Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi EMU samplerek modernizálása (Flash drive)


LP-filter

Kérdés

Felvetődött az egyik topicban modeos részéről a manapság terjedőfélben lévő FDD/HDD-USB emulátoros megoldások kérdése.

A flopi emukra van egy kis macera, hogy kislemez méretű partíciókra kell osztani az aktuális pendriveot stb. és azok közt kell lapozgatni utána, mint ha amúgy is a lemezeket cserélgetnénk, így a CF, SD kártyás megoldások szerintem jobbak és nem mellesleg olcsóbbak is, mivel a FDD emukra komplett vezérőelektronika van tervezve, saját lemezkezelő OS-sel, ami drágítja a technológiát!

Egy hazai, működő megoldás:

http://forum.index.h...60370&t=9083742

http://forum.index.h...09438&t=9083742

Pár alternatíva:

http://hxc2001.free....drive_emulator/

http://www.ipcas.com...fdd-to-udd.html

http://www.ssd.gb.co...to_CF/index.php

http://torlus.com/floppy/

http://www.ebay.com/...floppy emulator

Ja, és Emu II-es könyvtárakkal az 5.25"-ös flopik ügyén (v. helyett) én ajánlanám szintén az ebayt akár, sőt esetenként már eleve ilyen flash médiára átkonvertált eredeti samplekkel...

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 80
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

20 órája írta DeMarco:

És milyen sample cuccaid vannak ASR10-re? Demó nem volna róla? 

Demo-t azt nem csináltam még de tervben van.

Épp lehalt az AD konvertere így sampling-nek lőttek de már megrendeltem méreg drágán az alkatrészt.

Utána levideózom és megosztom.

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta rmri:

Sziasztok,

Nekem most érkezett meg az SCSI2SD jelenlegi verziója, vagy az ASR10-zel vagy a egy S3000-rel szeretném használni.

Van valami tippetek milyen külső foglalatba lenne érdemes belerakni (ez tűnik most a legésszerűbbnek, ha esetleg cserélném, hogy mivel használom)

Azt is olvastam, hogy az s3000 csak 512mb-ot látna belőle, úgyhogy azt lehet skippelném, erről van esetleg valami infótok?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Gyakorlatilag szerezz be egy külső scsi wincsi házat, rakd bele és használd.

Az ,hogy mekkora méretet kezel le az a sampleredtől függ nem a flash olvasótol.

Az én ASR 10-em például úgy lett kialakítva, hogy a floppy helyére építettem egy kártyaolvasót és így tudom cserélgetni az 1 gb-os hangkönyvtáraimat.

Most olyan mint egy rompler.

Szerintem ez most így nagyon ütős darab lett.;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Nekem most érkezett meg az SCSI2SD jelenlegi verziója, vagy az ASR10-zel vagy a egy S3000-rel szeretném használni.

Van valami tippetek milyen külső foglalatba lenne érdemes belerakni (ez tűnik most a legésszerűbbnek, ha esetleg cserélném, hogy mivel használom)

Azt is olvastam, hogy az s3000 csak 512mb-ot látna belőle, úgyhogy azt lehet skippelném, erről van esetleg valami infótok?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Haj,

Köszi a hozzászólást. Én magam is kb erre az álláspontra jutottam. Nézegettem a soft samplerek demoit, és már-már meggyőztem magam, hogy egy kontakt nem lenne rossz, viszont a demo verzióban nem látom a sample (akai, emu) import lehetőségét,pedig az oldalon a FAQ-ban még az iso becsatolást is említik. Ha ez mind megvan és jól mőködik akkor elgondolkodom komolyabban egy soft sampler beszerzésén.

De ez már nem ennek a topiknak a témája...

Sorry az OFF-ért..

 

Link to comment
Share on other sites

EMU modernizálás témába vág még a következő felvetés illetve kérdés:

Régi nagy vágyam volt, hogy megoldható legyen a sampling cd tárolása Hdd-n (nem ez a vágyam hanem a továbbiakban leírt), és annak iso forrását felmountolva a gépen valahogy láttatni azt a samplerrel mint cd. Elvileg SCSI-n keresztül, ha a virtuális cd meghajtónak tudnánk adni SCSI ID-t, akkor elviekben működhetne..

Több előnye is lenne...

  1. Sample cd-k tárolása megoldva egy HDD-n.
  2. c cd-k átlátható katalogizálása.
  3. kényelmes és gyors munka..

Erre nincs esetleg megoldás? Másnak nem volt hasonló igénye?

