Jump to content
Ménemszól.hu

Dühöngő


LP-filter

Recommended Posts

Te nagyon nem csipázod a Kurzweilt. De mi értelme állandóan fikázni? Nem lenne egyszerűbb simán nem foglalkozni vele, ha már nem szereted?

Tévedsz! Drukkolok nekik hogy valami értelmeset is csináljanak már végre elnézve más cégek rohamléptékű fejlesztéseit hozzájuk képest és ez nem  a saját és egyedüli meglátásom sajnos, több tucat ember választ e márka mellett vagy helyett mást, mivel ha olyan jó lenne hogy ez lenne a legjobb, akkor más gyártók lehúzhatnák a rollót! Ezzel szerintem senki nem szapulja őket, mert az másképp hangzana. Van dolog amiben nagyon jók a Kurzik, pl. szinti dolgokban, de akusztikus minták terén szerintem nem annyira, csak ennyit kéne megérteni.

Másrészt a fenti hsz egy poén volt amit érteni kell egyszerűen... :D

Szép napot endru!

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)

LP, ez már kezd nagyon pszihopata lenni, kérlek fejezd be.

Ok, megértelek ha nem tetszik neked sem a véleményem, de egy kérdés: amit AD állít totál marhaságot és mint feltüntet hogy "Kurzweil utáló", kiforgatva és összeollózva félszavakat abból amit mondtam, az akkor micsoda? Ja, vagy csak azért mert van egy boltja? Nagy érv! Másnak is van és normálisabban áll a kritika elé is, a poént meg megérti...

 

Van dolog amiben nagyon jók a Kurzik, pl. szinti dolgokban, de akusztikus minták terén szerintem nem annyira, csak ennyit kéne megérteni. Csak idéztem ismét a lényeget! Jellemző ez a magyar mentalitás különösen politikai hadszíntéren, hogy pl. ha "buzi mszps vagy dögölj meg!". Vagy ha te elmondod hogy a Soproni világost azért nem szereted mert... akkor a Soproni imádók szétverik a fejeden a sörasztalt. Kb. ehhez tendál már itt is a sztory lassan, miközben állítólag demokrácia van vagy mi a szösz, de nem fogok vitatkozni, aki eddig is csak Kurzweilt vett, az ezután is azt fog, aki Casiot az meg azt, aki Rolandot az is majd azt. Ettől még az Artis fejlesztői is gondolhatnak egyet és ráállnak totál minőségi minták fejlesztésére és újabb piacokat hódíthatnak majd meg. Ez úgy nem logikus?

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

Szerintem amúgy LP-nek egy csomó mindenben igaza van (bár az "akusztikus minták" általános gyengeségében pont nem, mert sztem a Kurzweil legerősebb része pont a nagyzenekari szekció). Igaz, hogy a Kurzweil még mindig a K-szériából él, azt csinosítgatja - megjegyzem: nekem hangminőségben a PC3-széria összességében visszafejlődés a K-hoz képest, és személy szerint nekem kifejezetten herótom van már a fémízű, matt PC3-soundtól. Hiába a fain szűrő, hiába szól át valóban a zenekaron, önmagában egyszerűen nem szép. A KB3 meg mindenhez hasonlít, csak épp Hammondhoz nem. És én pl. pont leszarom, hogy a V.A.S.T.-tal hány száz layert meg routingot lehet csinálni, nekem jó sound kell, gombnyomásra (vagy minimális tweakkel).

Persze itt jön be, hogy oké, de nézzük kontextusban a dolgot, és itt jön elő a Kurzweil igazi ereje: ár/érték arányban még így is lenyomja a jobb napokat látott japán szintiket. A Korg az M3 óta nem hozott ki értelmes hangszert (bár a jó öreg Triton még azt is megszorongatja pár dologban), és az RH3 mechanika játszhatatlan; a Rolandnál az Integra-7 nagyon fain kis modul, a V-Synth szuper, de amúgy a zongorájukat leszámítva számomra mindig is érdektelenek voltak sample alapú dolgokban; a Yamaha Motif-szériája meg nekem mindig is vékonyka volt. A Nord ugyanakkor mindent visz (kivéve némi funkcionalitásbeli hiányosságot, amiért az ember kitépi a haját), de ez az árára is igaz.

