Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Miért jó Windows környezetben dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Windows-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Mac-nek is.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 108
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

De mondom, én mind a két rendszert és platformot nagyon kedvelem. Én csupán azt állítom, hogy alapvetően hibás megállapítás az, hogy aki komolyan gondolja az only Apple (meg ezek a skoda 110l és octavia témák... ezek annyira komolytalanok). Vannak olyan helyzetek ahol az embernek egy platformot kell használnia 'kényszerűségből' (mondjuk egy hangkártya vagy az áhított HOST progi miatt), így az más story.

Én winen jobban érzem magam, de ha kell tökéletesen tudok és szeretek dolgozni OSX-en is. :)

Link to comment
Share on other sites

Én inkább Apple párti vagyok...

Roppant egyszerü oka van. Hatékonyabb. Ez nem csak az OPrendszerböl, nagyrészt emberi tényezökböl adódik. Ha melózni kell, szerintem Apple.

Ugyanis a klasszik PC-n, legyen az bármilyen tuti gyári konfig, az embert rettenetes kisértés fogja el minden nap, hogy kicsit buheráljon rajta, feltegyen valamit...stb. Ez Apple esetében nagyon elhanyagolható. Másfelöl, az OsX sokkal de sokkal intelligensebb mint a Win, napi teendöknél rettenetes idöt takarítasz meg vele, legföképp az átláthatóság/rendezettség miatt.

Szigorúan technikai értelemben szerintem sincs nagy különbség a két platform között, de mivel emberek használják, a humánus/logikus megközelítés rengeteget dob az Apple rendszerén.

Aztán meg úgy is az dönt, mihez választod. Vannak speckó progik/feladatok amik dönthetnek alapvetöen a kérdésben...

Bár ez nem egy mai hozzászólás, én ezzel nem értek egyet! Már csak azért sem, mert ember és ember között is van különbség így én nem érzem logikusnak azt a kijelentést, hogy az OSX sokkal-sokkal intelligensebb lenne vagy, hogy a napi teendőknél rettenetes időt takarítanál meg (ez inkább akkor lehet igaz ha alapvetően OSX-et használsz így inkább azt szoktad meg, tehát ez nem egy objektíven kijelenthető megállapítás. Szigorúan szubjektív). Win és Osx között szerintem az a fő difi, hogy előbbi nem akar helyettünk dönteni az utóbbi igen. Ez valakinek előny valakinek hátrány lesz. Én például nem tudom/tudtam megszokni az OSX logikáját és döntéseit, pláne nem mondanám rendezettnek vagy átláthatónak (nekem az az átlátható és rendezett, amit én magam építek fel a saját logikám mentén és ehhez idomítom a rendszert is), de nyilván én ezt azért látom így mert elsősorban Winen dolgozok/dolgoztam te pedig Osx-en. :) Én nem érzem úgy, hogy a Win akadályozna a napi munkában, sőt, én inkább Osx-en szenvedek. Kifejezetten 'utálom' például a desktopon megjelenő felső menüsort, a fájl struktúrát, a kompatibilitási hiányosságokat, a rendszer kezelhetetlenségét W8-hoz képest.

Ráadásul az új rendszerek (W8-Mountain Lion) speed és performance tesztjeiben is jobban teljesít a Win 'overall'. Szerintem a W8 alapvetően gyorsabb, stabilabb, kezelhetőbb és sokkal több lehetőséget nyújt, mint az OSX ML.

Az épített PC-ket meg nem nevezném kicsit sem sufni tuningnak. Ha valakinek van minimális technikai és IT tudása bármikor összerak 'olcsóból' egy Mac pro-t (mind erőforrásban, mind az alkatrészék minőségében megegyezőt), annak az árának töredékéből. Így kapsz egy ugyan olyan minőségű, stabilitású, erősségű vasat. Ha a teljes Mac pro (vagy iMac) árát ráköltöd egy jól megépített PC-re, már legalább 2-3szorosát rálehet verni. Ha ehhez hozzáadjuk, hogy a W8 pro cca. 18 ezer forint (W7 update-el csak 9000) ez már nem nagyon nyom a latba... és akkor még persze felmerül a bővíthetőség kérdése is ugye.

Ha valaki döntés előtt áll akkor én is azt tudnám tanácsolni, hogy az alapján döntsön milyen progikat szeretne használni (és persze a pénztárca vastagsága is meghatározó) , de abszolút teljesen mindegy ezen kívül, hogy az oprendszer OSX lesz vagy Win. Ha valaki azért akar a jelenlegi oprendszeréről váltani, mert úgygondolja, hogy a másikban jobb zenét fog írni... nem fog! Ha valaki azért akar winről váltani, mert azthiszi az OSX stabilabb... nem stabilabb. Ha a wined nem stabil rossz/rosszak, gyenge minőségűek a hardvereid és itt szoktak az emberek nagyon nagyot tévedni, mikor egy alsó-alsóközép vagy akár közép kategóriás bóvli pc-ről átmennek egy ahhoz képest jó minőségű vasra, hajlamosak úgy értékelni a helyzetet, hogy az OSX hozta meg a megváltást pedig távolról sem.

