Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hogyan vegyünk a Bolti Ár Alatt Új Mac-et????


Zongilog

Kérdés

Expresszen, Apródon van pár ürge, akik már évek óta, vadi új mac gépeket, 1 év világ garanciával, bontatlan csomagolásban árulnak és a bolti ár alatt tudják adni kb. 80-100 ezer forinttal úgy, hogy még ők is keresnek rajta. Számlát nem tudnak adni, mert magánszemélyként árulják. Az egyik azt mondta Angol, a másik meg azt, hogy Német billentyűzettel érkezik, de ő kicseréli Magyarra, tehát valahonnan külföldről származhat.

Nem tudjátok, hogy honnan szerezhetik be, mert jóval olcsóbb és én meg most pont szeretnék venni egy imac-et?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Szerintem nagyon kezdünk eltérni ennek a topick-nak az eredeti témájától :)

Etika, csempészet, áfa csalás e vagy sem. Szerintem ezek most mellékes dolgok. A héven-villamoson rendes dolgos emberek / család anyák is jegy nélkül közlekednek :)  Ezt mindenki maga dönti el.

Szóvala lehetőségek:

 

1.  vagy Itthon megvenni és keresni egy céget, aminek a nevére kérjük a számlát és  aki az áfát vissza tudja igényelni így számunkra

2.  vagy USA-ból behozni személyesen,  mint személyi poggyászt és így eleve jóval kevesebbért tudjuk megvenni és még a 27% áfát is megspóroljuk

3.  vagy megrendelni USA-ból interneten, ekkor csak a 27% áfát ússzuk meg

4.  vagy meg tudom venni EU-ban is valahol egy nagy kerben?  Eben az esetben mi történik a 27% áfával?

 

Az 1-es megoldás triviális. Ha nem találunk annál jobbat, akkor nyilván marad az. Viszonylag egyszerűen kivitelezhető

 

Én hajlanék a 2 és a 3 megoldás felé, vagy is hogy USA-ból hozzam be valahogy. Kicsit boncolgassuk ezt a két lehetőséget.

Én nem szoktam USA-ban járni és csak ezért kimenni :) szerintem nem lenne nagyon költség hatékony.( Ha erre van valami ötlet akkor szívesen veszem. )

Szóval akkor maradna az, hogy USA-ból neten megrendelni. Ekkor mi történik? Az áfát automatikusan felszámolják nekem, ha beérkezik az országba a csomag? Gondolom igen. Mennyi a kezelési költség? Vám az nincs ezek szerint.

Mi lenne ha eleve ezt a gépet egy Magyar cég nevére venném, aki az áfát vissza tudja adni?

 

u.i.: Úgy néz ki hogy a garancia feltételek akkor változtak, mert tegnap is bementem a StarKing-be és azt mondták, hogy nincs különbség a világ garanciában az asztali és a hordozható gépek között. Csak az iphon-nál van másként

Link to comment
Share on other sites

Véleményem szerint el van írva ebben a boltban az ár, ez az Ipad2 ára.

Ugyanakkor a fogyasztóvédelmi szabályozás alapján amennyiben elküldted a megrendelésed erre az árra, akkor jogot formálhatsz a termékre. (Persze ennél cizelláltabb a kérdés egy picit)
Link to comment
Share on other sites

Nem látom a csavart, 1 év teljeskörű Apple garanciát ír, és azt, hogy az ár tartalmazza az ÁFÁt

A cégnyilvántartó szerint a honlapon feltüntetett cég rendben lévőnek tűnik.

Vásárlói értékelések:

http://www.arukereso.hu/stores/elecrtomarket-s62651/velemenyek.html

A garanciáztatással kapcsolatos tapasztalatokat lehet érdemes átolvasni, ha vannak. Bár az 1 év hivatalos Apple garancia nem tudom pontosan mit takar, azaz hozzájuk kell visszavinni, ha gond van vele, avagy direktbe valami Apple értékesítőhelyre, ...

Link to comment
Share on other sites

Ha Amerikából megrendelem, valamilyen csomag küldővel haza szállíttatom és az átvételkor kifizetem az áfát az államnak, akkor kérhetem e a számlát nem az én nevemre?  Ha az amerikai számlát egy beavatott cég nevére kérem, lehetséges e nekik ez alapján az áfát vissza igényelni?

Link to comment
Share on other sites

Azt gondolom az amerikai árban is be van építve a garancia ára és világ szinten ez szépen eloszlik, hogy senki ne károsodjon ilyen téren. Ugyanakkor mégis kemény 100-200 akcióban esetleg még nagyobb klüönbözetről beszélünk...

