Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Igen, a Kawai-knak általában teljesen első osztályú billenytűzeteik voltak. Én sokáig használtam pl. egy K1000-et master keyboardnak. Mellesleg még jó hangjai is voltak, és talán 10k-ért vettem. Aquarius kolléga lett vele bldog később, amikor az MKII-61-et megvettem, ami gyakorlatilag mechanikailag nem volt jobb, de tudott Automap-et, amiről akkor még azt hittem, hogy jó valamire…. Aztán az is ment, és most egy EMU Pk6 tölti be ezt a funkciót, a mellett, hogy mellesleg az EMU szinte összes korábbi terméke "protkók", Orbit, stb. "benne van".

 

ha már szóba kerül, akkor egyébként bátran merem ajánlani bárkinek a "milyen szintit vegyek?" kérdésre.

 

http://www.vintagesynth.com/emu/pk6.php

Link to comment
Share on other sites

...és most egy EMU Pk6 tölti be ezt a funkciót, a mellett, hogy mellesleg az EMU szinte összes korábbi terméke "protkók", Orbit, stb. "benne van".

 

ha már szóba kerül, akkor egyébként bátran merem ajánlani bárkinek a "milyen szintit vegyek?" kérdésre.

 

Én anno a Tritonom után majdnem beleugrottam a sárga XtremeLeades verziójába. Asszem az volt az XL7 vagy vmi ilyesmi vagy az már a command station? Fene tudja. Mindenesetre az XtremeLead hangkészlet a régi Orbit + Planet Phat öszvérsége volt csak sajna ami meg kellett volna hozzá még ROM (Protean drums, B3, Vintage pro, Seidlachek strings) itthon elérhetetlen volt vagy esetleg arany áron ha mégis. De a Protean meg a Vintage még ebayen se fordult meg csak modullal együtt.

Annyira a vége volt ez az Emu idején hogy alig pár tucatot adhattak el szerintem. Aki meg szerencsésen bespajzolta az örül is neki.

Végül nekem amiért nem jött be a keyboard változat:

- kemény rúgózású számomra a billentyûzete és fárasztó rajta a játék

- pici display ua. mint a modulokon

- nincs adathordozó amire menteni lehetne ha csak önmagába egyedül ezt használná az ember hangszernek (se floppy, se SD kártya, sequencere felejt kikapcsoláskor)

Aztán a command stationök jobban kezdtek tetszeni, ott pl. már volt ribbon meg padek, de mégsem lett semmi belôle. Meg vki félre is vezetett hogy a keyboardokba meg a com.st.-be eleve csak 2 ROM fér meg, de ott is ugyanúgy 4 slot van és a gyári is kivehető.

A P2000-em idején nagyon szerettem volna custom flash ROM-okat bele, de 1 flash ára drágább volt mint maga a modul használtan. Pedig nem lett volna rossz saját mintákat így használni, csak ezt is olyan szerencsétlenül oldotta meg az Emu, hogy nehogy már USB-n te magadnak PC-ről tudj mintát feltölteni. Vegyél mellé egy E-Ultra samplert is amivel írni tudod a flasheket. :(

Na, mára nem is bánom hogy nem nyűglődtem ezen a vonalon, s a P2000 is gyorsan elment, abban semmi nem fogott meg. Mindig csodálkoztam azokon akik meg rá építették a hangszereléseiket. (?)

Link to comment
Share on other sites

Mellesleg anno az E-synth keyboardnak volt még zseniális billentyűzete és 76-os! Na olyat mai napig nem látok! Volt utána egy E4K is kilátásba, de annak is szarabb volt sokkal a billje.

Amúgy amin szintizni és kis kompromisszummal zongorázni is elég jó egyben, az a Roland A33. Ennek még talán a másik legzseniálisabb billentyűzete van az E-synthé mellett. Próbáljátok ki ha tehetitek!

Link to comment
Share on other sites

Na igen a Proteus 2000...

 

Nekem is volt egy, egy itteni fórumtársunktól vettem. Gondoltam csak jó lesz valamire hiszen mégiscsak EMU, szól majd akkorát mint állat.

Na, futár meghozza, bekapcs és teljes döbbenet... :)

Ilyen gagyi hangokat atyaúristen, egy Yamaha Psr jobb színvonalat hozott a 80's években. Katasztrófálisan sz@r volt és még finoman fogalmaztam.