 

Az idő mindent megold! :)

Ezen sokan gondolkodtak már, de végül a helyzet megoldotta magát. Egyrészt egy Kontakt a pc-n szinte mindent megeszik formátumban, de ha nem ez akkor ott egy bagóért kapható Korg Triton (Studio, Extreme stb). Nekem nincs ma az
az előny egy egyre korosodó pl. Emu vasban amit ma nem űberelne akár mondjuk egy már szintén nem drága pl. Motif XS is. Ok, persze minden vintage cuccot lehet 1-1 dologért fetisizálni, de nekem ezekben a workstationökben pont az all in one a lényeg, hogy bekapcsra megszólal 1000 hang azonnal töltés nélkül, de ha spec dolog kell akkor ott a sampler és ugyanúgy Emu mintát belerakok stb. szűrők használhatók, digit i/o jelen, 1000 effekt benne (Emu ezt sose hozta!) kényelem, kontrollerek, billentyűzet, hozom viszem egyben az egészet ha kell, usb (tárolás pc kommunikáció nem kérdés), szóval ezen előnyöket és kényelmet praktikumot soha nem cserélném egy 3-4U rack felületen való molyolásra, cdkkel mintákkal scsival való bűvészkedésre, de persze ezek már csak az én rigolyáim. :)

+ ha most feléled a cég REMU néven, könnyen érhetnek mindenkit meglepetések amiért mindent sutyba vágunk majd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Annyit kiegészítenék, hogy jelenleg nincs mód. Ezért kérdeztem rá a fejlesztőnél tavaly nyáron. Akkor pár nap késéssel jött is a válasza, hogy megoldható, meg is fogja csinálni, de most (akkor) más funkciók bővítése élvezett prioritást. Egyszer még ráírtam, hogy mizújs, arra már csak annyit mondott, hogy türelem :)

Azóta nem piszkálom.

Nekem azért tűnik korrektnek ez a project, mert folyamatos support. Ez ma már egy alapvető dolog.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos erre nincs mód.;)

Az usb csak a firmware módosítások miatt van rajta.

 

Annyit kiegészítenék, hogy jelenleg nincs mód. Ezért kérdeztem rá a fejlesztőnél tavaly nyáron. Akkor pár nap késéssel jött is a válasza, hogy megoldható, meg is fogja csinálni, de most (akkor) más funkciók bővítése élvezett prioritást. Egyszer még ráírtam, hogy mizújs, arra már csak annyit mondott, hogy türelem :)

Azóta nem piszkálom.

Link to comment
Share on other sites

EMU modernizálás témába vág még a következő felvetés illetve kérdés:

Régi nagy vágyam volt, hogy megoldható legyen a sampling cd tárolása Hdd-n (nem ez a vágyam hanem a továbbiakban leírt), és annak iso forrását felmountolva a gépen valahogy láttatni azt a samplerrel mint cd. Elvileg SCSI-n keresztül, ha a virtuális cd meghajtónak tudnánk adni SCSI ID-t, akkor elviekben működhetne..

Több előnye is lenne...

  1. Sample cd-k tárolása megoldva egy HDD-n.
  2. Sample cd-k átlátható katalogizálása.
  3. kényelmes és gyors munka..

Erre nincs esetleg megoldás? Másnak nem volt hasonló igénye?

Link to comment
Share on other sites

Az tény, hogy a hotswap nem erőssége a SCSI2SD-nek, de én még nem szembesültem olyan szituációval, hogy ne tudtam volna kikapcsolni a hangszert, kivenni a (házon kívülre is kivezethető) kártyát, rátölteni a mintát, majd visszakapcsolni. Nyilván egy MPC-nél live-ban már más a helyzet.

Az ausztrál fazonnál (a SCSI2SD tervezője) lehet kapni "kártya-hosszabbítót", amivel egyszerűen kivezethető a házból az SD foglalat.

Én az E4XT mellett egy K2000R-es Kurcit is frissítettem vele, és ott is bevállt.

Leveleztem a fickóval (ő írja a firmware kódját is), oldja meg, hogy USB-n keresztül lehessen un. mass storage-ként (kvázi pendrive-ként) elérni az SD kártyáját, mert úgy gyakorlatilag "USB portosítható" lenne bármely SCSI felületű eszköz (már ami a háttértár elérését illeti). Mondogatta, hogy nincs technikai akadálya, de még nem csinálta meg...

Ja és még egy fontos, az EMU saját fájlrendszerének kezelésével valóban vannak gondjai ennek a kiegészítőnek, viszont 4.7-es EOS-sal már elérhető a FAT32-is, amivel könnyen elbánik.