Gondolom nem azért többszöröződött meg az apple boltok száma hazánkban mert jajj de nem jó üzlet. Sőt, kényszer vállalkozás! :-D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nagyon kezdünk eltérni ennek a topick-nak az eredeti témájától :)

Etika, csempészet, áfa csalás e vagy sem. Szerintem ezek most mellékes dolgok. A héven-villamoson rendes dolgos emberek / család anyák is jegy nélkül közlekednek :)  Ezt mindenki maga dönti el.

Szóvala lehetőségek:

 

1.  vagy Itthon megvenni és keresni egy céget, aminek a nevére kérjük a számlát és  aki az áfát vissza tudja igényelni így számunkra

2.  vagy USA-ból behozni személyesen,  mint személyi poggyászt és így eleve jóval kevesebbért tudjuk megvenni és még a 27% áfát is megspóroljuk

3.  vagy megrendelni USA-ból interneten, ekkor csak olcsóbban tudjuk megvenni

4.  vagy meg tudom venni EU-ban is valahol egy nagy kerben?  Eben az esetben mi történik a 27% áfával?

 

Az 1-es megoldás triviális. Ha nem találunk annál jobbat, akkor nyilván marad az. Viszonylag egyszerűen kivitelezhető

 

Én hajlanék a 2 és a 3 megoldás felé, vagy is hogy USA-ból hozzam be valahogy. Kicsit boncolgassuk ezt a két lehetőséget.

Én nem szoktam USA-ban járni és csak ezért kimenni :) szerintem nem lenne nagyon költség hatékony.( Ha erre van valami ötlet akkor szívesen veszem. )

Szóval akkor maradna az, hogy USA-ból neten megrendelni. Ekkor mi történik? Az áfát automatikusan felszámolják nekem, ha beérkezik az országba a csomag? Gondolom igen. Mennyi a kezelési költség? Vám az nincs ezek szerint.

Mi lenne ha eleve ezt a gépet egy Magyar cég nevére venném, aki az áfát vissza tudja adni?

 

u.i.: Úgy néz ki hogy a garancia feltételek akkor változtak, mert tegnap is bementem a StarKing-be és azt mondták, hogy nincs különbség a világ garanciában az asztali és a hordozható gépek között. Csak az iphon-nál van másként

  • 0

 

A kérdés tényleg kezd elfajulni.

 

Ezt az oldalt - ha jól vagyok informálva - egy legális magyar kereskedő üzemelteti. Itt azt megtárgyalni, hogy milyen úton-módon lehet az erdőn át rövidebb úton venni valamit, minimum nem etikus. Egy csomó nyilvános fórum létezik, ahol semleges környezetben ez megtárgyalható.

 

Amúgy vannak legális és nem legális megoldások. Valami minél inkább illegális, annál inkább olcsóbb. Imígyen pl. lopni a legolcsóbb, az ingyen van. Mielőtt valaki megsértődne: ezt csak a példa kedvéért mondom.

 

Legális minden vásárlás, amit számlával veszünk belföldön/külföldön és szabályos postai úton vagy futárszolgálattal hozunk be, esetleg személyforgalomban bejelentjük a vámnál. Ezzel az összes szükséges állomáson át fog menni a csomag és átvételkor, ahol szükséges, ott kifizetjük az ÁFÁ-t, vámot, illetéket, stb. Ahol nem kell ( pl. EU-n belül ) ott nem.

 

A kifizetett költségek cégek esetében többé-kevésbé elszámolhatók ( még a vételár is az amortizáción keresztül ). Ha azonban magánszemélyként használjuk, ez nem legális, büntetés jár érte, ha felfedik.

 

A világgaranciáról: ezt bizonyos cégek alkalmazzák, a magyar partnerek nem nagyon lelkesednek érte, mert

 

1. a külföldi vásárlást támogathatja, ahol elesnek a forgalom utáni jutaléktól

2. a javítás elszámolása nem mindíg könnyű és gyors.

 

Nem állítom, hogy minden cég keresztbe tesz, de a lelkesedés nem lesz eget rengető.

 

Hosszú távon miért nem gondolunk a szerencsétlen magyar kereskedőre, akire holnap is számíthatunk, ha segítségre lesz szükségünk ? ( Pl. a világgarancia érvényesítésekor .?. )

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nagyon kezdünk eltérni ennek a topick-nak az eredeti témájától :)

Etika, csempészet, áfa csalás e vagy sem. Szerintem ezek most mellékes dolgok. A héven-villamoson rendes dolgos emberek / család anyák is jegy nélkül közlekednek :)  Ezt mindenki maga dönti el.

