Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld Help


Iramszarvas

Kérdés

Üdvözletem mindenkinek.

Nemrég jutottam hozzá egy Blofeldhez és már most van pár gondom vele, ami akkor nem derült ki.

Ami kevésbé zavar, hogy nem szól a fejhallgató kimenet.

A másik, nagyon halk oké, olvastam fórumokat, halknak tartották, de ennyire?

Még ez is megoldható. De amik a legjobban zavarnak, hogy menet közben ingadozik a hangerő, hol csökken, hol növekszik. Másik, hogy belefagy olykor abba ha hangok között keresgélek. Persze a szerkesztő része megy, nem áll meg teljesen.

Ezeket lehet lehet valahol orvosolni?

Van olyan szerviz, aki ezt nekem meg tudná emberi áron csinálni?

A készülékhez ragaszkodnék, mert maga a hangja nagyon tetszik, de használni szeretném és nem idegeskedni.

Még valami. Nem a gyári tápot használom, hanem egy Yamaha szinti tápját. De minőségre megegyezik és leadja azt a teljesítményt is, amit kíván a kütyü.

Sajnos nem kaptam meg hozzá a gyárit.

Üdv, Iram

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 59
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ja - aranyos volt - az alacsony jelszint miatt én kezdtem el panaszkodni a waldorfnak, akkor előadták, hogy biztosan a keverőn nem állítom elég magasra. Készítenem kellett egy rövid videót amin be van kötve egymás mellé egy blofeld és egy microQ azonos 100-as hangerőre állítva - egyazon hangszínen - közelről levideózni a mixer potméter állásait, s bemutattam, hogy a blofeldnek semmi hangja a microQ mellett. Ezután elcsodálkoztak, hogy valóban alacsony az a jelszint, s valami szoftveres megoldással emeltek rajta.

Link to comment
Share on other sites

nekem a legnagyobb bajom a blofeldemmel, hogy nem nagyon van hivatalos megoldás a fícsörök kihasználására; nincs hivatalos program, meg wavetable editor, és valami rendszerező is jó volna, ha már 1000+ preset fér bele, a felhasználók által kreált cuccok meg annyira nem jók szerintem. főleg a hullámtáblaszerkesztő hiánya fáj nagyon (ismerem  a Kotró László félét, de pl mintából használhatatlan amit csinál)

amúgy érdekes, nekem annyira nem volt feltűnő az alacsony jelszint, és bugok sem jelentkeztek, a legutóbbi béta OS van rajta.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy marad a Rocket? Igazából egy jó kis "szaftos analóg" szóló hangszerre vágyom a Kurzweilek mellé. Nem kell a blofeld multitimbralitása, viszont ahogy "kóstolgatom" a két "állva maradt" versenyzőt (Rocket és Pulse2), úgy tűnik, hogy a Pulse2 nem két rocketnyit ér, hanem sokkal-sokkal többet... (a tudása, szolgáltatásai alapján), és lehet, hogy a Rocket és a 2Pole sem pótolhat egy Pulse2-t...

Nehéz tészta :D

Link to comment
Share on other sites

az alacsony jelszint miatt én kezdtem el panaszkodni a waldorfnak,

 

Egészen elképesztő amúgy, hogy egy egész csapat által fejlesztett és tesztelt hangszernél hogy nem vesznek észre egy ilyen ordító és az ő számukra is egyértelműen előnytelen bugot. (gondolom nem ketten küldték vissza a hangszert emiatt)

Link to comment
Share on other sites

OFF (legalább félig :D)

 

Ezt most találtam a Pulse2 kézikönyvében.

 

After you have bought your 127th Pulse 2, please
contact Waldorf Music. You will receive a personal
device number that authorizes you to have
dinner with our Managing Director. Be sure we invite
you for some french fries at our favorite burger
company.

 

Van humorérzékük :D

 

OFF

Link to comment
Share on other sites

a blofeld kézikönyvben is vannak poénok:

 

Many  people  can´t  hear  the  highest  frequencies  of 
our oscillators. So don´t be surprised if you can´t hear 
any  difference  when  using Brilliance.  Ask  infants, 
dogs  or  bats  to  help  you  adjusitng  the  oscillator 
brilliance.
 
vagy
 
Although  we  can  hardly  believe  it,  the  Blofeld  is  not 
enough for some people, so we added an elegant way to 
control  external  sound  modules  with  the  Blofeld 
keyboard: Just connect MIDI out to you external gear 
and  play. 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...