Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hasznos App -ok IOS re?


nyse

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

 

Bizony ígéretes. És nem csak standalone hangszer lesz, hanem beépül a KORG Gadget-be újabb 5 különálló gadget-ként. Eddig két újabb, külön megvásárolható gadget jelent meg hozzá, ezek darabjai 9 Euro-k. Tartok tőle, hogy ennek a Module-nek az ára kb. a Gadget eredeti ára környékén lesz, ami 35 Euro. Szorítok hogy ne így legyen, mert ezzel a Module-al konkrétan egy igazi, teljes értékű, használható Workstation lenne a kütyüből, figyelembe véve az Ableton Live project export lehetőséget is.

 

http://www.korg.com/us/products/software/korg_module_for_ipad/

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Megérkezett a várva várt Korg Module :) Sajnos nemcsak hogy beigazolta a félelmeimet az árral kapcsolatban, hanem túl is szárnyalta.

​Én úgy saccoltam, hogy 35 Euro lesz az ára de titkon bíztam 27-ben és bevezetéskor 17 Euro-ban.

Ezzel szemben az ára 40 Euro lett és a bevezető 27 Euro. Ez így azthiszem egy kicsit húzós :S

 

Viszont legalább a két másik beépülő sampler modult is majdnem fél áron adják. Így most inkább ezekbe fogok beleugrani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pfff, az szép. Hogy a francba lehet ez?

 

Nem tudom. A vásárlás pillanatában megkaptam a K&H-ból az SMS-t… olyan 1500-1600 Ft-ra számítottam, de egész pontosan 3197 Ft állt a vásárláson. Nem lehet félreértés, mert pont a duplája, amennyibe eredetileg kerül.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Illetve nem vettél régebben egy appot, amit nem vont le akkor? Nekem ilyen volt már hogy pl hétvégén be van terhelve a szerver és nem vonja le azonnal a pénzt csak a következő vásárláskor hozzá dobja. Ha megjött a számla azon elvileg rajta van a dátum és az összeg is ha szeretnél vele "foglalkozni" akkor elvileg meg lehet reklamálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Illetve nem vettél régebben egy appot, amit nem vont le akkor? Nekem ilyen volt már hogy pl hétvégén be van terhelve a szerver és nem vonja le azonnal a pénzt csak a következő vásárláskor hozzá dobja. Ha megjött a számla azon elvileg rajta van a dátum és az összeg is ha szeretnél vele "foglalkozni" akkor elvileg meg lehet reklamálni.

 

A múlt héten vettem többmindent is, de mindegyik azonnal megjött. Illetve egyik sem volt ilyen összegű, 10 Euro-t nem költöttem volna appra. Foglalkozni mondjuk nem fogok vele, csak gondoltom szólok másnak is :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi!

 

Azt tudja valaki, hogy a iKaossilator mennyire jó? Mármint nem értek hozzá különösebben, egyszer szórakoztam egy igazival, de van olyan kreatív eszköz, mint az igazi?

Szerintem bőven kreatívabb mint az eredeti. A patternek váltogathatóak, kombinálhatóak egymással, mute, solo egy mozdulat, teli mentheted user patternekkel a progit. És bár ezt még nem próbáltam, de úgy emlékszem, az egyik frissítés óta user sample loop-ot is lehet importálni. A touchpad jelleg itt is korlátozza a feljátszhatóságot, de a beállítható hangnem és skálák sokat segítenek. Gyakorlatilag kis ügyességgel egy egész live-act-et le lehet nyomni vele :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Közben néztem róla videókat. Erősen gondolkodok rajta, mivel csak nagyon hobbiszint lett a zenélés. Ráadásul az elektronikus zenét nem szeretem. De ebben az eszközben (mármint az eredetiben) van fantázia. Azt viszont nagyon szeretem, amikor egy akusztikusabb hangszerelésű dologban van egy kis háttér effekt-zaj, arpeggitáros lüktetés. És az eredeti eszközzel igazán élő hangzású effekteket lehetett alkotni. Lehet akkor beruházok rá.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...