Összegezve mind a két rendszer tökéletesen alkalmas professzionális munkára. Mindegyikben ugyan azzal a kényelemmel tudsz dolgozni, ha már megszoktad és átláttad az adott rendszert A különbséget a logikai megközelítés jeleneti és az alapvető rendszer filozófiai hozzáállások. 'Szigorúan technikailag' viszont a Win a győztes.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy a Windows / OS X témát nagyon érdemes ragozni, de egy dolog megütötte a szememet és szeretném kiemelni:

"Ha valakinek van minimális technikai és IT tudása bármikor összerak 'olcsóból' egy Mac pro-t (mind erőforrásban, mind az alkatrészék minőségében megegyezőt), annak az árának töredékéből."

Ez egy elterjedt vaskos tévedés. E minimális tudással összerakott és installált rendszerekkel szoktunk utólag sokat bíbelődni. Remélem nem bántottam meg senkit ezzel, de a dolog elvileg és tapasztalatok alapján sem stimmel.

Szerintem összekevered azokat akik tényleg rendelkeznek eme tudással, azokkal akik azt hiszik, hogy a birtokában vannak a 'Szent Grálnak'. :) Ez utóbbi valóban nagyon veszélyes fajta. :D

De mondok jobbat. Gugli. Vannak már helyek ahol elég korrekt audio workstation pc-ket építenek (persze jókora árréssel értékesítve). Elég ha valaki egy ilyen konfigot lekopiz és összerakja vagy összerakatja 5-10 ezerért. Az oprendszer rész már nem olyan vészes téma. W7-8 esetében már nem kell úgy molyolni (sőt, szinte egyáltalán nincs is rá különösebben szükség... elég ha feldobja az esetleges speckó driverekkel (gondolok itt pl. a hangkártya driver-ére) és már használhatja is, de ha rászánja az időt, hogy youtubeon megnézze azt a kb. 3-4 lépést amivel optimalizálhatja a gépét akkor egy picit többet is kihozhat belőle) illetve jelentősen csökkent a hibázás esélye. (erősen alkalmi vagy noob felhasználónak kell lenni, hogy probléma merüljön fel, de most feltételezzük, hogy nem ilyen emberről van szó, hanem olyanról aki mondjuk tud internetet használni és megtudja érteni a leírtakat vagy akinek már ezen a 'nagyon bonyolult' feladaton, ami egy rendszer feltelepítését jelenti sikerült átlendülni párszor... aki XP-t telepített már korrektül annak W 7-8 esetében szinte kizárt, hogy problémája lehet , főleg mivel itt új hardverekkel való insltalról beszélünk, így a driver szívás ami az esetleges 10 éves eszközökkel lehetséges (mert még XP átiratot is éppen hogy kaptak), ez esetben kimarad)

A korrektség nevében pedig annyival kiegészíteném az előző posztomat, hogy ez az árrés (cca. kétszeres ár difi) nem csak PC és Mac között lehetséges opció, hanem gyári PC és épített PC között is. Sok gyári PC is erősen túlárazott.

Illetve kijelenteném, hogy én szeretem az OSX-et is és a Win-t is. Csupán ez utóbbit egy picit jobban (ami mint fentebb is taglaltam elsősorban rendszer filozófiai, ízlésbeli és hozzáállásbeli különbség, de emellett mindenkinek vannak/lehetnek persze egyéb egyéni okai is... mondjuk egy hangkártya ami csak OSX-re vagy csak Win-re van portolva) és nekem is mint sokaknak a gép nem csak egy használati tárgy, hanem elsődleges (és majdhogynem kizárólagos) munkaeszközöm is. (mind zeneileg, mind hétköznapi munkában)

Link to comment
Share on other sites

Bár ez nem egy mai hozzászólás, én ezzel nem értek egyet! Már csak azért sem, mert ember és ember között is van különbség így én nem érzem logikusnak azt a kijelentést, hogy az OSX sokkal-sokkal intelligensebb lenne vagy, hogy a napi teendőknél rettenetes időt takarítanál meg (ez inkább akkor lehet igaz ha alapvetően OSX-et használsz így inkább azt szoktad meg, tehát ez nem egy objektíven kijelenthető megállapítás. Szigorúan szubjektív). Win és Osx között szerintem az a fő difi, hogy előbbi nem akar helyettünk dönteni az utóbbi igen. Ez valakinek előny valakinek hátrány lesz. Én például nem tudom/tudtam megszokni az OSX logikáját és döntéseit, pláne nem mondanám rendezettnek vagy átláthatónak (nekem az az átlátható és rendezett, amit én magam építek fel a saját logikám mentén és ehhez idomítom a rendszert is), de nyilván én ezt azért látom így mert elsősorban Winen dolgozok/dolgoztam te pedig Osx-en. :) Én nem érzem úgy, hogy a Win akadályozna a napi munkában, sőt, én inkább Osx-en szenvedek. Kifejezetten 'utálom' például a desktopon megjelenő felső menüsort, a fájl struktúrát, a kompatibilitási hiányosságokat, a rendszer kezelhetetlenségét W8-hoz képest.

Ráadásul az új rendszerek (W8-Mountain Lion) speed és performance tesztjeiben is jobban teljesít a Win 'overall'. Szerintem a W8 alapvetően gyorsabb, stabilabb, kezelhetőbb és sokkal több lehetőséget nyújt, mint az OSX ML.