Tehát kijelenthetjük: valóban a Kurzweil ma az egyik legerősebb márka, de ezt igazából két dolognak köszönheti: az árának, és hogy a japánok hangszerek helyett giccstermékeket dobnak piacra évek óta. Talán pont ezért nem motiváltak Kurzweilék túlságosan abban, hogy fejlesszenek.

Link to comment
Share on other sites

Na ide fogom mozgatni azokat a hozzászólásokat, amik szerzői kikerülhetetlennek érzik, hogy negatív véleményüknek adjon hangot. A postok általában személyes véleményt és ízlést tükröznek, amiket gyakran egyetemes igazságnak próbálnak deklarálni. De ezeknek is kell legyen helye a világban, úgyhogy ez a topic erről fog szólni.

Akkor ide írhatok, de jó :-)

Erről jut eszembe a közhely, hogy a hangszer tulajdonos még nem zenész:-)

Link to comment
Share on other sites

Na ide fogom mozgatni azokat a hozzászólásokat, amik szerzői kikerülhetetlennek érzik, hogy negatív véleményüknek adjon hangot. A postok általában személyes véleményt és ízlést tükröznek, amiket gyakran egyetemes igazságnak próbálnak deklarálni. De ezeknek is kell legyen helye a világban, úgyhogy ez a topic erről fog szólni.

 

 

Ennek tényleg sok értelme van helyet adni a serveren, mert sem az indító ok nem látszik az ismét mesterien kiragadott részletekből, sem az hogy miért hurcolsz meg nem egy márkát, hanem egy fórumozót a véleményei alapján, de mint tudjuk "Hitler is így csinálta később: zsidók a 2-es vagonba!" és ezzel minden el volt intézve. (szerinte!)

Link to comment
Share on other sites

Na ide fogom mozgatni azokat a hozzászólásokat, amik szerzői kikerülhetetlennek érzik, hogy negatív véleményüknek adjon hangot. A postok általában személyes véleményt és ízlést tükröznek, amiket gyakran egyetemes igazságnak próbálnak deklarálni. De ezeknek is kell legyen helye a világban, úgyhogy ez a topic erről fog szólni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nagyon kényes vagy a pontozásra, gyűjtő vagy? :D

Úgy gondolom, hogy a többség akkor pontoz le valakit, ha az illető rosszindulattal megáldva írja a hozzászólásait vagy egyszerűen érthetetlenül fogalmaz. 

Te melyikbe tartozol, szerinted? 

 

A pontozás lényege egyébként az lenne, hogy jutalmazzuk vele azon kollégákat, akik hasznos írásokkal, tanácsokkal segítik a közösséget. A fórum egyik kiemelt célja pedig, hogy egymás hasznára legyünk és ezáltal egy használható adatbázis jönne létre. Ezt nem mindig segíti az akadékoskodás és mondjuk egy hardver vásárlása előtti kéthetes nyílt agonizálás, hogy melyiket is vegyem. A mondat végét ne vedd magadra:-)

Link to comment
Share on other sites

Ok, megértelek ha nem tetszik neked sem a véleményem, de egy kérdés: amit AD állít totál marhaságot és mint feltüntet hogy "Kurzweil utáló", kiforgatva és összeollózva félszavakat abból amit mondtam, az akkor micsoda? Ja, vagy csak azért mert van egy boltja? Nagy érv! Másnak is van és normálisabban áll a kritika elé is, a poént meg megérti...

