Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól 3.4.2


A/D

Recommended Posts

Ma egy nagy upgrade-et kapott a Ménemszól. Ilyenkor persze jönnek a csilivili új fícsörök (köztük méggyorsabb oldaltöltés), meg hibajavítások, és jön pár új hiba, eltűnő fícsörök és új angol szövegek. Senki se aggódjon egyet se, nincs tökéletes weboldal, csak a végeláthatatlan fejlődés.

 

A LEGFONTOSABB, hogy ahhoz, hogy az oldal helyesen működjön, illetve megjelenjenek az újdonságok, a böngészőt erővel rá kell venni, hogy frissítsen. Ez nem a sima page reload, hanem a force reload. És szerencsére ez minden rendszeren és böngészőben más.

 

MAC-en Chrome alatt ha jól emlékszem SHIFT+CTRL+CMD+R-rel történt. PC-n ez elvileg CTRL+F5.

 

Akkor látható lesz például az új, frenetikus wysiwyg szerkesztő! Imígy:

 

post-1-0-20216700-1360027689_thumb.jpg

 

Végre lett egy "legjobb válasz" képesség! Ez reményeim szerint tovább erősíti majd, hogy a dolgok a helyükre kerüljenek, ugyanis a téma indítója (de csak ő) megjelölheti, hogy melyik válasz segítette ki őt. Sőt, látszik a témanézetben is, hogy melyik kérdés lett megválaszolva, illetve arra lehet szűrni is! Ezt látjátok itt demonstrálva.

 

Megjegyzem, a "legjobb válasz" nem egyezik funkcióban a pontozássa, hiszen a legjobb választ a téma nyitója nevezheti csak meg.

 

Most már egyes postokat is meg lehet osztani, és közvetlenül linkelni:

 

post-1-0-95323300-1360024766_thumb.jpg

 

...és még nagyon sok minden, remélem, még örömtelibb és szórakoztatóbb lesz fórumozni.

 

Viszont sok más dologgal nem tudtam elkészülni:

 

  • a szemgyönyörkdtető  skineket ideiglenesen el kellett távolítsam, majd beszelidítem ide szépen ha lesz rá időm Sík idióta vagyok, megcsináltam, ahelyett hogy aludnék. De egyelőre csak egyet raktam ki tesztnek.
  • lesznek angol szövegek, mint azt jeleztem, és amiket le kell vadásznom egyenként és lefordítanom.
  • lesznek idegesítő apróságok, pl. hiányzik a smile ikon valamiért :)

 

A hirdetés rovat még mindig bugos, és rettenetes bosszúságokat okozott nekem (megint betelt miatta a szerver), amit ti láttok ahhoz képest még smafu (feljegyeztem, hogy több hirdetésből csak az első egyezőt listázza kereséskor például).

 

Ahogy mondtam, kezdetben lesz ez a pár hátulütő, de ez tényleg csak azért, mert rengeteg munkám van, és nehezen tudom behozni magam. Viszont úgy nézem, hogy nagyon szépen működik az oldal, úgyhogy így már el merem engedni.

Link to comment
Share on other sites

Sok feature sok bug, a régi oldalatok nem volt ennyire pesztrálásra szoruló, pláne a legkritikusabb hirdetési részt nézve, ami jó lenne ha tényleg jó lenne. Azért drukkolunk és elismerés az önkínzó éjjeli baglyoskodásért! :)

Nem tudom melyik régi oldalra gondolsz, de nekem nincs az emlékezetemben olyan, hogy bármelyik fórumunk hibátlan lett volna, illetve elég naívnak kell lenni ahhoz, hogy bárki bármiről azt gondolja, hogy hibátlan és nem igényel törődést. A pesztrálás oka egyébként abban keresendő, hogy kicsit felgyorsult a világ. Hogy van Youtube, Facebook, Analytics, smartphone és egyebek. Persze meg lehet rekedni az őskorban, de engem zavarna, ha a világ elhúzna mellettünk.  A számok viszont engem igazolnak.

