Jump to content
Ménemszól.hu

Neve 88RSLB


A/D

Recommended Posts

Mindig vannak olyan eszközök, amik elérhetetlen távolságra vannak a halandóktól. Ilyen pl. a világ valószínűleg legjobb keverőpultja, a 88RS. Erre a két tonnás (!!!) szörnyetegre nincs szó. Amit ez hangban tud, és amire képes, azzal nincs technológia, mely versenyezne, beleértve a pluginek számát, a hangkártyák elképzelhető routingját, vagy a recallt. Nincs olyan eleme, ami nem a legjobb lenne.

Úgy tűnik, a cég most vérszemet kapott a korábbi 500-as modulok kapcsán, mert megadta magát: a nagy kék szörny, az RS88-as mikrofon előerősítője kijött egy megfizethető változatban, mégpedig szintén az 500-as formátumban.

Itt aligha lehet mellébeszélni, a legdrágább stúdiók, legdrágább lemezek készülnek egy ilyen luxus pulton (pl. most épp Adele száma az új James Bond filmben). Ilyen pulton lehetett megcsinálni megfelelő tempóban és szívnonalon a londoni olimpiára 6 nap alatt a 207 ország himnuszát (974 take, 51 óra 6 nap alatt), és még sorolhatnánk.

A Legenda él, és kapható! Most modul formában a HIT SPACE-ben, ahol már elvileg ehónapban kipróbálható illetve kikölcsönözhető.

Csodálatos!

post-1-0-33154600-1349819952_thumb.jpg

post-1-0-94788500-1349819967_thumb.jpg

post-1-0-19157400-1349819970_thumb.jpg

post-1-0-40062600-1349819972_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ilyen pulton lehetett pl. megcsinálni a londoni olimpiára 6 nap alatt a 207 ország himnuszát (974 take, 51 óra 6 nap alatt), és még sorolhatnánk.

A magyar himnusz olyan is volt. De nem a pult hibája miatt, hanem azért, mert olyanok játszották fel (vezényeltek nekik), akik még az életben egyszer sem hallották!

Link to comment
Share on other sites

Húha! A Regeneration funkcióról itt egy leírás Robin Porter tollából, aki 40 éve tolja az ipart a Neve-nél, és nem létező színű pulóvereket tud felvenni az interjúkhoz, videó anyagokhoz.

"Mivel a 88RLB egy nagyon magas minőségű, nagyon precíz, nagyon nyitott mikrofon előfok egy csipetnyi analóg színezéssel, úgy gondoltuk, jó ötlet lenne, ha a vonal és DI bemeneteket keresztül lehetne vezetni a transzformátoron, hogy össze lehessen koszolni a hangot azok kedvéért, akik szeretnék egy kicsit kiélezni a hangot. A gyakorlatban ez olyasmi, mint mikor valamit belekötünk egy Marshall (gitár) erősítőbe. Torzítás lép fel, és egy teljesen más hangot kapunk. "

A Neve oldalra is felrakták a leírást.

Link to comment
Share on other sites

egyébként van (legalább becsült) ára a kiskütyünek? (a nagyot nem tudnám most hova tenni sajnos)

Ez a százasok bűvköre itt kérem (ez millióban értendő). Gondolom, azért senki nem lepődött meg. Ami meglepne, az a fenntartási költsége. A villanyszámla is bátran 6 számjegy lenne havonta. Egy ekkora állatot ellátni árammal nem gyerek. + ugye a födémszerkezet, ami megtartja :) És ami felfoghatatlan, hogy van produkció, amihez ez kell. Például a tempó miatt, mert mondjuk kicsit drága a nyújorki szimpatikusok zenekar órabére, aztán lehet, hogy ha nem egyszerre készül a mix, a stem, meg a record (a sávok legyen egy elég nagy N szám), akkor a zenekar többe volna mint a pult :) Szóval keverőt jobbat úgy lehet ennél csinálni, hogy ugyanezt aranyból. Na jó, a lényeg, hogy autentik 88 preampunk lehet, aminek a nyoma ott van az utóbbi évek legdrágább felvételein. Azért valószínűleg nem lesz tragikusan rossz.

post-1-0-73724600-1349962403_thumb.jpeg

post-1-0-50298400-1349962409_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Lehet ezt nem ide kéne, de próbálok rájönni, hogy ezek a cuccok mitől ennyire jók.

