Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hangszín?


l.gyuri17

Kérdés

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a videóban milyen hangszín van amivel Gömöry Zsolti a szólót játsza az elején, illetve a verszakok között? A szám maga 0:23-nál indul! Én valami Shine lead-re gondolok, de lehet rosszul gondolom. Előre is köszönöm!

(Attól most tekintsünk el, hogy a gitár az elején hogy fog mellé, de mindegy is...)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

annyira ismerem, hogy mit lehet csinálni vele, kollágának az ARTIS-on csinálgattuk, ott sincs sok "belenyúlás" programozás terén és a PCs kurzokban sajnos annyi sincs, de nem is arra vannak ezek a billentyuk, hogy mindent átcsináljunk bennuk

 

Az ARTIS felületén valóban nincs sok belenyúlási lehetőség, de editor programon keresztül a teljes V.A.S.T szerkesztés elérhető teljes mélységében. A PC3LE6 is egy rettenetesen jó darab… ennek speciel már a saját felületén is elérhető a teljes mélységű V.A.S.T programozás… továbbá benne van a hangszerben a KB3 orgona és a KVA-1 is, azaz a Kurzweil saját VA szintimotorja teljes egészében.

 

l.gyuri17: én a Placebo hangszínnek speciel egy pizzicato-val állnék neki, egy kis fehérzajt kevernék mellé halkan és felpörgetett Rotary Speaker effekttel fejezném be, meg persze a reverb.

Link to comment
Share on other sites

Kurz.-et nem igazán ismerem programozás terén, és elég kötöttek-e téren, a Fat & Perky megnevezés a Roland-os körökben volt ismertebb, én még erre emlékszem...

Valamilyen alap színusos hangot keress, kevergesd pl chorussal, vibrato stb... erre így nincs egyértelmü recept

Köszönöm szépen! Megpróbálkozom vele, (mivel nem igazán ismered, elárulom, hogy a Kurz még ugyancsak komoly programozás terén.....) :)

Link to comment
Share on other sites

Tudnál picit segíteni, hogy miként tudnék egy PC3LE-n nekiugrani? A Fat & Perky-re nemigazán találtam hangot, hogy mire is gondolsz....

Kurz.-et nem igazán ismerem programozás terén, és elég kötöttek-e téren, a Fat & Perky megnevezés a Roland-os körökben volt ismertebb, én még erre emlékszem...

Valamilyen alap színusos hangot keress, kevergesd pl chorussal, vibrato stb... erre így nincs egyértelmü recept

Link to comment
Share on other sites

ez amolyan színuszos jellegű "Fat & Perky" stílusú hang, általában a kisebb roland szintikben is benne vannak sample formában, de egyszerűen kikeverhető rengeteg szintin

Tudnál picit segíteni, hogy miként tudnék egy PC3LE-n nekiugrani? A Fat & Perky-re nemigazán találtam hangot, hogy mire is gondolsz....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, hogy ebben a két számban milyen hangszínt hallotok szerintetek... ?

 

Az első a Placebo - Bitter End című számában 0:52-től van egy pár hangos szinti betét, meg aztán mindegyik refrénnél visszaköszön, hogyan tudnám előállítani?

 

Ez szerintem egy sima piano erősen megküldve kórus effektel.

Az orch. hit-en én személy szerint nem igen hallok mást.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, hogy ebben a két számban milyen hangszínt hallotok szerintetek... ?

 

Az első a Placebo - Bitter End című számában 0:52-től van egy pár hangos szinti betét, meg aztán mindegyik refrénnél visszaköszön, hogyan tudnám előállítani?

 

 

 

A második az Eddának van két száma amiben feltűnik egy Orch.hit hangszín csak ilyen beszúrásnak, egyik a Büszke sas a másik a Táltos Örökség. Nem csak sima Orch.hit hangszín, hanem valamivel még meg van spékelve.... 

