Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Alesis Nano hangmodulok


l.gyuri17

Kérdés

Tisztelt Fórumozó társaim!

 

Valakinek esetleg van ezekből a Nano hangmodulokból?

 

Amikre én gondolok: NanoPiano, NanoSynth de akár a NanoBass vagy NanoVerb 1-2

 

Ha valaki használ ilyet, meg tudná mondani hogy mennyire jók a hangjuk, nagyon elavultak már?

Mert ilyen 35-60 ezres árban ezek igen jól szólnak, legalábbis a youtubon. Tudom erre nem lehet adni. :)

 

Sajnos nincs 150-200 ezres modulra keret, de több szinti már nem kell, mivel nem tudom őket hová pakolni a szobában :) 

 

Na szóval aki tud valamit mondani róluk megköszönném!

 

Az adatokat tudom, azt már nem kell... (64 poly...stb...)

 

Üdv.: Gyuri

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Hát én a samplereket kihagyom úgy érzem, mivel nincs időm szerkesztgetni meg alakítgatni ennyit egy hangszínen, meg keresgélni honnan mit tudnék bele tölteni. Maradok a presetszintiknél, vagy agyaknál, ha netalán valamelyik nem tetszik simán át tudom alakítani könnyen az A-90essel, aztán jónapot.

Érdekelt volna amúgy legalább egy embernek a véleménye ezekről a Nano-król(Piano, Synth), aki használta, hogy ő hogy hallja, hogy szólnak. Mivel úgy látom kudarcba fulladt ez a törekvésem, így belátom, hogy inkább gyűjtök még inkább valami "normálisabb" hangmodulra, és csak lesz majd valami!

Link to comment
Share on other sites

Sajnos ilyen szempontból ezek nem olyan vasak amik felhasználóbarátok a rengeteg paraméterrel és menüvel amiben szerkesztgetni kell, ha akarsz vmit. Sokkal jobban preferálom az ilyen Roland VR09 tip. új motyókat, amiben eleve gyárilag jó és ötletes soundok vannak készen, de ha kell, kontrollerekkel pillanat alatt átvarázsolhatók, mivel hogy performance cuccok. Egyesek régen is edit módban korzoroztak a sztínpadon menet közben, nem kis bűvészkedést igényelve játék közben, szóval csak azt akarom mondani, nem véletlen, hogy a statikus preset szintik helyett a realtime szabályozhatóság felé nyitnak a gyártók, felismerve az igényeket, de ilyen téren még van tenni való bőven, ha pl. a Krog Kromera is gondolok...

Szóval ilyen téren én maguknak a moduloknak a használhatóságát is csak egy nagyon jó képességekkel felruházott kontrol billentyűzettel tudom elképzelni. Szerencsére ilyen is egyre több van a ár/minőség terén.

 

Hát nekem az Akai/Emu samplerek egy igen bonyolult és nehezen átlátható cuccok. Nem azt mondtam, hogy rosszak, csak nagyon sokmindennel kell velük bütykölni.

Nézzétek....Nekem van egy Roland A-90-esem. Azért kerestem inkább presetmodult, hogy ha netán éppen bele is kell nyúlni, azt egy pillanat alatt meg tudom tenni az A-90 fedélzetén. Nem nagyon van olyan része a hangnak amit ne tudnék valahogy szerkeszteni benne. Amúgy a fentebb említett JV-1010-zel valahogy szemezek, mert kicsi egyszerű van benne 1000 hangszín, oszt ha valami nem tetszik átszerkesztem. Egy Akai/Emu samplerbe oké, hogy betöltöm azt "amit nem szégyellek", de nem biztos, hogy azzal még nem kell majd ott bíbelődnöm menükön keresztül.

Ráadásul most elhívtak egy olyan bandába, ahol mondták, hogy nem muszáj magammal cipelnem ezt a böhöm nagy és nehéz (cirka 30 kg!) A-90-est, hanem nem tudnám megoldani valami kisebbel, mert akkor nem kéne csak egy autóval átjárkálni egy másik közeli városba próbálni. Mondom okés, van egy kis 49-es midibillencsem a gép előtt, csak ahhoz kéne egy modul mert magába nem sokat ér. Ping-pong-ozni.... :)

Na szóval egy modullal a hónom alatt meg a kis 49-essel, próbálható állapotba kerülnék, amikor meg koncert van vagy előtte főpróba, úgyis elvinném az A-90-est, nem mellesleg ahhoz is jó ha van plussz hangszín.