 

(Egyébként az upgrade-et az váltotta ki, hogy túllépte az oldala kvótát, és ez gyötrelmessé tette az életet. És még valami: tanulva a múlt hibáiból backupoljuk a fórumot. Akinek esetleg kicsit fáradt az emlékezete, az absolute.hu -t párszor sikeresen felnyomták). De nagyon szórakoztató olvasni a lamentáló nosztalgiázókat ;)

Link to comment
Share on other sites

Nyilván a belső dolgokról Ti láttok többet, a volt absolute.hu pedig egyszerű volt, de működött, arról a felhasználók még kevesebbet tudtak hogy ott gond lett volna (youtube már akkor is volt!), bár akkor még csak olvasgatni is csak néha volt időm hébe-hóba, nem hogy írni...! Viszont ennek a fórumnak a marha nagy hátránya, hogy a sok ottani őstag és szakmai nagy agy egységesen levonult a pályáról és inkább egymás közt facebookoznak már, ami érthető is, mert sok újat nekik már nem lehetett mondani a szakma alapjairól. Úgyhogy egyedül az újat bálványozni szerintem badarság, vagy ha igen az akkor működhetne, ha a jelen fórum kevesebb buggal küzdene és mellé össze lehetne vele fésülni a régi site tartalmát, hogy oda vonatkozó infók is kereshetők legyenek. Persze a létjogosultság a napról napra fejlődő világban kérdéses, az új cuccokról itt születnek a megmondások majd, aki meg régiben utazik, vagy már járatos öreg motoros, vagy kapocsban van az említett arcokkal. Ha nem akkor meg járja a canossát...

Link to comment
Share on other sites

Nyilván a belső dolgokról Ti láttok többet, a volt absolute.hu pedig egyszerű volt, de működött, arról a felhasználók még kevesebbet tudtak hogy ott gond lett volna (youtube már akkor is volt!), bár akkor még csak olvasgatni is csak néha volt időm hébe-hóba, nem hogy írni...! Viszont ennek a fórumnak a marha nagy hátránya, hogy a sok ottani őstag és szakmai nagy agy egységesen levonult a pályáról és inkább egymás közt facebookoznak már, ami érthető is, mert sok újat nekik már nem lehetett mondani a szakma alapjairól. Úgyhogy egyedül az újat bálványozni szerintem badarság, vagy ha igen az akkor működhetne, ha a jelen fórum kevesebb buggal küzdene és mellé össze lehetne vele fésülni a régi site tartalmát, hogy oda vonatkozó infók is kereshetők legyenek. Persze a létjogosultság a napról napra fejlődő világban kérdéses, az új cuccokról itt születnek a megmondások majd, aki meg régiben utazik, vagy már járatos öreg motoros, vagy kapocsban van az említett arcokkal. Ha nem akkor meg járja a canossát...

 

 

El vagyol te tévedve.

 

Ezt írtam: "lesznek idegesítő apróságok, pl. hiányzik a smile ikon valamiért :) " -> pesszimista voltam, semmit nem találtam az apróhirdetés ismert két bugján kívül, amiből júzert csak az érinti, hogy kereséskor nem hozza fel az összes matchet. Nagyon szépen műkszik az oldal!

 

Ahhoz képest, hogy a régi fórum kb semmit nem tudott,  merő egy bug volt! Azonnal széttört az oldal egy hosszabb beillesztéstől állandóan, amit a csak a backended fizetett rendszergazad tudott kitörölni, admin nem. A cookie issúra nem emlékszel? (csomó böngésző nem jegyezte meg a júzert és passzt).  A hirdetés törlése password probléma? :) Az adminok más sorszámmal látták a hozzászólást mint a júzerek ezért soha nem lehetett tudni hogy ki mire hivatkozik ha adminolni kellett? Többször feltörték és volt hogy lefingott a szerver, úgyhogy hajnaloztam az Adatparkban és sorolhatnám.  Ha most azt mondod, hogy minderre nem emlékszel, akkor neked elég kevés alapod van az objektív összehasonlításra. 

 

A régi fórumon semmit de semmit nem lehetett megtalálni, de hidd el, ez legfeljebb csak kevés embert nem zavart. Aki meg akart tudni valamit, azt annál inkább. De ha mégis keresned kellett, a Google-t használtad szerintem te is. És ez szerinted oké... Az újonnan érkezőknek halvány lövésük se volt, hogy kell használni a fórumot. Jelszóemlékeztető? Come on! :)  Eseményt szerevezni? Galéria? Barátok? Értesítők beállítása? Social integráció? SEO? Backup? Spammer elhárítás? Login szabványok támogatása? (plp. Viglen) A cookie issúra nem emlékszel? (csomó böngésző nem jegyezte meg a júzert és passzt). Az nem rémlik, hogy nem lehetett áttenni hozzászólásokat vagy topicot mozgatni? Kb több bug volt mint feature, LOL.

