Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Helló!

Elsődleges gépnek Macet használok, de a VSTi kínálat miatt hangforrásnak be akarok állítani egy Windowsos gépet is - ha bírja a négymagos proci jitter nélkül, akkor alighanem a Macen egy virtuális gépben fog futni, ha nem jó akkor külön notebookon...

A kapcsolat az Apple MIDI over Ethernet implementációja lenne.

Ilyet vagy ehhez hasonlót csinált valamelyikőtök?

A Windowsos oldalon miben érdemes hosztolni a VSTiket? Lehetőleg a legkevesebb overheadet okozza, de azért lehessen jó alaposan konfigurálni a MIDI bemenetet...

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Építőköveket már találtam... :)

- Network MIDI (az OSXbe be van építve, Windows alá pedig külön telepíthető)

- JACK audio routing szerver

- NETJACK audio over ethernet a JACK-hez

- Cantabile Lite for Windows

A JACK Windows alatt ASIO interfésznek tud látszani, OSX alatt meg CoreAudionak, és a kettőt össze lehet kötni egy resampling nélküli hálózati streammel. A kérdés, hogy mindez latencia szempontból hogy teljesít. Majd beszámolok a tapasztalataimról.

A Cantabile meg elegendőnek tűnik arra, hogy Windowsos VST rackként szolgáljon.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Szia Sigmoid!

ipMIDI ez van win és osx-re is.

Két osx-es gépet network midivel egyszerűen összelehet hozni a "Applications - Utilities - Audio Midi Setup - MIDI window - Network"-ben tudod beállítani, hogy ki legyen a master és ki a slave. Live - VDMX/Modul8-hoz jó megoldás, de Live - Live közt szerintem béna. Ugye, ahogy húzza a master a slave-et kell neki pár "órajel impulzus :P" míg nagyjából beállnak, de nemigazán precíz.. utólag lehet játszani a Track Delay-ekkel live esetében, egy próbát mindenképp megér. Ha teheted szerintem zenére inkább használj egy erősebb masinát, mint két közepest.

Szerkesztette Breakilum

Hozzászólás megosztása

• 0
Ha teheted szerintem zenére inkább használj egy erősebb masinát, mint két közepest.

Igazából ez egy kényszermegoldás, mert van pár nehezen pótolható hangzás Windowsra, ami Macre nem elérhető, úgyhogy a Win csak egy hangdoboz szerepét töltené be.

Ha működik jelentősebb latency nélkül, akkor úgy lesz, hogy a Macen fut Virtualboxban egy Windows, azon egy Cantabile Lite, abban a VSTi-k, a midi RTPMIDIvel utazik a két "gép" közt (OSX natív, Windows telepített), a hangot pedig a Windowsról JACKkel vezetem el, így nem kell végigmásznia a Windows botrányos szar hangstackjén és a Virtualboxon.

A gép ami mindezt csinálni fogja az egy 4 magos iMac, szóval remélem elbír vele.

Hozzászólás megosztása

• 0

Én Vienna Ensemble Pro-t használtam... de most egyszerűsítem a setupomat, ezért meg is hirdettem

Ethernet kábelen keresztül lehet vele kb 120 sávnyi audiót és midit is küldeni egyik gépről a másikra.

Krosszplatform, és 32-64 bites oprendszerek között is működik... ja és latency nélkül.

Ja és a licensz 3 gére szol... gyakorlatilag a mac lehet a központi DAW, és hálozaton keresztül viheted át az audiot és a midit, akár windowsró, akár másik macről, akár 32 bit, akár 64 bit, tökmindegy...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Helló!

Elsődleges gépnek Macet használok, de a VSTi kínálat miatt hangforrásnak be akarok állítani egy Windowsos gépet is - ha bírja a négymagos proci jitter nélkül, akkor alighanem a Macen egy virtuális gépben fog futni, ha nem jó akkor külön notebookon...

A kapcsolat az Apple MIDI over Ethernet implementációja lenne.

Ilyet vagy ehhez hasonlót csinált valamelyikőtök?

A Windowsos oldalon miben érdemes hosztolni a VSTiket? Lehetőleg a legkevesebb overheadet okozza, de azért lehessen jó alaposan konfigurálni a MIDI bemenetet...

Abletone kezel vst-t, meg wine segítségével fl studiot is feltehetnéd...

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés