Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

Hmmm...

Szóval...igen, az akusztika problémás volt. De ezt kábé minden helyen elmondhatnám ahol majd járni fogok. Szerintem az elözö részben elmondatott, hogy mi az amit házilag lehet buherálni minden komolyabb méricskélés és elöképzettség no meg pénz nélkül. Aki ennél komolyabbat akar és pénzt is költene rá, az hívjon szakembert. Másodsorban nem ezt kérdezték tölem a helyszínen, s én is teljesen feleslegesnek véltem erre kitérni. Harmadszor, ha "komolyabb" tanácsot kellett volna adnom, s mondjuk mondtam is volna, akkor az oda lett volna aktuális, s kevés információ tartalma lett volna úgy általában a "nézöknek" és az akusztikai körülményeiknek.

Másfelöl szerintem tök értelmetlen ezen vitázni. Ezek a müsorok nem hardcore tanfolyamok. Igazából arra valók, hogy a nagyérdemü belelásson a dolgokba, hogy pontosan tudjon kérdezni majd a jövöben az Ö kis aktuális dolgairól, s céltudatosan tudjon fejlödni.

A marketinges dolgot meg hanyagoljuk, mert részint sértönek érzem adott esetre nézve, másfelöl meg azon a pénzen amibe ez a sorozat fáj a cégnek, vehetnének bannereket meg oldalakat újságokban, portálokon mint a többi piaci szereplö, nagyban segítve a feltörekvö genrációt ugye.

Link to comment
Share on other sites

Tudod, miután lassan harminc éve hallgatok vegyes műfajú anyagokat, ezért abnormálissá vált az érzékelésem, szinte bármilyen hibára, vagy nekem nem tetsző eseményre felriadok a hallgatás közbeni szunyókálásból. Ilyen volt a felvétel kongása is. Nem örülök ennek, de ez van, passz. Nem terveztem én a video lényegét érintő hozzászólást írni, pusztán úgy gondoltam, meg kéne említeni ezt az alapvető hibát, ami megnehezíti a keverést. De biztos megtetted a felvételen kívül.

A sértettséget nyugodtan felejtsd el, a marketing jelzőt nem bántónak szántam - nem pejoratív kifejezés az - száraz tény, hogy a cég arca vagy. Ha ez nem nyugtatott meg, akkor elnézésedet kérem.

Ha a felvételetek költségeit szóba hoztad, akkor azért megkérdezem, hogy miért nem válaszoltatok a hónapokkal ezelőtt elküldött jelentkezésemre ? Lehet, hogy A/D-nek címeztem, már nem is emlékszem.

A mi stúdiónk kb. 1500 méterre van tőletek légvonalban, jelentősen óccsóbb ide ellátogatni:)

Link to comment
Share on other sites

Hát, látod pont az az érdekes (már aki jár moziba) hogy beülsz egy hülye amerikai agymosó akciófilmre és 19.23-ban lerobbantják a fejedről a bőrt az effektekre kihegyezett jelenetekkel hangerőben. Mindeközben még az is teleszarja a gatyáját aki tudja mire kell számítani, nem hinném hogy valós teóriák felállításaival küzdene ott helyben, miféle mastering elvek alapján gondolkodhatott a "hangmérnök". Mellesleg látatlanban hozzátenném, hogy a szerzők eredeti elképzeléseit a magyar multiplex mozik távolról sem közelítik, ill. adják vissza. Volt egy ismerősöm aki éhbérért gépészkedett egy ilyen komplexumban, és magasról tesznek ott rá hogy az eredetileg bemért és validált hangrendszerek milyen fosul vannak elállítgatva.

Silk szerintem tett pár körutazást a nagy vízen túl, és onnan löki a megfejtéseket! Itthon csípőből és főleg füllel ilyen konzekvencia-esszenciákat levonni nem hinném hogy lehetne önerőből. Meg látszik is hogy érti amit mond, mert olyan hétköznapi példákat hoz amit csak a 6 elemit kijártak is megértenek.

Ráadásul akit valóban érdekel a téma, az fogja magát és utánaolvas. Azért nem csak marketing anyagokkal van tele a net, persze a valódi munkatapasztalatokat semmi se pótolhatja :-)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ha nem most valamikor biztos belefutottatok volna a témába

Szerintem nagyon diplomatikusan kezelte Silk a dolgokat (ezt otthoni szinten nem lehet " tökéletesen" megoldani)

_a zene márpedig stereo_ punktum!

Sting dts lemezét meghalgattam érdekes-jópofa, de én sem látom értelmét zenei anyagoknál a 5.1-nek

Nagyon szimpi volt ahogy Silk a E-mu gépezetre kérdezett "ez meg mi hogy" a zord a hangmérnök mögött ott bujkál az zenészember is :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe...igen a "cég arca" vagyok. :)

Viszont mindenkinek figyelmébe ajánlom, hogy a jútyúb kukkkac hitszpész ponty hu-n legyen szíves jelentkezni, ha elég bátor, s szeretné hogy a ZBH meglátogassa. Írja meg az emilben, hogy miröl szeretne minket faggatni, milyen lehetöségei vannak a halyszínen. Aztán menjen el a bótba, s vegyen nagyon sok kólát NEKEM, mert ha megérkezek és nincs kóla...szóval jobb is, ha ezt nem fejtem ki. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gondolom az földi állatok evolúciónak voltak ballépései több hallószervel rendelkező fajok de nem igazán tudunk manapság erre példát (vizi emlősök,denevérek gondom más katagória)

Biztos a fülnek is van "karakterisztikája" de ha az agy nem kalkulálna a hangok irányával,tompasággal, visszaverődésekkel meg@&#đhatnánk az egészet

Továbblépve a "stereo mai zenében" azért furcsa h sokan a ORDENÁRÉ HANGOS keverést/masterelést csinálják, mert pont ez öli ki a térérzetet- a reflekciókat

illetve hamis térpoziciókat okoz

Ja de csak szerintem:)

Link to comment
Share on other sites

Továbblépve a "stereo mai zenében" azért furcsa h sokan a ORDENÁRÉ HANGOS keverést/masterelést csinálják, mert pont ez öli ki a térérzetet- a reflekciókat

illetve hamis térpoziciókat okoz

Ja de csak szerintem:)

Fülesben viszont szépen ráborul az agyadra, és elnyomja a környező zajokat. Tény, hogy ha hallgatni akarod normál körülmények között, akkor ez nyilván nem előny... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...