Az épített PC-ket meg nem nevezném kicsit sem sufni tuningnak. Ha valakinek van minimális technikai és IT tudása bármikor összerak 'olcsóból' egy Mac pro-t (mind erőforrásban, mind az alkatrészék minőségében megegyezőt), annak az árának töredékéből. Így kapsz egy ugyan olyan minőségű, stabilitású, erősségű vasat. Ha a teljes Mac pro (vagy iMac) árát ráköltöd egy jól megépített PC-re, már legalább 2-3szorosát rálehet verni. Ha ehhez hozzáadjuk, hogy a W8 pro cca. 18 ezer forint (W7 update-el csak 9000) ez már nem nagyon nyom a latba... és akkor még persze felmerül a bővíthetőség kérdése is ugye.

Ha valaki döntés előtt áll akkor én is azt tudnám tanácsolni, hogy az alapján döntsön milyen progikat szeretne használni (és persze a pénztárca vastagsága is meghatározó) , de abszolút teljesen mindegy ezen kívül, hogy az oprendszer OSX lesz vagy Win. Ha valaki azért akar a jelenlegi oprendszeréről váltani, mert úgygondolja, hogy a másikban jobb zenét fog írni... nem fog! Ha valaki azért akar winről váltani, mert azthiszi az OSX stabilabb... nem stabilabb. Ha a wined nem stabil rossz/rosszak, gyenge minőségűek a hardvereid és itt szoktak az emberek nagyon nagyot tévedni, mikor egy alsó-alsóközép vagy akár közép kategóriás bóvli pc-ről átmennek egy ahhoz képest jó minőségű vasra, hajlamosak úgy értékelni a helyzetet, hogy az OSX hozta meg a megváltást pedig távolról sem.

Összegezve mind a két rendszer tökéletesen alkalmas professzionális munkára. Mindegyikben ugyan azzal a kényelemmel tudsz dolgozni, ha már megszoktad és átláttad az adott rendszert A különbséget a logikai megközelítés jeleneti és az alapvető rendszer filozófiai hozzáállások. 'Szigorúan technikailag' viszont a Win a győztes.

Link to comment
Share on other sites

Ugyanis a klasszik PC-n, legyen az bármilyen tuti gyári konfig, az embert rettenetes kisértés fogja el minden nap, hogy kicsit buheráljon rajta, feltegyen valamit...stb.

Ez a része könnyen áthidalható egy image recovery mentéssel a fontos rendszerpartíció(k)ról, melyet akármikor cca. fél-egy órán belül visszarántasz rá (nekem még mindig a WD vinyók mellé ingyenesen járó Acronis True Image a kedvencem, és továbbra is mindenkinek ajánlom). Egyúttal az alábbi problémák is búcsút intenek:

- töredezettségmentesítés

- registry-tisztogatás

- víruskeresés (stb.)

Ha valakinek van minimális technikai és IT tudása bármikor összerak 'olcsóból' egy Mac pro-t (mind erőforrásban, mind az alkatrészék minőségében megegyezőt), annak az árának töredékéből.

Hm, azért a fenti mondatból a "minimális" jelzőt inkább kihagynám... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ismerek olyan embert, aki a "partíció" kifejezést "Party Threepio"-nak hallotta, és nem értette, mit jelent, miközben a "minimális" IT ismeretei megvannak (tud dolgozni egy csomó szoftverrel, de a hardverhez meg dunsztja sincs), és a "minimális" technikai ismeretei is (bármit megszerel, vagy megtervez, vagy összerak és szétszed, csak kivéve a számítógépet).

Egy minőségi PC építése azért eléggé sokösszetevős feladat tud lenni még (?) ma is. Eleve is tudnod kell, hogy egyáltalán mit veszel és miért (a zsákbamacska más játék), bár mint írtad, ez a része letudható azzal, hogyha lekoppintasz mások által már közzétett "tuti" listákat - ami aztán vagy beválik, vagy nem... (és: vagy kapható, vagy nem). Mivel manapság már komoly mennyiségű selejt készül, ezért minden megvett alkatrészt először (külön-külön is és együtt is) alaposan ki kell tesztelni. Majd szakszerűen összeszerelni, és beállítani (pl. a BIOS-t). Aki tényleg képes minderre - és nemcsak "akkor éppen sikerült", de konzekvensen megismétli kesőbb is, és bármikor -, már nem mondanám rá, hogy "minimális" tudású. De lehet, hogy te mást értettél alatta... ;)

Miután a topik itt a Windows-t tárgyalja, hogy ne legyünk OFF-ok, azzal persze én is egyetértek, hogyha már egy hibátlan és minőségi vasad egyszer megvan, akkor ott a Windows is majd jól használható lesz. A hibák egyik fele a hulladék hardver, a másik fele meg a waczak szoftver (gagyi driver, warez stb.).

Link to comment
Share on other sites

Hát ja, egy komoly stúdiós gépet elég nagy feladat jól összerakni. Az már nagyon messze van a minimális ismerettől. Sőt, valójában nagyon komoly és szerteágazó ismereteket igényel, hogy tényleg minden profin működjön és stabilan. Persze stúdiós gép alatt nem arra gondolok, amikor egy 2 In-Out-os hangkártyát belerakunk, mert az tényleg óvodás szint.