Nem feltétlen szavaznám le a Samplereket, csak nagyon meg kéne győzni engem, hogy inkább azokat válasszam.

Link to comment
Share on other sites

 

Mondom okés, van egy kis 49-es midibillencsem a gép előtt, csak ahhoz kéne egy modul mert magába nem sokat ér. Ping-pong-ozni.... :)

Na szóval egy modullal a hónom alatt meg a kis 49-essel, próbálható állapotba kerülnék, amikor meg koncert van vagy előtte főpróba, úgyis elvinném az A-90-est, nem mellesleg ahhoz is jó ha van plussz hangszín.

 

Valamikor hasonló helyzetben voltam én is... akkor egy EasyMidi EM100-al próbáltam és a zongora simán használható volt, hogy pedig az orgona is emészthető legyen, tettem rá egy BOSS RT-20 Leslie-t és kacsolgattam.

 

 

Ennél egy Alesis Nano modul csak jobb lehet, én nem feltétlenül beszélnélek le róla. Viszont az 50 ezer Ft az tényleg nagyon sok érte. Kb. 20-25 lehet a mostani értéke.

Link to comment
Share on other sites

Valamikor hasonló helyzetben voltam én is... akkor egy EasyMidi EM100-al próbáltam és a zongora simán használható volt, hogy pedig az orgona is emészthető legyen, tettem rá egy BOSS RT-20 Leslie-t és kacsolgattam.

Ennél egy Alesis Nano modul csak jobb lehet, én nem feltétlenül beszélnélek le róla. Viszont az 50 ezer Ft az tényleg nagyon sok érte. Kb. 20-25 lehet a mostani értéke.

Igen ismerős, a hangszeres életutadat igen sokszor végigolvastam, már csak a zsákutcákat illetően is.

Ezeket szeretném elkerülni.

Link to comment
Share on other sites

Igen ismerős, a hangszeres életutadat igen sokszor végigolvastam, már csak a zsákutcákat illetően is.

Ezeket szeretném elkerülni.

 

Megtisztelő :)

 

Egyébként olyan túl nagy zsákutcákról nem tudnék beszámolni. Inkább arról volt szó, hogy nem is igazán tudtam mit akarok csinálni, csak próbálgattam az eszközöket. Végülis a kütyü-bűvölés is egyfajta hobbi amikor épp nem zenét ír az ember :)

Link to comment
Share on other sites

Ha csak jó hangok kellenek, akkor talán érdemes lenne elgondolkodni egy Ketron SD2 modulon is!!

Akusztikus hangokban (is) nagyon nagyot szól!!! Ja, és bőven 100 alatt van!!

Nem fogsz csalódni.

 

http://www.ketron.com/sounds.asp?mod=SD2

No igen, van választék itt is.

Mellesleg ha nem sampler de még Emu, akkor egy bővített Proteus 2000 modul is könnyen lehet a próbára futkozó zenészek társa! Volt ilyenem az E6400 után, de mondjuk a gyári hangkészletétől nem estem hanyat akusztikus minták terén. Zongorára vettem bele egy William Coakley Steinway mintával bíró Ensoniq ZR rom boardot, Hammondra meg a Definitive B3 romot hozzá. Sajnos normális Rhodes, Clavi, Wurli dolgok nem voltak vele, így ment a levesbe, de akiknek eladtam apránként azok meg imádták! (???)

Viszont ha pl ebayen sikerül belőle egy Custom rommal tuningoltat fogni, egy segítő szándékú E6400 tulajjal lehet bele saját mintákat is tenni és akkor "power ON" mozdulattal zenei szent grál válik belőle 2sec alatt még feláll a rendszer, onnantól se gond se bú csak a játék öröme! Tény hogy egy JV1010 azért gyakoribb fecskeerrefelé...

Link to comment
Share on other sites

Sampler ügyben van egy Akai S5000 itt az apróban is hirdetve!  50 papírért, gondolom ez jó pénz érte bár nem ismerem annyira de valaha marha nagy pénzeket kértek egy ilyen eszközért.. !!

Apropó LP szerinted Akai vagy EMU inkább? Régóta gondolkodok egy vas sampler vételen, élőben melyik használható jobban, kezelés szempontjából melyik "kezesebb"?

