Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

 Ismét egyetértek Veled...De Magyarország(azért ettől függetlenül nagybetűvel írandó:-)...) már csak egy ilyen hely. :D

Link to comment
Share on other sites

hát írják is:

 

The 409 oscillator waveforms include analog modeling and PCM. The analog modeling synth engine provides a broad variety ranging from simple basic waveforms to complex combinations such as dual, unison, sync, ring modulation, and cross modulation. The PCM sound engine provides mainly rhythm sounds, but also covers multisamples for keyboard. (collaborations with Sample Magic, Loopmasters, Prime Loops are included)

Ami furi nekem, hogy a képek alapján nincsenek midi portok rajta. vagy nagyon a múltban élek? :D

 

Van egy sampler tesója is:

 

http://www.korg.com/us/products/dj/electribe_sampler/index.php

 

"Number of sound samples: up to 999 (incl. user)

 

In addition to a sampler sound engine that lets you use your own unique and original sounds (samples), there are also several types of analog modeling sound engines that are great for creating synth basses and pad sounds. There can be up to a total of 999 preset and user samples, and a maximum of 270 seconds of sampling time (calculated as monaural) can be used. The unit is shipped with numerous drum, rhythm/phrase loops, and hit samples included. (collaborations with Sample Magic, Loopmasters, Prime Loops are included)" - See more at: http://www.korg.com/us/products/dj/electribe_sampler/index.php#sthash.HhkrhDyL.dpuf

 

A MIDI IN/Out-ot ezeken a mütyürökön már 3,5-ös kisdzsekken nyomják ki + adapter kábel (pl. már az Arturia Beatstep-en is ilyen megoldás van).

 

Sőt:

 

"In addition to MIDI IN/OUT, "Sync IN/OUT" is also provided, allowing synchronized performances with the volca series, monotribe, or MS-20 mini." - See more at: http://www.korg.com/us/products/dj/electribe_sampler/#sthash.Woyfy6Gv.dpuf
Link to comment
Share on other sites

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

Nyilván az emx-1 újracsomagolása, esetleg pár plusz funkció, mint pl. a nyomásérzékenység. Már az emx-1 is használhatatlan volt, ezért ennek a cuccnak nagyon olcsónak kell lennie, hogy el tudják adni.

Link to comment
Share on other sites

Nyilván az emx-1 újracsomagolása, esetleg pár plusz funkció, mint pl. a nyomásérzékenység. Már az emx-1 is használhatatlan volt, ezért ennek a cuccnak nagyon olcsónak kell lennie, hogy el tudják adni.

 

 

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

 

 

Mielőtt ismét megbosszulós, lepontozós megtorláshadjáratba torkollik ez ez egyszerű hozzászólásom, csak szeretném jelezni, hogy én senkit nem pontoztam le a hozzászólása miatt. A Magyarországot viszont tényleg elgépeltem :)

Link to comment
Share on other sites

Én nem magyaráztam el semmit.

Csak idéztem.

 

És nagyon nem szeretnék személyeskedni, de rákényszerítesz: 

Ha valamiben okos akarsz lenni hasonló megfogalmazásra illenék törekedned, mivel az a pongyola stílus amiben írsz a műveltségedben meglévő óriási káoszra utal.

És "emellé" az a "lekezlő", tiszteletlen fellengzősség, ahogy viseltetsz a többiek iránt itt a fórumon, hagy némi "kivánnivalót" maga után.

És ez az ami sokkal "fonotssabb" abban, amit idéztem, és amiért.

Az már csak pont az i-re, hogy te talán érted amit le akarsz írni, de hogy aztán végül kevered a szezont a fazonnal csak abban erősít meg, hogy mindeninek  jobb lenne, ha visszavennél egy picit.

Nem én mondtam de te akartad.

http://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes

-Ebből eredően önmagában azzal, hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire, érdekeire, ténylegesen nem tudod állítása helyességét megkérdőjelezni.

-de csak menjünk tovább: "Ha valamiben okos akarsz lenni hasonló megfogalmazásra illenék törekedned, mivel az a pongyola stílus amiben írsz a műveltségedben meglévő óriási káoszra utal." 

Nem én mondtam :)

--

Érdekes mód néhány emberrel elég jó viszonyba vagyok innen az oldalról...

Legalább véleményét felvállalnák egyesek, ahelyett, hogy suttyóba lepontoznak.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit viccesnek tartom, hogy reggel Japánban bejelentenek valamit és már 9.26-kor lehúzzák magyarországon mikor még szinte az ég világon semmit nem lehet tudni róla és senki senem látta, senem hallotta még semmilyen aspektusban :stuff:

 

Azt a 409 oszcillátort én egyébként úgy képzelem, hogy azok hangminták, úgy pedig reálisnak tűnik egy ilyen produkciós centerben.

Én pontoztam le a hozzszólásodat, amit már valaki visszapontozott, mert Magyarországot kis betűvel írtad, míg Japánt naggyal és a tartalomból nagyon úgy tűnt, hogy nem véletlenül.

