Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mik a kedvenc UAD pluginjeitek?


Tetsuo

Kérdés

  • Válaszok 146
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok,

tudna valaki segíteni, hogy az API Vision channel strip hány %-ot foglal egy magon (végülis teljesen mind1, hány magon, majd visszaszámolom). Sajnos nekem lejárt a 15 napos demo és most szeretném megvenni, viszont ha az itthoni két magom 50%-át megeszi, akkor nem sok mindenre tudom használni, mert mi lesz a többi sávval :(

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Kedvenc UAD-2 pluginem?
Az analog classics csomagból minden.
A keverést már el se tudom képzelni nélkülük. 
1176 énekre, Pultec EQP-1A szintén énekre, plusz a master csatornámra is. 
Új kedvenc a Shadow Hills Mastering Compressor. 
Masteringre használtam egyelőre. Máshol is be fogom majd vetni. (de mivel Solo kártyám van, nem igazán ugrálhatok, mert gyorsan megeszi a DSP-t)  : (((
Szerencsém volt, mert volt 2x25euros kuponom, + a félévi leárazás, így 300 Euró helyett 150-ért  sikerült a fegyvertáramba tudni ezt a szörnyet.
Elhihetitek, nagy dilemma volt. Nem gondoltam volna hogy ennyire magával ragad. 
4-ig tartott az akció, de nem vettem meg. 
5-én reggel még a leértékelt áron még meg tudtam venni. :D

Egy szó mint száz, (-bár előttem elmondták sokan), hihetetlen minőséget produkálnak ezek a pluginek.
Ezt a saját bőrödön kell tapasztalni.
14 napig korlátlanul használhatod az összes UAD2 plugint. (A szemetek, tudják hogy jók, és tudják hogy nem fogsz tudni már nélkülük élni... ;) )  
A következő delikvens a Manley Massive Passive Eq.
 

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta yackall:

Mastering EQ és kompresszor vásárlásán agyalok. Tudnátok segíteni, hogy Nektek mi vált be? Ha több favoritotok van, az még többet segít.. Köszönöm!

Én még elég kezdő UAD-os vagyok, pár napja van csak meg a kártyám PropaneB kollegától vettem meg az UAD duo-ját.
Én most a master kompi és limiter választásban kutakodok. UAD előtt a Fabfilter pluginjait használtam, meg 1-2 Waves-est.
Elektronikus tüccögtetésre a DBX-160-ast, meg a 1176-ost használtam eddig (Waves), a 1176 már megvan UAD-ban, de most akciós a DBX-160 is, azt meg is veszem.
Limiter ügyben én is szívesen vennék ajánlásokat, a Sonnox Oxford-ot nézegettem, illetve a Precision limitere se drága.
Szóval ki mit használ?

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta yackall:

Mastering EQ és kompresszor vásárlásán agyalok. Tudnátok segíteni, hogy Nektek mi vált be? Ha több favoritotok van, az még többet segít.. Köszönöm!

Mastering EQ szerintem Manley, csak a demot használtam el, de az eléggé tetszetős kis cuccos.

Link to comment
Share on other sites

Belekóstoltam a tape szaturációba, és nagyon tetszik.

A gond csak az, hogy 3 versenyző is van, és nem biztos, hogy csak egy fog kelleni ...

Most elég jól le van akciózva mind3, így egyet mindenképp megveszek még idén. Csak nem vagyok biztos, melyik is legyen az.
Most elkezdtem demózni a Studer A800-ast, meg az Oxide-t.
Az Ampex-et azért nem kezdtem el demózni, mert több DSP-t eszik a testvéreinél, és egy DUO kártyával nem biztos, hogy szerencsés választás lenne.

Bár ennek ellentmond a tény, hogy igazából azt masterre használják, tehát nem kell teleszórni vele a csatornákat.
A Studer és az Oxide ugyan annyit eszik. A Studer Jobban testreszabható, bár mintha finomabb hangja lenne, mint az Oxide-nek (külföldi fórumokon van aki azt állítja, hogy az Oxide nem más, mint egy butított Studer).
Az Oxide agresszívebbnek tűnik, de nem igazán lehet rajta mit variálni, ami azért annyira nem szimpi, viszont a hangja azért meggyőző.