Link to comment
Share on other sites

Hozzá fűzném a saját gondolataimat a témához:

Én úgy érzem "haladóbb" felhasználó vagyok az informatika terén, tehát értek egy szintig a hardverhez és a szoftverhez (informatikusnak is tanulok).

Azt tapasztaltam, hogy akik nem igazán értenek a számítógépekhez pl.:

- Egy windows-t nem tud felrakni, vagy bármilyen programot, ami nem csak install, next, next finish elven működik, illetve a drivereket se tudja jól feltenni.. vagy megakad bármilyen szoftveres jellegű hibánál

- Alapvető hiányosságai vannak pl. vírusírtók terén (illetve nem tudja, hogyan lehet a vírusokat elkerülni), nem tudja mi az a rar fájl vagy az image fájlok vagy pdf (tudom ezeknek nem sok köze van a zenéhez, de aki ezeket se tudja, az a szememben amatőr felhasználó), illetve trehányan kezeli a gépét (vírusos lesz hamar, rendezetlen, minden felesleges programot feltesz, ami szerinte jó, stb. stb.)

- Azt se tudja pl. milyen processzor van a gépében vagy mit csinál a processzor, mi számít jó processzornak (ugyanez memóriába, HDD-be, VGA-ba is) illetve képtelen magától dönteni melyik a kettő közül az erősebb gép csak a hardvereit elnézve, illetve nem tudna kis utánanézéssel összeállítani egy jó ár/teljesítményű számítógépet (vagy nem tud laptopok között dönteni)

- Nem tudja eldönteni egy termékről, hogy jó ár/teljesítménybe van-e, legyen ez akár egy monitor vagy egy számítógép hűtő vagy bármi más

És még sorolhatnék pár ilyen példát..

Aki a fentebb felsorolt alapvető tudásnak nincs birtokában, tapasztalatom szerint inkább a mac-et favorizálja (ha zenéről van szó), mivel az "viszonylag" primitív (bár kinek mi tetszik), egészen biztosan jól lesz összerakva, ez a "menő", kevesebb gond van vele, mindenki ezt javasolja stb. stb.

Egy dolog biztos, attól h MAC a gépünk még nem jelenti azt, hogy gyorsabban dolgozunk rajta. (sőt inkább lassabban, mivel jobb hardvereket lehet annyi pénzért kapni PC-nél) Általánosságban elmondható, hogy stabilabb a rendszer, de ha hozzáértőek vagyunk ez már szintén nem igaz.

Én kipróbáltam már mindkét rendszert, windows felhasználó vagyok alapvetően, és meglepően tapasztaltam, hogy a MAC is fagyhat ki, illetve azt, hogy nincs jelentős különbség, hogy melyik a jobb. Igazából hardver és szoftver függő, melyiket érdemes venni, illetve pénz függő, ha kevesebb a pénzünk inkább Windowsos gépet rakjunk össze, főleg ha értünk hozzá.

Nekem az a véleményem, ha lehetőség van rá windows-t válasszunk, mivel MAC az drágább. Drágább a hardveres meghibásodás/bővítés (tudom h ritkán van, de egy jó PC is ritkán hibásodik) illetve nehéz átállni az operációs rendszerre. (azért a nagy többség windows-on nevelkedett)

Viszont, ha mindegy a pénz, akkor MAC OS! De megfontolandó, mivel az árkülönbözetből mást is tudunk vásárolni.. Tehát kezdőként, főleg ha kevés a pénz semmiképpen se javaslok Mac-et, kivéve ha szoftvered/hardvered csak azt támogatja..

Írta valaki h azóta nyugodtabb, mióta MAC-et használ. Ez igaz akkor is, ha tudod, hogy tökéletes zenére az a konfig amit PC-n összerakunk, illetve tudjuk, hogy ezt jól karban is tudjuk tartani és értünk is hozzá, de annyiban egyet kell értsek, hogy itt Magyarországon annyira nagy az image a MAC-nek, amit sose fog a Windows még megközelíteni se. És való igaz, én is nyugodtabb lennék egy MAC géppel a kezemben, pedig tudom, hogy egy szinten van a kettő! (sőt írtam, h windows párti vagok)

Nagyon sokan elvakultak és azt mondják csak a MAC, ha komolyan gondolod a szakmát, azonban, hány hangtechikus, hangmérnök, zenész ért, úgy igazán a számítógépek szoftveres és hardveres felépítéséhez? Szerintem nem sok.

Kevés embert ismerek, aki ért az informatikához (nem kevés ilyen ismerősöm van) és azt mondja nem érdemes Windows-t venni zenéhez. Azt vettem észre, hogy aki ért ehhez, az talán windows párti, de ritka az olyan, aki azt mondja, hogy az egyik lényegesen jobb, mint a másik.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy a Windows / OS X témát nagyon érdemes ragozni, de egy dolog megütötte a szememet és szeretném kiemelni:

"Ha valakinek van minimális technikai és IT tudása bármikor összerak 'olcsóból' egy Mac pro-t (mind erőforrásban, mind az alkatrészék minőségében megegyezőt), annak az árának töredékéből."

