Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha SY sorozat


SY77

Kérdés

Recommended Posts

srácok, sy sorozatból nincs 1-2 samplerezett hang? Nem igazán ismerem az SY sorozat legendás hangjait, mi volt az a pár etalon hang, mint pl a DX7 E.Piano, Harmonica, Marimba, Bass.... ?

 

Mire gondolsz? Szerintem sok legendás,egyedi hanszínei pl a Pad-ok nagyon szépek és a Zongora is... Samplerezett mintát én még nem láttam a neten,de lehet csinálni :) Samplerbe kellene?

Link to comment
Share on other sites

OKé kifogom próbálni,köszi szereztem jó pár bankot hozzá.Nemtudod hogy olvassa a SY77/99 hangbankját? Kompatibilis?

Akkor gondolom neked SY85-öd van.

Sajnos nem átjárható a SY85 és a 77,99, mert az SY85 hangkeltési rendszere szimpla AWM2, a 77-es és 99-es az AWM2-t kombinálja a hatoperátoros AFM szintézissel.Ezért volt egyedi ez a két hangszer anno.

Tehát a 85-ös nemigen fogja olvasni a 77-99-hez készült bankokat.

Azt nem tudom , hogy esetleg lehet-e konvertálni?

Link to comment
Share on other sites

Ez beszólás volt?

 

Csak megerősítettem SY77 kommentjét arról, hogy a 85-ös egy teljesen másfajta, akkoriban "hagyományosnak" tekinthető hangkeltő rendszerrel rendelkezik, szemben a 77 és a 99 akkoriban forradalmi rendszereivel.

 

Nem pocskondiáztam a 85-öt.

Link to comment
Share on other sites

Mire gondolsz? Szerintem sok legendás,egyedi hanszínei pl a Pad-ok nagyon szépek és a Zongora is... Samplerezett mintát én még nem láttam a neten,de lehet csinálni :) Samplerbe kellene?

igen, pl, kontakthoz, battery3hoz, de wave-ben is megfelel.... csak 2-3 tipikus sy-s hang kéne ami elso hallásra..... nah ez SY Yamiból van..... kéne....

Link to comment
Share on other sites

Nekem szinte minden Nicebyte sample cd megvolt de óriási csalódás.. :(

Silány minőség és felejthető minták jellemezték. Abszolut nem a "híres" hangszíneket égették a lemezekre.

1-2 kivételtől eltekintve gyakorlatilag használhatatlan volt, még jó hogy pénzt nem adtam értük...

Ez esetben is igaz a mondás, "nem minden arany, ami fénylik"

Link to comment
Share on other sites

Ezt én se tudtam, pedig németek voltak akik jó dolgokat tudnak csinálni. Ezek szerint akkor is volt már olyan mint ma nagyban, hogy csak termeljük a gigabájtokat észnélkül.

Viszont ha így van, az akkori SY-okhoz ma már beszerezhetetlen floppys samplek stb is voltak, mert gondolom azok sem a gyári hangoktól szóltak jól önmagukban vagy tévedek?

Link to comment
Share on other sites

Nekem azt mondták nem megy Emulátorral én is akartam a SY85 hangszerembe...

Sztem mehet is az, de!!!

A floppy emulator úgy működik hogy egy usb meghajtó van ráépítve a floppy drive protokoljára. Tehát a gép ugyanúgy egy floppy meghajtónak fogja látni, ugyanazon csatoló felületen, de a cucc legbelül egy pendriveot fog 1,44-es vagy 0,72-es partíciókkal kezelni amit majd léptetgetni kell.

Az a nem mindegy hogy a floppy emu milyen meghajtót emulál kifelé mert 1,44-re meg 0,72-re is külön driveok vannak.

A másik hogy a szinti drive kivezetései megegyezzenek a standard pc driveokéval, azaz csak így lehetnek kompatibilisek vagy ha a gyártó honlapján ki van emelve milyen szinti típusokhoz garantált. Általában a DD-s driveok drágábbak is szoktak kb 1,5x lenni az 1,44-ktől így az öreg vasak piaci árához képest nagy beruházás.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A floppyzás a pc és az SY között nem megy.

Van valakinek valami megoldása?

Miért nem megy a floppyzás, nem működik valami, vagy nincs FDD-d a szgépben? Nálam - igaz SY77-el, ami régebbi gép - működik a módszer.

Vagy az SY-ben formázd a floppyt, vagy a PC-vel DD-re (720kb)

Itt infóhoz juthatsz:

http://www.soundsamp...s_answers.shtml

http://www.gearslutz...-files-wtf.html

Link to comment
Share on other sites

Köszi, megoldódott a dolog.

PC-n formázok 720-as lemezt, rámásolom a fájlt és betöltöm a szintibe.

Ezt hogy csinálod hogy müxik is?

Nekem egy régi szintim is csak DD-s lemezeket kezelt és hiába ragasztottam be a HD-s floppyk ablakát (DD-st ui egyáltalán nem kapni már) hogy DD-snek formázza a windows, a szintiben utána mindig "DISK ERROR: CAN'T READABLE!" hibajelzést adott, pedig spec ilyen progival is formáztam. De ha a hangszerben lett leformázva, utána a pc nem ismerte meg. Azt hallottam a HD-s lemezeken jóval gyengébb a mágn hordozóréteg és a meghajtó is más fejárammal ír/olvas ami adatbizonytalansághoz vezet a régi DD-s eszközöknél.

???

Ha SysEx-re át tudnád konvertálni a fájlokat, a MidiOX progival egyszerűen lehetne midin pcvel töltögetni mint floppyzgatni. Vagy van pl a MidiQuest progi is ami meg szerkeszteni is tudja egy csomó gyártó szintijeinek hangjait emellett.

Link to comment
Share on other sites

HD lemezen lyuk leragaszt, DOS alatt leformázom 720 kb-ra.

Ezután commanderrel átmásolom a fájlt.

Kiveszem, átteszem az SY85-be.

Utána beolvastatom  a szintivel a lemezt és kész.

Sony és TDK lemezekkel ment a dolog.

Neked milyen szintid van ami DD-s floppykat eszik?

Link to comment
Share on other sites

Neked milyen szintid van ami DD-s floppykat eszik?

Egy régi Korg volt ami már évek óta nincs meg. Ue. csináltam én is, de kukázni kellett eredeti DD-s lemezeket hozzá, csak azzal működött. De a floppy ma már nem életbiztosítás, azért is mondtam a MidiQuestet. Vagy aki nagyon hardcore az vesz 10-ért egy floppy emulátort az ősvasba.

Az SY sorozat nagyon tuti volt Yamiéknál. ;)

http://youtu.be/csHut1_F4eI

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...