Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mik a kedvenc UAD pluginjeitek?


Tetsuo

Kérdés

  • Válaszok 146
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

8 perccel ezelőtt írta Gamda:

Mentsd el a beállításokat a berántott új verzióval, majd nyisd meg a sávon a legacy-t és hívd be mentést.

A legacynak futnia kell.

Most miután végeztem módosításokkal, megnyitottam egy másik zenekar frissítendő projektjét és ott is az arcomba tolta ugyanazt a problémát. Szerencsére itt is csak néhány helyen használtam.
A gond az, hogy az új verziót alapállásban hozza be, tehát a korábbi eq, filter beállításokat nem mutatja, így hiába menteném el a beállításokat. Nem vagyok boldog a dologtól!

Link to comment
Share on other sites

Uh..., az tényleg gáz!

Ha nagy szükséged van rá, és sok időd van :), akkor a régebbi szoftvert lehetne újra feltelepíteni, abba elmenteni a beállítást, és újra visszatelepíteni a 9.2-őt. - Aztán behívni a legacyt.

Jobb ötletem nincs.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta gabo:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet azzal tapasztalattal, hogy megnyitva egy projektet, ahol használtam SSL 4000 E Channel Strip-et azzal fogad, hogy ha akarom indítsam el a demó verziót vagy vegyem meg.
Azért vicces, mert megvettem korábban jól. Tudom, hogy most kijött az újabb verzió és az én általam megvásárolt az pedig legacy! lett, de ettől még a projektben igazán behívhatná azt. Ez milyen eljárás már? Még szerencse, hogy csak egy-két helyen használtam így nem változott meg a dal hangzása alapjaiban. Egy folyamatban lévő projekten kell még néhány apróbb módosítást csinálnom, így vettem észre ezt a "kedves" gesztust.
Ez alapjaiban ingatja meg a bizalmamat UAD-ék felé, hiszen, akkor holnap kijön a 1081, 33609 stb. újabb verziója és azokat sem hívja be, hanem az újabbat rántja be a Legacy-vá tett saját helyett, majd figyelmeztet, hogy demó vagy megvehetem?
 

Olvasgattam a fórumban. Másnak is volt ilyen problémája. Sajnos az van, hogy eredeti néven fut az update-elt plugin, ezért hívja be a session azt. Viszont írták, hogy teljesen át van írva az algoritmus, ezért a plugin teljesen máshogy működik, ezért nincs értelme a régi beállítások megtartásának. Marad Gamda kolléga megoldása sajnos..

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta upstream:

Olvasgattam a fórumban. Másnak is volt ilyen problémája. Sajnos az van, hogy eredeti néven fut az update-elt plugin, ezért hívja be a session azt. Viszont írták, hogy teljesen át van írva az algoritmus, ezért a plugin teljesen máshogy működik, ezért nincs értelme a régi beállítások megtartásának. Marad Gamda kolléga megoldása sajnos..

Köszi szépen!

Nagyon nagy szívás főleg, akinek sok van egy projektben. Remélem hamarosan javítják. Elég amatőr hiba és zavar, hogy ezt nem javítják kb. másnap, ahogy kiderül...

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta upstream:

Töfi! A plugin megmarad, csak a neve utána biggyesztettek egy legacy-t, de ettől még a plugincsomag része, A beállításokat kell vissza varázsolni a 9.1-es verzióból (save-load). 

Igen, igazad van, az egyszerűbb, de jó nagy munka az is, ha sok van. Ez mindenképpen nagy ökörség volt a részükről. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

 

Töfi, főleg neked címezem, mert te biztosan foglalkoztál a gitár pluginekkel. Melyik Marshall plugin működik a legjobban szerinted ? Engem a valódi, autentikus csöves hang nem hoz annyira lázba, mert már tudom, hogy se a játékom, se a szerzeményeim nem fogják megrengetni a világot és egyébként is az énekes, a dal, a szöveg, a tempó a lényeg, le se szarja senki a gitársoundot rajtunk kívül. Ugyanakkor viszont meleg lábfürdő mellett pluginekkel gitározni lényegesen kényelmesebb, mint az sm57-et toszogatni a membrán környékén és megsüketülni a rettenetesen hangos 3 db. 4x12" ládám környékén. Valami érthetetlen oknál fogva az ENGL-t vettem meg, de nem vagyok vele túl elégedett. Sok tököléssel elfogadható és megszokható lesz, ha jót játszok fel :) Szerinted valamelyik Marshall szimuláció jobb az ENGL-nél, vagy valamennyire tényleg közelíti a vas eredetit ?

Link to comment
Share on other sites

Az az ENGL valóban elég kutya lett. Össze lehet belőle valamit kínlódni, hosszan küszködéssel, de nem igazán jó.
Épp nem rég próbálgattam némelyiket, ahogy meg lett az Apollónk.
A JMP 2203 tök jól szól szerintem, de a Silver nekem nagyon műanyag.
A másik kettőt még nem néztem meg alaposabban.
 