Két fontos komponens van szerintem: az egyik maga a tervezés, amihez valószínűleg jól jönnek az évtizedes tapasztalatok (de ezt simán le lehet koppintani, ha leveszed a fedelet). A másik a kivitelezés – milyen minőségű alkatrészeket rakunk bele, azok mennyire felelnek meg a tervnek (pl. az ellenállások értékei), milyenek a forrasztások, de ez meg nem akkora varázslat.

Mondjuk ez az én korlátozott rálátásom eredménye, valaki más azt mondta, h igazából az értékek csak körülbelül felelnek meg a tervnek, és ettől lesz ilyen fasza.

Szerintetek hogy van ez? Mitől ilyen jók ezek a nagyon drága cuccok?

Link to comment
Share on other sites

Lehet ezt nem ide kéne, de próbálok rájönni, hogy ezek a cuccok mitől ennyire jók.

Két fontos komponens van szerintem: az egyik maga a tervezés, amihez valószínűleg jól jönnek az évtizedes tapasztalatok (de ezt simán le lehet koppintani, ha leveszed a fedelet). A másik a kivitelezés – milyen minőségű alkatrészeket rakunk bele, azok mennyire felelnek meg a tervnek (pl. az ellenállások értékei), milyenek a forrasztások, de ez meg nem akkora varázslat.

Mondjuk ez az én korlátozott rálátásom eredménye, valaki más azt mondta, h igazából az értékek csak körülbelül felelnek meg a tervnek, és ettől lesz ilyen fasza.

Szerintetek hogy van ez? Mitől ilyen jók ezek a nagyon drága cuccok?

Ja. Ezt en sem ertem. Ennyire megkerulhetetlenek ezek a licenszek? Egy jobbfajta elektromernok, aki a hi-fihez is konyit, azert le tudna koppintani egy Moog szurot vagy egy Neve channel stripet. Nem? Esetleg teoretikusan ossze tudna dobni egy kapcsolast, ami mondjuk gyakorlatilag aranyvezetekkel jobb is lenne, mint az emlitett cuccok.

Olyan nincs, hogy nincs jobb. Aztan megis a regi hardverre mondjak, hogy jo az uj, ok, de a 30-40 eves a brutal.

Miert nincs igazi fejlodes analog aramkorok tekinteteben? Miert nem probalnak mas anyagokat, mas aspektust, akarmi?

Link to comment
Share on other sites

Nem jó minőségű alkatrészek kellenek, hanem ugyan azok! Ez nagyon nem mindegy! :)

Sok cucc esetében, nem tudod beszerezni ugyan azokat az alkatrészeket, csak olyan áron, hogy nem éri meg sem időt, sem energiát fordítani a megépítésére.

30-40 éves cuccok lekoppintása meg teljesen lehetetlen... Ugyanis az akkori alkatrészek nagy részét nem gyártják, vagy más anyagból gyártják, ergo nem ugyan az!

:)

Link to comment
Share on other sites

Nem jó minőségű alkatrészek kellenek, hanem ugyan azok! Ez nagyon nem mindegy! :)

Sok cucc esetében, nem tudod beszerezni ugyan azokat az alkatrészeket, csak olyan áron, hogy nem éri meg sem időt, sem energiát fordítani a megépítésére.

30-40 éves cuccok lekoppintása meg teljesen lehetetlen... Ugyanis az akkori alkatrészek nagy részét nem gyártják, vagy más anyagból gyártják, ergo nem ugyan az!

:)

Ez így van.

De némi "kemény munkával" biztosan össze lehetne hozni egy teljesen megegyező módon viselkedő cuccot mai alkatrészekből.

Nem hiszem el, hogy lehetetlen, csak oda lenne a legenda, ami lássuk be, nagyon fontos dolog marketing szempontból. Ugyanez a helyzet mikrofonok, szintik, gitárok, akármik esetében is. Aki azt állítja, hogy nem lehet ezt megoldani, az szerintem nagyon el van tévedve, de aki azt mondja, hogy neki az eredeti kell, azt teljesen meg tudom érteni.

