Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok.

 

Most tervezem egy szinti vásárlását. Olyan kérdésem lenne, hogy a Novation Mininovát vagy az Ultranovát ajánljátok inkább. Nem tudok dönteni. Pro és kontra érveket szeretnék. Köszi

 

Üdv Vultron!

A Mininovának van pár "animate" ficsőre ami jól jöhet élő performanszban… ezt érdemes szemügyre venni hogy szükséged van-e rá. Ha ez nem sokat nyom a latban, akkor a kicsi billentyűk lehetnek még a megfontolás tárgya. Ha komoly billentyűs vagy és egy masszív darabot szeretnél a színpadra, akkor egyértelműen Ultranova. Ha ez annyira nem mérvadó és valami kis helyigényű, de ügyeske performance eszköz kell, akkor a Mininovával érdemes szemezni :) Hang tekintetében szerintem nagyjából ugyanott vagyunk mindkét eszközzel.

Link to comment
Share on other sites

Üdv Vultron!

A Mininovának van pár "animate" ficsőre ami jól jöhet élő performanszban… ezt érdemes szemügyre venni hogy szükséged van-e rá. Ha ez nem sokat nyom a latban, akkor a kicsi billentyűk lehetnek még a megfontolás tárgya. Ha komoly billentyűs vagy és egy masszív darabot szeretnél a színpadra, akkor egyértelműen Ultranova. Ha ez annyira nem mérvadó és valami kis helyigényű, de ügyeske performance eszköz kell, akkor a Mininovával érdemes szemezni :) Hang tekintetében szerintem nagyjából ugyanott vagyunk mindkét eszközzel.

Kösz a választ, nagy dilemma, ugye az ultranovában van beépített hangkártya, meg hát igen a billentyűk. nem vagyok nagy zongorista egyébként. Am mire írtad h a pár "animate" jól jöhet élő performanszban? Egyenlőre itthoni okoskodása használnám, aztán ha úgy alakul színpadon is.

Link to comment
Share on other sites

Kösz a választ, nagy dilemma, ugye az ultranovában van beépített hangkártya, meg hát igen a billentyűk. nem vagyok nagy zongorista egyébként. Am mire írtad h a pár "animate" jól jöhet élő performanszban? Egyenlőre itthoni okoskodása használnám, aztán ha úgy alakul színpadon is.

Amennyiben élőben is gondolkodsz, és van másik (mondjuk fő, vagy vezér) szinti, vagy midi billenytű, akkor a Mininova mindenképpen jobb, vagy inkább "trükösebb" az élő játékra egy második gépnek. Az Ultranova beépített hangkártyája meg nem egy nagy szám. 

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy elfogult vagyok, de egy Access Virus b vagy Virus C még most is nagyon odaver a legtöbb digit szintinek hangban. Egyszerűen nem ellenfél neki a Novation, Roland, Korg és tsai.  Nem mondom, magas hangoknál van azért aliasing (ami a Nordoknál nem hallható), de ettől függetlenül rohadt jól szólnak. Nagyon könnyű velük NAGYON JÓ eredményt elérni.

A Nordok jobbak hangminőségben, de drágábbak is - lásd Nord 3 rack 200e, Access Virus C 150e a használt piacon.
 

Link to comment
Share on other sites

Am mire írtad h a pár "animate" jól jöhet élő performanszban? 

 

A lényeg, hogy vannak ezek a számgombok a Mininován, amikkel frázisokat lehet triggerelni, gyors változásokat lehet előidézni a hangzásban, illetve az appreggiátort lehet step szekvenszerként manipulálni. Ez főleg élő szituációban ad több lehetőséget a kezünk alá. A gombok a funkcióknak megfelelően eltérő színben jelzik hogy mit lehet velük előidézni.

Ennek olvass utána a neten, nálam részletesebb és hitelesebb infókhoz juthatsz :)

 

MiniNova_PP_6.gif

Link to comment
Share on other sites

amúgy az ultranovában is van ilyesmi funkció, a tekerőket lehet megérinteni, és akkor animate buttonként működnek (nem próbáltam, csak videón láttam), viszont mininovám van és ez a fícsör valóban világbajnokká teszi élő játékhoz, akár otthon, akár próbateremben, vagy fellépésnél. nagyok és masszívak a gombok, ha elkap az érzés lehet kétkézzel csépelni őket, és jól világítanak is, szóval félrészegen is látod be vannak-e éppen nyomva vagy sem ^^

 

A lényeg, hogy vannak ezek a számgombok a Mininován, amikkel frázisokat lehet triggerelni, gyors változásokat lehet előidézni a hangzásban, illetve az appreggiátort lehet step szekvenszerként manipulálni. Ez főleg élő szituációban ad több lehetőséget a kezünk alá. A gombok a funkcióknak megfelelően eltérő színben jelzik hogy mit lehet velük előidézni.

Ennek olvass utána a neten, nálam részletesebb és hitelesebb infókhoz juthatsz :)

 

MiniNova_PP_6.gif

Link to comment
Share on other sites

Kicsit megzavarodtam a fenti video kapcsán, mert körbemegy kamerával, de hátul egy tápkábelen kívül (nem USB) semmi ki/bemenetet nem látok oldalt sem :)
Hol jön ki ebből a hang?
Nézze már meg más is, hogy én vagyok e vak? :) Biztos csak egy félkész prototype.

 

Link to comment
Share on other sites

Kicsit megzavarodtam a fenti video kapcsán, mert körbemegy kamerával, de hátul egy tápkábelen kívül (nem USB) semmi ki/bemenetet nem látok oldalt sem :)

Hol jön ki ebből a hang?

Nézze már meg más is, hogy én vagyok e vak? :) Biztos csak egy félkész prototype.

 

Basssz, és még kimenet sincs rajta, csak egy főkapcsoló!? Prototípus talán? ...vagy Bluetooth-on megy minden!? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Eladóvá vált igen kedvelt Korg M1 workstation szintetizátorom. Kiváló műszaki, és szép esztétikailag állapotban, jó billentyűzettel. Csak otthon, hobbi célra volt néha használatban. Eredeti hangszínekkel, ajándék CD-vel (rengeteg hangszín, MIDI segédprogramok).

Érd.: matrakosh@gmail.com

Kedves marakosh, ott az "Apró" rovat, légy szíves, ott jelentesd meg a hirdetésed. A normál fórum nem "piactér", nem erre való.

 

Köszönöm a többiek nevében is.

Link to comment
Share on other sites

Te Szent Basszus!

Mennyi analóg jelenik meg ...

Az biztos hogy nagyon kellemes megjelenésű versenyzőről van szó.

Az ára meg fogadjunk hangyanemiszervnyivel az Arp szinti alatt lesz.:)

http://www.amazona.de/preview-vermona-14-analog-synthesizer/

(persze inkább a hírekbe kéne, de nincs lelkierőm szépen megfogalmazni)

Link to comment
Share on other sites

Valóban nagyon durva a felhozatal, és most mindenki meglovagolja ezt a nagy analog revival dolgot. :) Várom már, hogy a Gorenje, meg a General Electric, és a svéd nemzeti jegybank is kihozzon analóg monószintiket. :)

 

Úgy látszik Korgék Arpja sokakat lázba hozott a gyártók közül is.

 

 

Szerintem ez jobb lesz mint az Arp és jobb mint a Vermona. Persze az is lehet hogy kínai gagyibasszus lesz... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...