Még aznap feldobtam a hírdetések közé és szerencsémre gyorsan el is ment.

Nagy durranásnak lett beállítva pld. a zenészmagazin tesztek során de óriási csalódás volt élőben hallani.

Gondolom van még 1-2 ilyen "sztárolt" hangszer, ami másnak is csalódást okozott a vétel után? :)

Link to comment
Share on other sites

Na igen a Proteus 2000...

 

Nekem is volt egy, egy itteni fórumtársunktól vettem. Gondoltam csak jó lesz valamire hiszen mégiscsak EMU, szól majd akkorát mint állat.

Na, futár meghozza, bekapcs és teljes döbbenet... :)

Ilyen gagyi hangokat atyaúristen, egy Yamaha Psr jobb színvonalat hozott a 80's években. Katasztrófálisan sz@r volt és még finoman fogalmaztam.

Még aznap feldobtam a hírdetések közé és szerencsémre gyorsan el is ment.

Nagy durranásnak lett beállítva pld. a zenészmagazin tesztek során de óriási csalódás volt élőben hallani.

Gondolom van még 1-2 ilyen "sztárolt" hangszer, ami másnak is csalódást okozott a vétel után? :)

 

Kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a kispap…:)

Nekem meg a Virus Rack volt olyan, hogy vettem egyet, mert "hűhaígymegúgy"…. De aztán semmire se tudtam használni a magam zenéjében. Egész egyszerűen nem passzoltunk össze. Tehát csalódás volt, nagyon, ment is gyorsan. 

Link to comment
Share on other sites

Nem, de olyan hihetetlen nagy dobásnak nem tűnik így elsőre. Viszont egy -tájékozatlanságomból fakadó- kérdés: mit takar pontosan a MIDI2 szabvány?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/General_MIDI_Level_2

 

Lényegében kibővített hangkészlet (elvileg 128*128 - vagyis mindegyik GM hangnak 128 variációja lehet) plusz kibővített utasításkészlet. 

Link to comment
Share on other sites

Nem, de olyan hihetetlen nagy dobásnak nem tűnik így elsőre. Viszont egy -tájékozatlanságomból fakadó- kérdés: mit takar pontosan a MIDI2 szabvány?

Pehelysúly, olcsón, 2000 válogatott vintage Roland sound, sampler, 128 poli...

Egy baja van, brazilok, törökök, indiaiak meg a thaiok kapnak csak belőle, amolyan fejlődő országok szintijeként. :)

Pedig itthon is megérne vagy 120-at mint kezdő vagy utazó masinéria (á la Korg X50, Yamaha MX)

Azt a bolhányi kijelzőt keveslem csak rajta, ráadásul jól kirakták szélre. Amúgy a hangja nekem nem okoz csalódást, de egyben hűen igazodik korábbi mondásomhoz, ez is egy újabb újradobozolás.

http://youtu.be/Zvveuh5xbFE

Link to comment
Share on other sites

Roland XPS-10:

 

Hangsúlyozottan csak a videó alapján:

 

Nagyon "primitív","műanyag" hangzása van. Nagyjából úgy a 20-30ezer forintos kínai MediaMarktos/Auchanos/Lidlös "szuper szintetizátoros" vonalba tartozónak érzem. Van egy-két momentum, ami ígéretes, sőt akadt olyan is, amire "felkaptam a fejem", de nagyon-nagyon kevés ilyen pillanat volt (talán 2 - 3 - 4 hang). Ez alapján a video alapján a hangszerboltban oda sem mennék kipróbálni. 

 

Egy kicsit rossz hasonlattal élve olyasmi ez, mint az olcsó és gagyi "Akai" mobiltelefonok: mintha nem is igazából a Roland gyártaná, hanem csak a brandet adta volna el jó pénzért, és mások rakták volna össze a hangszert, (csúnyán visszaélve a névvel). 

 

Úgy tűnik - a video alapján valószínű, mert nincs semmilyen "háttérzaj" - hogy "vonalból" vették fel a demót, de olyan, mintha átlagos hangfalakról, átlagos mikrofonnal, monoban vették volna fel. Kiábrándító.

Link to comment
Share on other sites

Egy másik szintén remek fórumon éppen a napokban beszélgettünk az ilyen és hasonló gagyi hangszer megjelenésekről :(

Vélhetően ez is mint sok más társa a "tervezett elavulás" elvet követik... (nem is hosszú életű ez a kategória)

Olcsó műanyag kivitel és primitív megszólalás a főbb ismérvek.