 

Ennyi papíruszért csatlakozom, szintén oké balhé! ;)

Talán az S5k széria még a használható vonulatába sorolható az Akaiknak (az MPC-kről nem beszélve, de az főleg dobra, groovera lett kitalálva). Inkább a Z samplerei voltak gázosak, de ezt csak az itteni, ill korábbi Absolute fórumról olvastam én is még. Sajna elég kevés tag jött ide át közülük, akik konkrétumokat tudnának segítségként mondani. Sok arc több tucat vassal alapozta meg ott még a tudását, azóta Facebookon szűk körben tartják a kapcsot, hiába rittyentett a Hitspace új fórumot ide, pont ezért pártoltak el sajnos az "öregek", pedig mára eléggé kiforrott ez a platform is a hibáit leszámítva...

Visszatérve a kérdésre, az S5000 nem egészen a Nanosynth típus, sem méretre, sem sehogy! :D Böszme nagy állat bőrönd az, de nyílván tud is valamit érte. Sosem használtam Akait, de állítólag logikus a kezelése és ezen van egy nagy tv is ami elég jól tud jönni szerintem, mint egy csík kijelzőt matatni a sötétben. Persze én mára már ezekből is kinőttem, utálok matatni, editálni. Sajnos ilyen szempontból ezek nem olyan vasak amik felhasználóbarátok a rengeteg paraméterrel és menüvel amiben szerkesztgetni kell, ha akarsz vmit. Sokkal jobban preferálom az ilyen Roland VR09 tip. új motyókat, amiben eleve gyárilag jó és ötletes soundok vannak készen, de ha kell, kontrollerekkel pillanat alatt átvarázsolhatók, mivel hogy performance cuccok. Egyesek régen is edit módban korzoroztak a sztínpadon menet közben, nem kis bűvészkedést igényelve játék közben, szóval csak azt akarom mondani, nem véletlen, hogy a statikus preset szintik helyett a realtime szabályozhatóság felé nyitnak a gyártók, felismerve az igényeket, de ilyen téren még van tenni való bőven, ha pl. a Krog Kromera is gondolok...

Szóval ilyen téren én maguknak a moduloknak a használhatóságát is csak egy nagyon jó képességekkel felruházott kontrol billentyűzettel tudom elképzelni. Szerencsére ilyen is egyre több van a ár/minőség terén.

 

Az Akai vs Emu meccsben csak annyit tudok mondani, hogy E6400-am volt, azt szerettem. Egyesek nagyon jónak, 

a többi szinti között leginkább "analóg-szerűnek" tartják digitális létére a filtereit (nem hiába, Z-plane szűrők háhá!). Az Akainál S1000 és S3000 típusoknál asszem talán külön analóg filter board volt beépítve digitális vezérléssel, de ebben bővebbet nem tudok tapasztalat terén nyilatkozni. Az S5k-ban DSP alapú digi filter van. Szerintem a 2 cucc között (Emu-Akai) filozófia és márkahűség dönthet leginkább, ha a régebbi szériákat nézzük a japán gyártónál. Hangban ha 1-2% különbséget valaki kihall, az ennek alapján is tud dönteni, amúgy meg praktikum oldaláról (sound sprint mintabeolvasás, stb, stb, stb), kapacitás (128 poly, 128MB RAM) az Emu előrébb van, de az újabb S5000, ha ez a fontos, Ramban többet ad, asszem 256...

Minden esetre ha full működőképes, én is szívesen kipróbálnám annyiért az S5000-et, csak hogy lássam a különbséget az Emu és közte, de azért csúcskategóriásként egy E4 Platinum vasat méginkább szívesebben látnék idehaza, sőt párban rögtön egy ugyan olyannal, legyünk maximalisták! :) Sajnos ezeknek az ára még ma is 150HUF körül mozog ha felbukkan 1-1 a használt piacon, ebayen stb. de ott az RFX kártya is sokat nyom a latba.

Ha azt nézzük, hogy Emuban is van 50-ért pl. E5000 Ultra (ja, és csak az ultrát érdemes keresni köztük!) érdemes egy olyat meg egy S5000-et is tartani, aztán mindegyik nyújtja amit tud és mára tényleg nagyon leesett az áruk. De pl. egy ismerősöm az USÁ-ban 30e.HUF áron vett ebayről fullosra bővített E6400 Ultrát (RFX nélkül persze!) és a hülye nem hozta haza, rögtön megvettem volna, hanem simán árában tovább adta 1 év múlva, mert nem használta. :(

Link to comment
Share on other sites

Hát én a samplereket kihagyom úgy érzem, mivel nincs időm szerkesztgetni meg alakítgatni ennyit egy hangszínen, meg keresgélni honnan mit tudnék bele tölteni. Maradok a presetszintiknél, vagy agyaknál, ha netalán valamelyik nem tetszik simán át tudom alakítani könnyen az A-90essel, aztán jónapot.