Persze lehet kishazánkat elítélő véleményed, már hogy ne lehetne?  Csak ez így nem volt fair.

Később írtad, hogy elgépelted. Ok, elhiszem, de a pontot visszavonni nem lehet. ;-)

 

Szerintem a pontokat kell használni, hiszen azért van. Megjegyzem, wendelmart nem én pontoztam le.

Csak azt nem értem, miért nincs többféle pontozás vagy akkor miért van egyféle? Az egyik kizárólag szakmai lenne, a másik pedig ilyen viselkedésféle egy harmadik pedig a helyesírásra! :-) Na jó, csak viccelek.

Link to comment
Share on other sites

Én pontoztam le a hozzszólásodat, amit már valaki visszapontozott, mert Magyarországot kis betűvel írtad, míg Japánt naggyal és a tartalomból nagyon úgy tűnt, hogy nem véletlenül.

Persze lehet kishazánkat elítélő véleményed, már hogy ne lehetne?  Csak ez így nem volt fair.

Később írtad, hogy elgépelted. Ok, elhiszem, de a pontot visszavonni nem lehet. ;-)

 

Szerintem a pontokat kell használni, hiszen azért van. Megjegyzem, wendelmart nem én pontoztam le.

Csak azt nem értem, miért nincs többféle pontozás vagy akkor miért van egyféle? Az egyik kizárólag szakmai lenne, a másik pedig ilyen viselkedésféle egy harmadik pedig a helyesírásra! :-) Na jó, csak viccelek.

Köszönöm az őszinte megnyilatkozást! :) Nos az elírás tényleg nem volt szándékos. Azthiszem nagyon sokat írok itt is és a blogon is sokat publikálok, ez az egy kis m betű most becsúszott, ami talán nem olyan rettenetesen sok hiba, ha azt vesszük, hogy mobiltelefonról írtam... apropó, abban sem vagyok biztos, hogy nem a telefonom tette be kisbetűvel, mert folyton csereberéli a begépelt szöveget a saját szótárjából. Az sajnálatos, hogy a hozzászólásunkon nem tudunk utólag javítani... meg az is sajnálatos, hogy van aki 3 sor szövegben ejt 15 helyesírási hibát. Én talán nem állok annyira rosszul e téren :)

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy szar videót linkeltem be mert okosfonról szerkesztettem ami eleve mono, de a youtubeon hemzseg a többi xps10 mozi.

Sajnálom hogy európában nem lesz, én szívesen kipróbálnám. Legközelebb talán törökből lehetne hozatni. Érthetetlen ez a stratégia Rolandtól!

Egy utolsó adalék a Roland XPS-10-hez. Ez a video 5.00-tól.

http://youtu.be/vw_yiA54n18

Szerintem nem olyan kutyaütő hangszer. Aztán valahogy csak begyűrűzik hozzánk is pár darab :)

Link to comment
Share on other sites

Én pontoztam le a hozzszólásodat, amit már valaki visszapontozott, mert Magyarországot kis betűvel írtad, míg Japánt naggyal és a tartalomból nagyon úgy tűnt, hogy nem véletlenül.

Persze lehet kishazánkat elítélő véleményed, már hogy ne lehetne?  Csak ez így nem volt fair.

 

Erre a következő vicc jutott eszembe. (bocs, de nem tudtam kihagyni!) ;)

Hogy viszonyul egymáshoz a nacionalizmus, a sovinizmus és a globalizmus?

Nacionalizmus: "magyar seggbe magyar lófaszt!"

Sovinizmus: "minden seggbe magyar lófaszt!"

Globalizmus: "magyar seggbe minden lófaszt!" :)

Link to comment
Share on other sites

Erre a következő vicc jutott eszembe. (bocs, de nem tudtam kihagyni!) ;)

Hogy viszonyul egymáshoz a nacionalizmus, a sovinizmus és a globalizmus?

Nacionalizmus: "magyar seggbe magyar lófaszt!"

Sovinizmus: "minden seggbe magyar lófaszt!"

Globalizmus: "magyar seggbe minden lófaszt!" :)

 

hahaha…:)

 

Ez nagyon-nagyon régi vicc, csak a pártállami időkben a globalizmus helyett "internacionalizmus" volt a szó. Fiatalabb kollégák talán nem is ismerik ezt a szót, annyira kikopott, pedig gyakori volt annó. Igaz, a "globalizmus" valóban tökéletesen helyettesíti.

Link to comment
Share on other sites

Egy utolsó adalék a Roland XPS-10-hez. Ez a video 5.00-tól.

http://youtu.be/vw_yiA54n18

Szerintem nem olyan kutyaütő hangszer. Aztán valahogy csak begyűrűzik hozzánk is pár darab :)

 

Ja kérem, mintha egy teljesen másik hangszer lenne :D

A török pasit el kell küldeni recepciósnak. 

Vagy aki a videót konvertálta, és sokol rádiós minőségű mono hangot "kreált".

 

Ez a video sokkal-sokkal meggyőzőbb. (Írtam is anno, hogy szigorúan a videó alapján ítéltem.)

 

... és ez is! 

