Jump to content
Ménemszól.hu

Shadow Hills Mastering Compressor UAD platformra


A/D

Recommended Posts

Az Universal Audio bejelentette egy külső fejlesztő, a Brainworx cég adaptációját az eredeti Shadow Hills mastering kompresszornak.

Azt írják, hogy a legapróbb részletekig utánozza az eredetit. De ki ne ezt mondaná? :) Persze hogy ki kell próbálni... Azért grafikában ott van :)

post-1-0-45563700-1351273641_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ha 4-5 mondatban körül írnád Töfi a tapasztaltakat tök klafa lenne. Én csak vasárnap tudok neki ülni tekergetni.

Viszont most éjjel figyelgettem az amcsi fórumon miket irkálnak és elég vegyes a fogadtatás.

Páran arra jutottak, h szerintük ez nem lesz akkora mérföldkő mint mondjuk a Massive passive a tape-ek vagy a fecó.

Ha bárki széttesztelte ossza meg velünk tapasztalatait!

Link to comment
Share on other sites

Még sok időm nem jutott rá, meg ugye nem is egy egyszerű szerkezet.

Egyszerűen csak beraktam egy-egy presetet és pont azt csinálta, amit elvártam, hogy szépen összefogta a mixet

és kicsit nyugatibb hangja lett az egésznek. Persze nem magában nézem, hanem egy kész mastering láncban.

Talán az a legtalálóbb, ha azt mondom, hogy A-B-ben hallgatva egy nyugati profi felvételel, hallom,

hogy azokat egy ilyen kaliber cucc vasával csinálták. Többnyire vagy ez, vagy pl. Manley, stb.

Tehát a karakter nekem elég jól átjön így hirtelen.

Az biztos, hogy a Fairchildnál sokkal jobb.

Az amúgy sem volt egy túl jól sikerültl pluginje szerintem az UAD-nak.

Az elsők között volt és még nagyon korlátozott teljesítmény állt rendelkezükre az 1-es kártyán.

Az 1176-ok újra kiadása pl. nagyságrendekkel jobb az elsőnél, ezért is gondolom, hogy a Fairchild

is érett lenne az újra modellezésre.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem, de egyelőre nem sokat tudtam vele kezdeni, mert a jó mixekhez teljesen haszontalonnak tűnik elsőre.

Inkább csak elrontja őket. De persze Bob Katz is azt mondta, hogy főleg a szar mixekhez csinálta magának. :)

Amúgy pont olyan dolgokat rakott bele egy cuccba, könnyen használhatóan, amiket én is csináltam masteringre hozott

mixeknél, ha szükséges volt, csak persze sokkal bonyolultabban megoldva.

Szóval minden bizonnyal hasznos lesz, ha nagyobb megfejtés kell..

Ugyanakkor szerintem szomorú dolog, hogy már Bob Katz is azzal kalkulál, hogy úgyis rossz mixet kap

és ilyen bindzsizésekre lesz szüksége. Ez pontosan mutatja, hogy merre tart ma a "szakma".

Link to comment
Share on other sites

Azt néztem, hogy a nagyobb dsp kapacitást igénylő UA pluiginek többsége( lehet, hogy mind) up-samplingel 192k-ra és úgy processzál.

A brainworx által fejlesztett UA cuccoknál nem találtam erre utalást. Innen is fakadhat a kisebb dsp igény.

Aztán kérdés, ha még upsampling is lenne mennyivel lenne faszább a plugin. Az aliasingot pl lehet ezzel csökkenteni ha jól tudom...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...