Érdekelt volna amúgy legalább egy embernek a véleménye ezekről a Nano-król(Piano, Synth), aki használta, hogy ő hogy hallja, hogy szólnak. Mivel úgy látom kudarcba fulladt ez a törekvésem, így belátom, hogy inkább gyűjtök még inkább valami "normálisabb" hangmodulra, és csak lesz majd valami!

 

Én azt mondom, ha valóban jót akarsz, "kidobod" a 49 billentyűs midi keyboardod és ráhajtassz egy olcsó Korg X50-re! Triton soundok vannak benne, tele baromi ötletes hangszínekkel, így megoldva a "hangmodul" kérdés is, és mivel 3-4 kg az egész, kirándulni is magaddal viheted! :) 90-100-ért már elő-elő fordul a neten, de ugyanúgy vadiújan egy Yamaha MX49 se kerül megfizethetetlen pénzbe (150), viszont abban még durvább hangok vannak a Motif XS-ből! A90-nel tökéletes páros az is, ezek most jutottak eszembe még alternatívának. A türelem meg jó hangszert terem... ;)

Link to comment
Share on other sites

A kis 49-est azért nem akarom kidobni, mert szoktam gépen szerkesztgetni zenéket, pl.: filmzenéket. Arra tökéletesen jó, kicsi az asztalon elfér, ez csak egy opció volt számomra, hogy azt el tudom vinni a próbaterembe is magammal, "majd" a zsememben elfér.

Nem akaródzik eladni. Van egy régi DGX-300-asom attól szeretnék megszabadulni, ezért is mondtam a 40-60-as árkategóriát. Többet úgysem kapnék érte. Kiszolgált, sok pénzt sikerült vele szereznem, így nem sajnálom ha elmegy, de más saját tőkém most sajna nincs... :(

Na szóval így állok, ebből az árból kéne megoldanom a modult, de így is kezdtem az egész topicot!

Link to comment
Share on other sites

A kis 49-est azért nem akarom kidobni, mert szoktam gépen szerkesztgetni zenéket, pl.: filmzenéket. Arra tökéletesen jó, kicsi az asztalon elfér, ez csak egy opció volt számomra, hogy azt el tudom vinni a próbaterembe is magammal, "majd" a zsememben elfér.

Nem akaródzik eladni. Van egy régi DGX-300-asom attól szeretnék megszabadulni, ezért is mondtam a 40-60-as árkategóriát. Többet úgysem kapnék érte. Kiszolgált, sok pénzt sikerült vele szereznem, így nem sajnálom ha elmegy, de más saját tőkém most sajna nincs... :(

Na szóval így állok, ebből az árból kéne megoldanom a modult, de így is kezdtem az egész topicot!

 

És esetleg ő??? 

http://www.expressz.hu/korg-ns5r-44310112/

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget mindenkinek, lehet, hogy egyenlőre kivárok, és hátha.......

Ki tudja mi akad akár ebay-en a horgomra.... :)

 

Én a Korg NS5R-re 30-ért lecsaptam volna, de Te tudod. Persze jönnek ki olcsón újabb cuccok is (Yamaha MX, Korg Kross) de valahogy a modul piac beállt mostanság.

Link to comment
Share on other sites

Sampler ügyben van egy Akai S5000 itt az apróban is hirdetve!  50 papírért, gondolom ez jó pénz érte bár nem ismerem annyira de valaha marha nagy pénzeket kértek egy ilyen eszközért.. !!

Apropó LP szerinted Akai vagy EMU inkább? Régóta gondolkodok egy vas sampler vételen, élőben melyik használható jobban, kezelés szempontjából melyik "kezesebb"?

