Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy olyan használt analog szinti vásárlásánál, amin már van midi, vagy amire utólag szereltek midi-t, hogy lehet tutira letesztelni, hogy nincs e valami hibája? Elvileg midin keresztül valami kis teszt programmal ez lehetséges? (pl. juno 106, jupiter4,6,8)

Link to comment
Share on other sites

Ha egy vadonatúj, gondolom nem is olcsó szintit eleve úgy dobnak piacra hogy majd a vásárló elvégzi rajta a kiegészítéseket, az szerintem elég gáz, mert mintha maga a gyártó is érezné hogy nem végzett teljes munkát. Miért nem mennek át teljesen IKEÁba meg legóba és adják oda az alkatrészkupacot a vevőnek hogy nesze, rakd össze ahogy tetszik? Tudom hogy van ilyennek külön piaca, de most elvileg egy késztermékről beszélünk...

 

Vagy mert olcsón szeretnék adni, ezért nem tesznek rá még 200 jack aljzatot, meg dobozolják 5x akkorára, és tolnak bele még többszáz mérnöki munkaórát a tesztelésbe, stb. Inkább felszitázzák a nyákra a moddereknek érdekes forrpontokat. Ez egyúttal arra is jó stratégia, hogy megnézzék, az ötletes emberkék mit tesznek hozzá, és hogyan.

Link to comment
Share on other sites

Az oldszkúl cuccokat azért moddolják hogy a jelenkor követelményeihez igazítsák őket. Így lehet az S950 floppyját kicserélni, meg az S3200-be plusz egy midibemenetet gyártani, Emulatorba kártyaolvasót. De! ezeket pont azért moddolják-korszerűsítik a tulajok mert a szívükhöz nőtt, meg mert számtalan lemezen bizonyítottak.

 

Amennyiben ez a cucc nem sampler, akkor moddolható azért is, mert egy analóg LFO nem nagy erőfeszítés, vagy hogy pár plusz CV bemenet legyen a hangszeren, esetleg külső jelforrást lehessen átküldeni a szűrőn, stb. Ezek filléres játékok, és a hangszer használhatóságát nagyban növeli ha valaki ügyesen megcsinálja.

Link to comment
Share on other sites

Vagy mert olcsón szeretnék adni, ezért nem tesznek rá még 200 jack aljzatot, meg dobozolják 5x akkorára, és tolnak bele még többszáz mérnöki munkaórát a tesztelésbe, stb. Inkább felszitázzák a nyákra a moddereknek érdekes forrpontokat. Ez egyúttal arra is jó stratégia, hogy megnézzék, az ötletes emberkék mit tesznek hozzá, és hogyan.

 

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. Én nem akarom bántani, de az összes videó eddig ezt a 8bites nintendócore hangzást hozza. Nem mindenki profi modder, eddig viszont épp a profi zenészek kritizálták a Wolfot. Én laikus hobbistaként csak azt mondhatom hogy valami hiányzik nekem a hangzásából, a külalakjából, mindenből. Tudom hogy rengeteg legendás hangszerre mondták hogy játékszer, de ebben nem látok egy eljövendő TB 303-at. Unszimpatikus a cucc és az is hogy eleve utólagos moddolásra csinálták, ha meg csak kitalálták ezt mert látták a reakciókat, az még inkább az. Inkább ölték volna bele a tesztórákat és tettek volna le valami komolyat.

És ha már moddolás, az Akaitól sokkal nagyobb segítség lenne ha pld. a régi hangszereik service maunal-jait elérhetővé tennék, ha már nem képesek valami nagy dobással előállni, erre viszont nem hajlandóak. Ennek a service manualja meg gondolom ott lesz minden dobozban, hadd szerelhessük bele mindazt amit ők kispóroltak.

 

Link to comment
Share on other sites

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. Én nem akarom bántani, de az összes videó eddig ezt a 8bites nintendócore hangzást hozza. Nem mindenki profi modder, eddig viszont épp a profi zenészek kritizálták a Wolfot. Én laikus hobbistaként csak azt mondhatom hogy valami hiányzik nekem a hangzásából, a külalakjából, mindenből. Tudom hogy rengeteg legendás hangszerre mondták hogy játékszer, de ebben nem látok egy eljövendő TB 303-at. Unszimpatikus a cucc és az is hogy eleve utólagos moddolásra csinálták, ha meg csak kitalálták ezt mert látták a reakciókat, az még inkább az. Inkább ölték volna bele a tesztórákat és tettek volna le valami komolyat.

És ha már moddolás, az Akaitól sokkal nagyobb segítség lenne ha pld. a régi hangszereik service maunal-jait elérhetővé tennék, ha már nem képesek valami nagy dobással előállni, erre viszont nem hajlandóak. Ennek a service manualja meg gondolom ott lesz minden dobozban, hadd szerelhessük bele mindazt amit ők kispóroltak.

 

Nem tesztóra kellett volna bele, hanem jobbat kellett volna tervezni.

Gyártástechnológiáról, hogy én hogy csináltam volna írhatnék kisregényt, de itt nem is azzal volt a baj, hogy mit terveztek, hanem már maga a tervezés is fantáziátlan volt.

De legalább már ha gagyit csinálnak akkor bearanyozták volna pár opcióval és nem nekünk júzereknek kéne modolni...

--

De gondoljunk csak a moogra, ők tök ingyen közzé tették a címlapos szintinek a rajzait, valószínűleg nem ebből akarnak életbe maradni...

Link to comment
Share on other sites

Nem tesztóra kellett volna bele, hanem jobbat kellett volna tervezni.