 

Van dolog amiben nagyon jók a Kurzik, pl. szinti dolgokban, de akusztikus minták terén szerintem nem annyira, csak ennyit kéne megérteni. Csak idéztem ismét a lényeget! Jellemző ez a magyar mentalitás különösen politikai hadszíntéren, hogy pl. ha "buzi mszps vagy dögölj meg!". Vagy ha te elmondod hogy a Soproni világost azért nem szereted mert... akkor a Soproni imádók szétverik a fejeden a sörasztalt. Kb. ehhez tendál már itt is a sztory lassan, miközben állítólag demokrácia van vagy mi a szösz, de nem fogok vitatkozni, aki eddig is csak Kurzweilt vett, az ezután is azt fog, aki Casiot az meg azt, aki Rolandot az is majd azt. Ettől még az Artis fejlesztői is gondolhatnak egyet és ráállnak totál minőségi minták fejlesztésére és újabb piacokat hódíthatnak majd meg. Ez úgy nem logikus?

Szerintem a magyar mentalitást te nem ismered. Ne is keverd ide, mert baromság. Inkább kulfoldi fórumokon van az állandó fényezés, egymás segge nyalása, meg az eufémizmus. Ez szerves resze az angolszász kultúrának pl. A magyarnak inkább a pesszimizmus, a negatívumok kiemelese, legalábbis Az elso VH óta ez a jellemzo, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Ok, megértelek ha nem tetszik neked sem a véleményem, de egy kérdés: amit AD állít totál marhaságot és mint feltüntet hogy "Kurzweil utáló", kiforgatva és összeollózva félszavakat abból amit mondtam, az akkor micsoda? Ja, vagy csak azért mert van egy boltja? Nagy érv! Másnak is van és normálisabban áll a kritika elé is, a poént meg megérti...

 

Van dolog amiben nagyon jók a Kurzik, pl. szinti dolgokban, de akusztikus minták terén szerintem nem annyira, csak ennyit kéne megérteni. Csak idéztem ismét a lényeget! Jellemző ez a magyar mentalitás különösen politikai hadszíntéren, hogy pl. ha "buzi mszps vagy dögölj meg!". Vagy ha te elmondod hogy a Soproni világost azért nem szereted mert... akkor a Soproni imádók szétverik a fejeden a sörasztalt. Kb. ehhez tendál már itt is a sztory lassan, miközben állítólag demokrácia van vagy mi a szösz, de nem fogok vitatkozni, aki eddig is csak Kurzweilt vett, az ezután is azt fog, aki Casiot az meg azt, aki Rolandot az is majd azt. Ettől még az Artis fejlesztői is gondolhatnak egyet és ráállnak totál minőségi minták fejlesztésére és újabb piacokat hódíthatnak majd meg. Ez úgy nem logikus?

Hát igen, nagyon nagy még itt is a pesszimizmus, lehet én tévedek, de ha mondom hogy xy terméket klónozok mi jón: "az szencségtörés,  levagy szarva ha még van is tervezési jogod barom vagy hogy nem fogadod meg a "nagyok" tanácsát stb..."

Ki milyen szintetizátort vesz, szerintem sound adja meg, biztos nem fogok alesis stb dobgépet használni, ha a tr909 sztenderd a technoba. Igen van lehetőség eltérni, de akkor tr808 707 606 jomox család jön. Szintetizátorban kicsit szabadabb a témakör, minden esetre sajnos ki kell jelentenem, nem tudok én sem olyan lead-et, bassline-t csinálni, hogy szimplán a tr909-el jól szóljon :/ pedig van rá példám. Virust is használnak technoba, pedig szerintem inkább trance mint techno.

Minden esetre én nem márka szerint választok szintetizátort hanem hang alapján.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Felkúrtam az agyam.

Már többször rendeltem a Thomann-tól, de még sosem volt semmilyen problémám velük és nem emlékszem, hogy korábbi rendelések kapcsán feltűnt volna alábbi helyzet.