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, gyakorlatilag ezeket már néztem, meg tudtam, hogy a JV széria illetve a korgok régebbi hangmoduljai vannak, csak kicsit jobbakat keresnék. Tudom lehetetlen ilyen áron, meg kerettel, de hátha szerencsém lenne és kifognék valahol egy kicsit komolyabbat hasonló árkategóriából. Ebay-en már láttam XV-ket ilyesmi árkategóriában, azokba meg már lehet tenni srx-et azért azzal már jóval komolyabb hangzás érhető el. Nem vagyok csak Roland-os, de az Srx-eknek a hangjai szerény véleményem szerint tetszenek(Pl.:Ultimate key). A Kurzweil K2***r-ek is nagyon jók, azok is tetszenek, kicsit magasabb kategória abból szinte minden jöhet, ezekkel bármit lehet csinálni, aki már ezekkel nem tud magának megfelelő zenét csinálni vessen magára, már csak a szerketszthetőségi része miatt is! Még amúgy nézegettem a Kurzweil ME-1-et is, bár a Kurzik zongorája sohasem tetszett, azon kívül minden hangszíne nagyon jó. A Korgoknál, meg az a baj, hogy modult elég régen adtak ki olyat ami használható a Triton széria óta sajnos. Azok meg még mindig 150 kiló környékén mennek. Na szóval tudtam én hogy ennyi pénzért (50-60 kiló)viszonylag elfogadható modult nem igen lehet kapni. Nah nem baj majd egyszer. Lehet maradok a gyűjtésnél, vagy max ha minden kötél szakad egy jv-1080-2080-ast megnézek.

Ha ilyen irányúak az elképzeléseid, csukott szemmel egy Emu Esi4000 a megoldás hidd el!!! 40 pénzből már megvan olykor sőt! Abba aztán azt raksz amit nem szégyelsz...

A Roland XVk feltétlen nem nem jobbak a JVknél viszont drágábbak! Ha SRX kártyát kell bele venni még az magában 40-50 pezó sajnos! Viszont a JV1010 önmagában tartalmaz a nevezett áron egy komplett SRX bankot és plusz egy kártya még bele is dobható ha van! Ez marketing fogás. Ha anno vettél pl egy Fantom XR modult és azt televágtad volna 6db SRXszel, dupla annyiba fájt volna az egész a modul új áránál! :)

Korgban sajnos a Triton Rack után már csak az X50 és a TR széria van ami hangban üt de az billentyű! Esetleg microStation vagy ahogy mondtam már, a kis 2 oktávos microX ugyanúgy X50 motorral (64MB Rom). Utóbbit 60-65ért már láttam mostanság. Ez tekinthető végül is modulként is, de ha kell meg is szólaltatható önmagában is vagy egy arpeggio groove indítható így róla külön mint 2. hangszer.

Alesis QSR? Régi "lemez" már az! Alesisben aaz Andromeda ért valamit, de az egy más kategória

Még esetleg a Yamahában voltak az MU szériás kis hangmodulok, de nem hinném hogy itthon sok szaladgálna és hangjuk- áruk sem ismert, max youtube+ebay... Ezeket tudom mondani.

Link to comment
Share on other sites

Tisztelt Fórumozó társaim!

 

Valakinek esetleg van ezekből a Nano hangmodulokból?

 

Amikre én gondolok: NanoPiano, NanoSynth de akár a NanoBass vagy NanoVerb 1-2

 

Ha valaki használ ilyet, meg tudná mondani hogy mennyire jók a hangjuk, nagyon elavultak már?

Mert ilyen 35-60 ezres árban ezek igen jól szólnak, legalábbis a youtubon. Tudom erre nem lehet adni. :)

 

Sajnos nincs 150-200 ezres modulra keret, de több szinti már nem kell, mivel nem tudom őket hová pakolni a szobában :) 

 

Na szóval aki tud valamit mondani róluk megköszönném!

 

Az adatokat tudom, azt már nem kell... (64 poly...stb...)

 

Üdv.: Gyuri

Szerintem egy Alesis Qsr-el jobban járnál.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, gyakorlatilag ezeket már néztem, meg tudtam, hogy a JV széria illetve a korgok régebbi hangmoduljai vannak, csak kicsit jobbakat keresnék. Tudom lehetetlen ilyen áron, meg kerettel, de hátha szerencsém lenne és kifognék valahol egy kicsit komolyabbat hasonló árkategóriából. Ebay-en már láttam XV-ket ilyesmi árkategóriában, azokba meg már lehet tenni srx-et azért azzal már jóval komolyabb hangzás érhető el. Nem vagyok csak Roland-os, de az Srx-eknek a hangjai szerény véleményem szerint tetszenek(Pl.:Ultimate key). A Kurzweil K2***r-ek is nagyon jók, azok is tetszenek, kicsit magasabb kategória abból szinte minden jöhet, ezekkel bármit lehet csinálni, aki már ezekkel nem tud magának megfelelő zenét csinálni vessen magára, már csak a szerketszthetőségi része miatt is! Még amúgy nézegettem a Kurzweil ME-1-et is, bár a Kurzik zongorája sohasem tetszett, azon kívül minden hangszíne nagyon jó. A Korgoknál, meg az a baj, hogy modult elég régen adtak ki olyat ami használható a Triton széria óta sajnos. Azok meg még mindig 150 kiló környékén mennek. Na szóval tudtam én hogy ennyi pénzért (50-60 kiló)viszonylag elfogadható modult nem igen lehet kapni. Nah nem baj majd egyszer. Lehet maradok a gyűjtésnél, vagy max ha minden kötél szakad egy jv-1080-2080-ast megnézek.