Link to comment
Share on other sites

Hasonlót igen, teljesen megegyezőt nem. Az alkatrész anyaga meghatározza a készülék hangját... Lásd pl germánium tranzisztorok. De az ezüst is másképpen szól mint a réz, persze nem akarok én ebbe belemenni, mert véget nem érő vitát lehet ezzel generálni. Arról nem is beszélve, hogy kell egy eredeti cucc és azt jó párszor szét kell szedni, méregetni :)

Egyébként az AMS neve is replikákat gyárt, tehát biztos, hogy az sem 100%-ban úgy szól mint az, amit Neve bácsi kézzel rakott össze, de valószínűleg elenyésző a különbség. viszont ott nem hifi javításban jártas arcok dolgoznak, hanem kicsit komolyabb emberkék, nem két forintos fizetésért :) De ezt csak félve merem kijelenteni, mert nincs vele tapasztalatom. Ezt az tudja megmondani, akinek van eredeti és AMS is.

De egy példa ami tuti: Ibanez 9-es szériás pedálok. A reissue pedálok nem pont úgy szólnak mint az eredeti 80-as évekbeli pedálok. Pedig a kapcsolás 100%-ban megegyezik és mind made in japan. Egyszerűen más alkatrészek vannak benne. Elenyésző a különbség, de van. Hogy melyik jobb vagy rosszabb, az más kérdés :)

Link to comment
Share on other sites

Hasonlót igen, teljesen megegyezőt nem. Az alkatrész anyaga meghatározza a készülék hangját... Lásd pl germánium tranzisztorok. De az ezüst is másképpen szól mint a réz, persze nem akarok én ebbe belemenni, mert véget nem érő vitát lehet ezzel generálni. Arról nem is beszélve, hogy kell egy eredeti cucc és azt jó párszor szét kell szedni, méregetni :)

Egyébként az AMS neve is replikákat gyárt, tehát biztos, hogy az sem 100%-ban úgy szól mint az, amit Neve bácsi kézzel rakott össze, de valószínűleg elenyésző a különbség. viszont ott nem hifi javításban jártas arcok dolgoznak, hanem kicsit komolyabb emberkék, nem két forintos fizetésért :) De ezt csak félve merem kijelenteni, mert nincs vele tapasztalatom. Ezt az tudja megmondani, akinek van eredeti és AMS is.

De egy példa ami tuti: Ibanez 9-es szériás pedálok. A reissue pedálok nem pont úgy szólnak mint az eredeti 80-as évekbeli pedálok. Pedig a kapcsolás 100%-ban megegyezik és mind made in japan. Egyszerűen más alkatrészek vannak benne. Elenyésző a különbség, de van. Hogy melyik jobb vagy rosszabb, az más kérdés :)

Én nem vagyok szagember, sőt sajnos felhasználója sem leszek egy darabig ezeknek a cuccoknak, így mindegy is a véleményem. Vitázni sem szeretnék, mert feltételezem, a kérdést nem mi fogjuk eldönteni.

Egyszerűen, csak nem tudom elképzelni, hogy 2012-ben nem lehet, lemásolni egy az egyben egy áramkör viselkedését más alkatrészekkel. De lehet, hogy csak túl sokat gondolok a tudomány és a technika mai állásáról :) közben meg a föld is lapos

Link to comment
Share on other sites

Hát pedig nem lehet. Pont az alkatrészektől szól valami úgy, ahogy.

Pl. csöves gitárerősítők. Az egyik csővel hót szarul szól, a másikkal meg tök jól.

Holott elvileg ugyanaz az alkatrész, csak más gyártotta.

Aztán trafók, stb.

Nem nem, én pont nem úgy gondolom, hogy ugyanaz az áramkör más alkatrészekkel. Lehet felőlem tök más áramkör, csak viselkedjen ugyanúgy.

De ha aszongyátok, hogy lehetetlen, akkor elfogadom... illetve dehogy, csak nem nyöszörgök itt feleslegesen :)

Link to comment
Share on other sites

Ja értem. Persze próbál mindenki hasonlót csinálni, de ezek

nem lineáris viselkedések, nehéz pontosan utánozni akár más analóg áramkörökkel, akár digitálisan.

Tudod egy körtét meg lehet faragni alma formájúra és be lehet festeni pirosra,

de attól még körte íze marad, ha beleharapsz.

Persze aki életében nem evett még almát, az akár el is hiheti, hogy ez az és még elégedett is lehet adott esetben.

