Jump to content
Ménemszól.hu

Neve 88RSLB


A/D

Recommended Posts

Tulajdonképpen így van. Manapság szinte mindent hulladékból készítenek

és többnyire nagyon tróger módon. És sajnos gyakran már a drága cuccokat is.

Mindenből a legócskább, legolcsóbb kerül bele. Gyakran vadonatúj cuccokat kicsomagolok

és kontakthibás, nem működik, szétesik.

Vagy gitárerősítős példát is tudok mondani.

Hiába veszel egy vagyonért meg egy fejet, külön cégek vannak erre specializálva,

hogy utána így-úgy modifikálják. Pl. trafócsere, összes kondi csere, összes ellenállás csere, stb.

És utána meglepő módon jobban szól.

Többször is volt alkalmam ilyen fejeken játszani és döbbenetes a különbség.

Igen sajnos ez a helyzet... Pl a Mesa dual recto egy nagyon jó példa erre. Alul méretezett trafó, gagyi alkatrészek, befulladós hang stb és kérnek érte nem kevés pénzt. Moddolás nélkül semmit nem ér, amik az amcsi lemezen szólnak, azoknak csak a doboza Mesa.

Én eladtam az enyémet... :)

Meg a sok jcm 800, 5150, stb mod... majdhogynem milla alatt nem jön ki egy rendesen megépített fej, ha a nagy gyártók cuccait nézzük.

Link to comment
Share on other sites

Nekem csak az ár ami nem világos. Annyira kiváncsi lennék hogy neki mennyibe van és hogy ők mennyiért adják tovább....

Pl: Nem értem hogy az universal audio 1176 miért kerül ennyibe mikor 1 marék alkatrész van benne és merek fogadni hogy a 10% nincs az alkatrész költség. Volt alkalmam pár hónappal ezelött egy 1176-ot és egy ilyet egymás mellet meghallgatnom ( http://www.purpleaudio.com/product/mc77.html ) és megmondom öszintén nekem az MC77 picit jobbnak tünt (De én ezt a saját bot fülemmel mondom!!!) Az ár meg ha jól néztem utána azt hiszem a fele!

Szerintem 1176 esetében már nincs ilyen, hogy jobb, mint az eredeti. Az eredeti egy rettenetesen erős karakter, és ez a lényeg. Amúgy a purple audio jó cucc tényleg, de én rendszeresen dolgotom egy stúdióban, ahol van mind a kettő, és valamiért mindíg az eredeti uad cucc kerül a mixbe.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az ősrégi "legendás" cuccok sem szóltak MIND jól. Ugyanabból a termékből az egymás után következő sorozatszámú példányok közül is lehetett az egyik tré, míg a másik "stúdiósztenderd". Az akkori gyártástechnológia, stb. is inkább ezt valószínűsíti. Aztán a "tré" darabok elhullottak, kidobálták őket, megsemmisültek, míg a jól sikerült darabokat dédelgetik, és referencia alapok. Tehát nem biztos, hogy egy 1958-as Fender Strat az első szériából tökéletes, mégha ez is a híre. Az már más kérdés, hogy ami példány még most 2012-ben is megvan az 1958-as Fenderekből az már valszeg "rendben van".

Link to comment
Share on other sites

Igen, ez minden bizonnyal így van. Amúgy még a régi gitárhangfalak is érdekes történet. Van ami a mai napig dög jól szól, van ami meg használhatatlan. Ott még a mágnesekkel is volt kavarás. Kifogyott a mágnesbánya és utána baszhatták a fasza hangot. :)

Miert nem mentek a magnesboltba? Az ejjel-nappal nyitva van. http://www.youtube.com/watch?v=OMr7Kg0KlFA

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Érdekességképpen: Van szerencsém Írországban egy Neve VR Legend 72-n tanulni. Ugyanebben az épületben található egy SSL 4000 G is, plusz némi outgear amik szinte elhanyagolható mennyiségű áramot fogyasztanak a két keverőhöz képest. Az éves villanyszámla 65000-70000 euro között mozog... Úgyhogy jól meggondolni a vásárlást! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...