Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Bármennyi pénze van az embernek, úgyis az számít, hogy neked mi fog bejönni. A hangzásnak még csak-csak utána lehet járni (pl youtube, vagy akármi), de hogy kezelhetőségben és a munkamódszeredhez (ami még valszeg ki sem alakult nálad) jó lesz e adott gép, az csak használat közben derül ki. Szóval vegyél, amire van pénzed és idővel kiderül majd, hogy beválik e. Ha nem, akkor lecseréled vagy ha csak részben, akkor veszel mellé később még mást.

Sztem ez máshogy nem megy. A hangszereket csak használat közben lehet megismerni és a megismerés alapján dől el, hogy jó ez ahhoz, amire az ember szánja.
Ne ess véletlenül se abba a téves gondolatba, hogy egy drágább, akár még objektíven is jobbnak tartott géppel majd jobb zenéket fogsz írni. Egyenlőre magaddal is ismerkedsz ilyen szempontból (mint zeneírás), így fölösleges jobbat/drágábbat venned, mint egy virus vagy azzal egyenértékű cucc. Egy waldorf blofeld is tökéletes első gépnek, ha nem kell annyi poti, ami pl a viruson van. És nem biztos, hogy kell, az említett, szubjektív, egyéni kezelhetőségi és munkamódszeres gondolat alapján.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki hozzáértő elárulná nekem a titkot, hogy a régi classic deep house-t milyen szintikkel oldották meg? És a nagy kérdés; a Hitspace jelenlegi szinti kínálata közül én melyikkel tudnék egy ilyen zenét megoldani? Mellékelek 2 db youtube videót.

A segítséget előre is köszönöm! G. Zoltán

 

 

Link to comment
Share on other sites

Talán ide illik, mert a közeljövőben VA szintit szeretnék venni. Az alábbi videóban tudja valaki, hogy az 5:20-nál megszólaló lead milyen szintiből jön?

 

 

Ez amolyan védjegy a srácnál (Hallucinogene, Shpongle), ezt a zenét ma hallottam először, de rögtön tudtam, hogy ki csinálta. Szóval?

Bocs hogy beleszólok de Hallucinogen, Shpongle meg Younger Brother ezek Simon Posford projektek entheogenic tök más, szerintem nem is twistednél jön ki

Link to comment
Share on other sites

Talán ide illik, mert a közeljövőben VA szintit szeretnék venni. Az alábbi videóban tudja valaki, hogy az 5:20-nál megszólaló lead milyen szintiből jön?

 

 

Ez amolyan védjegy a srácnál (Hallucinogene, Shpongle), ezt a zenét ma hallottam először, de rögtön tudtam, hogy ki csinálta. Szóval?

Virus-al leprogramozható:

2:00 - tól , 

stud01c.jpg

:D ( http://www.entheogenic.net/images/photos/stud01c.html)

Link to comment
Share on other sites

Talán ide illik, mert a közeljövőben VA szintit szeretnék venni. Az alábbi videóban tudja valaki, hogy az 5:20-nál megszólaló lead milyen szintiből jön?

 

 

Ez amolyan védjegy a srácnál (Hallucinogene, Shpongle), ezt a zenét ma hallottam először, de rögtön tudtam, hogy ki csinálta. Szóval?

Link to comment
Share on other sites

Van Origin-em. Egy vagyon volt, de elektronikus zenei értelemben bagóért kaptam egy zsák remek szintit. Nem olyan, mint a szoft, érezni a DSP adta "őserőt", amit a plugin nem tud (hacsak nem DSP karis). Mire vagy kíváncsi?

Link to comment
Share on other sites

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. 

egyébként aki ilyen típusú zenét szeret, az miért nem használ Reason-t Ableton helyett-mellett DAW-nak  :) ?

ha valamiben ebben lehet agyalni és kötögetni(a szó szoros értelében, kiváló példák itt : http://www.reason101.net/category/101-creative-reason-projects/ ), ráadásul a 7-es verziótól ReWire melett MIDI kimenet is van benne

nem beszélve a  -ről

Link to comment
Share on other sites

Pedig már azt hittem rajta vagyok az igaz úton és sitty-sutty tudok választani.