Kinéztem vmit 249euroért. Németországon belül ingyenes a postázás ez oké. Magyarországra 20euro, ez is oké, DE nem 249+20eurot kell fizetni, hanem 349-et!!!!???

Mi a faszomért ugrik meg a termék ára 329eurora (+ 20euro posta) csak azért, mert Magyarországra kérem? EU bazmeg.

EUn belül is van 1-2euro különbség, de Mo esetén 80euro??? Még Romániába is 249. Milyen alapon szívatnak minket?

Írok is nekik, hogy ezt válaszolják meg.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

Felkúrtam az agyam.

Már többször rendeltem a Thomann-tól, de még sosem volt semmilyen problémám velük és nem emlékszem, hogy korábbi rendelések kapcsán feltűnt volna alábbi helyzet.

Kinéztem vmit 249euroért. Németországon belül ingyenes a postázás ez oké. Magyarországra 20euro, ez is oké, DE nem 249+20eurot kell fizetni, hanem 349-et!!!!???

Mi a faszomért ugrik meg a termék ára 329eurora (+ 20euro posta) csak azért, mert Magyarországra kérem? EU bazmeg.

EUn belül is van 1-2euro különbség, de Mo esetén 80euro??? Még Romániába is 249. Milyen alapon szívatnak minket?

Írok is nekik, hogy ezt válaszolják meg.

Valamit elrontottál. Kipróbáltam egy EUR 255,- termékkel és EUR 279,-+ EUR 20,- volt a számlán. A Német és magyar áfa különbözetét teszik rá, mivel itt vásárolsz. Náluk 19% az áfa, nálunk 27%.

Szerintem valami még volt ott a kosárban. 

Link to comment
Share on other sites

Felkúrtam az agyam.

Már többször rendeltem a Thomann-tól, de még sosem volt semmilyen problémám velük és nem emlékszem, hogy korábbi rendelések kapcsán feltűnt volna alábbi helyzet.

Kinéztem vmit 249euroért. Németországon belül ingyenes a postázás ez oké. Magyarországra 20euro, ez is oké, DE nem 249+20eurot kell fizetni, hanem 349-et!!!!???

Mi a faszomért ugrik meg a termék ára 329eurora (+ 20euro posta) csak azért, mert Magyarországra kérem? EU bazmeg.

EUn belül is van 1-2euro különbség, de Mo esetén 80euro??? Még Romániába is 249. Milyen alapon szívatnak minket?

Írok is nekik, hogy ezt válaszolják meg.

Véletlenül nem valami B-Stock terméket rendeltél? Mert azt tudni kell, hogy a Németek csak saját maguknak adják meg az "extra" kedvezményt, más országokba történő szállításnál nem.

Link to comment
Share on other sites

Nem rontottam el, egyszerűen átvált 249ről 329re, de ezt csak Magyarországi rendelés esetén.

Egy termék ára miért változik országfüggően? Rendeltem már mindenhonnan mindenfélét, de ilyet csak a Thomann webshopjában tapasztaltam most.

Ott a postaköltség és pont. Az esetleges vevő-oldali adóhoz meg vámhoz semmi köze az eladónak.

 

Kipróbáltam most én is Minitaurral. Alap 519euro, de ha magyarországra rendeled, akkor felugrik 529-re (+20euro posta).

10eurot még le is nyelnék, de 80at kizárt.

 

Lehet, ez az egyetlen "problémás" és épp belenyúltam.

Gondoltam, amit kinéztem, az talán "helyi akciós termékként" lenne értelmezhető, de ez sehol nincs feltüntetve.

http://www.thomann.de/de/steinberg_cubase_backpack.htm

 

Tegnap már nem volt kapacitásom írni nekik, de majd ma.

Ez diszkrimináció. Ha Lengyeleknek, Olaszoknak, Románoknak jó 249-ért, akkor nekünk miért nem? Megyek az EU parlamentbe:)

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...