Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

korg_radias.jpg

Engem elkezdett érdekelni ez a cucc és az, hogy vajon miért nem esik ezen a fórumon róla egy szó sem! (??)

Szívesen vennénk, ha bárki Radias tulaj vagy akinek volt érdemi köze a dologhoz megosztana érdekességeket, infókat róla v. összevetéseket más VA kütyükkel!

THX!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Üdv

Nos , a Radias igen sokrétű Korg történelem.(az analóg modellezés területén). Tudni kell róla hogy kevés ideig gyártották és jól tartja az árát.

Akit Radias kipróbálás érdekel az bátran álljon egy KORG R3 mellé.A két cucc ugyan azt a motort és funkció köteget tartalmazza. A polifónia és a multitimbralitás területén van csak nagy különbség a kettő között.(24-8,4-2) Ha a próba megtörtént részemről indulhat a beszélgetés a fórumon.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Nos , a Radias igen sokrétű Korg történelem.(az analóg modellezés területén). Tudni kell róla hogy kevés ideig gyártották és jól tartja az árát.

Akit Radias kipróbálás érdekel az bátran álljon egy KORG R3 mellé.A két cucc ugyan azt a motort és funkció köteget tartalmazza. A polifónia és a multitimbralitás területén van csak nagy különbség a kettő között.(24-8,4-2) Ha a próba megtörtént részemről indulhat a beszélgetés a fórumon.

Kicsit akkor Nord Wavere hajazó dolog ez (wave table miatt)? Engem főleg az érdekelne hogy érdemes-e pl Nordokkal, Virusokkal, Waldorfokkal összevetni főleg soundban vagy egy azoktól teljesen eltérő egyedi hangzást képviselő cucc ez?

Hozzászólás megosztása

• 0

Én pár éve leültem egy ilyen szerkentyű elé egy jó fél órára éa anno eléggé meggyőzött, eléggé modernnek mondható gyári presetei voltak, nem volt túl nehéz kezelni, a hangja tetszett, a filterére nem emlékszem. Azt tudom, hogy tervben vol, hogy veszek egyet, csak használtan nem igen találtam sehol, az új árát pedig sokallottam.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Dióhéjban. A nord wave ha jól emlékszem flash rom sampler volt lead kezelőfelülettel.A Radias nem sampler. A waldorfok(wave széria) wavetable rendszere nem hasonlít a korg(01w ) waveshaping megközelítésére. A hangszergyártók igyekeznek egymástól markánsan különböző szintiket gyártani.

Nehéz ezeket összehasonlítani. Nálam hetente jár Radias és tenmagam is bajban vagyok hogy mihez hasonlít(szerintem semmihez).

A felépítése nyomokban sem található más eszközökben.(nem feltétlen jobb, de más)Részemről tényleg arra kérlek titeket hogy a HSbe próbáljátok ki az R3-at és aztán jöhetnek a kérdések(akár egyszer át is megyek egy Radias-szal a hónom alatt)

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Dióhéjban. A nord wave ha jól emlékszem flash rom sampler volt lead kezelőfelülettel.A Radias nem sampler. A waldorfok(wave széria) wavetable rendszere nem hasonlít a korg(01w ) waveshaping megközelítésére. A hangszergyártók igyekeznek egymástól markánsan különböző szintiket gyártani.

Nehéz ezeket összehasonlítani. Nálam hetente jár Radias és tenmagam is bajban vagyok hogy mihez hasonlít(szerintem semmihez).

A felépítése nyomokban sem található más eszközökben.(nem feltétlen jobb, de más)Részemről tényleg arra kérlek titeket hogy a HSbe próbáljátok ki az R3-at és aztán jöhetnek a kérdések(akár egyszer át is megyek egy Radias-szal a hónom alatt)

Szavadon fogunk Han, de a lényeg amúgy elhangzott: egyedi a cucc és ez már elég hogy megfelelően közeleddjünk a kérdéshez, a többi eldől a gyakorlati "szakkörön" én optimista vagyok a Radiassal kapcsolatban, persze attól még lehet vitatkozni hogy a pad soundjai mennyivel kövérebbek pl. a Virusoktól...

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv, szerintem a legjobb VA szinti, amit a korg valaha gyártott.

Az R3-asnál jobban, erőteljesebben szól és a kimeneti jelszint is magasabb.