Ez egy elterjedt vaskos tévedés. E minimális tudással összerakott és installált rendszerekkel szoktunk utólag sokat bíbelődni. Remélem nem bántottam meg senkit ezzel, de a dolog elvileg és tapasztalatok alapján sem stimmel.

Link to comment
Share on other sites

'Hm, azért a fenti mondatból a "minimális" jelzőt inkább kihagynám... ;)'

Oké, oké igazad van! Jobb lett volna ha definiálom mit értek ez alatt. Nekem a minimális tudás, hogy az ember ismeri a hardveres összetevőket (nem naprakész csak tájékozott), rendszert és progikat is tud telepíteni leizzadás nélkül (ez még bőven nem professional szint). :) (és megfelelően tudja használni az internetet ha valahol elakadna)

Viszont a többi szerintem túl van 'lihegve'. Nem kell mérnöknek lenni, hogy az ember egy jó PC-t építsen, mint XP-s időkben. :) Kell egy jó konfig amit a netről is lekopizhat, egy bolt ahol összedobják pár ezerért ha ő nem tudja és fel kell dobni a wint az esetleges speckó driverekkel (az alap drivereket a windows intézi tehát erre nem lesz gondja senkinek) meg a használni kívánt szoftokat. A megfelelő rendszer optimalizációt meg megtalálja a youtubeon. 3-4 egyszerű lépésből ez is megvan.

Winhez (mint rendszerhez) sem kell jobban érteni mint OSX-hez (de a hardverhez sem ha valaki gyári gépet vesz vagy összerakat egyet). Ott is bőven előfordulhatnak gondok legalább ugyan olyan aránnyal (mind szoftveres, mind hardveres), fagyik vagy frissíteni kell az OS-t stbstb. . Ráadásul ugyan úgy szükséges az optimalizáció mind két rendszer esetében professzionális munkához.

Szerintem tárgyilagosan, objektíven annyi állapítható meg, hogy fej-fej mellett halad a két rendszer. Biztosan nem ezen fog múlni még csak 1%ban sem, hogy valaki tud e zenélni vagy jó avagy rossz zenét csinál. Ha valaki hatékonyan akarja elkölteni a pénzét illetve nem kötik hardveres vagy szoftveres összetevők (...és itt ne csapjon be senkit, hogy vannak crossplatform soft-ok, hardware-ek... egy rakat cucc, amiknek vannak Win és OSX átirataik, egyik vagy másik rendszeren még is sokszor jobban működnek, amiért nem az OS-ek a hibásak, hanem a fejlesztők akik nem voltak képesek megfelelő átiratot készíteni egyik avagy másik rendszerre (vagy szándékosan nem is akartak csak amolyan 'promó' jelleggel megcsinálták), úgyhogy ha crossplatform is a használni kívánt eszközünk, szoftverünk nézzünk utána melyik a támogatottabb platform) és hosszútávban gondolkodik akkor Win és Pc (a bővíthetőség és az igen hosszútávú support és kompatibilitás miatt), akinek viszont belefér az, hogy sűrűbben cserélje a komplett vasat (mert mondjuk egy iMac kevésbé bővíthető, Apple-nél viszonylag rövid idejű a support (Ms-hez képest mindenképpen) és tuningra sincs különösebben vaskos lehetőség) nem zavarja, hogy némileg többet fizet a vasért az nyugodt szível választhatja az OSX-et.

Link to comment
Share on other sites

És még arról nem is beszéltetek, hogy gondosan összeválogatott pc-s hardverekre is feltehető az osx. Így gyakorlatilag kapsz egy fullos Mac-et az eredeti árának töredékéből!! Mert valljuk be, nem annyira a hardverekben tér el a Mac (persze abban is de ez inkább régebben volt igaz) hanem az osx stabilitásában és ebben talán még jobb mindenféle varázslat nélkül a Mac. Bekapcsolod és megy, dolgozhatsz vele, nem kell optimalizálgatnod mielőtt munkára fognád.

Én 64 bites win7-et használtam a megjelenésétől fogva, sosem volt semmi gondom vele (nem úgy mint az xp-s időkben.)

Másfél év alatt egyszer sem kellett újratelepítenem pedig megfordult rajta 1-2 program.. :)

De mégis "áttértem" a Mac klón-ra (hackintosh) mert számomra ha zeneszerkesztő, akkor egyértelmű, hogy Logic és mivel ellentétben a Pro tools-al ez nem létezik win-re így kellett építenem egy gépet, amelyen gyönyörűen fut a Logic és persze minden Mac alkalmazás.

Nem ájultam el az Osx nyújtotta lehetőségektől, van ami tetszik benne van ami nem annyira de lényegében nem is használom másra csak a Logic futtatására, netezni és egyéb feladatokhoz ott a win7, ami tökéletes választás!! Ennyi.

Amúgy is eltért a topik témája az eredetitől és átment ismét a Mac v. Win versenyeztetésébe. :)

Link to comment
Share on other sites

'Hm, azért a fenti mondatból a "minimális" jelzőt inkább kihagynám... ;)'

Oké, oké igazad van! Jobb lett volna ha definiálom mit értek ez alatt. Nekem a minimális tudás, hogy az ember ismeri a hardveres összetevőket (nem naprakész csak tájékozott), rendszert és progikat is tud telepíteni leizzadás nélkül (ez még bőven nem professional szint). :) (és megfelelően tudja használni az internetet ha valahol elakadna)

Viszont a többi szerintem túl van 'lihegve'. Nem kell mérnöknek lenni, hogy az ember egy jó PC-t építsen, mint XP-s időkben.