Link to comment
Share on other sites

Még annyit nem árt tudni, hogy ezek ugye nem UAD-os tervezések, hanem külsős cuccok és ezeket én mindig erős fenntartásokkal kezelem, mert ritka, amelyik valóban jó. Az erősítők között meg főleg nehéz ilyet találni. A Softube régebbi erősítői pl. borzalmasan gagyik szerintem. Pont olyan szar, mint az Amplitube és társaik. A Fender ami még tök jó lett, de az kivételesen UAD-os fejlesztés. A Brainwork ugye nagyon mellément az ENGL-lel, de a Softubenak ez a 2203-as Marshallja meg tök jó. Szóval elég ingadozó egyelőre a minőség, úgyhogy alaposan meg kell nézni, hogy mit vesz az ember.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Még annyit nem árt tudni, hogy ezek ugye nem UAD-os tervezések, hanem külsős cuccok és ezeket én mindig erős fenntartásokkal kezelem, mert ritka, amelyik valóban jó. Az erősítők között meg főleg nehéz ilyet találni. A Softube régebbi erősítői pl. borzalmasan gagyik szerintem. Pont olyan szar, mint az Amplitube és társaik. A Fender ami még tök jó lett, de az kivételesen UAD-os fejlesztés. A Brainwork ugye nagyon mellément az ENGL-lel, de a Softubenak ez a 2203-as Marshallja meg tök jó. Szóval elég ingadozó egyelőre a minőség, úgyhogy alaposan meg kell nézni, hogy mit vesz az ember.

Köszi, majd elindítom a 2203 demóját, ha lesz egy pár ráérő napom. Ilyenkor mindig spórolok a demoval, mert ha jó, akkor olyan készültségben kell lennem, hogy a 14 nap alatt mindent fel tudjak tolni, ami napirenden van :)

Link to comment
Share on other sites

Visszautalva az előző problémára, nálam pont ilyen okok miatt van dupla rendszer. Van egy a hdd-n teszt rendszernek, és egy az ssd-n Prod-nak. Mindent a teszten próbálok ki először. Új UAD driver, új PT verzó, vagy új OS jön ki először a teszten landol. Ha minden ok, akkor mehet fel az éles Prod rendszerbe a frissítés. Kicsit macera, de nekem ez bevállt! 

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta upstream:

Visszautalva az előző problémára, nálam pont ilyen okok miatt van dupla rendszer. Van egy a hdd-n teszt rendszernek, és egy az ssd-n Prod-nak. Mindent a teszten próbálok ki először. Új UAD driver, új PT verzó, vagy új OS jön ki először a teszten landol. Ha minden ok, akkor mehet fel az éles Prod rendszerbe a frissítés. Kicsit macera, de nekem ez bevállt! 

Bölcs dolog. Mi image fájl mentéssel szoktuk elérni ugyanezt.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta deneverstudio:

 A Brainwork ugye nagyon mellément az ENGL-lel, de a Softubenak ez a 2203-as Marshallja meg tök jó. Szóval elég ingadozó egyelőre a minőség, úgyhogy alaposan meg kell nézni, hogy mit vesz az ember.

A Brainworxnek anno group-on meg masterben nagyon szerettem a bx_xl-bx_digital kombojat. Az nativ volt. Van tapasztalatod (vagy barkinek) hogy mit tudtak muvelni UAD-on? Ott mondjuk azert van mivel versenyezni... :)  de ha nincs tapasztalat, es tudsz probat nezni a legkozelebbi kiserletezos image-fajl menteskor, akkor nezzel mar ra a kedvemert, es ird le a velemenyed. Elore is koszi!

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Van tapasztalatod (vagy barkinek) hogy mit tudtak muvelni UAD-on?

Semmi különöset. Nem rosszak amúgy, de ugyanaz, mint natívban. Pedig lett volna ugye lehetőség az upsampligre és akkor komolyabban szólnának, de amennyire tudom, maradt minden úgy, mint a natívban.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Semmi különöset. Nem rosszak amúgy, de ugyanaz, mint natívban. Pedig lett volna ugye lehetőség az upsampligre és akkor komolyabban szólnának, de amennyire tudom, maradt minden úgy, mint a natívban.

Lehet, hogy nativban is upsamplingel. Lehet, hogy azert szol olyan jol nativ keretek kozott... meg eszik is rendesen. OK, koszonom! Tenyleg csak kivancsi voltak, hogy tudtak-e meg valami pluszt adni hozza...

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Lehet, hogy nativban is upsamplingel. Lehet, hogy azert szol olyan jol nativ keretek kozott... meg eszik is rendesen. OK, koszonom! Tenyleg csak kivancsi voltak, hogy tudtak-e meg valami pluszt adni hozza...