Persze az R3 is jó kis cucc.

A vocodere általam vélt legjobb, legérthetőbb amihez volt szerencsém. Billentyűs verzióhoz mondjuk gyárthattak volna jobb billentyűzetet ennyi pénzért.

Még egy apróság. A tápcsatit megcsinálhatták volna jobbra, nem ilyen ósdi régifajta sehol sem kapható csatit kellet volna beleépíteni.

A gombok jók, a potik elmennek, találkoztam már rosszabbal és jobbal is.

Aki meleg, analógra hasonlító hangzást keres jó minőségben, az megtalálhatja benne a basszusokat padeket, szólisztikus és effekt hangokat.

A "szél" effekt nagyon tetszik pl. Egyenlőre ennyit erről a szép ékszerről.

Iram

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv, szerintem a legjobb VA szinti, amit a korg valaha gyártott.

Az R3-asnál jobban, erőteljesebben szól és a kimeneti jelszint is magasabb.

Persze az R3 is jó kis cucc.

A vocodere általam vélt legjobb, legérthetőbb amihez volt szerencsém. Billentyűs verzióhoz mondjuk gyárthattak volna jobb billentyűzetet ennyi pénzért.

Még egy apróság. A tápcsatit megcsinálhatták volna jobbra, nem ilyen ósdi régifajta sehol sem kapható csatit kellet volna beleépíteni.

A gombok jók, a potik elmennek, találkoztam már rosszabbal és jobbal is.

Aki meleg, analógra hasonlító hangzást keres jó minőségben, az megtalálhatja benne a basszusokat padeket, szólisztikus és effekt hangokat.

A "szél" effekt nagyon tetszik pl. Egyenlőre ennyit erről a szép ékszerről.

Iram

Köszi a véleményed! Én még csak demókat hallgatgattam eddig róla, de tényleg jópofának tűnik. Korábban egy Waldorf-ban gondolkodtam VA-nak, de sokan azt mondják a kicsiket nem érdemes belőle megvenni, mert a nagyobbak szólnak jól, beleértve a régi jelzőt is, tehát nem a Blofeld... Persze Virus TI-re már nem futná, a Nordokban meg ugye nincs effekt (Lead) és ez a Korg szimpibbnek is tűnik a szolgáltatásaival. Ha összejön, egy M3-mal egy ilyet tudnék elképzelni előzetesen magamnak hosszabb távra. Meguntam lassan az évenkénti csereberét, ráfizetést, belepótolást és a folyamatos betanulást / átkonfigolást zeneileg az aktuális új cuccra és ezzel még akár mobil is lehetnék samplerestől, VA-stól, karmástól... :)

Hozzászólás megosztása

• 0

A Blofeld-nél 100-szor jobb és stabilabb. Nekem ugyan csak MS2000BR volt, de alapjaiban nagyon hasonlóak a Radias-al. A haveromnak meg Blofeldje volt, így van egy kis összehasonlítási alapunk. A Blo amilyen sokat vártunk tőle olyan vacak, egy darab DSP ami egy vasba töltött VST-t hajt, átlagos minőségű alkatrészekkel, full bugos szoftverrel, számtalan felhasználói bosszússággal, MIDI sync-től pattogó delay-el, ujjrendekkel elentmondásosan idiótán viselkedő appreggiátorokkal stb.

Maradva az MS2000BR-nél (Radias elődje)... minden egyes mozdulatából, hangkeltéséből stabilitás sugárzik... szinkronban úgy fut mindennel, mint a kisangyal... a modulációs mátrix az egyik legjobban eltalált dolog amit eddig sikerült használatba vennem... (tudni kell, hogy nem vagyok egy hardcore fejtegető). Aztán a step-sequencer, ami képes hangokat is mozgatni, de kontrollerfunkciókat és szűrőmozgásokat is stb. Eleve rengeteg hang és mozgás hozható ki már egyetlen presetből is, miközben minden eleme analóg modellezésen meg szűrés-csavaráson alapul. Plusz az effektek, a vocoder, az audio jelforrás használatának lehetősége. Szerintem nagyon kezes, enged sokat fantáziálni és segít létrehozni azt.