Én nem mondanám magamról, hogy kezdő vagyok. Kb. 1994-től abajgattam a PC-ket. Akkoriban még ISA slot-os Gravis Ultrasound hangkártyám volt, amit autoexec.bat-ban és config.sys-ben kellett DOS alatt bekonfigurálni, plusz beállítottam mellé ugyanabba a gépbe PCI slotba egy SoundBlastert és Win 3.1 alatt vettem az egyik kártyából a Fastracker hangját DOS ablakon keresztül a másik hangkártya felvevőjével. Azóta jó sok víz lefolyott a Dunán és elég sokminden változott, többek közt a setupjaim is. Leghosszabb ideig WIN98 alatt egy SoundBlaster Live Value szolgált. Aztán jött az XP, meg az egyre modernebb külső-belső hangkarik, az ASIO driver és még sorolhatnám.

De hogy a büdös életben nem sikerült a WIN 98 azóta egy gépet úgy beállítanom, hogy normálisan lehessen rajta zenélni, az is hétszentség. Szét gúglizhatom, meg youtube-ozhatom az agyam, akkor sem tudom összeszűrni a helyes működéshez szükséges infókat. Szerintem flegmaság kijelenteni, hogy bárki csuklóból összedob egy KOMOLY zenei munkára szánt patentos PC-t az amúgy szükséges ár negyedéért.

Maradjunk annyiban, hogy "PC-t építeni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen..." :D

Link to comment
Share on other sites

Kérdés persze kinek mi a komoly zenei munkára szánt pc. Úgy vélem itt jóval többen vagyunk, akik csak otthon hobbi célból zenélgetünk és nem stúdióban.

Ehhez viszont nem kell programozó mérnöknek lenni, hogy olyan gépet dobjon valaki össze, amin már szépen el lehet "prüntyögni".

Az Én wines gépem sem tartalmazott semmilyen extra hardvereket mégis stabil volt majd 2 éven át, mi lett volna ha válogatott hardverek kerülnek bele.. :) :)

Ismétlem ezen tapasztalatom csak a win7-re vonatkozott!! Az xp az már egy más dolog..

Link to comment
Share on other sites

Félig OFF:

"egy bolt ahol összedobják pár ezerért ha ő nem tudja"

Kérem szépen, én elég sok boltból hoztam ott összeszerelt gépet (nem magamnak, hivatalos beszerzésre kellett jópár darab, ahol nem volt lehetőség otthon egyedileg összerakni), és még soha egyetlen olyan (átlagos, de közismert) boltot sem találtam, ahol ne "összelapátolták" volna a gépeket. Csavarok túlhajtva, kártyák befeszegetve, kábelek "gányolva"...

Valószínűleg nem tud senki olyan (átlagos) PC boltot mutatni, ahol kellő körültekintéssel, "szakmaszeretettel" raknak össze PC-ket...

ON:

Hosszú-hosszú évekig zenéltem Windows környezetben, és igazából nem volt soha komoly bajom vele, mégis - egy év iMAC használat távlatából - azt mondom, az OSX-en "simább" a munka. Valahogy úgy tudnám jellemezni, mint egy 30 éve gyártott, de akkori vadi új Skoda 110L és egy mostani vadi új Octavia közötti különbséget. A 110L is működött, elvitt A-ból B-be, de hidegben sokára lehetett fűteni, kánikulában nehezen indult, kicsit lötyögött a váltókar, nehezen járt az ablakemelő stb.stb.stb.

Én elhiszem, hogy a Windows 7 / 8 "már nem olyan, már sokkal jobb", mint az eddigiek. Én már nem fogok időt hagyni nekik a bizonyításra, hátha mégsem úgy van... (Pedig tényleg több fórumon is esküdöznek akár komoly emberek is.)

Komolytalan az az op.rendszer, amelyiknél egy komolyabb hálózatos művelet közben leáll az mp3 lejátszás... Vicc...

Más:

Az pedig - szerintem - teljesen "hibás" megközelítés, hogy ki milyen munkamódszerrel dolgozik, mert hogy pl. a Cubase felülete és kezelése (na jó, bizonyos hot-keyeket leszámítva) teljesen ugyanaz win és OSX környezetben. (Nem vagyok tizenéves tini, de semmilyen problémát nem okozott az "áttanulás" OSX-re. Az is igaz, hogy az OSX nagyjából - DOS és windows "család" nélkül(!) - a hatodik-hetedik op,rendszer volt, amit megismertem )

Link to comment
Share on other sites

Kérdés persze kinek mi a komoly zenei munkára szánt pc. Úgy vélem itt jóval többen vagyunk, akik csak otthon hobbi célból zenélgetünk és nem stúdióban.

