Jump to content
Ménemszól.hu

Roland Integra-7


Fecka

Recommended Posts

A/D: Jó, akkor nekiállok, és lefordítom a sajtóanyagot, mégse legyen már hírben angol szöveg, illetve megszereztem az árát (cserébe enyém a credit! ;). A Loop által bekopizott angol szöveget töröltem )

A Roland a Connect 2012-n bemutatta a legújabb zászlóshajó hangmodulját, az Integra-7-et. A hangszer komoly lépésnek számít minden tekintetben, rengeteg hangszínnel és tudással érkezik, lássuk:

  • 6,000 beépített hang (mind a 12 SRX bővítő a házon belül!)
  • SuperNATURAL szinteizátor model az analóg szintetizátor modellekhez és vintage szűrőkhöz
  • Dynamikus SuperNATURAL dob motor a Roland V-Drumokból
  • Mind a 16 partnak dedikált multieffekt, plusz legfeljebb 6 kompresszor+eq és ambience paraméterek a dobokhoz.
  • 17-partos Motional Surround ambience motor a sztereó főkimenethez, a fejhallgatóhoz, és az 5.1-es kimenethez
  • INTEGRA-7 szerkesztő iPadra és Motional Surround VSTi Editor Plug-in a SONAR szoftverhez
  • 128 hang polifónia

Megjelenés ismeretlen, a hazai kezdő ára 440.000.- forint lesz, kipróbálható és kapható a budapesti Roland márkaboltban és a Hit Space-ben lesz. (A gyors ár információért köszönet Csabának a Roland East Europe-nál!)

Nagyon részletesen itt található a magyar leírása.

Itt pedig az angol.

Hangbankok:

SRX Series (12 titles)

SRX-01 Dynamic Drum Kits

SRX-02 Concert Piano

SRX-03 Studio SRX

SRX-04 Symphonique Strings

SRX-05 Supreme Dance

SRX-06 Complete Orchestra

SRX-07 Ultimate Keys

SRX-08 Platinum Trax

SRX-09 World Collection

SRX-10 Big Brass Ensemble

SRX-11 Complete Piano

SRX-12 Classic EPs

Expansion SuperNATURAL Sounds (6 titles)

ExSN1 Ethnic

ExSN2 Wood Winds

ExSN3 Session

ExSN4 A.Guitar

ExSN5 Brass

ExSN6 SFX

Expansion Hi-Quality PCM Sounds (1 title)

ExPCM HQ GM2 + HQ PCM Sound Collection

Nagyon ügyesen van összeintegrálva iPaddel (talán nem is láttunk még ilyet):

Pár kép a kicsikéről:

integra-7_front_gal.jpg

integra-7_angle_reflect_gal.jpg

Szerkesztette Loop
Link to comment
Share on other sites

1500 angol fontos áron indít a dobozba zárt Roland történelem. Ez így több mint fél misi sajnos és a sampler nagy hiány ennyiért belőle! :(

Mondjuk pont a múltkor a Kurzweilt kritizáltam amiért sokéves hangmintákat csomagol új köntösbe a hangszereivel, de ezennel megkövetem magam, mert a Roland is ezt tette most. Na de hogy?! 12 SRX + az XV5080 + Super Natural hangszínek (Jupiter 80). Ez így tényleg full house, mindenki megtalálja benne szerintem amit keres.

A kérdés, hogy pl az XV5080 engineéhez képest ez mennyire lesz komplex.

A legmeglepóbb hogy a Roland, szokásaival ellentétben már rögtön a bejelentés pillanatában tonnányi demót mellékelt a cucc mellé, bár bevallom nekem így a video alapján az a Surround hangzás elég ergya, nade majd ha élőben hallhatjuk...

http://www.roland.com/synth/integra/

Link to comment
Share on other sites

Le a kalappal. Máshol említettem már éppen, hogy a fúvósok szinte minden hangszernél gyalázatosak voltak, kivéve a brassok meg csoportok, a szóló hangszerek viszont hát mit ne mondjak, rosszak voltak. Sikerült találnom egyet ahol egy tenor szaxofont mutat, és nagyon jóra sikerült nem is gondoltam volna....

Link to comment
Share on other sites

"Az XV-5080 minden hangszínét, továbbá az SRX hangkönyvtár mind a 12 részét tartalmazza a hangszer...

Az INTEGRA-7 négy virtuális bővítőhellyel rendelkezik, ahová négy SRX könyvtár tölthető be egyszerre."

Most vagy a fordítás nem korrekt, vagy én értelmezem rosszul, de nekem úgy tűnik a fentiek fényében, mint ha a 12 SRX készletből egyszerre csak 4-et használhatnék egy virtuális memóriába betöltve!

Erre jó lesz majd rákérdezni, ha már kapható lesz!