Nagyonnagy analóg-hívő fanoknak nem feltétlen a legjobb választás, mert nem olyan dúrva mint egy igazi analóg cucc, (csak egy példa: összehasonlítottam az MS2000BR szűrőjét belevezetett audio jellel és a monotron szűrőjét ugyanazzal az audio jellel és biza a monotron lényegesen húzósabb)... de aki nem ragaszkodik a full analóg hangzáshoz, meg elektromos illatokhoz, hanem eleve VA megoldásokban gondolkodik, annak szerintem telitalálat lehet. Főleg hogy minden ötlet, kialakított hangzás, moduláció elmenthető, így a legkomplexebb hangzás is bármikor tovább alakítható a végletekig.

Na a Radias ugyanez csak jobb :D

Hozzászólás megosztása

• 0

A Blofeld-nél 100-szor jobb és stabilabb. Nekem ugyan csak MS2000BR volt, de alapjaiban nagyon hasonlóak a Radias-al. A haveromnak meg Blofeldje volt, így van egy kis összehasonlítási alapunk. A Blo amilyen sokat vártunk tőle olyan vacak, egy darab DSP ami egy vasba töltött VST-t hajt, átlagos minőségű alkatrészekkel, full bugos szoftverrel, számtalan felhasználói bosszússággal, MIDI sync-től pattogó delay-el, ujjrendekkel elentmondásosan idiótán viselkedő appreggiátorokkal stb.

Maradva az MS2000BR-nél (Radias elődje)... minden egyes mozdulatából, hangkeltéséből stabilitás sugárzik... szinkronban úgy fut mindennel, mint a kisangyal... a modulációs mátrix az egyik legjobban eltalált dolog amit eddig sikerült használatba vennem... (tudni kell, hogy nem vagyok egy hardcore fejtegető). Aztán a step-sequencer, ami képes hangokat is mozgatni, de kontrollerfunkciókat és szűrőmozgásokat is stb. Eleve rengeteg hang és mozgás hozható ki már egyetlen presetből is, miközben minden eleme analóg modellezésen meg szűrés-csavaráson alapul. Plusz az effektek, a vocoder, az audio jelforrás használatának lehetősége. Szerintem nagyon kezes, enged sokat fantáziálni és segít létrehozni azt.

Nagyonnagy analóg-hívő fanoknak nem feltétlen a legjobb választás, mert nem olyan dúrva mint egy igazi analóg cucc, (csak egy példa: összehasonlítottam az MS2000BR szűrőjét belevezetett audio jellel és a monotron szűrőjét ugyanazzal az audio jellel és biza a monotron lényegesen húzósabb)... de aki nem ragaszkodik a full analóg hangzáshoz, meg elektromos illatokhoz, hanem eleve VA megoldásokban gondolkodik, annak szerintem telitalálat lehet. Főleg hogy minden ötlet, kialakított hangzás, moduláció elmenthető, így a legkomplexebb hangzás is bármikor tovább alakítható a végletekig.

Na a Radias ugyanez csak jobb :D

Köszi! Amúgy leginkább én is az "Omnisphere jellegű" padek miatt néztem először a demókat, de lenyűgözött a sokoldalúsága. Az meg megint nem játszik, hogy csak mondjuk vaskos basszusokra Little Fatty, másra meg más, ahhoz én kevés vagyok anyagilag, meg ha tehetném se... A Korg már nekem is bizonyított, nagyon jó és átgondolt, hibamentes cuccokat készítenek japán minőségben, kompromisszum meg mindenütt van, még az analógoknál is. ;)

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

• 0

Pont jó, hogy felhoztátok a Blofeldet. Éppen előző héten szereztem be egy példányt belőle. Tudtam, hogy halk lesz, de csodálkoztam mennyire. Na mindegy ezen továbblépve volt két alkalom, hogy sima hangszín nézegetésbe belefagyott. Igaz nem a gyári táppal használom, nemsokára a volt gazditól megkapom az eredetit. Számomra egész más hangzásvilágot nyitott meg. Lehet szeretni a hangok sokrétűsége miatt és utálni az instabilitás miatt. Viszont egy Korg hangszerem se fagyott le soha. Visszatérve az analóg motyókra szerintem akiknek készíted a zenéidet nem fogja érdekelni, hogy miből szól. VA vagy analóg átlagembernél nincs különbség.

