Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Live és a vasak


grema

Kérdés

Elég régóta használom a Live-ot, az utóbbi néhány évben leginkább külső hardvereket szintiket, dobgépeket hajtok meg vele. Ide várok minden tippet, ötletet, kérdést a témával kapcsolatban!

Első körben egy tippet szeretnék adni, amit még nem próbáltam, de hamarosan meg fogom tenni, és be is számolok róla!

Vasakat hajtva sokszor előkerült az a probléma a munkálataim során, hogy nem tudtam a régi szintikben filtert burkológörbét stb autómatizálni, mert a vasak nem CC-vel, hanem sysex üzenetekkel irányíthatók(pl roland juno2, vagy yamaha tx81z), a Live pedig sajnos nem kezeli a sysex-et. Viszont én csak most tudtam meg, hogy ez a probléma a max for live opcióval megszünt, mivel a max bizony tudja kezelni a sysex-et. Sőt már készítettek is régi szintikhez különféle editorokat, amiket ingyen lehet letölteni innen: http://maxforlive.com/library/index.php?tag=hardware

Ráadásul nem csak a régi szintikhez, hanem az újabb, már CC-vel írányítható vasakhoz is találhatunk néhány editort, ami megint nagyon hasznos, mert nem kell turkálni a CC-map-ben, meg a manualt nézegetni, hogy milyen a kiosztása az adott szintinek.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Üdv

Való igaz a sysex hiány a Live-nál de pont ezért működik. Biztos vágjátok hogy a sysex sokkal hoszabb üzenetsor mint a CC. A régi vasak többeközött a számítási teljesítményük miatt használtak a" mélyebb editáláshoz" sysexet. Real time görbe rajzolgatásra szinte alkalmatlan mert sok és lassú üzenetet hordoz és a régi eszközök azóta nem lettek tigrisebbek. Röviden, a második sysex görbe rajzolása közben nagy eséllyel kiakadnak,lefagynak vagy hívjuk ahogy akarjuk. Ezért hangszín editáláshoz(nem valós idejű) tökéletes, de erre tonna szám léteznek programok.(sounddiver,midiquest,unisyn)

Link to comment
Share on other sites

Hansan köszi az infót, egy próbát teszek majd vele, amúgy sem akarok mélyen beletúrni az automatizációba, egy filter egy envelope nyitás stb, meglátjuk mennyire bírja a rendszer. Már az is nagy segítség, ha nem kell külön programot nyitni a presetgyártáshoz, hanem a megszokott munkakörnyezetben tudom ezt megtenni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az asztali pc-m hangját vezetném át a laptop pc-m -be

S/PDIF csatlakozón keresztül, - jelenleg fél sikerrel.

Az a szándékom, hogy tehermentesítsem a fő gépemet,

(amin a Live fut) és az S/PDIF csatlakozón keresztül kommunikáljon a két pc.

Az asztali egy Focusrite Liquid Saffire 56, a laptop pedig

egy MUTU 828 mk 3 hangkártyával fut.

Mindkettő mutatja a saját szoftverén a jelet (a zafír küldi, a mutu kapja),

de Live-ba egyszerűen nem tudom behozni.

A Mutu konzolja jelzi, hogy bemegy és átmegy rajta a jel (bár nagyon gyengén),

de az ableton nem látja. Valamit biztosan elbénázok!

 

Mindkét hangkártyán van optikai ki-be menet.

A másik kérdésem, hogy a csatlakozás másságán kívül, mi a külömbség a kétfajta kapcsolat között?

Előre is köszönöm!

koda

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az asztali pc-m hangját vezetném át a laptop pc-m -be

S/PDIF csatlakozón keresztül, - jelenleg fél sikerrel.

Az a szándékom, hogy tehermentesítsem a fő gépemet,

(amin a Live fut) és az S/PDIF csatlakozón keresztül kommunikáljon a két pc.

Az asztali egy Focusrite Liquid Saffire 56, a laptop pedig

egy MUTU 828 mk 3 hangkártyával fut.

Mindkettő mutatja a saját szoftverén a jelet (a zafír küldi, a mutu kapja),

de Live-ba egyszerűen nem tudom behozni.

