Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya választás


Cell Studio

Kérdés

Sziasztok!

Nagyon régen vettem hangkártyát és ennek lecserélésén gondolkozom anno még nem nagyon volt csak pci amit betoltál a gépbe és csö manapság meg usb pic-e firewire enthernet stb...ittenem öreg vagyok én mán ehhez! Szòval kérlek segìtsetek:

Jelenleg egy Esi1010 breakoutbox gyüjti a szinti jeleket minöségében nem egy mastering szintü cucc nyìlván a csìkszemü kártya ezen szeretnék most változtatni, Emu cuccokròl olvastam hogy nagyon jòk és árban is jò lenne de nem tudom hogy a mennyire lenne egetverö a különbség, ùj focusrite kártyákat is néztem de szintén nincsen tapasztalatom, konkrétan egy olyan rangsorolást szeretnék csinálni ami kizáròlag a konverterek minöségén alapszik az hogy mennyi sáv mennyi output nem lényeg amkikkel szemeztem:

Emu 1212

scarlett 2i2

sapphire pro 14

szintén szemeztem egy FF forte-val de ha nem kell itthonra nem vennék ilyen drágát nem tudom a meglévö cuccokhoz nem lenne e tùlzás...

Jelenlegi konfig:

Korg microkorg

Alesis micron

Roland jp8080

Moog minitaur

Channel strip

Art mpa

Art vla

Focusrite platinum mixmaster

Aphex aural exciter c

Sound design

Alesis 3630

behringer 2024

behringer 3102

Dbx ddp

Monitoring

Dynaudio bm5a

Yamaha hs50m

Tapco sw10

Mit gondoltok, ki mit használ milyen stìlushoz?

Én trance illetve house zenéket gyùrok.

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kérdés, hogy mit nevezünk stabilnak...Én használom már pár éve 64bites WIN7-en. Annyi a probléma, hogy VST-ként nem lehet használni a DSP-jét, illetve csak elég bonyolult megoldással. A másik meg a 44.1-48kHz-es "probléma" ami végülis nem probléma, csak itt nem az EMU mondja meg a Windowsnak, hogy már pedig, ha akarod, ha nem én akkor is 44.1-ben dolgozom, hanem a WIN7 bírálja felül az EMU-t, és ha akarja, ha nem 48-ban kell dolgoznia mindaddig, aímg a windows beállításokban meg nem történik a módosítás.Én tökéletesen el vagyok 48 kHz-en is, nem okoz problémát. Egy másik témában már kitárgyaltuk ezt. Úgyhogy szerintem stabil. Patchmixben minden további nélkül, zökkenő mentesen lehet használni a DSP-jét. Nem fagy, nem akad, nekem bevált.

Link to comment
Share on other sites

hello az a kérdésem lenne hogy a focusrite scarlett hangkártya családban mindegyikben ugyan az az előfok van vagy estleg ahogy drágul annál jobb ?? illetve tud valaki olyan hangkártyát 100ezer alatt amibe nagyon jó minőségű elöfok van ?? köszönöm :D

 

Igen, a Scarletekben ua. van! Talán majd érdemes megnézni őket is: http://midi.blog.hu/2013/02/04/izmos_interfeszek_a_tascamtol

De van pl. Roland is (QuadCapture) ami egész jó, vagy az új Steinberg is ígéretes: http://midi.blog.hu/2013/01/17/hianypotlo_interfesz_a_steinbergtol Vagy ott az Avid is a C400 asszem...

 

Én már szorgalmaztam, hogy legyen ezekről egy rendes összehasonlító teszt, a 100 alatti cuccokról, hogy teljesebb lehessen a kép. Kérdés kinek lesz érdeke vagy ingerenciája ezeket összeszedni és összemérni...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...