Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Felvetődött az egyik topicban modeos részéről a manapság terjedőfélben lévő FDD/HDD-USB emulátoros megoldások kérdése.

A flopi emukra van egy kis macera, hogy kislemez méretű partíciókra kell osztani az aktuális pendriveot stb. és azok közt kell lapozgatni utána, mint ha amúgy is a lemezeket cserélgetnénk, így a CF, SD kártyás megoldások szerintem jobbak és nem mellesleg olcsóbbak is, mivel a FDD emukra komplett vezérőelektronika van tervezve, saját lemezkezelő OS-sel, ami drágítja a technológiát!

Egy hazai, működő megoldás:

http://forum.index.h...60370&t=9083742

http://forum.index.h...09438&t=9083742

Pár alternatíva:

http://hxc2001.free....drive_emulator/

http://www.ipcas.com...fdd-to-udd.html

http://www.ssd.gb.co...to_CF/index.php

http://torlus.com/floppy/

http://www.ebay.com/...floppy emulator

Ja, és Emu II-es könyvtárakkal az 5.25"-ös flopik ügyén (v. helyett) én ajánlanám szintén az ebayt akár, sőt esetenként már eleve ilyen flash médiára átkonvertált eredeti samplekkel...

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Nézegettem én is ezeket, Delock és Addonics IDE/CF olvasót az EUban is kapni 10-15 ropi között. Kérdés csak hogy működik-e? "In my case even an simple IDE/CF adapter did not work the simple way, it was not recognised, I too have an Emu 5000 ultra sampler with EOS 4.7. I had to use an expensive internal acard scsi/ide converter with an IDE/CF card reader, this combination worked finally."

Ezért amióta láttam Ultrába szerelve a PCD-50b-t, és azt írták róla hogy működik, aszondom hogy megéri a kicsit nagyobb összeget. Meglássuk. Izgi:)

Hozzászólás megosztása

• 0

"In my case even an simple IDE/CF adapter did not work the simple way, it was not recognised, I too have an Emu 5000 ultra sampler with EOS 4.7. I had to use an expensive internal acard scsi/ide converter with an IDE/CF card reader, this combination worked finally."

Ezért amióta láttam Ultrába szerelve a PCD-50b-t, és azt írták róla hogy működik, aszondom hogy megéri a kicsit nagyobb összeget. Meglássuk. Izgi:)

Annyira nem tudok angolul, de nekem az nem világos pont ezért itt, hogy miért emleget Ultra sampler lévén SCSi-IDE átalakítót + az IDE-CF adaptert együtt?

Persze érdemes a bevált biztos dologra utazni, viszont én nagyon kíváncsi leszek ha sikerül újfenn egy ilyen samplert beszereznem majd, hogy akár az eféle megoldások is, miként lennének "meghekkelhetők" rá: http://www.arukereso...73aa-p38575276/

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

• 0

Annyira nem tudok angolul, de nekem az nem világos pont ezért itt, hogy miért emleget Ultra sampler lévén SCSi-IDE átalakítót + az IDE-CF adaptert együtt?

Persze érdemes a bevált biztos dologra utazni, viszont én nagyon kíváncsi leszek ha sikerül újfenn egy ilyen samplert beszereznem majd, hogy akár az eféle megoldások is, miként lennének "meghekkelhetők" rá: http://www.arukereso...73aa-p38575276/

Jó kérdés, nem az angol tudásoddal lesz a baj:) Lehet hogy kipróbált egy IDE/CF átalakítót, az nem működött és úgy gondolta hogy biztosra megy és a SCSI-t IDE-síti... Fogalmam sincs. Nekem ezekkel a SCSI cuccokkal kapcsolatban a kompatibilitás mindig egy mitológiai küzdelemnek tűnik egy durcás Krakennel:) Rengeteg kis buktatója van, rejtett csapdák mindenütt, nem szabad feladni:)

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem inkább abban van a megfejtés hogy a SCSI mai napig stabilabb, megbízhatóbb és nem utolsó sorban valamivel gyorsabb is az IDE dolgoktól ezt már nem először hallom.

Itt is a SCSI portot preferálják, s mint ha azt mondaná a gyerek, hogy csak a PCMCIA adapteres részét látja így is a cuccnak a vas.