Link to comment
Share on other sites

LP szerintem nem rossz a fordítás...

ha megnézed a videókat akkor láthatod, hogy valóban 4 virtuális slot van amin osztozik a supernatural engine és a pcm (srx és gm2)

én arra lennék kíváncsi, hogy user membe kimenthetőek-e a patchek és ha igen akkor a pl. srx 12 kell e a virtual slotba hogy rendesen szóljon.....

majd meglássuk :)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként a (gyári)demóknak nem szabad hinni. Ezt már megtanultam az évek során, amikor például Forester MicroQ-ját voltam bent megvenni, akkor is meséltem, hogy amikor a V-Synth XT-met vettem, akkor is nézegettem a gyári demókat. Finoman szólva középszerűek voltak, majdnemhogy' gagyik. Később vette a fáradtságot egy tehetséges sound designer, JayB, és csinált hozzá bankot, rendesen kifacsarva az engine azt a részét, amely engem is érdekel, és láss csodát: megmutatta a vas az erejét, meg is vettem, nem is bántam meg. Olyasmi helyzet ez, amikor elektronikai mérnökök kezdenek hangokat csavargászni, olyan emberek, akik képesek jól megépíteni a szerkezetet mérnöki felfogással, de zeneileg nem rendelkeznek sem kellő kreativitással, sem kellő rálátással a sound designra. Én ezért nem hibáztatom őket, nem is ez a dolguk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem nem csak iPadre van ilyen felület, hanem egy VSTi interface is van. Legalább is az alábbi mondatot én így értelmezem:

Adjust the parameters in real time via MIDI, as well as with the dedicated iPad app or VSTi plug-in editor for DAWs such as SONAR

http://www.roland.co...s/en/INTEGRA-7/

Sajnos az nem derül ki egyértelműen a szövegből, hogy ez a bizonyos VSTi interface létezik-e OSX-re is, vagy csak Windowsra. (A SONAR ugye "Windows only"...)

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

Program(felület) kizárólag iPad-on...

:thumbsd:

Sztem ez nem gond. Egyrészt nyilván olcsóbb sokkal hogy megspórolják a nagy kijelzőt, ami azért sem gáz, mert stúdióban berackelve sokkal jobb bármit távirányítani mint a racket matatni. Ha engem kérdezel, nekem az iPad élmény bármikor jobban tetszik a hangszerekbe épített touch kijelzőknél. De lesz neki távvezérlő pluginje, ami meg mégkúlabb.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sztem ez nem gond. Egyrészt nyilván olcsóbb sokkal hogy megspórolják a nagy kijelzőt, ami azért sem gáz, mert stúdióban berackelve sokkal jobb bármit távirányítani mint a racket matatni. Ha engem kérdezel, nekem az iPad élmény bármikor jobban tetszik a hangszerekbe épített touch kijelzőknél. De lesz neki távvezérlő pluginje, ami meg mégkúlabb.

Te szereted a tapi képernyőt.

Én nem vágyo rá.

Miért nem lehet PC-re (Windowsra) is kihozni a vezérlő programot???

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem kell izgulni, hogy most csak iPad-on van csak kiadva a program felület. Most a Hangfoglalásra meg minden egyéb külföldi bemutatón lehet így lesz. Aztán eltelik egy-két hónap és kijön majd Windowsra, meg Macre meg Linuxra, meg Űrkutyára, meg mindenre... Csak most lehet még nem bíbelődek vele, mivel amerikában úgyis a iPad most a menő... :)

Szóval én lehet nem aggódnék...

Meg lehet, hogy akartak még most betörni a Windowsos zenészek piacára, csak simán bemutatni. Félre ne étsetek nem védeni akarom a Rolandot, csak a fejükkel gondolkoztam...vagyis megpróbáltam...:D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem kell izgulni, hogy most csak iPad-on van csak kiadva a program felület. Most a Hangfoglalásra meg minden egyéb külföldi bemutatón lehet így lesz. Aztán eltelik egy-két hónap és kijön majd Windowsra, meg Macre meg Linuxra, meg Űrkutyára, meg mindenre... Csak most lehet még nem bíbelődek vele, mivel amerikában úgyis a iPad most a menő... :)

Szóval én lehet nem aggódnék...

Meg lehet, hogy akartak még most betörni a Windowsos zenészek piacára, csak simán bemutatni. Félre ne étsetek nem védeni akarom a Rolandot, csak a fejükkel gondolkoztam...vagyis megpróbáltam... :D

Az Apple divatot csinált az iPod-iPhone-iPad termékekkel, így itt is érthetően ők a legnépszerűbbek. Igaz Androidos telák már jóval többen vannak, de a "tapitebek" még mindig az Apple kiváltságát élvezik legnépszerűbben. Viszont Androidra vannak / lesznek hellyel-közzel működő emulátorok is amik iOS appokat tudnak majd futtatni...

Szerintem is ebben a tapicskolós editálásban van a jövő, nem véletlenül terjed, ráadásul így pl. régebbi szintik csík kijelzőin való szemguvasztást is lassan de biztosan lehet lesz felejteni egy midi összeköttetéssel. (én pl. ezt már nagyon várom, egy univerzális editor progi megjelenésével, ami mindent ismer és testreszabható!)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...