Elég sajnálatos, hogy ezt a "trendet" elég sok gyártó követi, rendben van, hogy ki kell szolgálni a kisebb pénztárcájúakat is de ezt legalább  ne a minőség rovására tennék.. :(

Szép új világ :startle:

Link to comment
Share on other sites

Roland XPS-10:

 

Hangsúlyozottan csak a videó alapján:

 

Nagyon "primitív","műanyag" hangzása van. Nagyjából úgy a 20-30ezer forintos kínai MediaMarktos/Auchanos/Lidlös "szuper szintetizátoros" vonalba tartozónak érzem. Van egy-két momentum, ami ígéretes, sőt akadt olyan is, amire "felkaptam a fejem", de nagyon-nagyon kevés ilyen pillanat volt (talán 2 - 3 - 4 hang). Ez alapján a video alapján a hangszerboltban oda sem mennék kipróbálni. 

 

Egy kicsit rossz hasonlattal élve olyasmi ez, mint az olcsó és gagyi "Akai" mobiltelefonok: mintha nem is igazából a Roland gyártaná, hanem csak a brandet adta volna el jó pénzért, és mások rakták volna össze a hangszert, (csúnyán visszaélve a névvel). 

 

Úgy tűnik - a video alapján valószínű, mert nincs semmilyen "háttérzaj" - hogy "vonalból" vették fel a demót, de olyan, mintha átlagos hangfalakról, átlagos mikrofonnal, monoban vették volna fel. Kiábrándító.

Na ez érdekes mert Juno Di v Gi-ből meg SRX kártyákról válogatott soundok vannak benne. Én azért nem tenném a piaci Lewis hangszerek szintjére, de ez olyan hogy van akinek az új FA sorozat is bejön, van aki meg hány tőle. Na most kinek van igaza?

Ami az én olvasatomban a rá se nézek kategória az meg a Korg Taktile. Hát ez van...

Link to comment
Share on other sites

Na ez érdekes mert Juno Di v Gi-ből meg SRX kártyákról válogatott soundok vannak benne. Én azért nem tenném a piaci Lewis hangszerek szintjére, de ez olyan hogy van akinek az új FA sorozat is bejön, van aki meg hány tőle. Na most kinek van igaza?

Ami az én olvasatomban a rá se nézek kategória az meg a Korg Taktile. Hát ez van...

Én sem írnám le azonnal ezt az XPS-10-et. Szerintem az a Youtube video sem valami jó audio felvételben és a fiú sem adja el túl jól a hangszert. Amennyire próbálok elvonatkoztatni a Youtube minőségtől, én rokonságot vélek felfedezni az XPS-10 és a VR-09 szinti blokkja között, amit meg ugye itt helyben meg tudok hallgatni élőben :) Kivitelre is VR-09 és RD-64 alkatrészeket látok. Igaz, műanyag műanyag, de nekem ezek az új Rolandok (VR-09, FA-06, XPS-10) tetszenek... Kövezzenek meg de a sokéves Korg-mániám dacára ezek a mostani Korg-ok (pl. Taktile) nagyon nyimnyam műanyagok. Meg ez az XPS-10 bővíthető saját wav mintákkal is, amit a billentyűzetre ki lehet map-olni, a köztes hangmagasságokat pedig a hangszer számítja a mintából. Ilyen funkciót ilyen egyszerűen egyetlen mai hangszer sem kínál... Illetve a Korg MicroSampler, de az csak 36 billentyűre és kb. 10 MB-ban, ámbátor még így is rendkívül hasznosnak tartom a MicroSamplert, ehhez képest ez az XPS-10 kínálja nekünk ugyanezt a funkciót 61 normál billentyűn 32MB-al. Szerintem egyszerű, ötletes és jól felkészíthető élőzős hangszer lesz ez, persze nyilván nem 800 ezres Nord Stage minőségben, de messze nem emlegetném Tesco-s, vagy primitív hangminőségűnek :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ma én is találtam pár érdekes dolgot a wikipédián.

--

Két fő jeltípust különböztetünk meg: az analóg és digitális jelet. Röviden, a két jeltípus közötti különbséget úgy határozhatjuk meg, hogy a digitális jelek a következőkben meghatározott diszkrét és kvantált jellemzőkkel bírnak, míg az analóg jeleknek nincsen ilyen jellemzőjük.