Királyság. Mondjuk az USB elérés nem lenne rossz, lehetne samplinget továbbítani usb-n. Nem kellene hozzá drága usb-scsi vagy fw-scsi kábel.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Az tény, hogy a hotswap nem erőssége a SCSI2SD-nek, de én még nem szembesültem olyan szituációval, hogy ne tudtam volna kikapcsolni a hangszert, kivenni a (házon kívülre is kivezethető) kártyát, rátölteni a mintát, majd visszakapcsolni. Nyilván egy MPC-nél live-ban már más a helyzet.

Az ausztrál fazonnál (a SCSI2SD tervezője) lehet kapni "kártya-hosszabbítót", amivel egyszerűen kivezethető a házból az SD foglalat.

Én az E4XT mellett egy K2000R-es Kurcit is frissítettem vele, és ott is bevállt.

Leveleztem a fickóval (ő írja a firmware kódját is), oldja meg, hogy USB-n keresztül lehessen un. mass storage-ként (kvázi pendrive-ként) elérni az SD kártyáját, mert úgy gyakorlatilag "USB portosítható" lenne bármely SCSI felületű eszköz (már ami a háttértár elérését illeti). Mondogatta, hogy nincs technikai akadálya, de még nem csinálta meg...

Ja és még egy fontos, az EMU saját fájlrendszerének kezelésével valóban vannak gondjai ennek a kiegészítőnek, viszont 4.7-es EOS-sal már elérhető a FAT32-is, amivel könnyen elbánik.

Köszönöm az infót.

Az az igazság, hogy nekem is új a téma de erre is találtam megoldást.

Ha tesztelve lesz ez is megírom nektek.

http://www.codesrc.com/mediawiki/index.php?title=Hot_Swap

Link to comment
Share on other sites

Jelen pillanatban itt tartok: (thecső nyomán) Acard AEC-7726Q SCSI to IDE fordító http://shop.comex.eu...f8acd31c7aed41b és egy Addonics IDE to CF adapter http://www.webconnex...cf-adapter.html . Ez menne az 5000 Ultra floppy meghajtójának a helyére. Nagyon süket vagyok az elektronikához, de ha jól sejtem NEM a floppy adatkábelére csatlakozik az Acard (mint ahogy első blikkre gondoltam, vagy szerettem volna), hanem a beépített vinyó kábelére....

Várjatok fiúk! Az hogy a floppy helyére van betéve a cucc, még nem jelenti automatikusan hogy ahelyett is kell bekötni! :)

A másik, hogy E szériás cuccokba tudomásom szerint megy közvetlenül is IDE vinyó, azaz IDE port van, amihez nem kéne a SCSI-IDE fordító, vagy nem???

(mikor nekem volt E6400-em ezek a témák még messze nem jöttek szóba, de nekem nagyon rémlik az IDE felület a vason belül!)

Szóval lehet elég volna a pár száz forintos IDE-CF adapter is, bár a felismeréséről én is hallottam hogy nem mindig megy 100%-ban.

A másik, hogy valóban a Chicken Translator, az Awave és az Extrem Sample Converter, CDXtract progik látják az Emu fájlrendszert, megnéztem egy Emu sampling disckel, gondolom a flash memóriát is így kezelhetik.

Az e4b bank exportról annyit, hogy azt tudja a full ingyenes Proteus VX progi is már! Mindössze be kell húzni az adott libraryt a programba, a nem tetsző patcheket lehet is törölni és akkor csak a maradékot exportálja ki a mintáival, a többi feleslegeset már nem. Ill 1-1 patch is kiírható így, én pl. zongorákat mentegettem ki vele. Persze vasam most nincs hogy ki is próbáljam és talán ott a 128 megás RAM korláton kívül valami fájl méret korlát is mint ha lenne, nem tudom.

A Proteus VX hátránya viszont az ingyenességével szemben, hogy egyéni minta fájlokból (pl. wav) nem lehet bankot készíteni. Ezt csak az Emulator X-ek tudják, viszont a volt Proteus modul sorozat és egyéb Emu Sound Central könyvtárait remekül lehet vele babrálni.

Link to comment
Share on other sites

Közben keresgéltem a wav/aiff témában, és amit találtam abból azt gondolom hogy FATra formázot CF kártyát látni fog. "- FAT16 is for removeable storage medias with 2GB to 4GB capacity.

- FAT32 is used for all kind of storage media with a capacity of more than 2GB.

The FAT-support of EOS 4.70 is limited to a maximum capacity of 128GB."

...és gondolom/remélem hogy a CF kártyára Macről másolt wavot/aiffot is látni fogja.