Én itt ebben már nem látok olyan nagy különbségeket. Meglátásom szerint ma már minden home-zenész (legyen az bármilyen kezdő), ugyanolyan programokkal óhajt dolgozni, amiket a "nagyok" is használnak, függetlenül attól, hogy megvan-e hozzá a szaértelme, vagy maga a feladat felnő-e például egy Protools rendszerhez. Tisztelet azon kevés kivételeknek, akik racionálisan fel tudják mérni a határaikat és annak megfelelő belátással választják meg a rendszerüket és elvárásaikat.

Azt akarom ezzel mondani, hogy sokkal többen vannak olyanok, akiknek bőven elég lenne egy Magix Music Stúdió, mégis atomgépet és tört Stúdiórendszereket használnak..., mint azok, akik ugyan elboldogulnának a stúdiókörnyezettel, mégis egy kis Magix Music Studióval zenélgetnek, mert magasabb célokra úgysem tör a hobbizenéléssel.

Link to comment
Share on other sites

...még soha egyetlen olyan (átlagos, de közismert) boltot sem találtam, ahol ne "összelapátolták" volna a gépeket. Csavarok túlhajtva, kártyák befeszegetve, kábelek "gányolva"...

Valószínűleg nem tud senki olyan (átlagos) PC boltot mutatni, ahol kellő körültekintéssel, "szakmaszeretettel" raknak össze PC-ket...

Ez mondjuk igaz. Eddig az összes gépem belsejét újra kellett pakolnom amint hazaértem vele.

Link to comment
Share on other sites

ami okot tudok az pl:

1. mac túl drága sok embernek, ha uad-ozni akarok pcie kártyával akkor összedobni egy windowsos rendszert olcsóbb mint venni egy mac pro-t. (hackintosh-t nem számítottam bele)

2. kezdőnek is elérhető programok futnak rajta és sokan itt megrekednek. (mint az fl)

3. az új windows rendszerek sokkal stabilabbak mint az elődei.

4. megszokás. jól működik minek cseréljem le. én windowson nőttem fel. van itt ugyan még egy macbook meg egy másik laptop amin ubuntu fut. mind a három gépen bevan lőve egy daw. de mégis mindig a windowshoz húzok. ismerem mint a tenyerem.

nekem hardware problémákon kívül soha sem volt más gondom windows-sal amióta zenével foglalkozok. a titok az az hogy nem internetezek azon a gépen.

Link to comment
Share on other sites

'De hogy a büdös életben nem sikerült a WIN 98 azóta egy gépet úgy beállítanom, hogy normálisan lehessen rajta zenélni, az is hétszentség. Szét gúglizhatom, meg youtube-ozhatom az agyam, akkor sem tudom összeszűrni a helyes működéshez szükséges infókat.'

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. :) Beírod, hogy pc audio workstation és tadam. Optimalizációhoz meg, hogy windows audio optimization... és ilyeneket kapsz: http://www.adkproaudio.com/systems/viewsystem.cfm?recordid=108 (a lap alján találod a konfigurációs lehetőséget... ez alapján már meg van a megoldás) vagy egy ilyet: http://www.reyniersa...5-i7-Pro-Studio

Optimalizációhoz meg már ide is dobtak be videót. Semmi mágia nincs benne. :) Az is elhangzott, hogy OSX-et nem kell optimalizálni. De kell! A nem optimalizált OSX és Win között az égvilágon semmi különbség nincs, ahogyan az optimalizáltak között se.Nem optimalizált winnel is éppen úgy lehet dolgozni mint egy nem optimalizált OSX-el. Bekapcsolod és használod. Azzal, hogy nem optimalizálod az OSX-et ugyan azt a hatást éred el mint Win alatt. Nem lesz kevésbé stabil csupán néhány százaléknyi kraftot még meglehet spórolni.

Stabilitásról meg munkáról annyit, hogy nálam rendszeresen vannak kollaborációs projectek (és hébe hóba én is dolgozok macikon). Legtöbbször macbook proval érkeznek és míg nálam egy fagyi sem fordul elő, addig itt a közös munka során jellemzően a macik 1-2 alkalommal legalább dobnak valamilyen jellegű hibát, ami aztán megakasztja a munkát (legutóbb pl. a light peak... ööö bocs Thunderbolt miatt volt nagy fagyi amikor egy display-re akartuk kinyomni a képet). Persze ebből nem hinném, hogy ez a jellemző csak nekem ez a tapasztalatom, de ti se ítéljetek úgy hogy még ezek szerint nem is volt normális PC-tek és a legtöbbetek az XP óta nem is látott win-t (már a mac userek közül). :) A W7 és 8 nem csak felületben egy új rendszer sőt. Ami a legtöbbet változott az pont a gépház tető alatti részt érintette. Se stabilitás béli se terhelhetőség béli probléma nincs többet, ahogyan rendszer biztonság tekintetében is rendben van a cájg. Aki ezt még nem tapasztalta az szerintem inkább tartózkodjon az összehasonlításoktól illetve a megállapításoktól. :)

Azt viszont elismerem, hogy a legtöbb PC szervizbe én se vinném be a gépemet összetákolásra, de igazából meg vannak azok a helyek ahol ezt megfelelő igényességgel megtudják neked csinálni és ez már legtöbb esetben a bolt küllemén is látszik. Így természetesen az ember ne egy lakossági pc javító és összeszerelő üzembe térjen be hanem keressen mondjuk egy moddingra szakosodott helyet, mert ott nagyobb valószínűséggel talál lelkiismeretes szervizeseket. Ha pedig bármi gond van a szerelésre, a szerelésből adódó esetleges károkra garanciát érvényesíttethetsz.

