Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
modeos

D20 hiba

Kérdés

Sziasztok.

A gondom az,hogy a floppy meghajtóm kicsit meg kergült.

Mikor beteszem a flopyt a meghajtóba és mindegy,hogy gyári vagy utángyártott azt írja ki beolvasás után: illegal disk. Illetve olvasás közben időközönként hangos,mintha akadozna vagy mint egy fúrógép olyan a hangja.

Formatálni nem tudom a lemezeket,mert arra meg ez a vas válasza: protected disk.

Mi lehet a hiba? Miért csinálja ezt? Eddig egyik lemezzel sem volt gondja,simán beolvasta őket.

A válaszokat előre is köszönöm.

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 1

Helo. A floppy meghajtó ékszíját kell kicserélni vagy vissza tenni.Nálam is ez volt a gond,kilazulnak az évek során. Floppy emulatort be lehet rakni a helyébe,vintage cuccoknál most ez virágkorát éli.

Egyébként igen,Törökbálinton van a Roland szervíz.

Hozzászólás megosztása

• 0

Az lehet,hogy nem mai darab,de nagyon jó kondicíóban van a gép.

Kb két hétig nem használtam.Azért köszönöm a választ,megnézem ezt a lehetőséget is.

Hozzászólás megosztása

• 0

Nekem volt korábban ilyen gépem. Törökbálinton a Roland szervízben van egy bácsi, néhány ezer forintból teljesen újjá varázsolta egyszer. Talán még lehet vele bótolni.

Nekem formatálás előtt mindig kerregett a meghajtó, ha vannak értékes felvételeid a lemezeken ne nagyon kísérletezz mert hazavághatod őket.

Gyerek nincs a környéken? Nálam a Videó lejátszó kerregett egyszer pedig az is jó kondiba volt. Aztán kivettem belőle a barbi cipőt. Utána még sokáig bírta ;)

Hozzászólás megosztása

• 0

Eddig nem csinált ilyet.Olvasás közben adja ezt a berregő,akadozó hangot.Aztán jön a hiba üzenet,illegal disk.Tekeri a floppyt,de nem tölti be a hangokat róla.Sokan írták,mondták, hogy az ékszíj csere rendbe hozza.

Formatálni nem is engedi a lemezeket.

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Roland D-20-as floppy probléma nálam is. Pár hónapja még olvasta a disk-eket, de most egyiket se. Ugyan az a kattogás, fúrás és a végén kiírja Illegal disk.

Valaki véletlenül nem tud alternatív módszert arra, hogy ezeket a DD floppykat hogy lehet PC-re vinni? (Cubase) Van egy régi laptopom régi Windows-al, amiben van még egy 3,5 floppy drive, de amikor beolvassa, érthető okokból kiírja, hogy ismeretlen formátum. Keresem, hátha van valami olyan szoftver ami felismeri ezt a formátum, de nincs siker.

Valakinek van esetleg ötlete?

Előre is köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0

hátha van valami olyan szoftver ami felismeri ezt a formátum, de nincs siker.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nincs. Saját Roland formátum. Nem a szoftver a kérdés, hanem a hardware meghajtás, ha másként ír a lemezre nincs ami leolvassa. Én annó kísérleteztem sokat, tudtam floppy egységet Assembly-ből programozni, de semmi eredmény nem lett, így feladtam és megbékéltem azzal, hogy - bár floppy - egyedi hardware illesztés. Törökbálint, szervíz. (ha még ott van).

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi a választ Gábor! Nézegettem a neten, sok mindent én se találtam, viszont találtam cikkeket "emulátorokról". Nem a hangszer, hanem olyan szoftver ami felépít PC-n más rendszer környezetet. (Ez nekem totál új volt, nem vagyok otthon ezekben) :) Hátha van D-20-ban is valahol. Ha más nem lesz, akkor szerviz.

Hozzászólás megosztása

• 0

Helo. A floppy meghajtó ékszíját kell kicserélni vagy vissza tenni.Nálam is ez volt a gond,kilazulnak az évek során. Floppy emulatort be lehet rakni a helyébe,vintage cuccoknál most ez virágkorát éli.

Egyébként igen,Törökbálinton van a Roland szervíz.

Köszi! Én amúgy olyan emulátorra gondoltam, hogy a PC floppy-meghajtójába teszem a lemezt, beolvassa és máris a Windowsban egy "Virtuális Roland D-20"-assal tudok dolgozni... de mindegy egyszerűbb egy gumi csere! :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Sokkal egyszerűbb kicserélni az ékszíját,hidd el az a baj. Az emulator(usb emulator) modernebbé teszi teszi a hangszert.Pc-t felszerelni vele és onnan másolni a rolandba,szerintem felesleges. 

A floppy usb emulator ugyanezt tudja,csak ott a hangszer kapjaaz új meghajtót.A pc-ről töltöd be a hangokat. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv! szerintem meg dolgozzatok inkább midi sysexbe.. nekem D50-esem van,hibátlanul mennek az adatok.Floppyról ki kell menteni az adatokat pc-re majd midin átküldeni neki.Floppy emulátort nem hinném,hogy lehet a D20-ba tenni,legalább is én eddig még csak kísérőautomatikás hangszerebe láttam.

Hozzászólás megosztása

• 0

Igen, ékszíj csere lesz. A youtube-on fent van egy videó, ahogy valaki szétszedi a D-20-asát. https://www.youtube.com/watch?v=R6_bXEO-eC4 Megpróbáltam én is, de mihelyt leszedtem a hátlapot és szembeültem azzal, hogy ahhoz hogy kiszedjem a floppyt (kis túlzással) darabjaira kell szedni az egészet, úgyhogy  gyorsan vissza csavaroztam.

Törökbálint!

( Flman: Igen régebben én is sesex-el csináltam, csak épp a "Floppyról ki kell menteni az adatokat pc-re" lépéssel vagyok gondba. :) )

Köszi a segítséget mindenkinek!

Hozzászólás megosztása