Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hard Disk Overload Indicator


Thomas Smith

Kérdés

Üdv!

Az Abletonban a Hard Disk Overload Indicator világít egy idő után és ezért nem tudom kimenteni (render) a zenémet wavba.

ez csak 1 db sávra vonatkozik. Ha az a sáv nincs a projectben ki tudom menteni. AZt a sávot külön nem tudom kimenteni egy új projectben sem! Hard Disk Overload Indicator világít ugyanúgy.

Tud valaki megoldást?

Ha RAM módot alkalmazok akkor megváltozik a hang.

A sávot próbáltam lefagyasztani de bizonyos % után nem megy tovább. MEg a fagyasztás a CPU nak lenne jó.

A file mérete 466MB. Aif. kiterjesztésű.

Új projectben csak ezt az 1 sávot behozom.

Ha csak 1 hangot játszik le a sampler akkor oké de ha már egyszerre 2 hangot akkor világít a hard disk overload és nem tudom kimenteni ezt az 1 sávot se.

aki tud megoldást írjon kérem.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Lehet hülyeséget írok, de egy próbát megér! Ha átnevezed azt a sávot, ami problémázik, lehet működni fog. Egyik ismerősöm nem tudott nyáron kezdeni semmit az egyik hanganyagommal a Premier filmes progijában, és utolsó lehetőségnek átnevetük a hangfile-t és probléma megoldódott.

Link to comment
Share on other sites

köszi szépen a szándékot értékelem. nem jött be:)

nem tudja egyszerre olvasni a winchesterról az audiot.

Hard Disk Overload Indicator lights up if life wasn't able to load audio from disk in time.Hard disk overload may happen when playing or recording too many clips at the same time, or when abruptly changing the song position.

Link to comment
Share on other sites

g.t.: az aif egy samplerben van betöltve. kb 70 db zongorahang.mindig egyel hanggal emelkednek.

ezeket egyszerre játszom le. probaltam ugy is hogy csak egyszerre 10-et jatszok le akkor is baj van.

csak ugy nincs baj ha egyszerre 1-et játszok le. de minimum 20-at kell lejátszanom egyszerre hogy azt a hangot kapjam amit akarok.

ha megnyomom a ram gombot akkor elvaltozik a hang. és ram gomb megnyomasaval se tudtam kimenteni ezt a savot.

levagtam a veget hogy kisebb meretu legyen a file. be is jött de a problema nem szunt meg.

Cserfalvi Töfi Zoltán:

valószínű igazad van. vinyóm úgy volt megmentve mert kattogott. (már nem kattog) de szervízbe megcsinálták Hard Disk Sentinel program van felrakva valahogy megy a gép.

nem nagyon merek már hozzányúlni örülök hogy megy egyáltalán. le kéne már cserélni egy macbookra az egészet:)

Link to comment
Share on other sites

Minden szép és jó, amit leírtatok eddig, de szerintem ennek csak a realtime lejátszáskor lehet igazából jelentősége. Elvileg a renderelés közben tökmindegynek kéne lennie, vagy nem? Végül is csak annyival tovább tart a render. Szerintem a hibás HDD-ről nem tudja olvasni a fájlt. Próbálj meg egy új másolatot készíteni róla (lehetőleg úgy, hogy közben nem bántod a régit, tehát mindenképpen másik helyre kerüljön - a legjobb lenne mindjárt másik partícióra), és azt használd. (Meg egy sürgős biztonsági mentést minden adatról...)

Link to comment
Share on other sites

most kiprobaltam mac-en is. 8gb ram es 512 ssd es megint vilagit:) 

ez fantasztikus. legalabb resamplingben ugyanazt hallom. es miutan kimentem (resampling-ben) akkor megmarad a hang es igy  sikerult megcsinalni.

ram modban nem vilagit az indicator de mas a hangja egy kicsit. 

ha az eredetit mentem ki olyan a hangja mintha ram-bol lenne betoltve.

 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...