Az analóg jelet legtöbbször folytonos fizikai mennyiség reprezentálja, amely gyakran folyamatos függvénye az időnek, helynek vagy más mennyiségnek. Például a hőmérsékletet, mint jelet a hőmérőben egy higanyszál hossza mutatja (analóg jel), e két mennyiség arányosan változik.

digitális jel valamilyen diszkrét jelnek számokkal kódolt megjelenési formája, speciálisan bináris számokkal kódolt. Diszkrét jeleknek azokat a jeleket nevezzük, amelyek véges sok, jól megkülönböztethető értéket, formát vehetnek fel.

--

Arrogancia vagy gőg a neve a valaki által saját magánál kevesebbre tartott személyekkel (kisebbekkel, tudatlanabbakkal, tájékozatlanabbakkal, szegényebbekkel, alacsonyabb rangúakkal) szemben mutatott túlzott büszkeség, öntudat és felsőbbrendűség megnyilvánulása viselkedésbengesztusokban és fogalmazásban.

Gyakran az ilyen viselkedésben a magatartás hivatalos, szertartásos és formális (stiláris) vonatkozásainak és/vagy fontosságának hangsúlyozása, erőltetése tapasztalható, és előfordul a mások önmagát is autentikus forrásokkal azonosító tekintélyekre való hivatkozással való kioktatása.

 

Kösz, hogy elmagyaráztad, hogy a digitális az bináris kódolásban dolgozik, az analóg meg folytonos jelalakot produkál, ezt eddig is tudtam. PWM-et taglaltam eddig, hogy mind a kettő csoportba bele illik. Szóval ne kerüld a témát megkérhetnélek.

--

http://a.te.ervelesi.hibad.hu/lenyegtelen-konkluzio

Link to comment
Share on other sites

Én sem írnám le azonnal ezt az XPS-10-et. Szerintem az a Youtube video sem valami jó audio felvételben és a fiú sem adja el túl jól a hangszert. Amennyire próbálok elvonatkoztatni a Youtube minőségtől, én rokonságot vélek felfedezni az XPS-10 és a VR-09 szinti blokkja között, amit meg ugye itt helyben meg tudok hallgatni élőben :) Kivitelre is VR-09 és RD-64 alkatrészeket látok. Igaz, műanyag műanyag, de nekem ezek az új Rolandok (VR-09, FA-06, XPS-10) tetszenek... Kövezzenek meg de a sokéves Korg-mániám dacára ezek a mostani Korg-ok (pl. Taktile) nagyon nyimnyam műanyagok. Meg ez az XPS-10 bővíthető saját wav mintákkal is, amit a billentyűzetre ki lehet map-olni, a köztes hangmagasságokat pedig a hangszer számítja a mintából. Ilyen funkciót ilyen egyszerűen egyetlen mai hangszer sem kínál... Illetve a Korg MicroSampler, de az csak 36 billentyűre és kb. 10 MB-ban, ámbátor még így is rendkívül hasznosnak tartom a MicroSamplert, ehhez képest ez az XPS-10 kínálja nekünk ugyanezt a funkciót 61 normál billentyűn 32MB-al. Szerintem egyszerű, ötletes és jól felkészíthető élőzős hangszer lesz ez, persze nyilván nem 800 ezres Nord Stage minőségben, de messze nem emlegetném Tesco-s, vagy primitív hangminőségűnek :)

Abszolút egyetértek a véleményeddel.

Szerintem is használható, praktikus és elég jó hangszerről van szó.

Egyáltalán nem játékszerezném le, ahogyan a pár hozzászólással előbb taglalt KORG POLY-800-ast de pláne nem!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Number of Oscillator Types 409

Műanyagnak látszik... Number of oscillator types 409??? Number of filter types 16??? Inkább lenne 3-3, de az jól szóljon. :cigar:

 

 

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

Link to comment
Share on other sites

hát írják is:

 

The 409 oscillator waveforms include analog modeling and PCM. The analog modeling synth engine provides a broad variety ranging from simple basic waveforms to complex combinations such as dual, unison, sync, ring modulation, and cross modulation. The PCM sound engine provides mainly rhythm sounds, but also covers multisamples for keyboard. (collaborations with Sample Magic, Loopmasters, Prime Loops are included)

Ami furi nekem, hogy a képek alapján nincsenek midi portok rajta. vagy nagyon a múltban élek? :D

 

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...