Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

SONAR X2 élmények


dchord

Kérdés

Recommended Posts

Egy kis skin aki megőrül ettől a szürkeségtől...pláne amikor a kijelölt klip lesz szürke mintha ki lenne kapcsolva...köszi sonarosok nagyon egy rugóra jár az agyunk...! :P

hát a gyári skin lehet, h szem kímélő de minden csak nem inspiráló, ami nekem elviselhető, az a Dark Side Theme az eredeti színekkel

sonar_dark_side_theme_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ill.

643891_374740842605487_2055587752_n.jpg

- http://www.sonarmods...opic,527.0.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, Hello! :)

 

Egy Boss Me-25 öt használok egy Acer Aspire 5536g Notebookkal, sikerült a kettőt nagyjából stabilan összehangolni, leszámítva, hogy talán kissé halk a felvétel. Amit viszont nem sikerült megoldanom az az input monitoring, hiába kapcsoltam be az input echo-t, nem hallom a gitárt, pedig a sávok szépen látszanak, felvétellel és anélkül egyaránt. Ha az USB be van dugva, tehát az ME-25 össze van kötve a géppel ilyenkor pl. sem a Windows sem a Youtube (pl.) nem ad hangot. - (ASIO állhat a hátterében)

Ha valaki találkozott már ilyennel talán tud nekem segíteni, Köszi!

 

sonar_x2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat. Akkor valszeg ezt a wdm drivert nem ismeri/kezeli a hangkarim.

Az egyenetlenséggel kapcsolatbaniztos sztem más lehet akkor a probléma, mert a gyári oldalról letöltött hivatalos trial verzió csak nem szar.

64bit akkor marad. Franc se telepítgeti újra, aztán lehet, azzal sem jobb. Ha nálad működik, akkor nálam is fog. . . . nincs más választása:)

Remélem, megoldódnak a dolgok, mert rápörögtem a Sonarra.

Még egyszer köszi.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

2. Fenti dologtól függetlenül nem találtam auto-quantize beállítási lehetőséget, csak utólagost. Kiszúrja vhol a szemem vagy lehet, hogy tényleg nincs? Kizártnak tartanám, hogy ne lenne.

3. Hülye vagyok a windowshoz bites kérdésben. Win7 64bitet át lehet állítani 32re vagy újra kellene húzni a komplett gépet?

 

2. http://www.cakewalk.com/Documentation/default.aspx?Doc=SONAR%20X2&Lang=EN&Req=AudioSnap.14.html

   

3. Telepíthetsz rá 32 bites programot. A /Program Files (x86)/ nevű mappába fogod őket megtalálni de az egész rendszert nem lehet átállítani 32 bitesre. Ahhoz 32 bites Windows kell feltelepíteni. Általában a 32 bites VST-vel szokott probléma lenni ha 64 bites DAW-hoz használod.

Link to comment
Share on other sites

Húha, ilyen gondba még sosem futottam bele sem az X1 sem az X2 alatt.

Ez a gyorsulás -lassulás nem lehet, hogy a demó verzió miatt van így? Nem biztos, csak találgatok.

A hangkártya esetében fontos, hogy ismerje a wdm drivert is mert ennek hiányában nem fog kommunikálni a kártya az X2-vel.

Persze Asio módba kell állítani a preferences menüben!

 

Az biztos, hogy ez nem kvantálási probléma!!

 

Egy csomó producer és zeneszerző használ X2-őt és nem csak pluginekkel, hanem vasakkal is szóval az, hogy a Sonar nem jól kezeli a vasakat nyilván nem igaz.

 

Lehet le kellene töltened a legfrissebb update-et is, hátha orvosolja a problémádat.

 

Én is 64 bites win7 alatt tolom és semmi gond nincs a progival!

Link to comment
Share on other sites

Egy régi tört cubase van a gépemen (említésre sem méltó), de gondoltam nem abból vennék újat, gyárit, hanem megveszem ezt az X2-őt, mert nagyon szimpinek tűnik. Persze kipróbálom előtte.

Tegnap letöltöttem a próbaverziót.

Sajnos nem tud együtt dolgozni a szintén nem mai Terratec Phase26 USB hangkarimmal audióban (csak a MIDI megy) így sztem veszek egy Focusrite 2i2-t (abban nincs MIDI, de van két MIDI interfacem is, így nem gond), mert arról rosszat külföldi oldalakon nem olvastam Sonar X2-vel és win7 64bit-tel.

1. Fő kérdésem túlképp, hogy play és rec közben, ahogy a pozíciót jelölő függőleges "csik" halad előre, az nem egyenletes, hanem gyorsul-lassul (ez ua mutatkozik az idő vagy bar kijelzésben is felül). MIDIs rögzítés esetén ennek megfelelően össze-vissza teszi le a note-okat, nem oda, ahol játszottam metronom alapján. (Pontosan játszom, azzal nincs gond.) Ilyet még életemben nem láttam semmilyen kipróbált seq proginál. Miért lehet? Uezen gépen a régi cubase se csinál/t soha ilyet.