Egyébként villanyzenéhez kellene.
Az Oxide mellett szól még a jelenlegi akciós ára is (99euro), ami fele a Studer-nek (199euro) vagy az Ampexnek.
Nyilván a legjobb választás egy Studer-Ampex kombó lenne, de az azért rögtön 400 euro.
Ha meg csak az Oxide-ot veszem meg, akkor még vehetek mellé valamit, mert most olyan 200 euro-t tudok erre szánni.

Tehát a nagy kérdés: Oxide, vagy Studer legyen?
.... vagy Ampex is :D

Link to comment
Share on other sites

Érdekes kérdés! Én is felfigyeltem a Studer-Oxide DSP felhasználás párhuzamára. Namármost, én informatikus vagyok, túl sok elképzelésem nincsen a történésekről, de azért van. Ezek a pluginek úgy működnek hogy van egy input, belül történnek bizonyos műveletek meghatározott sorrendben. Ezekhez a műveletekhez tartoznak bizonyos konstansok amik az adott eszköznek a fix jellemzői mint például a trafók, és vannak változó paraméterek amik egy adott kapcsoló vagy potméter állását takarják. Ezeknek a paramétereknek a figyelembe vételével kerül sor a feldolgozásra.

Ami nyilván szembe tűnő különbség a két eszköz között hogy míg a Studer egy létező eszköz addig az Oxide egy fiktív. A Studer egy 24 sávos felvevő amire a tracking történik, az Ampex meg egy két sávos magnó amire a keverés és a mastering között kerül rögzítésre a hanganyag. Mind a két plugin ára 349€, ami UAD szinten a legdrágábbak közé tartozik, nyilván kellett egy olcsóbb alternatíva. Teljesen egyértelmű volt hogy fogják az egyiket, változtatnak a konstans értékeken a picit hogy más jellege legyen, butítanak némileg a változók lehetőségein, rajzolnak neki egy új grafikát és eladják "olcsón". Ennyi a sztori.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 12. 03. at 19:08 írta tbrown:

Én még elég kezdő UAD-os vagyok, pár napja van csak meg a kártyám PropaneB kollegától vettem meg az UAD duo-ját.
Én most a master kompi és limiter választásban kutakodok. UAD előtt a Fabfilter pluginjait használtam, meg 1-2 Waves-est.
Elektronikus tüccögtetésre a DBX-160-ast, meg a 1176-ost használtam eddig (Waves), a 1176 már megvan UAD-ban, de most akciós a DBX-160 is, azt meg is veszem.
Limiter ügyben én is szívesen vennék ajánlásokat, a Sonnox Oxford-ot nézegettem, illetve a Precision limitere se drága.
Szóval ki mit használ?

Limiter ügyben AOM Invisible Limiter / Invisible Limiter G2. Irgalmatlan. Az eredeti 16x oversampling-ig megy el, a G2 meg 128x-ig plusz teli van extra beállításokkal. Nem próbáltam semmilyen UAD limitert/brickwallt de szerintem nincs értelme mert ez tipikusan nem egy olyan dolog ahol vannak legendás hangú vintage eszközök, az UAD meg valljuk be őszintén, ebben erős.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Limiter ügyben AOM Invisible Limiter / Invisible Limiter G2. Irgalmatlan. Az eredeti 16x oversampling-ig megy el, a G2 meg 128x-ig plusz teli van extra beállításokkal. Nem próbáltam semmilyen UAD limitert/brickwallt de szerintem nincs értelme mert ez tipikusan nem egy olyan dolog ahol vannak legendás hangú vintage eszközök, az UAD meg valljuk be őszintén, ebben erős.

na ezt lehet, ledemózom, kösz a tippet!

