Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől késik a midi?


Frakk

Kérdés

Vettem a HitSpace ben egy Alesis QX49 et. USB vel össze nyomtam a gépemmel (Mac pro) és minden rendben volt.Használtam vele a Logic ot és a Main Stage - et.Aztán eltelt egy hónap és el kezdett késni a midi.Meg néztem de az én tudásom szerint nem állítottam el semmit.Valaki tudna nekem segíteni mi lehet a proGréééma?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Próbáld ki felvétel közben a Low Latency Mode bekapcsolását, a Transport Baron megtalálod.

Nekem hasonló problémám van, csak pont az ellenkezője: Külső szintit szeretnék meghajtani Logic-ból midin keresztül. És ami nekem furcsa, hogy hamarabb szólal meg a hang, mint kellene. Mint ha a Logic direkt hamarabb küldené el a jelet. Ez mitől lehet?

Link to comment
Share on other sites

Sok hibaforrás lehet, és nem egy szokatlan probléma: általában mindíg az a legjobb ha a saját hangkártyád ASIO-ját használod, ha ez nem stabil akkor még szóba jöhet az ASIO4ALL ingyenes szoftver ilyen problémák "áthidalására". Elöször is ha eddig nem volt gond, akkor valószinüleg a géped (PC) biztosan bírja a strapát. Lehet, hogy a buffer-t állítottad el vagy a zero-latency monitoring, vagy direct monitoring val elkavarva. Individuális de legalábbis nálam 4-5 VSTi hangszert bír el a Cubase 48samples valós idöben egyszerre gond nélkül, itt már nem érezhetö a késés. A PRO Tools-ban viszont 64samples késésnél jó ha 1 szoftszintin lehet real-time-ban játszani. A legtöbb esetben 256samples buffer méret a stabilitás és még élvezhetö játék aranyközépútja, maximum az 512. A keverést viszont mindíg 1024-ben csinálom.Nálad a probléma lehet még az hogy valamilyen kéretlen alkalmazások futnak, pl drivererek, vagy olyan pluginek amik bezavarnak neki. Javaslom hogy indítsd el a START/RUN alatt az MSCONFIG.EXE-t és nézd meg hogy miket indít el a rendszered, valamint a DAW-odban a beállításokat, plugineket....

Link to comment
Share on other sites

Próbáld ki felvétel közben a Low Latency Mode bekapcsolását, a Transport Baron megtalálod.

Nekem hasonló problémám van, csak pont az ellenkezője: Külső szintit szeretnék meghajtani Logic-ból midin keresztül. És ami nekem furcsa, hogy hamarabb szólal meg a hang, mint kellene. Mint ha a Logic direkt hamarabb küldené el a jelet. Ez mitől lehet?

Idioty, írtam egy full cikket a problémáról, ahol kifejtettem, hogy ez miért történik, hogy történik a MIDI kompenzáció, a monitorozás helye miképp szól bele a képbe ésatöbbi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...