Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM 2013 - két új TASCAM USB audio interface


LP-filter

Recommended Posts

Pár új dolog maradt a NAMM show végére is! Ők a TASCAM US-322 és US-366 típusú, alacsony árkategóriás USB audio interface-ei, melyekkel bővülhet a kis költségvetésű házi stúdiók kelléktára.

A Tascam általában termékeivel viszonylag erős közepes szintet üt meg a stúdiók világban, de hasonlóan ezelőtt is kínált már ilyesféle audio eszközöket a belépő árszegmensnek.

tascam-us-366-640-80.jpg

"High-Quality HDDA – High Definition Discrete Architecture"

A fenti jelző a cég olvasatában kiemelkedő minőségű mikrofon előfokokat takar, prémium kategóriás válogatott alkatrészekből, széles frekvencia átvitel és alacsony jel/zaj arány mellett (10Hz-68kHz), miközben árban 150 és 200 dollárra (USA) lőtték be az árakat. Ez kiváltképp felhívás keringőre így, hogy majd hogyan szerepelnek más hasonló árú vagy picit drágább márkák kínálatával szemben. Győzzön a jobb!

us-322_us-366_w_hdda.jpg

  • US-366: 192kHz/24bit
  • US-322: 96kHz/24bit felvételi felbontás
  • USB 2.0 támogatás
  • DSP Mixer kettős, pro audio és podcasting üzemmódokkal
  • On-Board effekt támogatta felvételi lehetőség (compressor, 3-band EQ and Reverb - csak 44.1/48kHz frekvencián!)
  • alacsony latency értékek
  • kompakt, stílusos és robusztus alu készülékház
  • koaxiális és optikai digitális ki/bemenetek
  • driver támogatottság Win XP 32bittől Win 8 64 bitig, valamint Macintosh
  • mellékelt szoftver: CUBASE LE6
  • súly: 500g

us-366_p_top.jpg

us-366_p_bottom.jpg

us-366_p_front.jpg

us-366_p_rear.jpg

us-322_i_02.jpg

us-322_p_rear.jpg

Bővebb információk angolul:

http://tascam.com/pr...s-366/overview/

http://tascam.com/pr...s-322/overview/

Link to comment
Share on other sites

No ez pl. fel sem tűnt elsőre.

Bár nálam nem kizáró ok, mert az Xboard USB-s, és annak van MIDI kimenete is, ha kéne. Bár kérdés, hogy latency szempontból jelent-e hátrányt ez a felállás.

A latencyt a cucc esetében a hardveres DSP mixerre, FX-re kell értelmezni. Amúgy valóban, az így körbe fotózott masinán nekem sem tűnt fel elsőre a MIDI hiánya (nálam pont emiatt így kiesett a pixisből), mert talán az ember megszokásból nem a hiányzó dolgot keresi rögtön, hanem nézi a sok extra csatlakozást. :)

Ez a bajom a Focusrite hasonló cuccával is, hogy ott meg a digit i/o hiányzik. Az előző Tascamnak, az US144-nek megvolt mindene, csak az átviteli karakterisztikája volt kusza, meg zajosságra is panaszkodtak ott, nem is mertem megvenni. Ráadásul azon még volt mono kapcsoló is külön, erről azt is lespórolták...

Link to comment
Share on other sites

A Tascam nem erős közepes kategória, kimondottan alsó kategóriás berendezéseket gyárt. Csak a rend kedvéért. A közepes-erős közepes inkább az RME, Roland. Az US-122 is inkább a belépő szinten él meg, és azokat célozza, akik számára nem kardinális kérdés a hangminőség. A dolog természetéből adódóan nincs rajta digit kibejárat, ami árnövelő tényező lenne, ez pedig mint mondtam, a belépő szinten próbál versenyezni. Megjegyzem még, hogy ebben a kategóriában a digit csatolók nagyon gatyák, nagyon rosszul szólnak.

Link to comment
Share on other sites

A Tascam nem erős közepes kategória, kimondottan alsó kategóriás berendezéseket gyárt. Csak a rend kedvéért. A közepes-erős közepes inkább az RME, Roland. Az US-122 is inkább a belépő szinten él meg, és azokat célozza, akik számára nem kardinális kérdés a hangminőség. A dolog természetéből adódóan nincs rajta digit kibejárat, ami árnövelő tényező lenne, ez pedig mint mondtam, a belépő szinten próbál versenyezni. Megjegyzem még, hogy ebben a kategóriában a digit csatolók nagyon gatyák, nagyon rosszul szólnak.

 

Nézd meg a képet! A 366-oson van digit coaxial és optical felíratú i/o csatlakozó!!! :)

Oké lehet vitatkozni hogy az RME erős közép csatár vagy kevesebb-több, általában a Tascam azért szerintem nem a Behringerrel, Alesis-szel volt partiban eddig, hanem kissé fölötte, de nyilván az RME alatt jóval még. Viszont ezekkel a modellekkel árban nyilván velük egy kutya... (szerintem)

Az meg vili hogy aki egy Apogee Duettel nyomul, ezen csak röhögni fog, de nem is az a célközönség. Ez pl. mezei podcastra (mondhatni viccesen falura :) pont elég lehet, de nyilván hallani kéne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...