Hozzászólás megosztása

• 0

...szerintem akiknek készíted a zenéidet nem fogja érdekelni, hogy miből szól. VA vagy analóg átlagembernél nincs különbség.

Ez is egy megközelítés. Szerintem viszont a hangszer a zenészt kell elsődlegesen kényeztesse, inspirálja, hogy ne egy kényszer-Casio érzéssel a hátában kelljen dolgozni. A megszületett zenemű viszont már a hallgatóknak is szól, akik részéről mondjuk kevesebb arányú a szakmabeli ez tény, de nyilván azok sem azt fogják hallani akik járatosak, hogy ez egy XY szinti az 5.0-ás OS-sel, hanem csak szimplán jól szól a dolog, már ha sikeres a zenész maga is. Azt le kell szögezni, a ma aktívan zenével, kütyükkel foglalkozók 80-90%-a örökre a sufniba marad bezárva a különböző szinticsodák cserélgetésével. Akiből sztár vagy jobb esetben csak egy tehetséges / sikeres előadó lesz az kb. a maradék 10% fele azon belül is a nagy számok / bolygó lakosságának növekedett száma értelmében, de lehet hogy ez is eltúlzottan nagy becslés részemről. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem többen maradnak a sufniban. De legalább volt mivel múlatni az időt és elszórni a zsebpénzt.

A hangszerek pedig kézről kézre járnak, az új tulajok többnyire arra gondolnak, hogy ezzel most megváltom a világot.

Persze nagyrészt minden marad a régiben, hisz kicsi a "kondér" ami körül az a pár ember dulakodik

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Már megint jó kis topikot csináltatok. Akkor egy pár érdekesség. Electribe tipusú dobszekvenszer.(realtime)Egy part feláldozásával a belső hangok bármelyike(internal bus) duplán filterezhető ring és sync modulálható és mod szekvereszezhető.(dob sávon FM perkák keletkeznek)

Egy idő után megszólal a" szilícium hangja"

Hozzászólás megosztása

• 0

A fogyasztói társadalomban örökös a körforgás... pénzt adunk ki mindenért, van aki cigire, piára, van aki édességre, van aki billiárdozik, más modellezik, makettozik, hegyet mászik, szörfözik, kerékpározik, ejtőernyőzik, motorozik, autóversenyez és még sorolhatnám... Mindenki pénzt költ a hobbijára, pedig nem mindegyik hobbi jár produktummal, hanem csak úgy van.

Itt a hangszereknél legalább megvalósul az újrahasznosítás elve és még alkotások is születhetnek. Manapság egyre több zene kerül a fiók mélye helyett a világhálóra, akár SoundCloud, akár Youtube,akár bármi más... nem kell mindenkinek meggazdagodnia belőle, de túl a saját kellemes időtültésünkön, azért pár embert így is eltalál amit alkottunk. Nem kell hogy mindenki a kondér körül akarjon dulakodni... ha valakinek csak erről szól a zenélés, akkor az már rég rossz és talán nem is zenésznek hívják, hanem producernek :D

Hozzászólás megosztása

• 0

A kiöregedett zenészekből lesznek a producerek nem? Amúgy igazat adok, a hobbi nem azért van, hogy pénzt keress vele.

Sőt hangszert sem mindig azért veszel mert kell, hanem a késztetés miatt, valami újat kipróbálni.

Manapság nálam ez úgy fest, hogy a régi bevált motyók szép lassan visszakerülnek a setupba, az új cuccok nem nagyon hoznak lázba.

A kínai gagyi félkilós műanyagok, amiket manapság lehet kapni nem túl jó minőségűek szerintem.

Hozzászólás megosztása

• 0

GreenFields & Iramszarvas

off...

Ez ma félig így van, de nem rossz ha egy hobbi bevétel szemszögéből önmaga fejlesztésére ki tudja termelni a zsét. Bevallom én sem szívesen könyökölnék a kondér közelében, még valaki "parazsat hányna" rám vagy "leforrázna", ahogy ott mennek a dolgok. Számos zenész van aki szépen csendben megéldegél a hobbijából és persze ez igaz a modellezésre is, azzal is lehet versenyeket nyerni, de nem muszáj 39km-ről kiugorva mindenkinek világcsúcsot felállítania a szabadesésben, ha értitek...