2. Fenti dologtól függetlenül nem találtam auto-quantize beállítási lehetőséget, csak utólagost. Kiszúrja vhol a szemem vagy lehet, hogy tényleg nincs? Kizártnak tartanám, hogy ne lenne.

3. Hülye vagyok a windowshoz bites kérdésben. Win7 64bitet át lehet állítani 32re vagy újra kellene húzni a komplett gépet?

Segítsetek a fenti kérdésekben. Köszi

Link to comment
Share on other sites

Egy kis skin aki megőrül ettől a szürkeségtől...pláne amikor a kijelölt klip lesz szürke mintha ki lenne kapcsolva...köszi sonarosok nagyon egy rugóra jár az agyunk...! tongue.png

https://sites.google...rtemplates/home

 

 

A duck bar-al váltod a skineket? Csak mert éppen ezeket próbálgatom, kérdés az eredetit hogy lehet visszaállítani?

Link to comment
Share on other sites

Használjátok az ACT modult ? Mert nálam a Novation Impulse-al nem akar összejönni a dolog.

Úgy látom, hogy vagy Automap szoftver vagy ACT kell használni a learn funkciókhoz mert együtt a kettő nem jön össze.

Van valami ötletetek?

 

Vagyis hiába állítom be a control surface menüben az Impulse-t, billentyű lenyomáskor szól meg minden de egyetlen paramétert sem tudok hozzárendelni az Impulse kontrollereihez. :stuff:

Link to comment
Share on other sites

Nekem is az a gond...hogy rájöttem nekem muszály 5 ms-en lennem mert minél nagyobb a midikésés annál jobban szétesik és jitterezik.A mai zenéknez hogy jól szóljanak nagyon fontos hogy jó pontos legyen a vezérlés. Utóllag igazítva se szeretem mert az meg az életet szíívja ki a groove-ból. Szóval egy próbát megért. A sávonkénti késébeállítás nagyon fontos. Azt sajna abletonban is szívás. Hogy arpeggátorát nem lehet -ms-el korábbra tenni csak a megírtat...bukó! Vasasoknak

Link to comment
Share on other sites

nekem jó lett volna, viszont tutira nem stimmel valami a plugin delay compensation-al benne, látni nem látom de hallani hallom hogy nincs egyben ami kijön belőle, viszont a vele adott channel-strip vst-ket használom tovább - azok nagyon bjeöttek - Ableton alatt (DAW-ra majd visszatérek rá egy év múlva megint :) )

Link to comment
Share on other sites

Sajna nem áll rá a kezem erre a Sonarra. A színei nagyon rosszak. A midizésnél a midicsatornát nem lehet kiválasztani a keverőn fél óra mire megtaláltam. Sokszor kifagy. Cubase-nél. Letisztultabb és stabilabb meg gyorsabb nálam. És sok helyet foglalnak a szürke keretek vastagon. amit nem értek Skyline ide vagy oda. a midi effektek is gyengék a cubasehez képest. Ez inkább laptop-osoknak van már, nem midis vasazóknak

Link to comment
Share on other sites

Egy kis skin aki megőrül ettől a szürkeségtől...pláne amikor a kijelölt klip lesz szürke mintha ki lenne kapcsolva...köszi sonarosok nagyon egy rugóra jár az agyunk...! :P

https://sites.google...rtemplates/home

a preferences- advanced-editing -copy paste behavior nál reménykettem egy értelmes duplicate-ben de hiába. Ez a grooveclip looping maradt avagy..fogdosd mindig a hülye egérkét, meg vakaródzál vele mégha a másik a kezed a szintin lenne akkor is :)

Link to comment
Share on other sites

kerestem a bounce opciót. egy clip-et nem tud bounceolni. csak egybe egy sávot max ha befreezelem és kiveszem a helyéről. De az már sok katt...

de régiót igen, klippel spec. én úgyse mennék sokra mire összeszinkronizálja magát a külső cuccal, Virus-nak min. 1 bar kell előtte s 1 bar meg utána

fagyi az xopacs :(

Link to comment
Share on other sites

Mixer összepréselés:

mixer_narrow_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

van egy dedikált nézete, ill. általánosságban Strips/Narrow All Strips, sok-sok sáv kezelésére: van rá gomb, hogy adott buszhoz rendelt track-eket (ill. az-azokhoz rendelt mixer sávokat) mutassa csak a mixer - mondjuk fura hogy foldertrack-hez meg nem lehet mixer buszt rendelni, ofc emellett van dedikált track manager funkció - , ezzel ez meg is oldva...

