Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC3 Patchek


upstream

Kérdés

Sziasztok!

Lassacskán kiismerem magam a V.A.S.T világában, ennek örömére elkésztettem a gangnam style basszusát.

A patchet letölthetitek a letöltések rovatból, ahol leírtam a patch tulajdonságokat.

A patch 3 layer-ből áll.

Az első és második layer 4 oscillatort szólaltat meg és mixel össze, a harmadik layer pedig egy LP szűrőt és egy Gain-t tartalmaz. A patch tartalmaz egy demo-t is amit a play gomb lenyomásával hallhatunk... ezt csak összedobtam, idő hiányában nem nagyon javítgattam...

Ami szerintem nem egészen jó az a portamento rész, nem tudtam úgy beállítani ahogy szerettem volna.

Ne kíméljetek, várom a kritikákat. Van még pár patch amit gyártottam, szívesen megosztom ha gondoljátok.

up

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Na sikerült feltölteni, de sajnos csak zip-ben, mert valamiért nem engedte a p3k kiterjesztést.

 

 

Kizárólag PC3K típusokhoz való mivel samplek vannak benne. 

Roland JX-1 Rock Organ. Ez az az orgona amit mindenki égen földön keres a neten :) 

 

Észrevételeket ne tartsátok magatokban.

Link to comment
Share on other sites

Meg tudná valaki mondani, hogy a PC3 család (még a K előtti) beolvassa a régi Kurzweil fájlokat (.krz, .k25, .k26)?

Azokat gondolom nem, amik sample-ket is tartalmaznak.

A PC3 supportjában az áll hogy a legtöbb K2-es patchet beolvassa, kivéve a samplinget tartalmazóakat.Annyi a kikötés, hogy minimum v2.0 firmware kell hozzá.

Ugyan ez igaz a PC361 és PC3X-re is.

Link to comment
Share on other sites

Nézegettem Barb munkáit, és a következőkre szeretnék választ kapni, mert kicsit homályos:

 

A Kheops-1 egy olyan "szinti", amihez kapunk ugyan patcheket, de gyakorlatilag egy "teljesértékű" VA szintit kapunk, amit "szana és széjjel" programozhatunk?

A Cobalt meg ugyanez FM-ben?

 

Ha így van, akkor ezek elég "fincsi" dolgok!

 

Szia,

 

Abszolút jól látod. A Cobalt-ban szerintem az elképzelést kell megfizetni, mert a youtube tele van how-to videokkal FM programozással kapcsolatban. Viszont Ő egy kicsit tovább gondolta a dolgot, meg leprogramozott egy-két plusz algoritmust. 

Link to comment
Share on other sites

Nézegettem Barb munkáit, és a következőkre szeretnék választ kapni, mert kicsit homályos:

 

A Kheops-1 egy olyan "szinti", amihez kapunk ugyan patcheket, de gyakorlatilag egy "teljesértékű" VA szintit kapunk, amit "szana és széjjel" programozhatunk?

A Cobalt meg ugyanez FM-ben?

 

Ha így van, akkor ezek elég "fincsi" dolgok!

Link to comment
Share on other sites

Ez a Barb csávó nem mereszti a hátsóját

CoBaLt néven virtuál FM szintit programozott VAST-ra

PC3-PC3k kezelőszerv kompatibilis

70 presets / 20 setups

48 init's based on 24 algorithms with 'single' or 'dual' output

Cobalt is a programmable virtual FM synthesizer based on 24 algorithms / 3 operators.

An algorithm is basically a structure with a defined signal path where you can adjust parameters.

If you want to change the structure, just select another algorithm.

The 24 algorithms are based on 5 main architectures :

- Cascade (alg 1 - 9)

- Merge (alg 10 - 15)

- Cascade + Merge (alg 16 - 18)

- Split (alg 19 - 20)

- Additive (alg 21 - 24)

http://www.barbandco.com/store/p31/Cobalt.html

Látom Barb srác tovább gondolta az alap elképzelést, ami már megvolt PC3-ra. Tuti sok munka lehetett megcsinálni a patch-eket, de nem érzem akkora dobásnak mint a Pulse vagy a Vortex. Kicsit túlárazottnak érzem.. 