Link to comment
Share on other sites

Hát ezek szerint kicsit gyűjtsek még, mert kár ennyiért az alesis-re költeni!

 

Nem teljesen gondoltam én ezt komolyan, csak érdeklődés címén!

Az említett JV1010-est vagy a Korg 05rw-t pl ugyanabban az árban megkapod. Attól nem kell jobb ennyi pénzért meg nincs is legfeljebb az emu samplerek esi 4000 satöbbi...

Link to comment
Share on other sites

A nano modulok sztem semmiképp nem érnek meg 40-50 ezer Ft-ot... A programozhatóság az eléggé gáz, teljesen lebutított cuccok ezek. Ha belegondolok, van hogy felbukkan egy KORG TR-Rack 70-80 ezer körül, össze sem lehet hasonlítani őket. A de a fent említett kis Roland JV modul is nagyon király cucc az olcsóbbak közül. Én elfelejteném az Alesist. (amúgy van pl. QS8-om, azaz ismerem a hangját. Vannak benne jó soundok, de rosszak annál inkább. Pénzt már nem adnék érte : )

Link to comment
Share on other sites

Alesisből a nano sorozatot nem ismerem, csak láttam. Ha jól tudom ezek a qs sorozat "butított" modul verziói amik külön hangszerkategóriánként jelentek meg. (synth, piano, bass) Alesisből volt micronom, fusion-öm, meg próbáltam az ion-t. Van egy jellegzetes hangzásviláguk, amit lehet szeretni vagy nem szeretni. Kicsit "ridegebb" a hangjuk a korgok vagy a rolandokhoz képest. Bár lehet erre a ridegségre mondják, hogy iagazi amerikai sound. Ezek a nano cuccok elsőre nagyon "preset" cuccoknak tűnnek, mivel az előlapon semmi lehetőséget nem látok amivel bele lehet nyúlkálni a hangokba és el lehetne egy user bankba mentegetni. Szóval így látatlanba "hallatlanba" nem hiszem, hogy nagy megváltás lenne ilyen gépeket vásárolni. Ebben az 50ezres árkategóriában azért elég sok jó vagy talán jobb szinti modulra is rá lehet szaladni, amiben több lehetőség van. Februárban olvastam alesis qsr modult 18-20körül ami azért jóval többet tud, ha már alesis hangzásra vágysz. Bár szerintem ezen az áron jobb befektetés pl az említett roland jv sorozatú modulok, vagy az alap xv modulok, ezekben bőven van szerkesztési lehetőség, még ha a preset hangszíneit rongyosra használták és kimentek a divatból, vagy akár egy trinity-rack sem rossz beruházás, csak kérdés, hogy milyen stílusra akarod használni. Az effektekkel kapcsolatban. A maguk korában nem voltak olyan rossz cuccok az alesis-ek, sokat dolgoztam velük. Mai szemmel az "elemgy" kategória, de nem egy ajde minőségi hangzás. Ár értékben ami kb ebben az árban megy és megéri nem pro felhasználásra az meg a TC electronic M300, M350 kis procija, tök átlátható, minden kézre esik, hangja nem egy csúcs de, ebben az árban nem nagyon tudok jobbat mondani, ami nekem hangzásban tetszett volna. Bár ez is ízlés kérdése, hogy kinek mi tetszik.

Sysex üzenetekkel lehet szerkeszteni a Nano modulokat midin keresztül. A QS széria is a Quadrasynth későbbi klónja, tehát a származtatás így is helyt áll...

Nyilván a Rolandoknak van egy spec hangzásviláguk, de az SR-JV kártyákkal tényleg jól tud szólni egy 1080 vagy akár egy 2080, illetve a 1010 fél rack méretben hasonlóan jó alternatíva a Nano modulokra, akárcsak egy Korg 05RW, X5DR stb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...