Itt meg a PC - sampler mintaátvitelről mesélnek:

És hasonló változat ESI4000-re: http://www.emusonaci....php?f=1&t=3637

post-2322-0-42947000-1358355668_thumb.jp

Végül érdekességképp egy SP1200-es hekkelés floppy emulátorral (a cucc szinte kívül-belül gyönyörűen szűzies állapotú, ritkán látni ilyet!):

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

• 0

Csináltam egy vokál patch konverziót*. Ha tudjátok próbáljátok ki a vason eszi-e hiba nélkül a különféle hangszín progikat is benne!

(* Emu CD ROM → Extrem Sample Converter → export .EXB file → Proteus VX → export .E4B file)

Studio Ooohs.zip

Hozzászólás megosztása

• 0

Tényleg írják valamelyik linken hogy a LUN kezelés hiánya miatt a pcd50/60-on csak a pcmcia portot (ez a 0-s lun) látják s samplerek. A mechware-n 95-ért a pcd60+pcmcia adapter combót lehet rendelni az komplett megoldás.

Köszi a konverziót, kipróbálom.

Hozzászólás megosztása

• 0

Szívesen!

Igazából most jöttem rá, hogy csinálhattam volna olyan bankról, amit nálam a konverter progik hibásan játszanak vissza, hogy azt vajon miként látná, mert 2 dolog van:

I. a konverter progik nem olvasnak tökéletesen (pl. loop hibák, ami sanszosabb)

II. a hangkártya nem tudja az adott nem szabványos sample rate-et visszajátszáskor és cincog a hang

Él a tengerentúlon egy haverom, fogok neki írni hogy megvan-e még az E5000 Ultrája és rábeszélem próbálja ki ezt az olcsóbb IDE megoldást. Az amazonon írja egy arc hogy müxik az Akai samplerével gyönyörűen, csak a hotswap funkciót hiányolja. (gondolom ez sebességben jelentene valamivel többet)

http://www.amazon.co... ide cf adapter

"I bought this for my Akai 2000xl it works great the only thing is you cannot hot swap cards. this is probably because there is no chip on it, so the Akai sees the cf card straight and not the drive. I get up to 1G on it so one card can hold everything, and i can use the computer to add files. For a computer the drive works flawlessly." - By vincini, Amazon Verified Purchase

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

• 0

Tegnap megrendeltem a komplett megoldást, a PCD-60b a PCMCIA adapterrel. Azért ezt, mert láttam a fenti videón is működni, olvastam is fórumon hogy működik, és nekem fontos hogy legyen kivezetés az előlapon. Amint megérkezik és beszerelem, megírom a tapasztalatokat. Addig szétnézek CF kártya ügyben. Tegnap viszont beugrott, hogy ha már a HDD zúgását kipipáltam, mi lenne ha a ventilátor zaj is megszűnne? Nem fogok depresszióba esni ha marad, de utánanézek mi lehet a megoldás, ha van egyáltalán.

Hozzászólás megosztása

• 0

Tegnap viszont beugrott, hogy ha már a HDD zúgását kipipáltam, mi lenne ha a ventilátor zaj is megszűnne? Nem fogok depresszióba esni ha marad, de utánanézek mi lehet a megoldás, ha van egyáltalán.

Úgy tudom, oda valami nagy átmérőjű PC tápventit szoktak hegeszteni, de főként a kapcsoló üzemű táp miatt, meg hogy ha tele van nyomva opciós panelekkel a cucc, akkor létszükséglet a kereplő, anélkül ki is lehet kötni.

Hozzászólás megosztása

• 0

Úgy úgy a hogy Lpfilter írja. Egy nagyobb pc ventit raknak a táp oldalára.

Külföldi fórumokon írták hogy valakinek megy venti nélkül is.

