Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Live 9 és Push!


madhead

Recommended Posts

A mai nap bejelentette az Ableton a Live 9-et és egy speciálisan hozzá kialakított kontrollert, a Push-t.

post-7-0-63646100-1351172442_thumb.jpg

Az újdonságok nagyvonalakban:

  • Automatika felvétele közvetlenül a Session nézetbe
  • Automatika görbék
  • Egyszerűbb Preset/hangminta keresés
  • Új browser felület
  • Új hangmintakollekció
  • Glue Compressor
  • Spektrum-analizátor az EQ ablakban
  • Gain-reduction vizuális megjelenítése
  • MIDI-Audio konverzió
  • Továbbfejlesztett MIDI editálási funkciók
  • Max for Live alaptartozéka a Suite verziónak

A szokásos három verzióban érhető el: Intro, Standard, Suite, az upgrade árak a cég honlapján elérhetőek.

post-7-0-69550600-1351171931_thumb.jpg

A Push kontroller kimondottan a Live vezérlésére lett kifejlesztve, egy videó róla többet mond egy specifikáció listánál:

A szoftver kaphatósága 2013. első negyedév. Árak: Intro 79€, Standard 349€, Suite 599€. Azok, akik pedig mostantól vásárolnak Suite 8-at, azok ingyenesen letölthetik megjelenéskor a 9-es verziót.

post-7-0-25410000-1351171920_thumb.png

post-7-0-35931300-1351172434_thumb.jpg

post-7-0-43503500-1351172745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az új verzió bejelentésével egyidőben egy -25% akciót indított az Ableton, amihez egy ingyenes 9-es upgrade is tartozik a megjelenésekor.

Az akcióban érintett a Live 8, a Suite és Intro ( Intro 9 upgrade nincs ) - nem érintett az árcsökkentésben, de tartalmazza az upgrade-et az összes kedvezményes termék ( diák, oktatói, intézményi ).

Megújult az Ableton honlapja is - erősen fokuszál az újdonságokra. ( www.ableton.com )

A Feature Comparison oldal talán az eddigi legjobb a műfajban, érdemes végigböngészni: www.ableton.com/en/live/feature-comparison/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A 9-es Live teljes verziós, valamint az egyelőre elérhető upgrade-ek árai:

 

 

Ableton Live 9 Intro 28.000Ft
Ableton Live 9 Standard 110.000Ft
Ableton Live 9 Suite 180.000Ft

Ableton Live 9 Intro + Push 148.000Ft

Ableton Live 9 Lite to Standard 96.000Ft
Ableton Live 9 Intro to Standard 98.000Ft
Ableton Live 9 Lite to Suite 168.000Ft
Ableton Live 9 Intro to Suite 152.000Ft

Ableton Live 9 Standard Oktatási verzió 72.000Ft
Ableton Live 9 Suite Oktatási verzió 116.000Ft

Az árak természetesen bruttóban értendők.

A március 5-ig megrendelt Live 8-akhoz ingyenesen jár a 9-es upgrade. Érdemes élni a lehetőséggel, hiszen a Live 8 most 25% kedvezménnyel vásárolható, a Live 9 alapára pedig némileg drágább lesz.

Link to comment
Share on other sites

Vegulis egy uj (pl. konnyebb) jatekomodot kinal, a modern billentyuzet-kiosztassal es nyomaserzekellessel, nameg azzal, hogy kulonbozo harmoniak vilagithatnak eppen.

Ez az igazi ujdonsag, szerintem. A jo minoseg es a mely integraltsag csak hab a tortan vagy talan el is vart, vegre. ;)

Link to comment
Share on other sites

Vegulis egy uj (pl. konnyebb) jatekomodot kinal, a modern billentyuzet-kiosztassal es nyomaserzekellessel, nameg azzal, hogy kulonbozo harmoniak vilagithatnak eppen.

Ez az igazi ujdonsag, szerintem. A jo minoseg es a mely integraltsag csak hab a tortan vagy talan el is vart, vegre. ;)

Azért szerintem ezek már elérhetők voltak, ha nem is volt ennyire a szájbarágva. Bár a világítást most nem tudom, de ez a gombokra kiosztjuk a skálákat, hogy ne tudjál mellé nyomni, ez nem akkora revolúsön. Ahogy igazából szerintem a többi sem. De persze tök jó, h belerakták ezeket is, meg nyilván egy direkt a live-hoz készült vezérlő sokkal többet tud, mint az eddigiek.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...