Link to comment
Share on other sites

Ez a Barb csávó nem mereszti a hátsóját

CoBaLt néven virtuál FM szintit programozott VAST-ra

PC3-PC3k kezelőszerv kompatibilis

70 presets / 20 setups

48 init's based on 24 algorithms with 'single' or 'dual' output

Cobalt is a programmable virtual FM synthesizer based on 24 algorithms / 3 operators.

An algorithm is basically a structure with a defined signal path where you can adjust parameters.

If you want to change the structure, just select another algorithm.

The 24 algorithms are based on 5 main architectures :

- Cascade (alg 1 - 9)

- Merge (alg 10 - 15)

- Cascade + Merge (alg 16 - 18)

- Split (alg 19 - 20)

- Additive (alg 21 - 24)

http://www.barbandco.com/store/p31/Cobalt.html

Link to comment
Share on other sites

Sajna nekem csak PC3 am van :(

Megsúgom hogy a Vortex és a Moose Attack is bitang jó hangkészletek,

alig használ a srác PCM hangszint a ROMból 

kivéve talán a partials keymappok, ezeket használja rendesen

mind valami FM-Subtractiv-additiv varázslat 

+ Funs képlet hegyek

ÉS!!!! mind tekerhető élő hang,baromi jó!!!!

 

Megjelent az Artis PlugSE editor!!!!!!  http://www.soundtower.com/artis/index.html

Lassan de jön a PC3 verzió is:)

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk az hogy nincs fizetős sounset az barokkos túlzás.. utalva az első bejegyzésedre.

Itt van pár fizetős link: 

 

http://garganigo.stephane.perso.sfr.fr/Kheops01/Kheops01.html

Ez nem csak sound library, de komplett programozható szinti. Nagyon jó...

 

http://garganigo.stephane.perso.sfr.fr/PULSE/Pulse.html

Ez is nagyon jó...

 

http://garganigo.stephane.perso.sfr.fr/MOOSE%20ATTACK

 

 

http://garganigo.stephane.perso.sfr.fr/VORTEX/Vortex.html

 

Most egyenlőre ennyi... de van még jó sok fizetős set. Sőtt talán már a Sweetwarter is jött ki library-val.

 

 

 

Ups

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Én eddig főként saját mintákat töltöttem be, k2661 mintákkal nem próbálkoztam. kíváncsivá tettél.

Az igazság az, hogy szerintem még mindig ott tatranak a pc3k tulajok, hogy vast adta lehetőségeket próbálják kiaknázni - persze ez nagyon helyes, hiszen irgalmatlan lehetőségeket rejt - és a samper résszel még nem igen foglalkoznak. Majd ha előtérbe kerül a sampler rész, ismételten rá fogunk csodálkozni a hangszerünkre, hogy ez mennyire egy brutális állat :)

szerintem..

Link to comment
Share on other sites

Csomó ember nyavajog a neten hogy a PC3-as szériához nincsenek USER hangok (ez részben azért így van)

 

Azt írja a netes oldalukon a Features részben : K2 es szériás gépek /setup, program, és keymap/ adatait be lehet tölteni (természetesen ami nem tartalmaz sample fájlokat)

 

megpróbáltátok már pl K2661 hangokat betölteni?

 

Igaz a dobkittek nagy része nem megy, de a hanszinek 80%-a egész jól müxik, és csak egy kicsit kell belepiszkálni

Hangszin programozási alapnak szuperek

Kis hangerőn érdemes végignyomkodni őket, mert van ami brutálisan szól az eltérő hardwer miatt

 

kurzweil.com

 

Product - Legacy product - K2661- Download

Extra preset Farm File -ok

 

Link to comment
Share on other sites

Nos akkor itt egy újabb patch. Ezt is inkább a bass kategóriába sorolnám. Ez egy arpeggiatoros hang. Az érdekessége a dolognak, hogy saját arp-ot készítettem hozzá. Viszont az Envelope-ok használata még kicsit körülményes. Nem igazán sikerült még kiismerni pontosan hogyan működik...

 

 

A/D megfogadtam tanácsod, és linkeltem a patchet.  :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...