Új versenyző vagyok: Ez a "SZINTI KLUB TALÁLKOZÓ" mikor, hol, és mit takar?

Lelkiismeretfurdalásom támadt, hogy nem végzem jól a dolgomat, hogy ez nem nyilvánvaló.

 

Link to comment
Share on other sites

Ilyen plugin-es editoros gépek még a Novation UltraNova és MiniNova. Azok elég frissek, van hozzájuk suppport és árban is elég jók a Virusokhoz képest. Persze ezek nem tudnak multitimbrálisak lenni, mint a Virusok, szóval nem véletlenül olcsóbbak.

Link to comment
Share on other sites

Abban a videóban, amit fentebb mutattatok a legtöbb szinti jobban teljesítene mint a Virus. Én egy Kurzweil PC3-mal elkalapálom akármikor ilyen zenére.

 

A Modular már nagyon rég nem kapható, és szerintem nem is jó erre a műfajra. A Modular területe kimondottan az experimentális, komplex hangzások világa, brutális szólásra nem alkalmas.  Mindezek tetejében az online ill. gyári elérhető patchkészlet a G2-höz kölönösen nem passzol jól az ilyesmihez.

 

Ha digit szinti jó és polifón kell, akkor a Nord Lead 4-et mondanám. Elég erős motorja van, és olyan animációkat, változásokat lehet vele eljátszani (!) mint semmi mással. Tehát itt a hangzáson túl is van trúváj.

 

Ha analóg kell és monofón, akkor az új SE Boomstar-t (nem tudom miért nincs fent az új webshopban) a Moog Sub Phattyt, a Korg MS-20 mini-t. A legbrutálisabb szintijeink jelenleg az Analogue Solutions cuccok.  Szombaton kipróbálható a Szinti Klubban már a Novation új Bass Station 2. A DSI Prophet 12 is érkezőben van. És ha ez is kevés, össze is rakhatunk neked szintit. Jelenleg ez, illetve ennél valamivel több cucc van bent az üzletben.

(Sajnos a webshopban még nem látszanak)

 

Nem állítanám, hogy nincs választék.

Link to comment
Share on other sites

Nem, az egy önálló editor, pluginként nem működik.

A Hit Space szerintem nem hoz neked, mert már nem gyártják őket jó pár éve, szerintem csak használtan szerezhetőek be.

Nem sűrűn szoktam látni eladót, akkor is elég magas áron.

 

Egyébként ki is tudod próbálni, a G2-t mert csináltak belőle egy önálló kis monofón alkalmazást, kifejezetten tesztelési célra:

http://www.clavia.se/products/nordmodular/demo.htm

Link to comment
Share on other sites

Igen, hallottam már én is jó darabokat Vírusra,

de talán a Nord Modular G2 mégis, jobban nekem való. 

Vajon ez a Modular editor plugin-ként is működik, mondjuk Live alatt?

Látom a Hit Space forgalmazza a Clavia-kat, de ezt a terméket nem látom.

az oldalon. Vajon mennyiért hoznak egy keyboard, vagy egy rack verziót?

Köszi a videókat, jól szólnak és segítenek szűkíteni a kört.

Access vs Clavia

Link to comment
Share on other sites

A Virust nem csak trancre lehet használni, hiszen teljes értékű szubsztraktív analóg modellező szinti, TI széria meg már hullámtáblás, grain táblás és mindenféle gyéb szintézisbeli finomsággal meg van áldva.. Azért mert abban a műfajban felkapták , még nem kell leírni. Én 2004 óta használok Virust és sohasem csináltam vele trance-t. 

Itt egy kis referencia mikre használtam. (Nem tisztán virus zenék, hanem akad mellette még pár egyéb vas és szoft. is, de azért jelentős szerepet játszik a hangzásban.)

https://soundcloud.com/mrspacesheep/spacesheep-feat-nichtma-the - basszus hangok, pad, fx 

https://soundcloud.com/polarsheep/polarsheep-cyberspace - a basszus egyik rétege, az LFO-val tekergetett pad/fx hang

https://soundcloud.com/mrspacesheep/spacesheep-feat-nichtma-live -sokminden

 

Ennek a videónak az elején, meg később az elektrósabb részekben:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...