 

 

hogy a sok ottani őstag és szakmai nagy agy egységesen levonult a pályáról és inkább egymás közt facebookoznak már, ami érthető is, mert sok újat nekik már nem lehetett mondani a szakma alapjairól.

 

 

Már elmondtam: az emberek nem  azért jönnek segíteni másoknak vagy közösségekbe nem azért járnak, mert valaminek tetszik a grafikája vagy sem. Hanem mert jó bedobni a közösségbe valamit. De ma 2013-ban van, és ott tartunk, hogy ami nem videó, az kb érdektelen, te meg arról beszélsz, hogy hogy egy full plain text fórum mennyire hatékony volt. 

 

Szerinted az Ákos cikke hogy nézett volna ki a régi fórumon külső linkekkel, képek és kiemelés nélkül? Frissítsd fel kélek az emlékezetemet, hogy egyáltalán volt-e bármikor Ákos vagy Szakos Krisztián cikkszerző vagy postoló a régi oldalon. Vagy Borosi Gábor, vagy Vári Gábor, vagy Kárpáti Zoltán. Voltak Silk cikkeinél nagyobb megfejtések? Láttál már részletesebb, melósabb kifejtést mint mondjuk az én cikkem a Latencyről? Mert nekem az rémlik, hogy az aktuálpolitikai fórum rész volt a legaktívabb, a többin pedig ugyanazok a kérdések mentek ezerszer amatőröktől, amire az általad is szakmaianak vélt ősközösség már nem reagált, mert ugye untál hogy mindig megkérdezik.

 

Jelenleg ugyanezt a fórum motort használják többek között olyan intézmények mint a NASA, vagy az EMI, és fixen a top 3-ban van. A vBulletin, a phpBB és ez jelenleg minden más fórummotort elhagy nagyon szépen.

 

Íme egy Google Trends chart a fórummotorok terjedéséről,mi az IPB vagyunk, a piros. A narancsságra phpBB ingyenes, mi fizetősök vagyunk a vBullettinnel együtt. 

 

 

Ez az ábra önmagában elég ahhoz, hogy ezt a vitát egyszersmindenkorra a helyére tegyük, hogy hány embert érintő kérdésről van szó.

 

Akár észreveszed, akár nem, az oldal feature-jai nagyon is hogy kötelező jellegűek 2013-ban, és azért, mert 4 embernek megmagyarázhatatlan okokból nem tetszik valami, nem akarom elveszíteni a többi kétezret. Van annyi eszem nekem is, ha a régi fórum annyira jó lett volna, akkor megtartom (ott lennék a kék csíkon). 

Link to comment
Share on other sites

El vagyol te tévedve.

 

Ezt írtam: "lesznek idegesítő apróságok, pl. hiányzik a smile ikon valamiért :) " -> pesszimista voltam, semmit nem találtam az apróhirdetés ismert két bugján kívül, amiből júzert csak az érinti, hogy kereséskor nem hozza fel az összes matchet. Nagyon szépen műkszik az oldal!

 

Ahhoz képest, hogy a régi fórum kb semmit nem tudott,  merő egy bug volt! Azonnal széttört az oldal egy hosszabb beillesztéstől állandóan, amit a csak a backended fizetett rendszergazad tudott kitörölni, admin nem. A cookie issúra nem emlékszel? (csomó böngésző nem jegyezte meg a júzert és passzt).  A hirdetés törlése password probléma? :) Az adminok más sorszámmal látták a hozzászólást mint a júzerek ezért soha nem lehetett tudni hogy ki mire hivatkozik ha adminolni kellett? Többször feltörték és volt hogy lefingott a szerver, úgyhogy hajnaloztam az Adatparkban és sorolhatnám.  Ha most azt mondod, hogy minderre nem emlékszel, akkor neked elég kevés alapod van az objektív összehasonlításra. 

