Jump to content
Ménemszól.hu

Dühöngő


LP-filter

Recommended Posts

Nem rontottam el, egyszerűen átvált 249ről 329re, de ezt csak Magyarországi rendelés esetén.

Egy termék ára miért változik országfüggően? Rendeltem már mindenhonnan mindenfélét, de ilyet csak a Thomann webshopjában tapasztaltam most.

Ott a postaköltség és pont. Az esetleges vevő-oldali adóhoz meg vámhoz semmi köze az eladónak.

 

Kipróbáltam most én is Minitaurral. Alap 519euro, de ha magyarországra rendeled, akkor felugrik 529-re (+20euro posta).

10eurot még le is nyelnék, de 80at kizárt.

 

Lehet, ez az egyetlen "problémás" és épp belenyúltam.

Gondoltam, amit kinéztem, az talán "helyi akciós termékként" lenne értelmezhető, de ez sehol nincs feltüntetve.

http://www.thomann.de/de/steinberg_cubase_backpack.htm

 

Tegnap már nem volt kapacitásom írni nekik, de majd ma.

Ez diszkrimináció. Ha Lengyeleknek, Olaszoknak, Románoknak jó 249-ért, akkor nekünk miért nem? Megyek az EU parlamentbe:)

Nincs hiba .Ohhh bassz ezt a pechet, úgy tűnik ez egy rövid akció volt, és lecsúsztál róla, ahogy látom a 249 EUR akció már nem él, az új ajánlat az oldalon 329 EUR mindenkinek. Írhatsz Nekik, nagyon kedvesek és segítőkészek, de elég merevek ilyesmiben nem valószínű, hogy eltérnek, de egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

 

Tegnap már nem volt kapacitásom írni nekik, de majd ma.

Ez diszkrimináció. Ha Lengyeleknek, Olaszoknak, Románoknak jó 249-ért, akkor nekünk miért nem? Megyek az EU parlamentbe:)

ebben semm összeesküvés nincs, EU-n belül Thomann-tól rendelésnél mindenki a saját országának megfelelő ÁFÁ-t fizeti a termékekre: http://www.thomann.de/gb/faq_2_195.html

Link to comment
Share on other sites

Az adókülönbözetes dolgot is megérteném, de nem hiszem el, hogy minden EU tagállam ua összeg, max plusz/mínusz 1-2 euro, de Mo esetén 80? Nonszensz. Kizárt, hogy mindenhol hasonló az "ÁFA", csak nálunk egetverő.

És az miért van, hogy ha más webshopból rendelek külföldről bármit (mert ezzel csak a Thomannál találkoztam eddig), akkor semmi különbség az árban? Rámegy a postaköltség (sürgősségtől függően), azt küldik.

Link to comment
Share on other sites

Először is, érdemes tőlünk rendelni, mert velünk lehet helyben is üvöltözni :) Nem titok, hogy mivel mivel nálunk a kisker (amit én csinálok) egy cégen benül van a nagykerrel (amit az öcsém), ezért bennünket a gyárak presszionálhatnak. Arról van szó, hogy vannak cégek, akik nem engedik meg, hogy a javasolt ár alatt reklámozzunk terméket akkor sem, ha mi azt olcsóbban is adhatnánk és még akkor sem, ha más (kisker!) cégek lenyomják az árat (mert ők megtehetik). Persze eladhatjuk olcsóbban, de nem reklámozhatjuk (ezért az árgarancia, jobbat nem tudunk). 

 

Aztán erről a Cubase Backpackről nem tudtam, de utána fogunk kérdezni hogy ez mi.

 

Az ÁFA nagyon egyszerű. Ha egy bolt X euró felett forgalmaz a másik országba, akkor át kell jelentkezni oda áfa ügyben, és a helyi áfát kell fizetni. A Thomann pont ilyen, tehát itthonra 27%-kal kénytelen számlázni.

 

Itt jelezném, hogy a termékeink igen hamar elérhetők lesznek a környező országokban. Gondolom a soundria.com -ot már felfedeztétek, de hamarost jönnek a többiek.

Link to comment
Share on other sites

Először is, érdemes tőlünk rendelni, mert velünk lehet helyben is üvöltözni :) Nem titok, hogy mivel mivel nálunk a kisker (amit én csinálok) egy cégen benül van a nagykerrel (amit az öcsém), ezért bennünket a gyárak presszionálhatnak. Arról van szó, hogy vannak cégek, akik nem engedik meg, hogy a javasolt ár alatt reklámozzunk terméket akkor sem, ha mi azt olcsóbban is adhatnánk és még akkor sem, ha más (kisker!) cégek lenyomják az árat (mert ők megtehetik). Persze eladhatjuk olcsóbban, de nem reklámozhatjuk (ezért az árgarancia, jobbat nem tudunk). 

 

Aztán erről a Cubase Backpackről nem tudtam, de utána fogunk kérdezni hogy ez mi.

 

Az ÁFA nagyon egyszerű. Ha egy bolt X euró felett forgalmaz a másik országba, akkor át kell jelentkezni oda áfa ügyben, és a helyi áfát kell fizetni. A Thomann pont ilyen, tehát itthonra 27%-kal kénytelen számlázni.

 

Itt jelezném, hogy a termékeink igen hamar elérhetők lesznek a környező országokban. Gondolom a soundria.com -ot már felfedeztétek, de hamarost jönnek a többiek.