Szerkesztette vlaca

Hozzászólás megosztása

• 0

Nagyon bírom ezeket a házi barkács szakkörös videókat. De egyszer már megnéznék egy olyat is ahogy a gyárban anno legyártottak egy ilyen samplert. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Megérkezett minden alkatrész a CF projecthez, tegnap összeraktam és müxik minden rendesen :)

Az acard-os verziót választottam E-MU E-64-hez :

1. Acard 7720U scsi-ide átalakító a mecware-től. (80$ + 8$ posta)

http://a4000t.com/st...=index&cPath=68

2. cf-ide átalakító (vatera párszáz forinttól 1000ft-ig. A lényeg hogy 40 tűs legyen. A 40 is és a tű is lényeges :) )

cf-ide_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

3. kingston 4GB cf kártya (2800ft pc boltból)

4. Y tápkábel (Rossz atx tápról szedtem le, 2 floppy tápdugó plusz egy nagy tápdugó aljzat. Az acardon és a cf-ide átalakítón is van floppy tápaljzat, mindegyikre tápot kell kötni.)

SDC11990_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A végeredmény:

SDC11996_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SDC12031_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SDC12034_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztette vlaca

Hozzászólás megosztása

• 0

Aztán ha már winyó kikerült belőle akkor a zajos ventit is megoldottam.

A pici ventit kiszedtem és egy nagyobb 8 centiset beraktam a táp szellőző részéhez.

(E-64-nél nem olyan egyszerű mint a fenti videóban az ULTRA-nál. A táp burkolat leszedéséhez el kell távolítani a komplett D/A panelt.)

SDC12026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy szivacson áll, 2 oldalas ragasztóval. Nem egy live megoldás de én nem mozdítom :)

Így most már elég csendes. A zeneszerkesztő pc (hackintosh) mindíg be van kapcsolva, annál már jóval halkabb.

Szerkesztette vlaca

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan valakit (hozzá értő embert), aki megcsinálná ezt a tortúrát a szerkezeten,

mert én annyit értek ezekhez az átalakításokhoz, mint tyúk az ABC-hez.? Van egy 4XT ultrám, amit 3-éve vásároltam,

de még nem használtam, csak pár alkalommal kapcsoltam be. A probléma az, hogy rettentő hangos a ventilátor is, meg

a régi SCSI vinyó is. Én csak egy zajtalanul működő megoldást szeretnék, de az itt olvasott dolgokba, megoldásokba,totálisan belezavarodtam. A segítséget előre is köszönöm. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan valakit (hozzá értő embert), aki megcsinálná ezt a tortúrát a szerkezeten,

mert én annyit értek ezekhez az átalakításokhoz, mint tyúk az ABC-hez.? Van egy 4XT ultrám, amit 3-éve vásároltam,

de még nem használtam, csak pár alkalommal kapcsoltam be. A probléma az, hogy rettentő hangos a ventilátor is, meg

a régi SCSI vinyó is. Én csak egy zajtalanul működő megoldást szeretnék, de az itt olvasott dolgokba, megoldásokba,totálisan belezavarodtam. A segítséget előre is köszönöm. 

Írtam privát üzit olvasd el!

Hozzászólás megosztása

• 0

Nekem egy e5000ultra van beizzítva
Beleraktam egy Samsung SP1613N merevlemezt

INFO gombra ezt dobja ki:

Capacity:151038.9mb
Fs:FAT32

Folders:345/1000 35%

Banks:20356/1000000 20%

Az összes Emu-AKAI samplecdm rajta

Kell ennél több hely?

Fordított helyzetbe tettem be a házba a "w"incsit, a hdd rácsot bátul kicsipkedtem, így kint a feneke a winyónak

kireszeltem simára úgy, hogy szintben legyen a házzal a merevlemez tokja

hosszú IDE kábelt és tápkábelt kivezettem az egyik kártyabővítő helyen

így kívülről van rádugva a táp meg a kábel

Ez azért praktikus mert igy rá tudom dugni egy USB/IDE-s wincsi keret belső csatiját ha szgéppel kell összekötni

EOS 4.7 manul ban le van írva hogy nézzen ki a könyvtárszerkezet

amibe a wav-aif ket bele lehet másolni

Ja igen venti ki van cserélve egy 80x80 600rpm PCházhűtő-re ami nem a hátulján van hanem a ház belsőben

A/D: info gomb SLEEP és a winyó leáll:)

Bár lehet hogy a szkázis nem:(

Szerkesztette leslie

Hozzászólás megosztása

• 0

Nekem egy e5000ultra van beizzítva

Beleraktam egy Samsung SP1613N merevlemezt

INFO gombra ezt dobja ki:

Capacity:151038.9mb

150 gigás vinyót látja?! Ezt nem gondoltam volna!