Link to comment
Share on other sites

A sonar x2 meg nagyon befejlődött az x1 óta.

semmilyen X2a előtti verziót nem ajánlottam volna, sztem az X2a 32bit az első használható Sonar úgy un blokk (e verzióba belenyomott "250 bug fixes" kellett már mint egy falat kenyér), ami most pár nap után tetszik még:

- az h a Virus Snow-t nem kellett route-olgatni, hanem két kattintás után használható

- Synth Rack-re (lásd videó), ill. a midi sávra dupla katt is felhozza azt a hangszert amihez a midi sáv rendelve van

- adott midi sávra kattintva kilehet szólóztatni a vmely multitimbre hangszer - nálam Virus - adott midi sávhoz rendelt kimeneteit (hú de idegesítő ez Ableton Live alatt), lásd videó

- adott effekt vst-n wrapper ablakán is van sáv szólóztató gomb, lásd videó

- xray-t is kezdem szokni :)

- workflow, hát az bealáz mindent, öröm vele dolgozni

ami nem tetszik: hogy nincs sávon belüli klip duplikálás funkció (amit nem is értek), csak drag-drop-al, lehet ugyan helyette paste-special-el akárhány előfordulását beszúrni egy klipnek (úgy is hogy linkelve van a forrás kliphez) de akkor is fura :S

Link to comment
Share on other sites

kezdem magam porszívó izé Sonar ügynöknek képzelni,

http://www.cakewalk....spx/Get-Started

ill. 2-vel fejlebb lévő post, magad mellé rakod a söröscskét/borocskát mozizol, összekötve a kellemest a hasznossal vagy fordítva :)

ui: ill. a Live! adások is tanúságos kategória http://www.cakewalk....akeTV/Live.aspx

Jó ügynök lettél! ;)

Engem totál megyőztél. Kipróbáltam a studió one-t . És olyan problémákkal találkoztam, amiket említettél. El lehet veszni abban hogy nincsen alakja a dolgoknak.

Hogy iszonyat lassú a gyenge a p4es 3ghzes pentiumomon. Ami valahol érthető. De azért annyira hogy hosszú 10-20 másdopercekre, az gáz. Csináltam benne egy rig beállítást mert vasakkal dolgozom, meg külső keverővel. És ott is beszívtam. Mivel egértekerővel állítható a sávon a bemenet, olyan feedbacket generáltam egy véletlen egértekerésből amit egyszer csak egy másdopercre sikerült további munka után megcsináltam másodjára a feedbacket, hogy gyorsan kellett a keverőhözkapni. Szóval ez gáz. Bemenetet egérgörgővel...hát normááális!!

A sonar x2 meg nagyon befejlődött az x1 óta. Megnéztem és még meglepően gyors is. Az ablakkezelésen is sokat javítottak. pattern based seq is van benne hogy a technosok ne sírjanak (persze ez nem új dolog, de ilyen okos ablakkezéssel még használható is..).

És mindezeket szépen kezeli kis felületen. A számokkal lehet váltani nézeteket és viszonylag azt is gyorsan csinálja.

22colos monitoron tényleg kicsit szűkös. Mixer összepréselést még nem találtam benne. Okos dolog lenne.

Meg hát van benne matrix view ala session view az Ableton live-ban.

A browsere annyira nem Snappy mint a studio oneba,meg csak loopol. De azon talán lehet állítani...?

Féltem tőle hogy kinyírja a gépem de eddig semmi bug nem volt. Ma állítom be a rig-emre,aztán meglátjuk hogyan muzsikál!

Link to comment
Share on other sites

Magyar nyelvű dokumentáció/(kézi)könyv hozzá mikor lesz?

Megértem az angol szöveget, de a fenének sincs kedve vele szenvedni.

(Roland fanként és amatőr felhasználóként.)

kezdem magam porszívó izé Sonar ügynöknek képzelni,

http://www.cakewalk....spx/Get-Started

ill. 2-vel fejlebb lévő post, magad mellé rakod a söröscskét/borocskát mozizol, összekötve a kellemest a hasznossal vagy fordítva :)

ui: ill. a Live! adások is tanúságos kategória http://www.cakewalk.com/CakeTV/Live.aspx

Link to comment
Share on other sites

Neked mekkora monitorod van? Nekem 22 coloson kevés volt a tér a szerkesztésre Sonaron.

sima laptop 15coll/inch, shift+d (multidock egy elemét kivágja teljes képernyőre), ill az automata track zoom felfedezése után nem éreztem, h bármiben hátráltatott volna (ill. C-vel a felső Controll Bar is kilőhető), még a konfigurálható képernyőket se használtam (csak eleinte)

azt nem mondom,h tetszik a GUI mert nem, de jól lehet dolgozni vele

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...