Régebben azért - és ezért vagyok magam is e véleményen - az zenélt aki értett is hozzá és mellesleg pénzt keresett, megélt belőle. Számtalan, volt, hajón, külföldi bárban zenélésből szép életet befutott ismerősöm van, akik nem csak az újat hajszolták/ják elérhetetlenül, hanem azért közben produkálnak is, ami az önfejlődés és megélhetés sikeres kombinációja és van miből invesztálni az új csodákra, ami könnyíti a munkát és egyre több lehetőséget ad. Ellenben aki csak cigi szintű, de költségesebb hobbinak, szenvedélynek tartja a zenélést, hangszercserélgetést abból menthetetlen "sufni lakó" lesz és hozzájárul az anyagi ráfordításaival, hogy azok számára mindig új és újabb szintik terveződhessenek, akik a kondér körül harcolnak. Egyszerű közg. tan. :)

on...

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Már megint jó kis topikot csináltatok. Akkor egy pár érdekesség. Electribe tipusú dobszekvenszer.(realtime)Egy part feláldozásával a belső hangok bármelyike(internal bus) duplán filterezhető ring és sync modulálható és mod szekvereszezhető.(dob sávon FM perkák keletkeznek)

Egy idő után megszólal a" szilícium hangja"

Ööö ez nem teljesen vili. Most akkor a Radias bír Electribe tulajdonságokkal is, vagy miről is szól konkrétabban ez a postod?

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Kicsit eltértünk a Radias-tól. Szerintem a sufni lakakók rendelkeznek a legtöbb tapasztalattal mert nem az új trendek után futnak viszont rengeteg szinti megy át a kezükön és ha már ott van vissza is fejtik. Ez mérhetetlen kincs az egyes emberek fejében. Talán egyszer ez is tőke lesz.

Hozzászólás megosztása

• 0

Ja a Radias bír electribe funkciókkal csak ezt nem minden user vágja

Erről szívesen látnánk egy videót ha tudsz tolni. :)

A sufniban megfejtőkről meg annyi hogy vannak tehetségek, spec én most a Yonderboit mondom, de ez szintén 1%. Viszont vannak arcok (és maradjunk akkor az elektrojunkie-knál) akik hosszú évek alatt oda jutnak csak el hogy 16852-szer csavargatják el ua. a hangot, mert sehogysem akar tökéletes lenni és közben semmit nem "zenélnek" csak tekergőznek a potikkal. Másrészt nagyrészt ma is az tud vmit alkotni értelmeset aki vmilyen szinten tanult is zenét. Csak a garázsban a Zsiguli hátuljából kinőve, nehéz maradandót alkotni, bár mondjuk ez is adott szinten marhára relatív adott köröknek...

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem Kenyában vannak olyan emberek, akik gyorsabban futnak, mint a bajnokok, mégis csak azokat ismerik akik az olimpián és más egyéb versenyeken indulnak, mert volt pénz hátszél és lehetőség. Tehát maradnak sufnilakók. Van komoly tanulmányokat folytató jazz zongorista ismerősöm, aki manapság külföldi DJ-k zenéit készíti névtelenül. Más tollával effektus. Sőt van olyan ember aki nem tud egy akkordot lefogni, mégis a zenéből, médiából él. Ha ebből indulunk ki, ha nincs szerencséd sufnilakó maradsz, ez nem a hangszereiden múlik.

Visszatérve a topic medrébe, bár jó boncolgatni témákat más miképp látja a dolgokat, szerintem az Electribe bír Radias tulajdonságokkal. Ugyanaz a szintézis az Electribe, csak leegyszerűsített editálási lehetőségekkel. De azt a hozzászólást én sem értettem.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv

Az electribe funkciók alatt a realtime stepseq-et értem,aki dolgozott már élőben ezekkel a masinákkal az tudja miért jó ez. Home körülmények között ez tök mindegy. Ennek köszönhető hogy tavaly a Pioneer dj /producer szavazáson(az egész világra kiterjedő) az electribe széria(mx-sx) az év live eszköze lett 8 évvel a gyártás megkezdése után.(amerikában és németországban is később esik le a tantusz).A többi amit írtam érdekességként tényleg csak egy személyes demón mutatható meg. Videót azért nem tudok ajánlani mert nagyon analizálgató(tippek fortélyok) anyag nem készült. Nem volt elég idő a rövid gyártás miatt.Remélem jövőre az 50. évfordulón majd jól meglepődünk, de jelen pillanatban az R3 a radias egyetlen örököse. Bár kevesen topikoltok ebben a témakörben de azért jó lenne tudni hogy az 50.évforduló kapcsán milyen itthoni Korg-os eseménynek örülnétek. Várok minden ötletet.

