Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

  • Válaszok száma 114
  • Created
  • Last Reply
  • 6 months later...

Elővettem újra a felvételeket. Kezdem érteni a dolgok lényegét, most már nem sokkos a dolog mint első nekifutásra. Sikerült olyan éneket tekernem ami tetszik saját magamnak és a saját megítélésem szerint első blikkre nem áll kilométerekre attól amit Silk összetekert a vasakon.

 

Az van, hogy jelen esetben az U67 az a mikrofon amibe minden úgy történik ahogy várnám, mert ahol puhaságra van szükség ott puha marad, máshol meg pont annyit torzít a különböző tranziensdús hangzókon amennyi kellemes és finom. A két 47-es és a 87-es ettől némiképp eltér, egy picit több karcot tartalmaz mindhárom mint kéne. A Bock, meg a 414 hangja megszokható, a második-harmadik hallgatásra már nem hallja az ember a jelenleg nem kívánatos "hibákat" a hangjában, de mikor visszahúzom a 67-es sávját akkor a megnyugvás állapota áll be. Az AT2020-at azt meg hagyjuk mert borzasztó.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Közben elkezdtem utána nézni a mikrofonoknak történetileg. Volt az U47 ami 1947-ben debütált, ebből kétféle kapszulás létezett, az M7 és a K47 verziós. Az M7 még a Gefell időkből való, ezt a kapszulát most is rakják Gefellekbe, volt is nálam egy ilyennel szerelt UMT 70S. Wunderből is az M7 kapszulás a drágább.

Aztán jött az U67 1960-ban. K67-es kapszula, minimális változtatás a K47-hez képest. A K67-ről azt írják, hogy az ipar legtöbbet másolt kapszulája. Aztán 1967-ben jött az U87, ami tulajdonképpen az U67 szolid félvezetős változatának csináltak. Volt benne két elemnek hely, meg egy műszer ezek feszültségének meghatározására. Valamit variáltak hogy a két kapszulahátlapot elszigetelték egymástól és külön kivezetései voltak.

Aztán 86-ban kijött a jelenleg forgalmazott U87 Ai változat. gyakorlatilag visszatértek a K67-re. Kidobták belőle ezt az elem dolgot, emeltek a kapszulapolarizációt (kapott egy DC-DC konvertert), ezáltal a mikrofon technikai paraméterei lettek jobbak. Ugye ez már az az idő mikor már fut a CD, és emiatt változtattak.

Aztán manapság már a transzformátormentes kort éljük, 2008-ban jött a TLM67. Én egyébként nagyon szimpatizálok vele, szívesen meghallgatnám.

Mostanában sokat beszélgetek a Karaszekkel aki ugye mikrofonokat épít/tuningol/javít. Ő azt mondja hogy ez a mikrofon technológia a 80-as években elérte szinte a csúcsát, már nincsenek nagy dolgok. Jó kapszula, megfelelő áramköri tervezés, minőségi, válogatott és párosított alkatrészek és a mikrofon megfelelő beállítása a kulcs. Ami viszont érdekes hogy azt mondta nem nagyon emlékszik hogy Neumannban cserélt volna alkatrészt, mechanikai sérülések és kontakthibák miatt szokott hozzá kerülni ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Most töltöttem le a mikrofon teszt sávjait. Megcsavargattam uaddal. Elképesztő, és félelmetes a felismerés. Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ennyit jelent egy drága mikrofon. A nagy mikrofonoknál szinte csak ízlés kérdése, mit csavar ki rajta az ember, rengeteg soundot ki lehet hozni, és mindegyik kellemes, ráadásul másodpercek alatt megvan.

Egy kis magas-emelés és hiába a drága felvételi lánc a 2020 így is csapnivaló. Mondjuk emelés nélkül is.

Fájdalom.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Gamda:

Most töltöttem le a mikrofon teszt sávjait. Megcsavargattam uaddal. Elképesztő, és félelmetes a felismerés. Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ennyit jelent egy drága mikrofon. A nagy mikrofonoknál szinte csak ízlés kérdése, mit csavar ki rajta az ember, rengeteg soundot ki lehet hozni, és mindegyik kellemes, ráadásul másodpercek alatt megvan.

Ez bizony így van. Mi most épp a nemrég beszerzett NLS utángyártású U67-től vagyunk lefeküdve.
Sokáig elvoltunk az U87-tel, mert jó kis mikrofon az is, de ez alaposan elveri minden szempontból.
Egyszerűen gyönyörű, ahogy szól.

Link to comment
Share on other sites

Töfi!

Érdekelne a véleményed. Jelenleg egy At 4050 az énekmikrofonunk. Gondolom kevertél már nem egy felvételt ezzel a mikrofonnal felvéve, és láttam, hogy van Akg 414-ed is. Szerinted van akkora különbség a két miki között, hogy megérje költeni a cserére, vagy tényleg csak a Wunderektől van értelme az Upgrade-nek.

A mikrofontesztből, elég messzi hallom megcsavarás után a 414-et a wunderektől, viszont olyan jó kompromisszumnak hallom. Azért mégsem 800.000 ft.

 Itt a fórumon olvastam, hogy vagy at2020, utána, sm7b, és aztán már csak a wunderek. Személy szerint azért a 4050 jóval jobb , mint a 2020, de azért a 4050 magasai nekem már minőség szempontjából kevés, akkor is ha nem ebből élek.

Szóval kérdésem: 4050 vs 414?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Gamda:

Köszi! Rendes vagy! :)

Nálam is kipróbálhatsz majd pár dolgot, a héten kész lesz az AKG c12 utánépítésem akril/forrléces, eredeti Haufe trafóval,GE6072 csővel, a legjobb utángyártott kapszulával(Tim Campbell), eredetivel összenézve készült, úgyhogy nagyon közel van hangra az eredetihez.

 

13690805_1126511010752537_5379784111331564481_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta NLS:

Nálam is kipróbálhatsz majd pár dolgot, a héten kész lesz az AKG c12 utánépítésem akril/forrléces, eredeti Haufe trafóval,GE6072 csővel, a legjobb utángyártott kapszulával(Tim Campbell), eredetivel összenézve készült, úgyhogy nagyon közel van hangra az eredetihez.

Hát igen, ha tovább akarsz lépni, akkor inkább ezeket nézd. :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta NLS:

Nálam is kipróbálhatsz majd pár dolgot, a héten kész lesz az AKG c12 utánépítésem akril/forrléces, eredeti Haufe trafóval,GE6072 csővel, a legjobb utángyártott kapszulával(Tim Campbell), eredetivel összenézve készült, úgyhogy nagyon közel van hangra az eredetihez.

 

13690805_1126511010752537_5379784111331564481_n.jpg

Peluso mikrofonokról/kapszulákról mi a véleményed?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...