"3) I'm guessing the Emu-type format is proprietary and it can't be read by a PC unless you have special software. So when you format it to IDE, does that mean the proprietary Emu (Akai-like I guess) format isn't used anymore, and your programs/samples turn into files with file extensions? Which file extensions are there?

You can see it , but its not realy interested . The most interested is that you can read and upload Wave files."

Mindkét idézet az emusonacid fórumáról van. Megfelel ez a valóságnak?

Nem sok infót találtam viszont arról, hogy van-e olyan szoftver ami "látni engedi" az E-mu formattált lemezt (ha mégse tudnék rádobálni wavot/aiffot csak úgy) - van egyáltalán ilyen?

Hi!

Ja igen igen emu ultra és EOS4.7 az tényleg tud ilyesmit. Bocsi ezt elnéztem. Nekem E-64 van és EOS 3.00b az nem tud ilyent.

Egy másik topicban már tárgyaltuk ezt, pl a Chicken System Translator ami régi és új samplerek formátuimai között tud konvertálgatni.

Meg még amit olvastam hogy az Emulator X (Az emu software samplere win-re) is tud EOS bank-ot exportálni. Valaki ezt próbálta már?

Link to comment
Share on other sites

Közben keresgéltem a wav/aiff témában, és amit találtam abból azt gondolom hogy FATra formázot CF kártyát látni fog. "- FAT16 is for removeable storage medias with 2GB to 4GB capacity.

- FAT32 is used for all kind of storage media with a capacity of more than 2GB.

The FAT-support of EOS 4.70 is limited to a maximum capacity of 128GB."

...és gondolom/remélem hogy a CF kártyára Macről másolt wavot/aiffot is látni fogja.

"3) I'm guessing the Emu-type format is proprietary and it can't be read by a PC unless you have special software. So when you format it to IDE, does that mean the proprietary Emu (Akai-like I guess) format isn't used anymore, and your programs/samples turn into files with file extensions? Which file extensions are there?

You can see it , but its not realy interested . The most interested is that you can read and upload Wave files."

Mindkét idézet az emusonacid fórumáról van. Megfelel ez a valóságnak?

Nem sok infót találtam viszont arról, hogy van-e olyan szoftver ami "látni engedi" az E-mu formattált lemezt (ha mégse tudnék rádobálni wavot/aiffot csak úgy) - van egyáltalán ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy szentségtörés, de én pont a könnyebb fájlcserélgetés miatt gondoltam a CF kártyás megoldásra, plusz persze a zaj se hiányozna:) Szeretnék wavot, aiffot átpakolászni az E-muba egyrészt, illetve archiválni is a kártyára, onnan pedig akár arra a külső vinyóra, amit amúgy is a zenei projecteknek tartok fenn. Gondolom létezik egy szoftver ami képes az E-mu fájlrendszerét kezelni? Na majd jól ráguglizok:) (Kicsit mellékes, de nem tudja valaki hogy miért nem kap az egyszeri ember regisztrációról visszaigazolást az emusonacid oldalról? nyálcsorgató tudásbázis van odafent, nem beszélve a tagokról, akiknek így regisztrálatlanul nem lehet kérdéseket feltenni sajnos...)

Link to comment
Share on other sites

Ahümmm...

Laca, az első linkre én is ráleltem, persze jó tudni hogy működik - meg is érkezett már amit rendeltél?

A PCD-60ba is belefutottam, szimpatikus is, azt lenne jó tudni hogy az EOS 4.7 mennyire szereti...

Jelen pillanatban itt tartok: (thecső nyomán) Acard AEC-7726Q SCSI to IDE fordító http://shop.comex.eu...f8acd31c7aed41b és egy Addonics IDE to CF adapter http://www.webconnex...cf-adapter.html . Ez menne az 5000 Ultra floppy meghajtójának a helyére. Nagyon süket vagyok az elektronikához, de ha jól sejtem NEM a floppy adatkábelére csatlakozik az Acard (mint ahogy első blikkre gondoltam, vagy szerettem volna), hanem a beépített vinyó kábelére. Ami nem lenne baj, sőt, hiszen pont ez a cél. Ami kicsit szomorú, hogy sehogysem sikerült regisztrálnom az emusonacid fórumra, ahol pedig megtaláltam a megoldást. "In my case even an simple IDE/CF adapter did not work the simple way, it was not recognised, I too have an Emu 5000 ultra sampler with EOS 4.7. I had to use an expensive internal acard scsi/ide converter with an IDE/CF card reader, this combination worked finally." Csak azt nem tudni hogy konkrétan melyik acard típusról van szó, bár amennyire én értek hozzá, csak az adatátvitelben van különbség.