Szóvala lehetőségek:

 

1.  vagy Itthon megvenni és keresni egy céget, aminek a nevére kérjük a számlát és  aki az áfát vissza tudja igényelni így számunkra

2.  vagy USA-ból behozni személyesen,  mint személyi poggyászt és így eleve jóval kevesebbért tudjuk megvenni és még a 27% áfát is megspóroljuk

3.  vagy megrendelni USA-ból interneten, ekkor csak olcsóbban tudjuk megvenni

4.  vagy meg tudom venni EU-ban is valahol egy nagy kerben?  Eben az esetben mi történik a 27% áfával?

 

Az 1-es megoldás triviális. Ha nem találunk annál jobbat, akkor nyilván marad az. Viszonylag egyszerűen kivitelezhető

 

Én hajlanék a 2 és a 3 megoldás felé, vagy is hogy USA-ból hozzam be valahogy. Kicsit boncolgassuk ezt a két lehetőséget.

Én nem szoktam USA-ban járni és csak ezért kimenni :) szerintem nem lenne nagyon költség hatékony.( Ha erre van valami ötlet akkor szívesen veszem. )

Szóval akkor maradna az, hogy USA-ból neten megrendelni. Ekkor mi történik? Az áfát automatikusan felszámolják nekem, ha beérkezik az országba a csomag? Gondolom igen. Mennyi a kezelési költség? Vám az nincs ezek szerint.

Mi lenne ha eleve ezt a gépet egy Magyar cég nevére venném, aki az áfát vissza tudja adni?

 

u.i.: Úgy néz ki hogy a garancia feltételek akkor változtak, mert tegnap is bementem a StarKing-be és azt mondták, hogy nincs különbség a világ garanciában az asztali és a hordozható gépek között. Csak az iphon-nál van másként

  • 0
Link to comment
Share on other sites

"Az, hogy számtek termékre visszaigényelünk áfát és külföldről úgy hozzuk be hogy nem jelentjük be: ez a két dolog nagyon nem egy kategória"

 

De bizony nem egy kategória, mert az egyik egy sima áfacsalás, a másikat meg azt hiszem csempészetnek is hívják. Persze, tudom én, mindenki ott segít magán, ahol tud, nyilván én is, csak a dolgok helyretétele miatt írtam...

Link to comment
Share on other sites

ok, Amerikából ha behozza valaki, akkor vámolni kell és áfát fizetni.  Apple termékeknél nincsen nagyker vagy itt hogy működik? Valahol Európában kell lennie, nem? Amúgy a világ garanciát nem értem amit írtok, mert nekem azt mondták két szervizben is hogy megvehetem ezt nyugodtan, mert jó imac-re ez a világ gari. 

Számítástechnikai termékekre nincs vám (vámkezelési ktg van, de 0% a vám). Mikor mi Apple dealerek voltunk, az iMac-re nem volt világgari. Lehet azóta változott? 

 

Az, hogy számtek termékre visszaigényelünk áfát és külföldről úgy hozzuk be hogy nem jelentjük be: ez a két dolog nagyon nem egy kategória, ha valaki képben van a számviteli ökoszisztémával, amit itt most nem fejtenék ki. De más megközelítés is létezik erre, szóval az én olvasatomban ez nem áfacsalás. Ha én kereskedelmi cég vagyok és kimondottan értékesítési, haszonszerzési céllal illetve üzleti előnyre ilyen módon akarok szert tenni akarok eladni terméket etikailag sem ugyanaz, mint mikor apu cége vesz a cégnek egy számítógépet és odaadja a gyereknek. De nem ezen akarok lovagolni, csak jelzem, hogy ez a könnyebbik módszer. Szerintem, de ki hogy látja...

Link to comment
Share on other sites

Nagyon fontos információ a garanciát illetően, hogy amíg a világgarancia azt jelenti, ha a termék meghibásodik, a vásárlónak kell és van lehetősége, érvényesíteni a garanciát amely során bizonyítania kell, hogy rendeltetésszerű használat mellett történt a meghibásodás, addig a magyarországi hivatalos apple kereskedők megteszik ezt helyette a náluk vásárolt termékre és néhol 2 év garancia is van az eszközökre, nem csak egy, nagyobb probléma esetén gond nélkül cserélik és ők boxolják le az apple-lel a garanciaérvényesítést. Ezen felül csere esetén a garancia újraindulhat (nem meghosszabbodik , és egyes itthoni kereskedők alkalmazzák ezt, tapasztalatom szerint. A legjobb vásár a iÓcsósításra, ha itthoni garanciásat veszel. 

 

Az előbbiekben leírtak iPhone-ra nem ilyen rugalmasak, azzal kutyaütő minden reseller.