És ez igaz nagyon sok más dologra is, főleg a digitális világban. Pluginek, erősítőszimulátorok, szoftver szintik, stb.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy pl. a Marshall 9100-as végfokba raktak egy kis áramkört, ami EL34-es végcsövet imitál és ki- be kapcsolható. Akkoriban senki nem gyártott EL 34-et és 6L6-tal kellett szerelni mindent, ami tök más hangú cső. Ezzel az áramkörrel viszont egész hasonló lett az EL34-hezhez,ami jól jön annak, aki ahhoz szokott. Persze sosem lesz pont olyan, de végülis használható. Tehát ilyen megoldások néha azért működnek valamilyen szinten. Az Iron Maiden gitárosok viszont inkább vesznek két fejet EL34-gyel és csak a végfokját használják, így megvan a megszokott EL34-es végfokjuk. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja értem. Persze próbál mindenki hasonlót csinálni, de ezek

nem lineáris viselkedések, nehéz pontosan utánozni akár más analóg áramkörökkel, akár digitálisan.

Tudod egy körtét meg lehet faragni alma formájúra és be lehet festeni pirosra,

de attól még körte íze marad, ha beleharapsz.

Persze aki életében nem evett még almát, az akár el is hiheti, hogy ez az és még elégedett is lehet adott esetben.

És ez igaz nagyon sok más dologra is, főleg a digitális világban. Pluginek, erősítőszimulátorok, szoftver szintik, stb.

Digitális megoldás fel sem merült bennem ebben az esetben, hiába tudnak már tisztességes szimulációkat gyártani.

Egyébként nyilván azért nem születetnek tökéletes másolatok, mert az eredeti gyártójának nem érdeke ezzel foglalkozni (meg hát miért is tenné?), más hasonló profilú és szintű gyártók a saját fejlesztéseikre koncentrálnak, a többieknek meg nincs meg a tökéjük/idejük/technikájuk, hogy ilyesfajta kutatásokba kezdjenek. Kétségkívül tetű nehéz lenne a termék kifejlesztése. És nyílván ez nem az a szint, amiből holnap kijön egy "madeinchina" verzió...bár ne becsüljük le őket :D

Link to comment
Share on other sites

Ha a regit vmi massal helyettesitettek, ami vegulis rosszabb lett szubjektive, de altalanossagban, akkor mondhatjuk, hogy nincs is fejlodes. Ez inkabb visszafejlodes.

Ha a legkoverebb analog hangzasokhoz le kell porolni eszkozoket, akkor az azt jelenti, hogy vmi nincs rendben a mai analog technikaval.

Az is erdekes, hogy a fejlesztesnek hivott dolgok, tobbsegeben csak dizajn, digit vezerles meg kompatibilitas.

Link to comment
Share on other sites

Tulajdonképpen így van. Manapság szinte mindent hulladékból készítenek

és többnyire nagyon tróger módon. És sajnos gyakran már a drága cuccokat is.

Mindenből a legócskább, legolcsóbb kerül bele. Gyakran vadonatúj cuccokat kicsomagolok

és kontakthibás, nem működik, szétesik.

Vagy gitárerősítős példát is tudok mondani.

Hiába veszel egy vagyonért meg egy fejet, külön cégek vannak erre specializálva,

hogy utána így-úgy modifikálják. Pl. trafócsere, összes kondi csere, összes ellenállás csere, stb.

És utána meglepő módon jobban szól.

Többször is volt alkalmam ilyen fejeken játszani és döbbenetes a különbség.

Link to comment
Share on other sites

Nekem csak az ár ami nem világos. Annyira kiváncsi lennék hogy neki mennyibe van és hogy ők mennyiért adják tovább....

Pl: Nem értem hogy az universal audio 1176 miért kerül ennyibe mikor 1 marék alkatrész van benne és merek fogadni hogy a 10% nincs az alkatrész költség. Volt alkalmam pár hónappal ezelött egy 1176-ot és egy ilyet egymás mellet meghallgatnom ( http://www.purpleaudio.com/product/mc77.html ) és megmondom öszintén nekem az MC77 picit jobbnak tünt (De én ezt a saját bot fülemmel mondom!!!) Az ár meg ha jól néztem utána azt hiszem a fele!

Link to comment
Share on other sites

Pl: Nem értem hogy az universal audio 1176 miért kerül ennyibe mikor 1 marék alkatrész van benne és merek fogadni hogy a 10% nincs az alkatrész költség.

A mérnököket is meg kell fizetned! Ők is a piacról élnek.

Nekem ezzel nem is lenne bajom, ha tényleg nem "szemétből" gyártanák.

Vagy csak így eladható?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...