A Mutu konzolja jelzi, hogy bemegy és átmegy rajta a jel (bár nagyon gyengén),

de az ableton nem látja. Valamit biztosan elbénázok!

 

Mindkét hangkártyán van optikai ki-be menet.

A másik kérdésem, hogy a csatlakozás másságán kívül, mi a külömbség a kétfajta kapcsolat között?

Előre is köszönöm!

koda

MUTU = MOTU (Mark Of The Unicorn).

 

Szerintem ez a megoldás örök küzdelem lesz, ezt tapasztalatból mondom. 

 

Lehetséges esetek:

 

-a géped azért fullad ki, mert sok a szoftverhangszer (pl. orchestra). Ezesedben ssd raid tárolót javaslok.

-a géped azért fullad ki, mert túl sok plug-in effektet használsz. ez 99%-ban azt jelenti, hogy rosszul keversz vagy túl gyenge a géped. az utóbbi egyszerűbb megoldás és még mindig olcsóbb mint két gép-két hangkártyával küzdeni.

Link to comment
Share on other sites

MUTU = MOTU (Mark Of The Unicorn).

 

Szerintem ez a megoldás örök küzdelem lesz, ezt tapasztalatból mondom. 

 

Lehetséges esetek:

 

-a géped azért fullad ki, mert sok a szoftverhangszer (pl. orchestra). Ezesedben ssd raid tárolót javaslok.

-a géped azért fullad ki, mert túl sok plug-in effektet használsz. ez 99%-ban azt jelenti, hogy rosszul keversz vagy túl gyenge a géped. az utóbbi egyszerűbb megoldás és még mindig olcsóbb mint két gép-két hangkártyával küzdeni.

 

 

Arra nincsen mód, hogy a Live egyik csatornájába egy másik gép S/PDIF csatlakozón keresztül továbbított jelét vezessem?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Természetesen van rá mód. Az S/PDIF is ugyanolyan hang továbbítására alkalmas csatorna mint egy analóg kábel. Legfeljebb kicsit komplikáltabb beállítani. Próbáld meg analóg kábellel. Ha azzal megy, utána megnézheted mi a helyzet S/PDIF-fel, vagy ADATtal.

Link to comment
Share on other sites

Természetesen van rá mód. Az S/PDIF is ugyanolyan hang továbbítására alkalmas csatorna mint egy analóg kábel. Legfeljebb kicsit komplikáltabb beállítani. Próbáld meg analóg kábellel. Ha azzal megy, utána megnézheted mi a helyzet S/PDIF-fel, vagy ADATtal.

Nagyon köszi, sikerült!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Elég új vagyok a témában, szóval előre is elnézést kérek, ha valami nagyon alap dologgal nem lennék tisztában. Pár hónapja szenvedek egy probléma megoldásával és úgy gondoltam, ez egy alkalmas hely lehet feltenni a kérdésem.

 

Van egy Roland Fa 06-om és Live-ban szeretném sequence-elni. Jelenleg a szintetizátorba beépített audio interface-t használom ASIO driverrel. Abletonban beállítottam az External instrumentet megfelelő midi in és out-val, illetve az audio is jön usb-n keresztül. Minden szépen működik. 

 

Azonban szeretném Ableton belső effektekkel ellátni a sávokat, hogy már az alkotás közben is tudjak mixelni (tehát ragaszkodnék a midi-vel való munkához ebben a fázisban, nem szeretném még freeze-elni az audiot). Ez is működik, a bejövő audio átfut a a belső plung in -eken, azonban hallom az eredeti hangot is, amit a szinti küld ki.

Nagyon sokat olvastam utána és találtam is egy jónak tűnő megoldást: windows-on belül a "felvevő eszközöknél" kapcsoljam ki a "listen to this device" (vagyis a laptop hangkártya saját direct monitoringját) és valóban hallok változást a hangban, azonban még mindig szól abletonon kívül is a szintetizátor.

 

Így az történik, hogy hallom az effektezett hangot is és az eredeti hangot is a szintiről, amit a felvett midi triggerel. Ettől szeretnék megszabadulni és csak az abletonon átfutó hangot hallani.

 

Nagyon lehetetlen dolgot szeretnék elérni, vagy esetleg be kellene ruházni egy másik audio interface-re amihez jön szoftveres mixer?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...