 

A régi fórumon semmit de semmit nem lehetett megtalálni, de hidd el, ez legfeljebb csak kevés embert nem zavart. Aki meg akart tudni valamit, azt annál inkább. De ha mégis keresned kellett, a Google-t használtad szerintem te is. És ez szerinted oké... Az újonnan érkezőknek halvány lövésük se volt, hogy kell használni a fórumot. Jelszóemlékeztető? Come on! :)  Eseményt szerevezni? Galéria? Barátok? Értesítők beállítása? Social integráció? SEO? Backup? Spammer elhárítás? Login szabványok támogatása? (plp. Viglen) A cookie issúra nem emlékszel? (csomó böngésző nem jegyezte meg a júzert és passzt). Az nem rémlik, hogy nem lehetett áttenni hozzászólásokat vagy topicot mozgatni? Kb több bug volt mint feature, LOL.

 

 

 

Már elmondtam: az emberek nem  azért jönnek segíteni másoknak vagy közösségekbe nem azért járnak, mert valaminek tetszik a grafikája vagy sem. Hanem mert jó bedobni a közösségbe valamit. De ma 2013-ban van, és ott tartunk, hogy ami nem videó, az kb érdektelen, te meg arról beszélsz, hogy hogy egy full plain text fórum mennyire hatékony volt. 

 

Szerinted az Ákos cikke hogy nézett volna ki a régi fórumon külső linkekkel, képek és kiemelés nélkül? Frissítsd fel kélek az emlékezetemet, hogy egyáltalán volt-e bármikor Ákos vagy Szakos Krisztián cikkszerző vagy postoló a régi oldalon. Vagy Borosi Gábor, vagy Vári Gábor, vagy Kárpáti Zoltán. Voltak Silk cikkeinél nagyobb megfejtések? Láttál már részletesebb, melósabb kifejtést mint mondjuk az én cikkem a Latencyről? Mert nekem az rémlik, hogy az aktuálpolitikai fórum rész volt a legaktívabb, a többin pedig ugyanazok a kérdések mentek ezerszer amatőröktől, amire az általad is szakmaianak vélt ősközösség már nem reagált, mert ugye untál hogy mindig megkérdezik.

 

Jelenleg ugyanezt a fórum motort használják többek között olyan intézmények mint a NASA, vagy az EMI, és fixen a top 3-ban van. A vBulletin, a phpBB és ez jelenleg minden más fórummotort elhagy nagyon szépen.

 

Íme egy Google Trends chart a fórummotorok terjedéséről,mi az IPB vagyunk, a piros. A narancsságra phpBB ingyenes, mi fizetősök vagyunk a vBullettinnel együtt. 

 

attachicon.gifgooglechart.png

 

Ez az ábra önmagában elég ahhoz, hogy ezt a vitát egyszersmindenkorra a helyére tegyük, hogy hány embert érintő kérdésről van szó.

 

Akár észreveszed, akár nem, az oldal feature-jai nagyon is hogy kötelező jellegűek 2013-ban, és azért, mert 4 embernek megmagyarázhatatlan okokból nem tetszik valami, nem akarom elveszíteni a többi kétezret. Van annyi eszem nekem is, ha a régi fórum annyira jó lett volna, akkor megtartom (ott lennék a kék csíkon). 

 

Figyu, én semmit nem szóltam le a mostani fórumon, mert akkor szerinted ide járnék? A bugokat Te említetted én meg hívatkoztam rá globálisan, mint ahogy a régi fórumról is felsorolt dolgokat gondolom egyedül Te vagy társaid tudták, amit írtam is hogy nyilván jobb erre a rálátásotok! Fogalmam nem volt továbbá, hogy attack érte a régi siteotokat bármikor is, de mint írtam hébe-hóba ha benéztem akkortájt 1-1 engem érdeklő probléma elolvasására futotta, amit biztos nagyon pancser lehettem, mert megtaláltam könnyen, a frissült fórumtémák listás oldalán. Itt meg kicsit könnyebb eltévedni, mert ha lefut a 8-10 aktuálisan frissült topic vadászhatsz a szürke mezős fejlecekre témakörönként külön-külön. Amiről meg értesítés jön hogy frissült a topic, az csak az, amihez hozzászóltál, de ha pl. 1 nap alatt lefut a 10-es oldalsó listáról egy új téma ami esetleg érdekel, lehet hogy rá sem bukkansz később (de talán ez a site egyedüli hátránya nekem, nem más, de érdekes ha a Nasa használja ahhoz képest még bugos).

Ehhez képest Te úgy vágod hozzám az érveidet, mint ha nekem kellett volna mint egy admin ezekről a dolgokról elhárításilag gondoskodni. Ez így nagyon nem fair!

