben is csak egy Noise gate van, meg egy darab overdrive szerűség. Minden egyes további effekt bele 5 Euro.

Ha azt nézem, hogy az Amplitube teljes verziója most 9 Euro, akkor nyert :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na, nem lettem okosabb. A free AmpKit-ben is csak egy Noise gate van, meg egy darab overdrive szerűség. Minden egyes további effekt bele 5 Euro.

Ha azt nézem, hogy az Amplitube teljes verziója most 9 Euro, akkor nyert :)

 

Gratulálunk a nyertesnek!  :)))))

Tegnap én is bevásároltam, 2 Animoog, surizerXS, Mellotron(ez utóbbi sajnos nem tud midit).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi!

 

Ma akciós a Sunrizer ipad verzója is, 3.99 euro.

Találtam appokat amik nézik az appstore-os akciókat, nálam az App Discount vált be első nekifutásra. (Letölt egy listát az összes akciós app-ról és témakörönként lehet köztük válogatni. Így találtam meg a sunrizert is amikor az XS-t vettem ez még nem volt akciós.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A mono track "panorámázható", tehát maga a mix sztereo lesz, meg (azt hiszem) az effektek is sztereók lehetnek... Viszont a "8 track recording" is külön megvásárolandó tétel...

 

Ezt a választ én pozitív ponttal szerettem volna jutalmazni, mert hasznos a számomra. Sajnos a tableten melléérzékelt fél mm-el a kijelző és nem tudom visszavonni. Bocsánat!

Természetesen a többi hasznos infót is pozitívan értékeltem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...