Az építkezésről tégy már fel valami fotót, mert így nem tudom elképzelni mit hogy csináltál, ok?

Hozzászólás megosztása

• 0

huuuuuuha
Proel rack álványban van

egy Focusrite OctoPre mkII

alatta Focusrite Saffire Pro 40

alatta Emu XL-1 Turbo

alatta Emu Mo'Phatt

alatta Emu Custom

alatta Emu Orbit3

alatta két MidiSport 4x4 tálcára csavarozva naésssssss

alatta a Emu E5000ultra de ami a legnagyobb gáz középen is le van az oldala csavarozva

mindez a falnak nyomva megspékelve hátul egy halom midi és audiokábellel

szóval még filózok hogy csinálok képet:)

Hozzászólás megosztása

• 0

Egy pár hete megérkezett (a Mechware-től, ezúton is ajánlom, nagyon korrekt) a PCD-60B kártyaolvasóm a PCMCIA CF kártyaolvasó foglalattal. (Kezeltetni fogom magam rövidítések okozta sokkal asszem...) Hétvégén volt időm kinyitni az 5000Ultrát, megnézni mi újság odabent. Kellemes látvány egyébként, tisztaság és rend fogadott. A vinyó tápkábelét azt hiszem gond nélkül elfogadja a PCD is, bár az E-mu valamilyen oknál fogva megcserélte a 12V és a 9V szélső kábeleket, ez a fogadó oldalon - gondolom - nem számít, hiszen a vinyó meg sztenderd módon ette meg eddig is a tápot. Az adatkábele elég hosszú, azt sem kell cserélni. Ennyit a vinyóról, és a PCDről. Valahol valaki azt írta, hogy ő oldalt hátra a vinyó helyére felcsavarozta a floppy meghajtót, hogy ne vesszen el az eredeti alkatrész, és így a nem is kereste hiába az oprendszer. Máshol másvalaki azt írta hogy két jumperrel meg lehet oldani, hogy azt higyje a gép hogy ott van a floppy a helyén. Ez utóbbi kicsit profibb megoldásnak tűnik, majd meglátom, egyelőre szerintem beépítem hátra. Még azt sem döntöttem el, hogy mekkora CF kártyát szerezzek, 8 vagy 16 gigásat. Van egy sandisk kártyám amit fényképezőgépben használtam, szerintem azt letakarítom és úgy próbálom ki.

Hozzászólás megosztása

• 0

Vettem hirtelen egy CF-IDE adaptert E4x Ultra-ba, hogy csendesítsem. Nem működik.

Típusa: "Delock 91647 Card Reader IDE 40pin female to Compact Flash".

8GB gyors CF memóriával próbáltam, még nyomozom a kérdést. 

Ahogy EIII-nál is, engem nem érdekel a kártya csereberéje. IDE-vel másolgatni fileokat = románia. Ott a Peak, SDS dumppal, firewire-scsi adapterrel úgy megy mint a szél. No és a Recycle, ami rögtön feldarabolt, felprogramozott programokat készít az Ultrába. Nincs ésszerű oka a filecserének CF kártyán, arról nem beszélve, hogy az említett PCD-60B-t nem gyártják, nekem nem is sikerült beszerezni, és többszöröse árban egy IDE-CF adapternek. Ennek pedig működnie kell.

(Mechware-nál mikor néztem nem volt PCD-60B! B-Stockra lehet értesítőt kapni...)

Ha valakinek van ezzel pozitív tapasztalata, szívesen olvasnám!

Ugyanakkor arra kérek minden kedves felhasználót, hogy ne ömlessze a témákat egy topikba. A külföldi fórumokon sem egy threadben zajlik minden E-probléma tárgyalása. Én pl. az EIII csendesítésének nyitottam egy külön témát. Egy másik téma lehetne a CF-SCSI-IDE Ultra samplerekben például. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Nagyon úgy festetics, hogy a CF-IDE direkt konverzió ULTRA samplerekben nem működik az ATAPI szabvány implementációja miatt. Itt fejtegetik.

