Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg N264/364 fájl dump


idioty

Kérdés

Van egy Korg N264-es szintetizátorom. Már egy jó ideje nem használtam a saját hangkönyvtárát, viszont most újra kipróbálnék hangszíneket. Találtam is a neten sok ingyenes "lemezeket", csak hogy nekem már régóta nincs lemez meghajtóm, így nem tudom átmásolni lemezről a gépre fájlokat, és nem is tudok elmenteni semmit sem róla. Ezért keresnék egy olyan szoftvert (lehetőleg Macre), amivel le tudom menteni a jelenlegi memóriáját, és a neten talált PCG fájlokat pedig áttölteni rá.

Igazából az is jó, ha valaki ért a Midi leírásokhoz, mert megtaláltam a neten az eredeti könyvét, amiben meg van a pontos midi vezérlés, hogyan lehet átküldeni adatokat, csak nekem egy kicsit értelmezhetetlen, elsőre bonyolult. Viszont tudok írni olyan midi szoftvert, ami átküldi a kész Sysex adatokat.

Bármilyen megoldás érdekelne (még Windowsos is :D).

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Van egy Korg N264-es szintetizátorom. Már egy jó ideje nem használtam a saját hangkönyvtárát, viszont most újra kipróbálnék hangszíneket. Találtam is a neten sok ingyenes "lemezeket", csak hogy nekem már régóta nincs lemez meghajtóm, így nem tudom átmásolni lemezről a gépre fájlokat, és nem is tudok elmenteni semmit sem róla. Ezért keresnék egy olyan szoftvert (lehetőleg Macre), amivel le tudom menteni a jelenlegi memóriáját, és a neten talált PCG fájlokat pedig áttölteni rá.

Igazából az is jó, ha valaki ért a Midi leírásokhoz, mert megtaláltam a neten az eredeti könyvét, amiben meg van a pontos midi vezérlés, hogyan lehet átküldeni adatokat, csak nekem egy kicsit értelmezhetetlen, elsőre bonyolult. Viszont tudok írni olyan midi szoftvert, ami átküldi a kész Sysex adatokat.

Bármilyen megoldás érdekelne (még Windowsos is :D).

Köszi!

Legjobb megoldás a SysEx adatok lementésére a MIDI-OX program. Kicsi, ingyenes, nagyon sokat tud (kivéve a Hansan által ajánlottak nyújtotta komplett hangszín editálást adott szinti márkákra, mert azokban azok a jók és merőben más mint az N364-en menüzgetni) de ha csak mentésre, visszatöltésre kell, ez a system exclusive bulk dump funkcióval remekül működik PC és a KORG között. (lehet hogy MAC-en is!)

Az alábbi oldalon rengeteg minden található és külön az N sorozathoz is voltak freeware editorok, hangprogram menedzselő szoftok, ebben a google maximálisan segíteni tud az előbbi oldalon kívül, ha ott nem találnád meg amit keresel. http://www.synthzone.com/korg.htm

Egy fontos dolgot azonban nem árt tudnod! A Korg hangszerek gyári vagy user hangszín mentései nem system exclusive (SYX), hanem Korg formátumok!!! (PCG vagy EXL) Azaz te azokat csak mindenképp floppy segítségével tudod a hangszerbe betölteni, mert a DISK üzemmódban van kialakítva hogy te programokat vagy combikat tölthess a hangszerbe. (Ilyen értelemben a Korgok nagyon buták mondjuk egy EMU vashoz képest, ahol ha érkező hangszín adat volt midin keresztül, rögtön tudta fogadni a gép bármilyen üzemmódban is volt!) Mondjuk meg van az esély, hogy esetleg az említett hangszín menedzselő szoftok némelyike is tudhat ilyen funkciót, hacsak nem épp shareware és nem pont ez a funkció letiltott a demo változatukban. :) Érdemes próbálkozni ezekkel, mint saját erőből nekifutni egy komplett program megírásához, pláne ha nem is világos a leírás, amihez egyébként a MIDI protokollt kell betéve vágni, ami angolul egyébként ingyen elérhető a MIDI associates oldalán. (egy ismerősöm anno még DOS-ra ebből írt szolfézs oktató programot diploma munkaként...)

Emellett én megpróbálkoznék egy standard PC floppy meghajtót beszerelni a Korgba, ui elképzelhető hogy működik azzal is! Nekem volt Trinitym és abban ez teljesen cserekompatibilis volt, ellentétben pl a Roland hangszerekkel, ahol direkt kábel ér cserét és eltérő csatlakozó kialakítást csináltak az ilyen házi csereberék ellen, persze hogy utána a paraszt 20000-ért vegye meg az Intermusicatól a gyári Roland meghajtót!

Ennyit tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...