Én a BX Digitalt ismerem, az nem upsamplingel egyik sem. Eleinte én is szerettem megfejtő EQ-nak, de csak amíg ki nem jött a Massenburg. Azóta kikerült a képből nálam.
 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 05. 22. at 10:26 írta gabo:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet azzal tapasztalattal, hogy megnyitva egy projektet, ahol használtam SSL 4000 E Channel Strip-et azzal fogad, hogy ha akarom indítsam el a demó verziót vagy vegyem meg.
Azért vicces, mert megvettem korábban jól. Tudom, hogy most kijött az újabb verzió és az én általam megvásárolt az pedig legacy! lett, de ettől még a projektben igazán behívhatná azt. Ez milyen eljárás már? Még szerencse, hogy csak egy-két helyen használtam így nem változott meg a dal hangzása alapjaiban. Egy folyamatban lévő projekten kell még néhány apróbb módosítást csinálnom, így vettem észre ezt a "kedves" gesztust.
Ez alapjaiban ingatja meg a bizalmamat UAD-ék felé, hiszen, akkor holnap kijön a 1081, 33609 stb. újabb verziója és azokat sem hívja be, hanem az újabbat rántja be a Legacy-vá tett saját helyett, majd figyelmeztet, hogy demó vagy megvehetem?
 

Nálam a Pro Tools gond nélkül a legacy verziót tölti be.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta milmusik:

Nálam a Pro Tools gond nélkül a legacy verziót tölti be.

Lehet, hogy az AAX verziót nem sikerült elrontani, mint a VST-t. A legújabb UAD-os szoftver van fent? A múlt hétig nekem egy régebbi volt, addig nekem is szerette. ?

Link to comment
Share on other sites

Nekem van egy (vas) Oto biscuitem. Demoztam a plugint es azonnali vétel lett. Azonos beállítások mellett tökéletesen visszaadja amit és ahogyan kell.  Zseniális fx. Bár akik nem ismerik a kütyüt "sajna lemaradtak", ar/ertek aranyban kiveteleset alkottak a tervezők  . Egy firmware frissítést követően az fxből gombnyomasra  egy egyedi hangzású analog szinti válik. Nem hiába keresik mindenhol ész nélkül ... Maga az uad plugin persze az effektre korlatozodik, ennek ellenére is bőven megéri 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 05. 24. at 18:08 írta gabo:

Lehet, hogy az AAX verziót nem sikerült elrontani, mint a VST-t. A legújabb UAD-os szoftver van fent? A múlt hétig nekem egy régebbi volt, addig nekem is szerette. ?

Igen a legújabb és igazad lehet, valószínű a VST verziót sikerült elrontaniuk, mert most kíváncsiságból felraktam egy FL Studio-t és ott konkrétan a megvásárolt SSL Channel Strip legacy verziót nem is látja. :huh:

Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta milmusik:

Igen a legújabb és igazad lehet, valószínű a VST verziót sikerült elrontaniuk, mert most kíváncsiságból felraktam egy FL Studio-t és ott konkrétan a megvásárolt SSL Channel Strip legacy verziót nem is látja. :huh:

Remélem javítják, mert ez egy "kicsit" ijesztő dolog, hogyha mondjuk egy nagy projektben, ahol kb. csak egy-két apró, de fontos dolgot kell módosítani ráadásul a zenekar jelenlétében...?

Link to comment
Share on other sites

Van ez a Precision Reflection Engine nevű plugin, ami ugye alapból jár. Azt tudom, hogy gyakorlatilag ez egy ilyen valami szoba hatást előállító zengető szerű valami, viszont elképzelésem nincsen hogy mire lehetne ezt felhasználni, érdekelne, hogy használjátok-e ti valamire.

A másik dolog az a Precision Delay Mod és Precision Delay Mod L, ami valamiért két külön plugin, annyi különbséget találtam, hogy a másodiknak a felületére van írva hogy Long és 3s-ig állítható 1s-el ellentétben. Pontosan ennyi lenne a különbség a kettő között?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2011. 03. 20. at 17:06 írta Tetsuo:

Az Universal Audio UAD-2 DSP-kartyajahoz sok jofele effekt plug-in talalhato.

 

Ki mit, mire hasznal? Melyik a kedvence?

LA2 és LA2 Gray verziókat használom, nagyon jók végleges hangerőzésekre. Master sávon kiegyenlítéshez pedig elengedhetetlen a Manley VariMu pluginje. A többi szerintem "csak" natív szintű. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Ekidio:

A többi szerintem "csak" natív szintű. 

Ne vicceljünk már!
De akkor halljuk konkrétan, hogy mi az ami szerinted natív szintű.
Természetesen nem  a külső gyártók cuccaira gondolok, amiket eleve natívból forgattak át, mert az értelemszerűen ugyanaz,
hanem az UAD saját fejlesztésű pluginjeiről van szó. És mondjuk abból sem a 15 évvel ezelőttieket kellene példának hozni, amiket azóta nyilván meghaladt a natív. Szóval szeretnék látni egy konkrét felsorolást ezekről a "natív szintű" dolgokról, ha lehet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...