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok! Kb 2 hónapja birtokolok egy Radiast, és már évek óta más egyéb VA szintiket is, de többek közt egy EM-1-es grooveboxom is van. A Radias eddig a legfurább és ugyanakkor a leginspirálóbb eszköz az eddigi életemben. Nem tudnám mihez hasonlítani a hangját, a Korg hivatalosan a nagy MS elődök emulálására hozta létre (MS-10, MS-20, MS2000), de ennél sokkal többet tud - és kevesebbet is. A szűrői nagyon jók, de nem analógok, a hangjai vaskosak, ugyanakkor nem feltétlenül hozzák azt a dinamikát, mint pl az MS-10 vagy MS-20. Valahol az egyik fórumon (talán a vintagesynth-en) olvastam, hogy valaki megvette, majd visszavitte a boltba, mert borzalmasan digitálisnak érezte a hangját. Ezt el is hiszem, de tévedés azt hinni, hogy csak digitálisan szól, a megfelelő beállításokkal a nagy elődök hangjához nagyon közelit lehet kitekerni, az MS2000-et pedig lazán hozza, nemrég jött ki egy preset csomag, amiben az R3, MS2000 és MS2000B patcheket ültették át Radias motorra. (Az R3 esetében nem sokat kellett dolgozni, hehe) Nekem nem volt MS2000-em, de több helyen is olvastam, hogy még azoknak sem sikerült különbséget tenni az eredeti MS2000 és a Radias patchek között, akiknek az előbbi már régi jó barátjuk, vagy ha igen, akkor azért, mert a megszokott hang jobban szólt vagy tisztábban, vagy pontosabban.

Ja igen, electribe funkciók: ez ugyebár ha jól sejtem a két 16 lépéses motif step szekvenszerre vonatkozik. Ezek külön külön működnek, bármely partot meghajthat (egyszerre akár többet is) és szemben az electribe szekvenszereivel, ez a 16 lépés polifónikus, tehát bármennyi hang szólalhat meg ugyanabban a lépésben (az electribeok ugyebár partonként monofónok). Emellett van még egy szintén 16 lépéses arpeggiator, ez is bármely partra kapcsolható. Ja igen, némi félreértésre adhat okot, hogy a partokat a Radiasban "timbre" néven emlegetik, és akár egybekapcsolható mind a 4 is, ekkor olyan hangokat lehet kicsiholni belőle, amiket nem nagyon hallottam még máshol. Lássuk csak mi van még: minden timbre saját EQ (low, high), torzító vagy shaper, saját effektút 2 insertel, és mindezek végén a master effekt, ami egyébként kikerülhető egy belső signal bus-al. Van egy külön sztereo kimenete, ami szintén vezérelhető, hogy milyen arányban kerüljön a jel hangja a main vagy az extra kimenetre, én pl így szoktam külön útra terelni a basszus + dob vagy csak simán a dob szekciót. Dobok: kb az MX szériából jól ismert dob samplek vannak benne, szerintem valamivel kevesebb, és szerintem elég bonyolult a beállítása, így én többnyire samplert használok az ütősöknek még mindig.

Nem rég vettem egy Virus C-t, annak a hangjával tudom összevetni. Nos ez olyasmi lenne, mintha a körtét és az almát akarnám összehasonlítani, mindkettőnek van valami pozitívuma a másikkal szemben. A Virus mély hangjai karakteresebbek, a Radias hangjai viszont finomabbak. A Virus hangja könnyen válik nyers visítozássá, a Radiast néha elég nehéz rávenni a visítozásra. Ha nagyon költői akarnék lenni, a Virus az egyszerű, de művelt mérnök, aki tömören és lényegretörően beszél, a Radias pedig a nemesi származású városi ficsúr, aki ugyanazt a dolgot finom körmondatokban fogalmazza meg. A kettő együtt pedig... :)

Hozzászólás megosztása