 

 Büszke sas 0:25-nál csak egy kicsi ( ta-ta-ta-tam...  :D  ) beszúrás majd az összes többi versében is van illetve a refrénben is van még 1:11-nél.....stb

 

 

A Táltos Örökségben is szinte ugyanez a hangszín van, csak ilyen beszúrkálásnak 1:25-nél, 2:02-nél, és a refrén végén 2:16-nál....

 

 

 

Nagyon-nagyon megköszönném aki ért a hangszín gyártáshoz, hogyha segítene! Tényleg nem a számokon, meg előadókon van a hangsúly, hanem a hangszíneken!!! Előre is Köszönöm!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek mivel van még ez a orchestral-os hangszín megtűzdelve, hogy ilyen vastagon szól? Az elején nagyon jól hallatszódik maga a hangszín

 

Orchestralos string+brass tuti, talán még vastagítva van harsonával a mélyebb részekre, de vajon mi lehet még?

 

Ez egy sima vonós szekció. Nem tudom milyen rézfúvóst (brass) hallasz, mert én semmilyet, de fafúvósat sem. Pusztán oktávolt hegedű/bárcsa/cselló. Ilyen "vastagon" szól, mondjuk az EMU Super Strings sample cédén lévő vonós patchek nagy része, ha konkrét forrást keresel. 

Link to comment
Share on other sites

Amúgy Pataky már gyerek kora óta gitározik, de legalábbis kamasz kora óta biztos. Oké a megújulás, de csak úgy, hogyha nem megy a minőség rovására. Itt sajnos arra ment rá... Pláne azok a fejmikrofonok... Biztos nem olcsó cuccok meg márkásak, de szerintem nem szólnak valami hejde-hujde jól, ezt tapasztaltam nyáron is mikor itt voltak nálunk egy fesztiválon. Zsoltin azért nem olyan rossz mert többnyire a vocalisten szól a hangja több szólamban, így nem hallatszódik, hogy fejmikrofonba énekel, amikor meg esetleg szólót énekel akkor meg annyira nem tűnik fel. De akinek "elől" van a hangja, és csak minden mögötte, akkor elég rosszul veszi ki magát, hogyha egy kicsit hátrébb kerül és romlik is a hang minősége. De persze ez lehet hogy már egy másik topic :D

Amúgy lehet nem gitározna rosszul vagy ilyen kis "óvatosan", hogyha nem kéne énekelnie. Tudom sokan megcsinálták már meg csinálják is azóta is, de neki szerintem az éneklésnél kéne a legjobban maradnia, mert abban pokoli jó. És tanpélda, a közönség kezelése...

De mindezek után, mivel a legkedvencebb zenekaromról van szó, így ezeket elnézem, vagy egyszerűen nem veszem tudomásul.... Mégiscsak lehet, hogy elfogult vagyok, de jelenleg Hazánkban ők a legjobb rock!! zenekar! Félelmetes hang, félelmetes zenészekkel a háta mögött....

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget!

Amúgy tényleg nem értem Pataky-t miért kezdett el 30 év Eddás éneklés után gitározni, de mindegy is nyílván nem ezen volt a fő hangsúly. Neki különben a szövegeket kéne írnia a számokhoz, és még abból is megélne...

Szép ez a hangszín, nekem is tetszik :)

Abban egyébként nem látok problémát, ha egy zenész idővel fejlődik, próbál újat mutatni, esetleg gitárt vesz a kezébe és tesz valamit az egészhez. Nagyobb baj, hogy énekelni mintha elfelejtett volna közben :D Pedig Eddásnak mondható vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

Ez egy szimpla szűrt fűrészfogas lead, egy rövid attack-kal az amp envelope-ban és egy kis vibratoval. Igen, hasonló a Shine On leadjéhez.

Pataky meg igazán elmehetne már nyugdíjba írni egy-két könyvet a Föld szívcsakrájáról és messiásként tisztelt vezéréről.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...