A PCD-50b és 60b úgy tudom hogy csak olvasó, valami firmware upgrade kell, hogy írni is tudjon.

http://www.emusonaci....php?f=1&t=3637

Szóval magam részéről maradok az acard/addonics kombónál, egyelőre. Jaigen, még egy hülye kérdés: ha működik is majd a kártyaolvasó az E-muban, a Macbookom fogja látni az E-mu formattált kártyát? Vagy hogy is van ez?

S

Szia!

Még nem érkezett meg, úton van. Egyenlőre én is csak az olvasottak alapján tudok válaszolgatni. Ha megjön és összeáll akkor leírom a konkrét tapasztalatokat.

Igen amit belinkeltél acard az a belső SCSI kábelre megy. Illetve mivel ez egy lvd scsi kártya kell még egy 68pin-ről 50-re fordító adapter is mert az emukban 50pin-es scsi kábel van.

Az emuban leformázott kártyát a mac nem fogja tudni írni/olvasni segéd program nélkül. Saját file rendszere van nem kompatibilis mac/win gépekkel.

Én igazából a belső (zajos) scsi winyó helyett szeretném a cf kártyát nem akarom kivenni és adatot hordozni a számítógép és az emu között. (Nem lesz elölapra sem kivezetve.)

Azt írták páran hogyha kivették a floppyt akkor az eos bootolásnál sokáig vár aztán indul csak el.

A pcd50/60-ról olvastam én is firmware upgrade-t. 2011 körüli hozzászólás volt lehet hogy ezekben már az uj firmware van, Nem tudom.

Na majd ha megjön a kártyám kiderül pár dolog :)

Link to comment
Share on other sites

Ami kicsit szomorú, hogy sehogysem sikerült regisztrálnom az emusonacid fórumra, ahol pedig megtaláltam a megoldást. "In my case even an simple IDE/CF adapter did not work the simple way, it was not recognised, I too have an Emu 5000 ultra sampler with EOS 4.7. I had to use an expensive internal acard scsi/ide converter with an IDE/CF card reader, this combination worked finally." Csak azt nem tudni hogy konkrétan melyik acard típusról van szó, bár amennyire én értek hozzá, csak az adatátvitelben van különbség.

Nyilván az a szomorú, hogy mivel nem tudtam regisztrálni, nem tudtam közvetlenül megkérdezni a felhasználót akit az idézett részt posztolta, hogy mégis pontosan milyen alkatrészek működtek neki. Valamint kifelejtettem hogy "csak az adatátviteli SEBESSÉGBEN van különbség".

Link to comment
Share on other sites

Ahümmm...

Laca, az első linkre én is ráleltem, persze jó tudni hogy működik - meg is érkezett már amit rendeltél?

A PCD-60ba is belefutottam, szimpatikus is, azt lenne jó tudni hogy az EOS 4.7 mennyire szereti...

Jelen pillanatban itt tartok: (thecső nyomán) Acard AEC-7726Q SCSI to IDE fordító http://shop.comex.eu/Controller/Bridges/Bridges/Converter/Acard-AEC-7726Q::10285.html?XTCsid=5147ca553161c9e12f8acd31c7aed41b és egy Addonics IDE to CF adapter http://www.webconnexxion.com/raid5/p/746/addonics-adidecf-ide-cf-adapter.html . Ez menne az 5000 Ultra floppy meghajtójának a helyére. Nagyon süket vagyok az elektronikához, de ha jól sejtem NEM a floppy adatkábelére csatlakozik az Acard (mint ahogy első blikkre gondoltam, vagy szerettem volna), hanem a beépített vinyó kábelére. Ami nem lenne baj, sőt, hiszen pont ez a cél. Ami kicsit szomorú, hogy sehogysem sikerült regisztrálnom az emusonacid fórumra, ahol pedig megtaláltam a megoldást. "In my case even an simple IDE/CF adapter did not work the simple way, it was not recognised, I too have an Emu 5000 ultra sampler with EOS 4.7. I had to use an expensive internal acard scsi/ide converter with an IDE/CF card reader, this combination worked finally." Csak azt nem tudni hogy konkrétan melyik acard típusról van szó, bár amennyire én értek hozzá, csak az adatátvitelben van különbség.

A PCD-50b és 60b úgy tudom hogy csak olvasó, valami firmware upgrade kell, hogy írni is tudjon.

http://www.emusonacid.co.uk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3637

Szóval magam részéről maradok az acard/addonics kombónál, egyelőre. Jaigen, még egy hülye kérdés: ha működik is majd a kártyaolvasó az E-muban, a Macbookom fogja látni az E-mu formattált kártyát? Vagy hogy is van ez?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...