Egy próbát megér, de nem létkérdés, mivel ugye el lehet altatni az IDE meghajtót. Ha valaki nem akar nagyon bonyolítani, a sufniból előkap egy régi 2.5"-es laptop vinyót, oszt az halk lesz. Elcsesztem pár órácskát megint.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv mindenkinek!

Bocs hogy ilyen sokára térek vissza a témához, igéretemmel ellentétben, meg azért is bocs, hogy belekevertem a csendesítős megoldásokat a topikba. Nos, a jó hír viszont az, hogy a PCD-60B tökéletesen működik! A gépem ugye egy 5000 Ultra, vagyis csak az IDE vinyót kellett kiszedni, a floppyt átcsavarozni a helyére, a floppy helyére pedig tökéletesen illeszkedik a PCD. Azt kell mondjam hogy a legnehezebb az 50 pines belső scsi kábel beszerzése volt. A Mechware tökéletesen megbízható, segítőkész, a szállítás is a beígért 11 nap körül volt, ha jól emlékszem. Az egész akció egy huszasba került. És ha jól látom, a 60B most is rendelhető. Lehet rossz nyomon indultam el, és egy SCSI-firewire átalakító lett volna a megoldás, de most már mindegy. A célomat így is elértem, archiválni tudok, és bár meglepetésemre wavot nem volt hajlandó közvetlen a kártyáról olvasni az Ultra, a chicken translator segítségével bankként elmentett wavot már gond nélkül betöltötte.

Hozzászólás megosztása

• 0

SCSI kábelt könnyű "nyomni". 

Kösz a hírt a PCD-60B-ről! Megnéztem, a weboldala jelzi hogy van neki 88 raktáron, ami igen jó, figyelembe véve hogy ha tényleg meg van 20k-ból a történet. Én biztosan belülre építeném, szeretem a hangszer eredeti optikáját meghagyni (az a világos szürke nagyon nem passzol az Ultra előlapjához). Az SDS viszont kötelező, anélkül nem sampler a sampler...

Hozzászólás megosztása

• 0

Első körben egy kókányolt (40pin + egy másikból 10 ér) kábel volt benne, az összeszorító idom sem volt egyben, és mivel én nem értek hozzá, inkább rendeltem párezerért. Mert hogy az első koncerten valaki meglökte a gépet, és kicsúszott a tíz eres vég, és csak karácsonyfázott a PCD, izzadás, szétszerelés, összeszerelés, megnyugvás.

20k még februárban volt, azóta valamelyest romlott a forint. Ettől függetlenül ajánlom, mert készséges (válaszol a levelekre figyelmesen) és megbízható (semmi gond nem volt a szállítással).

A floppyt én is meghagytam, azért is mert eredeti alkatrész, és azért is mert így nem keresi az oprendszer bootoláskor. A pcd előlapja meg nem olyan szép fekete, inkább csúnya pécéfehér, de ezúttal Praktikum SE vs Atlético esztétika - 1:0.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv, én is belekerültem ebbe a biciklibe, igaz nem is EMU-val hanem Yamaha-val. (Ha nem jön össze akkor is zip vagy floppy emulator lesz.)

CF kártya 1/1 ide csatolófelületű, ezen nincs mit agyon bonyolítani, made in china dx.com alibaba stb... pár dollár a dokkoló. Viszont scsi-ide csatolót nem talállok sehol sem, aki tud az segíthetne, ez lenne a legjobb megoldás mert így cf kártyával elég egyszerűen lehetne  játszani.

Floppy-t sem kell kivenni mert ha a 68 pines scsi-re csatolom a konvertert akkor a scsi kártyát kiszedhetem a készülékből, el is adhatom mert minek onnantól, csinálnék a helyére scsi tokot. Floppy meg meg is maradhatna :)

Valakik írták, hogy ventilátor... Ventilátort el kell felejteni, pár ezer forintért lehet venni félvezetős hűtő elemet, erre csak egy réz borda kell és meg is van oldva a probléma, akár pár csepp vizet jéggé is lehet vele fagyasztani.

(hibákért elnézést)

Hozzászólás megosztása