 

http://www.youtube.com/watch?v=q5sjqgKM0aQ#t=279

Link to comment
Share on other sites

Elolvastam minden,nálam sokkal jobban hozzáértő hozzászólását mielőtt irnám eme sorokat.

Értem,hogy a Roland mely szándékból gyártotta le az XPS-10-est,de azért a V-synth( GT),Jupiter 50,80,Aira után nem ezt az irányt várta a közönség, nem?

Korai levonni bármiféle konklúziót,de megéri ez a cégnek? Lesz kereslet rá?

Nem lesajnálom a vasat,nem negativ szándékkal irtam,inkább kérdezek.

Tényleg egy ilyen hangszer legyártása,kifejlesztése mennyi időt és hány embert igényelhet?

Remélem nem inditok el vita lavinát,inkább eszmecsere legyen belőle :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a pontokat kell használni, hiszen azért van. Megjegyzem, wendelmart nem én pontoztam le.

Csak azt nem értem, miért nincs többféle pontozás vagy akkor miért van egyféle? Az egyik kizárólag szakmai lenne, a másik pedig ilyen viselkedésféle egy harmadik pedig a helyesírásra! :-) Na jó, csak viccelek.

Vagy szüntessük be vagy akkor egy a viselkedés+helyesírás és egy ami szakmai lenne.

Ezt teljesen jó :)

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben kicsit visszanézitek olyan 10-15 év távlatában a Roland termékeket, láthatjátok, hogy mindig volt egy-egy belépő szintű hangszer a termékvonalban. (Pl. XP10, RS-50, Juno D, stb.)

Szóval szerintem semmi meglepő nincs benne, hogy most kihoznak egy újabbat.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy meg ezeken a tömegével eladott olcsó cuccokon tudják behozni szerintem a csúcs workstationok fejlesztésébe beleölt pénzeket.

Egyrészt ez valóban így lehet, de látok benne egy olyan faktort is, hogy a "készleten lévő hangkollekciót", ami már visszahozta az árát,  "újrahasznosítják", gyakorlatilag "anyagáron" állítják elő a cuccot, és szépen kaszálnak a(z egyébként tényleg jó hangúnak tűnő) hangszeren.

 

Ha itthon is megjelenne 100-120 ezer körül, verhetetlen lenne. (A török videót felejtsük el, köze nincs a cucchoz.) 

Link to comment
Share on other sites

Elolvastam minden,nálam sokkal jobban hozzáértő hozzászólását mielőtt irnám eme sorokat.

Értem,hogy a Roland mely szándékból gyártotta le az XPS-10-est,de azért a V-synth( GT),Jupiter 50,80,Aira után nem ezt az irányt várta a közönség, nem?

Korai levonni bármiféle konklúziót,de megéri ez a cégnek? Lesz kereslet rá?

Nem lesajnálom a vasat,nem negativ szándékkal irtam,inkább kérdezek.

Tényleg egy ilyen hangszer legyártása,kifejlesztése mennyi időt és hány embert igényelhet?

Remélem nem inditok el vita lavinát,inkább eszmecsere legyen belőle :)

Nagyon nehéz kérdés! Már mint hogy hány ember kell hozzá és mennyi idő. Vannak persze etetések hogy vmit 5 meg 10 évig fejlesztenek, de ez mese. Az igazságot meg úgyse fogjuk megtudni mert még meglepődnénk rajta negatíve szvsz.

Mit sejthetünk?

Nos, számtalan hangszernél látszik hogy pl más korábbi típusokból fennmaradt alkatrészekből dobják össze.

Szoftveresen tudják butítani ha kell, át sem kell nagyon építeni.

Ma a csoda-printerek korában bármi 5 forintból rögtön prototípusként fél óra alatt le is gyártható.

Akkor miről beszélünk? Megéri-e megtervezni? Ez ma nem kérdés, pláne a Rolandnak aki ezelőtt is 8 millió mindenfélét gyártott csak épp turmixgépet meg buszjegyet nem (bár ki tudja Edirol meg milyen fedőnevek alatt mik folynak). ;)

A tömegtermelés mindent olcsósít, gyártásilag, minőségileg mint tudjuk (tervezett elavulás és társai).

Itt inkább az a kikerülhetetlen az ilyen tömegtermelő cégeknek hogy a logisztikát, szállítási költségeket nem tudják megspórolni különösen nagy tételben, s szerintem ez a volumen nagyobb része a gazdasági szempontoknak ma, még úgy is vagy talán pont azért hogy sorozatban alig készül vmi Japánban csak ezt a piacot tekintve. Az meg a munkabéreken való spórolás íly módján csapódik le, azért is mondom ennek fejében a legnagyobb árhányad ezt kiiktatva a tovább nem egyszerűsíthető logisztika.

Mindazonáltal az XPS10 hogy ennyire látótérbe került világszerte is, jelzi hogy nagy rá az érdeklődés, holott eddig is gyártott a cég egyedi országokba (pl arab, török stb vidékekre) ún. oriental verziókat adott típusokból, csak annak semmi visszhangja nem volt errefelé.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...