Link to comment
Share on other sites

ok, Amerikából ha behozza valaki, akkor vámolni kell és áfát fizetni.  Apple termékeknél nincsen nagyker vagy itt hogy működik? Valahol Európában kell lennie, nem? Amúgy a világ garanciát nem értem amit írtok, mert nekem azt mondták két szervizben is hogy megvehetem ezt nyugodtan, mert jó imac-re ez a világ gari. 

Link to comment
Share on other sites

Ezért aztán senki sem csinál ilyet:-)

Nem bizony, mert ha egy pajtásodnak, vagy unokatestvérednek megcsinálod, akkor attól kezdve soha sincs vége és a könyvelőd jól a seggedbe rúg, hogy hol a francban van az állóeszközállományod. Vagy egy ellenőrzéskor nem tudod virítani az állóeszközeidet - mert pl. az unokaöcsikéd a vásárlás másnapján lábon eladta az első kocsmában - és akkor úgy megbírságolnak, hogy örökre elmegy a kedved a baráti áfátlanítástól.

Link to comment
Share on other sites

Expresszen, Apródon van pár ürge, akik már évek óta, vadi új mac gépeket, 1 év világ garanciával, bontatlan csomagolásban árulnak és a bolti ár alatt tudják adni kb. 80-100 ezer forinttal úgy, hogy még ők is keresnek rajta. Számlát nem tudnak adni, mert magánszemélyként árulják. Az egyik azt mondta Angol, a másik meg azt, hogy Német billentyűzettel érkezik, de ő kicseréli Magyarra, tehát valahonnan külföldről származhat.

Nem tudjátok, hogy honnan szerezhetik be, mert jóval olcsóbb és én meg most pont szeretnék venni egy imac-et?

A témában ismerkedjünk meg a következő kifejezéssel:  adócsalás. (Megj. én nem kereskedem Mac-kel már vagy 2 éve, mielőtt valaki megvádolna azzal, hogy érintett vagyok). Minden külföldről (kivéve EU) beérkező terméket 27% forgalmi adó (ÁFA) terhel. Be lehet hozni pl. repülőgépen és nem bejelenteni, majd kereskedelmi forgalomba bocsátani (ha magánszemélyek továbbértékesítésre hoznak be ilyet, az nem tekinthető magánszemélynek kereskedelmi szempontból, ne haggyuk magunkat becsapni ilyesmivel), de ez akkor is klasszikus értelembe vett adócsalás.

 

A harmadik kifejezés az a vevő megtévesztése. Kizárólag a hordozható gépekre van világgarancia, de még ez sem ilyen egyértelmű, ugyanis például az iPhone-ra csak akkor van ilyen, ha Apple Store-ból vásároltál kártyafüggetlen készüléket (ha hivatalosan, telekom cégtől vettél kártyafüggetlen iPhone-t, arra már rögtön nincs világgarancia). Szóval az iMac az semmilyen szinten nem világgaranciás, csak mondom. Itthon nagyon gyakran akarnak eladni USA laptopokat, és jól jelzi azt, hogy ezt érdemes-e svindliként kezelni az az, hogy a hirdetés szövegében ezt valahogy legtöbbször elfelejtik említeni, ahogy azt is, hogy USA import, tehát eleve olcsóbban szerezték be, pedig kb egy áfányival olcsóbbak csak. 

 

+1 az USA hordozható gépek billentyűzete nem magyar. sőt, nem is európai, tök idétlen rajtuk néhány billentyű, én simán agyfaszt kapok pl. az USA enter vagy backspace gombjától. Ha külső billentyűzetet használsz, akkor azt is usából kell hoznod, hogy ne kelljen az ujjaidat átszoktatni. Köszi....

 

Hogy lehet egyszerűen megúszni tehát az áfát? Keresni egy céggel rendelkező ismerőst, aki megveszi a cégének és visszaigényli az áfáját. 

 

+2 az USA Apple termékek olcsóbbak, de ez az Apple hülyesége. Pitcheli az árakat, itt euróban kerül annyiba mint kint dollárba. Szopóbukó, ez van.

 

ps: az első gépemet okosba hoztam be usából, ez egy G4-es powerbook volt. leszoktam erről. főleg azért, mert egy 1.1-es mac próm van, amit kb 6-7 éve használok (újonnan vettem), és még legalább 2-3 évig fogok is (ha valami miatt érdekes lenne upgrade, az a thunderbolt, de csak addig, míg nem jelenik meg PCIe-s Thunderbolt adapter). 10 évig ha használsz egy gépet, ott már ezek a különbségek végképp eltűnnek.  Ez a mac prót életem egyik legjobb döntésének tartom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...