 

Ja, pont a napokban mesélte egy haverom, hogy Haász Andrissal mint nagy öreg futott össze és megerősítette a dolgot, hogy facebookolnak zárt ismerettségi körben ezt az oldalt meg kihagyják inkább. Én nem tudom a személyes okát, de szerinted miért? A régi oldallal ők is meg voltak elégedve, nem csak én, de nem mondom hogy a jelenlegi rosszabb a réginél, csak az kevésbé volt usereknek macerás amit mi láthattunk belőle... Részemről csak ennyi a lényeg, meg hogy ami összetett, az nyilván joggal bonyolultabb a működés gördülékenységében is ahogy már írtam.

Link to comment
Share on other sites

A/D Gearslutz féle "rivjúz" rovatot tervezel esetleg a későbbiekben ? (/ ez a fórummotor tud olyat?)

http://www.gearslutz.com/board/reviews/

http://www.gearslutz.com/board/reviews/manufacturers/Genelec&product=684419/

Helló! Köszi a kérdést!

 

Jó nehéz rá válaszolni. Az egyszerű válasz az, hogy igen, tud. A nehezebb az, hogy most már nem akkora titok, hogy hamarosan új webshoppal fog jelentkezni a Hit Space, ahol integrált véleményezési rendszer van (és még ezer minden, ha majd itt az ideje, bemutatjuk). 

 

Nem zárkózom el a dologtól, hogy itt legyen review rovat, de vannak ellene érveim:

 

-A webshopban levő review rész fejlettebb. Sokkal. 

-Előbb érkeznének review-ek oda, és tényleg azok írják, akik vettek is ilyen terméket. A vásárlókat  ösztönzi vélemény írására.

 

Szóval szerintem a webshop megoldása úgy 9:1 arányban verné review tekintetében a Ménemszólt, de ez csak tipp.

 

Az ellenérv az lehetne, hogy ide készülhetnek kifutott vagy vintage termékek review-jai. Nos, az új webshop meg fogja őrizni a régi termékeket is, mivel fogunk foglalkozni vintage hangszerek eladásával is. Azokat archívnak jelöli.

 

Szóval mi is lenne a legjobb megoldás? Talán az, hogy mindkét helyen lenne review rovat. Győzzön a jobbik és akkor az egyiket becsukjuk? Vagy... ha készül valami review az új webshopban akkor bekerül ide egy link? Gondoljuk ezt át.

 

Ha van ötletetek, észrevételetek, mondjátok!

Link to comment
Share on other sites

Vagyúgy!

Tényleg érdekes dilemma. Nem lennék a helyedben :)

Kérdés az, hogy aki pl esetleg nem a HS-ben vette az adott eszközt, de a fórumot aktívan használja, az hova tenne fel inkább reviewt, illetve hogy a ménemszólos regisztrációval lehetne-e írni webshop review-kat, tehát lenne-e egyszerű átjárás. Az, hogy a webshop ezen modulja fejlettebb az mindenképp a mellett szól (az egyéb érveid mellett). Valamiféle integráció mindenképp jó lenne, pl. linkek a webshopra egy gyűjtő topikban itt a ménemszólon vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Vagyúgy!

Tényleg érdekes dilemma. Nem lennék a helyedben :)

Kérdés az, hogy aki pl esetleg nem a HS-ben vette az adott eszközt, de a fórumot aktívan használja, az hova tenne fel inkább reviewt, illetve hogy a ménemszólos regisztrációval lehetne-e írni webshop review-kat, tehát lenne-e egyszerű átjárás. Az, hogy a webshop ezen modulja fejlettebb az mindenképp a mellett szól (az egyéb érveid mellett). Valamiféle integráció mindenképp jó lenne, pl. linkek a webshopra egy gyűjtő topikban itt a ménemszólon vagy ilyesmi.

 

Na igen, ez teljesen jó felvetés. Hogy oldjuk meg? Az egyik lehetséges módszer az, ahogy mondtam is, hogy lenne itt review rovat, amibe persze akár manuálisan is ideírhatnánk a webshopba érkező review-ekre a linket. Vagy eleve létrehozhatjuk itt azt a terméket, amit felviszünk a webshopba... Még nem tudom hogy oldjuk meg, de valóban érdemes lenne valami megoldást találni rája.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...