Link to comment
Share on other sites

Kb két éve használom az Ampexet és még mindig tanulom. Ez egy elég finom jószág. A studerből mindig elhasználom hamar a demot mikor jön a reset, nagyon tetszik, ez sokkal varacskosabb szerintem. Én úgy látom az Ampexet akkor van értelme választani, ha amúgy tök jó minőségre ki tudod hozni a mixet, és aztán azt a bizonyos csillámport még szeretnéd amit "ő" tud, a Studert pedig akkor, ha a sávokra ráfér egy kis "analogizálás" , hozzáadott plusz íz. Az Oxidot ellőttem valamikor, de nem sok minden maradt meg, egyáltalán nem fogott meg. Ettől még lehet jó. Limiternek a Precision Limitert használom, nagyon jó. Anno ingyen jutottam hozzá ha jól emlékszem, annyiért megéri, de amúgy is. Még nem használtam ennél jobbat. 

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta tbrown:

Belekóstoltam a tape szaturációba, és nagyon tetszik.

A gond csak az, hogy 3 versenyző is van, és nem biztos, hogy csak egy fog kelleni ...

Most elég jól le van akciózva mind3, így egyet mindenképp megveszek még idén. Csak nem vagyok biztos, melyik is legyen az.
Most elkezdtem demózni a Studer A800-ast, meg az Oxide-t.
Az Ampex-et azért nem kezdtem el demózni, mert több DSP-t eszik a testvéreinél, és egy DUO kártyával nem biztos, hogy szerencsés választás lenne.

Bár ennek ellentmond a tény, hogy igazából azt masterre használják, tehát nem kell teleszórni vele a csatornákat.
A Studer és az Oxide ugyan annyit eszik. A Studer Jobban testreszabható, bár mintha finomabb hangja lenne, mint az Oxide-nek (külföldi fórumokon van aki azt állítja, hogy az Oxide nem más, mint egy butított Studer).
Az Oxide agresszívebbnek tűnik, de nem igazán lehet rajta mit variálni, ami azért annyira nem szimpi, viszont a hangja azért meggyőző.

Egyébként villanyzenéhez kellene.
Az Oxide mellett szól még a jelenlegi akciós ára is (99euro), ami fele a Studer-nek (199euro) vagy az Ampexnek.
Nyilván a legjobb választás egy Studer-Ampex kombó lenne, de az azért rögtön 400 euro.
Ha meg csak az Oxide-ot veszem meg, akkor még vehetek mellé valamit, mert most olyan 200 euro-t tudok erre szánni.

Tehát a nagy kérdés: Oxide, vagy Studer legyen?
.... vagy Ampex is :D

Ugyanez a szitu nálam is,csak az Ampexet annyival jobbnak hallom,hogy azt veszem.

Részemről Ampex.?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet azzal tapasztalattal, hogy megnyitva egy projektet, ahol használtam SSL 4000 E Channel Strip-et azzal fogad, hogy ha akarom indítsam el a demó verziót vagy vegyem meg.
Azért vicces, mert megvettem korábban jól. Tudom, hogy most kijött az újabb verzió és az én általam megvásárolt az pedig legacy! lett, de ettől még a projektben igazán behívhatná azt. Ez milyen eljárás már? Még szerencse, hogy csak egy-két helyen használtam így nem változott meg a dal hangzása alapjaiban. Egy folyamatban lévő projekten kell még néhány apróbb módosítást csinálnom, így vettem észre ezt a "kedves" gesztust.
Ez alapjaiban ingatja meg a bizalmamat UAD-ék felé, hiszen, akkor holnap kijön a 1081, 33609 stb. újabb verziója és azokat sem hívja be, hanem az újabbat rántja be a Legacy-vá tett saját helyett, majd figyelmeztet, hogy demó vagy megvehetem?
 

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta gabo:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet azzal tapasztalattal, hogy megnyitva egy projektet, ahol használtam SSL 4000 E Channel Strip-et azzal fogad, hogy ha akarom indítsam el a demó verziót vagy vegyem meg.

 

Eddig ezzel nem volt gond az emlékeim szerint, pedig már jó pár ilyen újraírt verzió van.
Az nagy szopás, ha most meg ledobálja őket.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...