'Komolytalan az az op.rendszer, amelyiknél egy komolyabb hálózatos művelet közben leáll az mp3 lejátszás... Vicc...'

Ezt nem tudom mikor tapasztaltad, de ilyen velem még XP-vel se fordult elő soha pláne nem w7-8-al. Meg mondom őszintén én most konkrétan nem is tudom mikor volt utoljára fagyásom egyáltalán pedig nálam jó pckhez mérten 0/24be mennek a gépek, rengeteg hardvert tesztelek így például driverek tömkelege járt már fent, mellette ugyan ezen a rendszeren (a fő munkagépemen) zenélek nem hobbi projectként. Mondjuk fél-profiként, mivel a bevételeim egy része ebből származik (már a zenélésből) :) Nem sikerült még olyan műveletet reprodukálnom w7nél és most 8-nál, hogy az meghassa a rendszert.

(persze én jogtisztán közlekedek, szóval lehet itt a rossz tapasztalatokba némileg ez is belejátszhat egyeseknél, persze ezt nem kritikának vagy sértésnek szánom csak egy újabb aspektusnak)

'a titok az az hogy nem internetezek azon a gépen.'

A többi kijelentéseddel egyetértek ezt viszont hibásnak vélem. Nem zárja ki egyáltalán a stabilan jól működő win fogalmát az internet használata.Persze ha az ember egy vaskos projecten dolgozik, ildomos minden erőforrást a zenei munkába fektetni, fókuszálni, de ez ugyan úgy érvényes OSXre is.... a munka befejeztével viszont teljes értékűen használhatod a rendszeredet internetezésre is vagy bármi egyébre. (én főleg zenélésre, videó és animáció készítésre, a napi munkára (ami hw tesztelés) illetve általános napi használatra alkalmazom az enyémet) De egy mac árából (Magyarországon) az ember vehet egy erős Pc-t zenélésre, ha akar egy olcsóbb laptopot vagy netbookot internetezésre és ha ügyes volt még egy xbox is belefér játékra. Szerintem viszont bőven elég egy erős PC.

Link to comment
Share on other sites

'Komolytalan az az op.rendszer, amelyiknél egy komolyabb hálózatos művelet közben leáll az mp3 lejátszás... Vicc...'

A napokban is többször előfordult: valamilyen weblap vár egy "third party" helyről jövő információra, és gyakorlatilag minden leáll, többek között az mp3 lejátszás ... Ne kérdezd, miért, de ez van. Amúgy a rendszer atomstabil, soha nem fagy (még jó, napi munkára használom banki és biztosítós adatbizis-fejlesztésekhez...)

meg ezek a skoda 110l és octavia témák... ezek annyira komolytalanok

Nem tudom, mennyire és milyen aspektusból komolytalan az, hogy a Windows 7-es gép havonta kéthavonta produkált valamilyen furcsaságot. Mindenféle ramteszt és egyéb tesztek tökéletes gépet mutattak, alapvetően 48-72 órákat lehetett folyamatosan dolgozni a gépen (akár zenei, akár film, akár munka projectet), de egyszer csak úgy gondolta, hogy most akkor újraindulok, és aztán se kép se hang... Aztán kikapcs, bekapcs, és mintha mi sem történt volna, megint lehetett egy hónapig gond nélkül dolgozni. Ilyet a MAC még nem produkált nálam. Olyan volt, hogy hibás/szar hangkártya driver miatt kernel panic volt egy hangkártya ki- és bekapcsolása után, de ez egy driver cserével megoldódott. (Nem mondom, hogy szép dolog az op.rendszertől, hogy ilyet megenged, de ez más kérdés.)

Link to comment
Share on other sites

Régi és alap zeneszerkesztő, csak 5-6-tól van benne midi. Ha nagyon egyszerű zeneszerkesztőt szeretnél, ami a sony soundforge pluginjeit használja, akkor ez az. Én bírtam, mikor használtam anno. Jók a beépített sony pluginek benne. (Régen Sonic Foundry volt a cég amitől megvették) Hozzátenném, szerintem tök mindegy mivel zenélsz, és ez egy jó, profi progi volt anno.

Link to comment
Share on other sites

Ha jogtiszta szoftvereket veszel egyik rendszerrel sincs gond! Én Mac-on nyomulok a következő miatt.

1, Az ár: Mindenki azt mondja drága a Mac túl van árazva stb... Rossz megközelítés. a Dell WS (pl: T7500) vagy a HP WS nem drága? Talán még drágább is mint a MacPro.

2, A OSX-nek csak egy szűk driver körnek kell megfelelni még a Win7-nek sajnos elég soknak. Hozzáteszem e miatt le a kalappal a Microsoftnak.

3, Mac-ra nem kell külön vírusirtót vásárolnom mert nincsenek rá vírusok. (Persze ez filléres dolog)

Ha ebből élsz és 100%-ban stabil rendszert akarsz akkor én kerülném a házilag összerakott gépet. Vagy márkás Pc-t vagy Apple gépet vennék.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...