Jump to content
Ménemszól.hu

Focusrite Scarlett 18i20, iPad kompatibilitással, USB-n


madhead

Recommended Posts

A Scarlett 18i20 hangkártyával szinte teljessé vált a Focusrite USB-s interfész palettája. A korábbi Scarlett-ek sikerét meglovagolva megjelent a Saffire Pro 40 USB-s változatának tekinthető 18i20. 8 kíváló mikrofon előfokával és 8+2 kimenetével tökéletes alternatívája a FireWire csatolóval rendelkező testvérének. Természetesen, mint minden mostanában megjelent USB-s Focusrite hangkártya, ez is iPad kompatibilis. Végre elérhető árú, több csatornás interfészt használhatunk mobil eszközünkön felvételre vagy bejátszásra egyaránt.

post-7-0-78616600-1357831092_thumb.jpg

Összesen 18 bemenettel és 20 kimenettel rendelkezik, amik között megtalálhatóak az analóg ki és bejáratokon kívül ADAT optikai és S/PDIF coax csatlakozók is. Maximális felbontása 96kHz/24 bit. Mind a 8 bemenete kombinált XLR-Jack aljzat, így szabadon dönthetünk, hogy az adott bemenetet vonali vagy mikrofon céljára szeretnénk használni. Két fejhallgató kimenetének segítségével külön-külön mixeket tudunk készíteni, pl. az énekes teljesen más arányokat kaphat, mint a felvételt végző személy. A monitor hangfalakhoz külön sztereó kimenet biztosított, külön álló hangerőszabályzóval és Dim lehetőséggel.

Kompatiblis PC-vel, Mac-kel és iPad-del egyaránt. Szoftvercsomagja a korábbi hangkártyáknál megszokott Xcite+ Pack, ami tartalmazza az Ableton Live 8 Lite verzióját, a Novation saját basszus szintetizátor pluginjét, a Novation Bas Station-t, a Focusrite Scarlett pluginjeit valamint a Loopmasters 1GB terjedelmű hangmintakönyvtárát.

post-7-0-48960400-1357831114_thumb.jpg

Főbb jellemzők:

  • 8x analóg bemenet Inst/Mic/Line
  • 10x analóg kimenet (2 monitor)
  • 8x optikai ADAI I/O
  • 1x S/PDIF I/O
  • MIDI bemenet és MIDI kimenet
  • Word clock kimenet
  • 2x független fejhallgató kimenet
  • Xcite+ szoftvercsomag (Ableton Live Lite, Novation Bass Station, Focusrite Scarlett plugins, 1GB Loopmasters kollekció)
  • PC, Mac és iPad kompatibilis

post-7-0-36469200-1357831100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mind szép és jó de Linux alapú dolgokat mért hagyják ki?

Én most csak tippelek egyet, de gyanús, hogy azért mert túl kicsi rá az igény.

"Jóskáék" meg odaát Angliában pénzt akarnak keresni sztem Scarlettel.

Én csak téged ismerlek aki Linuxon akar zenélni.(bár ettől még lehet nagy a közösségetek, csak az én figyelmemet kerülte el)

Link to comment
Share on other sites

Én most csak tippelek egyet, de gyanús, hogy azért mert túl kicsi rá az igény.

"Jóskáék" meg odaát Angliában pénzt akarnak keresni sztem Scarlettel.

Én csak téged ismerlek aki Linuxon akar zenélni.(bár ettől még lehet nagy a közösségetek, csak az én figyelmemet kerülte el)

Hálivúd?

Amúgy nem akarok, aktívan zenélek is.

https://soundcloud.com/visnyeivendel

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...