 

Cubase 7 Artist itthon legolcsóbban 82körül van.

Az UR22 meg 42körül.

Mivel pont az UR22-őt néztem ki arra, hogy lecseréljem a jelenlegi hangkarim, plusz a Cubase mellett döntöttem, hogy végre az őslelet tört verziómat lecseréljem egy új gyárira, számomra ez a tökéletes ajánlat, hiszen elvileg szállítással lenne 80eFt (270euro), ha több lenne, akkor nem is menne, mert pláne most karácsony előtt így is túlköltekezném magam a 80al.

Van ismerősöm több is angliában, de nem szeretem a körülményeskedő plusz köröket, meg másokat ugráltatni, és persze jó lenne megkapni 1 héten belül, ahogy amúgy Thomann leszállít mindent egy hét alatt (ha van nekik raktáron).

 

Ez valóban egy meglehetősen kedvező ajánlat (lényegében ingyen van a hangkari az Artist 7 mellé), emiatt sem bátorkodtam volna elővezetni ezt egy magyar boltban.

 

Persze ha azt mondod A/D, hogy nálatok kivételesen beleférhet egy ilyen kedvezmény számomra, akkor az lenne a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

Helló! A beteg kollega visszatért és felraka a store-ba. Itt látható a Cubase BackPack.

 

Az ára viszont nem annyi mint amit láttál a Thomannál, ott valami rafinéria van, ezért van az, hogy mikor a kosárba teszed, rögtön más árat mutat. Minden más üzletnél annyi mint nálunk is, ez a 102k bruttó forint körüli ár.

Link to comment
Share on other sites

Megjött Thomann válasza, a lényeg:

"Deliveries to EU countries will be charged at their local VAT rate, as we are VAT registered in most European countries."

Ebből nekem az jön le (újfent), hogy az EU legszarabb országában élek, ha egyszer minden más országnak jó a "250+posta" ár, csak nekünk nem :(

Link to comment
Share on other sites

Itt az egész levél:

Prices vary depending on the destination country. For instance, if you are looking at our UK website the prices will include UK VAT and these prices are only relevant for deliveries to the United Kingdom.

Deliveries to EU countries will be charged at their local VAT rate, as we are VAT registered in most European countries.

I can confirm that the correct prices have been charged for your order.

Please see the link below for further information:

http://www.thomann.de/gb/faq_2_195.html

Link to comment
Share on other sites

Megjött Thomann válasza, a lényeg:"Deliveries to EU countries will be charged at their local VAT rate, as we are VAT registered in most European countries."Ebből nekem az jön le (újfent), hogy az EU legszarabb országában élek, ha egyszer minden más országnak jó a "250+posta" ár, csak nekünk nem :(

Ha ez a legszarabbm költözz át Bukarestbe, vagy Pozsonyba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A/D posztján felbuzdulva fel akartam keresni a Propellerhead iOS programjait. De nem működik az iTunes áruház sem telefonon, sem számítógépen. Csak nálam van ez a probléma?

Az iTunes App Store oldalán nem egy alkalmazás duplán jelenik meg. Rákattintok egy alkalmazásra, és van hogy feljön az oldala, van, hogy nem. Korábbi vásárlásaimat sem tudom letölteni, mert hiába kéri a jelszavamat, valami hibát kiír, és nem működik.

Az OSx-em a legfrissebb, az iOS telefonomat pedig még nem frissítettem a napokban a legújabb szoftverre.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

Én is túlterhelésre gyanakodtam. Remélem tényleg csak az :)

Másik kérdés:

Érdemes beruházni az Audiobus szoftverbe? Egy ideje már nem követem aktívan a működésüket, pedig egykoron még az SDK változásaira is fel voltam iratkozva. Viszont ugyebár iOS7-tel megjelent az iOS 7's new Inter-App Audio lehetőség. Ez teljesen megölte ezt a programot, vagy azért még mindig jobb ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Még jó, hogy van ilyen topik.

...miért is néztem bele ma a híradóba (hozzáteszem, hosszú hónapok óta először!)?!?!?

Komolyan mondom. 

Az aki a gyerekét tartó feleségét rávágja a sínre, ezzel "tiltakozva" az eljárás ellen az a következőt érdemli : 

- azonnali, helyszíni botütés, lehetőség szerint több rendőr által, majd elszállít, elzár. Jelzem, a hazájában egy ilyenért a helyszínen agyonlövi a hatóság, ezért jön ide, ahol nem!

- a nőtől a gyereket AZONNAL elvenni!!! Ez nem normális, ilyet nem csinálunk baz+?!?!?!

 

Van egy majdnem négy éves fiam, engem (cca. 20(!!!) km-re a szerb határól (Tompa/Kelebia, 2000 fő/nap)) felháborít ami itt van kérem szépen.

Nem szoktam politizálni, mert "legendásan szélsőséges" nézeteket vallok, de ez már nem nevetséges, ez vérlázító.

 

Oh...sokkal jobb mostmár :D

Szerkesztette snaper
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nem akartam a témának új topikot nyitni, ezért itt kérdem:

Ti mivel szoktátok tisztítani a hangszereiteket ? Főleg a mattfeketére festettek rohadt hamar beujjlenyomatosodnak - engem ez zavar. Milyen tisztítószert ajánlanátok, ami nem tesz kárt a festésben, de leszedi az ujjlenyomatokat ? Ablaktisztító esetleg ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...