Gyártástechnológiáról, hogy én hogy csináltam volna írhatnék kisregényt, de itt nem is azzal volt a baj, hogy mit terveztek, hanem már maga a tervezés is fantáziátlan volt.

 

Ezzel viszont totálisan egyetértek! Az az érzésem, hogy az Akai az "ugorjunkfelgyorsanazanalógszekérre" módon gondolkodott...

Link to comment
Share on other sites

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. 

 

A moddolós szöveget nem utólag dobták be, ez már tervezési koncepció volt, és már a zenei kiállításokon kihangsúlyozták a bemutatáskor.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel viszont totálisan egyetértek! Az az érzésem, hogy az Akai az "ugorjunkfelgyorsanazanalógszekérre" módon gondolkodott...

Akkor most már elárulom, hogy hogy történnek a dolgok egy tervezésnél (vállaltan nem vagyok mérnök).

Első lépés, kitalálják, hogy mit szeretnének csinálni, blokkokba felrajzolják (ez esetben moduláris szintetizátornál is beszélhetünk un tervezésről:)

Másodikba meg ugye a blokkokat külön lerajzolják, hogy mi legyen benne (itt is lehet válogatni, hogy ne azt a vca-t hanem amazt tegyük bele, "mert az kicsit kompresszál".

Egyébként van fentebb egy videó, ahol pld jó zenét csináltak belőle, de ez nekem meg arra emlékeztet, mint amit Silk is mondott, hogy egy nagyon ronda zöld gatyát is fel lehet stílusosan venni...

Link to comment
Share on other sites

A moddolós szöveget nem utólag dobták be, ez már tervezési koncepció volt, és már a zenei kiállításokon kihangsúlyozták a bemutatáskor.

 

OK. Ettől függetlenül nem fogom megvenni, ennyire nem vagyok forrasztópáka-bűvész, az eddig hallott dob meg egyéb hangok nem vágnak az én stílusomba. Azt viszont meg fogom hallgatni, mások mit hoznak ki belőle.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ezzel egyetertek, igy van.

 

Hát csak ezért kár volt megvenni a vasat szerintem, a szoft verzió tökéletesen hozza ezt a hangot a többi remek sound-al együtt.

Volt alkalmam összehasonlítani a szoftot a vassal, nincs hallható különbség.

Egy ilyen vasat max. a DX7 mechanika miatt vennék meg!

Link to comment
Share on other sites

 

Tudom, csak hülyültem. :)

Melyik kapcsolásokat tennéd bele? Én is gondolkodtam egy combosabb analóg dobszinti építésén.

 

Ez inkább hibrid lenne.

3 csatorna lenne, hihat szekció, egyszerre kettő szólna, balanceval lenne választható: 909 open hihat, 909 close hihat, 909 ride, 909 clap/rim, 606 open hihat(ezt ridenek használnám és pitch-et beleterveznék), meg valami másik clap, és hihatok.

snare szekció: valószínűleg 909nek egy módosított változata lenne vagy van egy nagyon ütős mintám ahhoz csinálnék céláramkört (16bites eeprom, adsr filter stb)

bassdrum szekció: vagy 909 módosított változata vagy megint egy hangmintás modul kerülne bele.

Amolyan jomox xbase09 stílusban gondoltam az egészet.

Egyébként bárkit bevennék a projektbe, mert nyákmarással meg vagyok lőve, elméleti részét azt megoldom.

Dobozt is tudok csinálni, oldala fa lapokkal lenne úgyszintén, ezt is meg tudom oldani.

Seq rajzom is van, ehhez már van nyák tervem is.

Link to comment
Share on other sites

Ez inkább hibrid lenne.

3 csatorna lenne, hihat szekció, egyszerre kettő szólna, balanceval lenne választható: 909 open hihat, 909 close hihat, 909 ride, 909 clap/rim, 606 open hihat(ezt ridenek használnám és pitch-et beleterveznék), meg valami másik clap, és hihatok.

 

Jól hangzik, de ez így rengeteg meló. Kiváncsi vagyok, hogy megépíted-e.

Viszont azt hiszem most ezt rossz topicban tágyaljuk éppen. :)

Link to comment
Share on other sites

Jól hangzik, de ez így rengeteg meló. Kiváncsi vagyok, hogy megépíted-e.

Viszont azt hiszem most ezt rossz topicban tágyaljuk éppen. :)

Te hoztad fel :D

Amúgy, igen eléggé tervezgetem, van amit el is kezdtem próbanyákon aztán abbahagytam, mert szerintem gány, nyák tervezésben megint bukó vagyok...

Én örülnék neki a legjobban, ha el tudnám kezdeni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az e-mu morpheus az ritkaságnak számít? Fent van a "listámon" hogy egyszer vennék próbaképp egyet, nagyon érdekes hangokat tud. Protheus szokott lenni, orbit is de morpheust nem nagyon láttam hirdetésekben.  Ja vagy ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet? :)))))

Minták ha esetleg még...

http://www.rhythm-lab.com/sites%5Call%5Cfiles%5Csamples/rhythm-lab.com_morpheus_pads.rar

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Meghallgatom. Bár pont a relatime morph lenne izgalmas az eredetiben :)

Most nem tudom hogy aki csinálta, ő is programozta-e ezeket a Morpheus preseteket, de nekem most bejönnek ezek a soundok, ill. pont ezt az oldalát így nem hallottam még a modulnak. Mondjuk elég spec, de lehetne vele ötletelni! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...